زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه ی تغییر مک آدرس

ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
سلام دوستان

من یه مشکلی دارم و میخوام مک آدرس لپ تاپموعوض کنم ، بلد بودما نمیدونم چی شده یادم رفته!!!
اگه کسی بلده بهم توضیح بده.ویندوزم سون هوم هستش.

تشکر وی‍ژه ممنون.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
من تا جایی که میدونم فکر میکنم mac addres رو نمیشه تغییر داد اون ip addrese که میشه...!!!! اشتباه فکر میکنم؟؟؟

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ق.ظ، توسط M.Amin.M.)
نحوه ی تغییر مک آدرس
نه
فک کنم بشه، یادمه چند ماه پیش عوض کردم.نه مک آدرس بود.
نمیدونم شایدم اشتباه میکنم!!!Huh

میدونین مسئله چیه، یوزر پس اینترنت دانشگاهمونو وارد میکنم، کامل وصل میشه، صفحه بالا نمیاره.من رو لپ تاپم وی ام ویر دارمو با ویندوز اکس پی وصل میشم.فک کنم سرور دانشگاه برا مک آدرس لپ تاپم یه آی پی اختصاص داده که مشکل پیدا کرده.
فک کردم اگه مک آدرسمو عوض کنم سرور دانشگاه دوباره یه آی پی بهم اختصاص بده تا وصل بشه.چون من با ایکس پی با وی ام ویر وصل میشم مشکلی نداره.اینم بگم که یکی از هم اتاقیامم همینجوری شده فیلترشکنو که فعال میکنه، پیج بالا میاره.

تشکر از پاسختون.

سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
اخه mac addres یک ادرس فیزیکیه اما ip addres آدرس منطقی... ادرس منطقی قابل تغییره...!!!
یکی بیاد بگه اگه بلده.... ماتکلیفمون روشن شه... اصن میریم سرچ میکنیم تو گوگل

۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۴ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
سرچ نکنین گشتم یه چیزای عجیب غریب میاره!!!!!!!!!!!

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۱۶ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
ر صورتی که با مباحث مربوط به شبکه آشنایی داشته باشید حتماً با مفهوم MAC Address آشنا هستید. MAC Address یک آدرس فیزیکی است که یکی از کاربردهای آن تشخیص دادن یک کارت شبکه از دیگر کارت شبکه‏ های است و به کارت شبکه اجازه شناسایی داده‏ای که به آن فرستاده شده است را می‏دهد. MAC Address بر خلاف IP یک ادرس خاص است و در درون تراشه کارت شبکه ثبت می‏شود. راه‏های مختلفی جهت تغییر MAC Address کارت شبکه وجود دارد، اما هیچ یک از این راه‏ها باعث ایجاد تغییر دائمی و همیشگی نمی‏شود، بلکه این تغییرات موقت هستند و در صورت راه‏اندازی مجدد سیستم به حالت گذشته باز می‏گردند. اما در این ترفند قصد داریم به معرفی یک روش بسیار مفید و عملی بپردازیم که به وسیله آن می‏توانید MAC Address کارت شبکه را به طور دائمی تغییر دهید.

بدین منظور:
نیازمند یک ابزار جانبی به نام Technitium MAC Address Changer هستیم. این برنامه کم‏ حجم و رایگان، تمام آن چیزی که ما نیازمند آن هستیم را در اختیار ما قرار می‏دهد.
برای دانلود Technitium MAC Address Changer میتوانید به سایت سازنده برنامه به نشانی
مراجعه کنید.

پس از دانلود فایل، آن را از حالت فشرده خارج کرده و برنامه را نصب کنید.

طریقه کار با این برنامه بسیار ساده است:
پس از اجرای برنامه، در قسمت Network Connections نام کانکشن‏های مربوط به هر کارت شبکه موجود در سیستم را مشاهده می‏کنید.
اکنون کارت شبکه مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی دکمه Change MAC موجود در پایین صفحه کلیک کنید.
خواهید دید که قسمت Enter New Mac Address Below نمایان می‏شود.
برای وارد نمودن یک MAC Address جدید سه راه دارید؛ می‏توانید دستی یک آدرس جدید را به دلخواه وارد کنید، بر روی دکمه Random MAC Address کلیک کنید تا یک آدرس به صورت تصادفی وارد شود و یا اینکه بر روی علامت فلش رو به پایین کلیک کنید تا در منوی ظاهر شده یکی از برندهای مختلف کارت شبکه را انتخاب کنید تا آدرس آن وارد شود.
با کلیک بر روی دکمه Change Now آدرس تغییر داده می‏شود.

برای بازگردانی MAC Address به حالت اولیه نیز کافی است بر روی دکمه Original MAC کلیک کنید.

به همین سادگی می‏توانید MAC Address کارت شبکه را به صورت دائمی تغییر دهید. البته ناگفته نماند MAC Address تغییر داده شده بر روی یک کامپیوتر دیگر و یا سیستم‏عامل دیگر پاسخگو نیست و چنانچه که دستور ipconfig /all را در سیستم‏عامل دیگر وارد کنید خواهید دید که همان MAC Address اصلی را نشان می‏دهد. در نتیجه این تغییر MAC Address به این برنامه و سیستم‏عامل کنونی شما وابسته است.

۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۲ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
تشکر ویژه
حالاببینم چی میشه!!!!!!
مررررررررررسی

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۴۰ ق.ظ، توسط Aliteh.)
RE: نحوه ی تغییر مک آدرس
من قبلنا برای تغییر مک آدرس از یه برنامه ی سبک تحت DOS استفاده میکردم به نام MacShift

یه چندتا دستور ساده داره که راحت میتونید مک آدرستون رو تغییر بدید !

اما اگر مشکل از آی پی هست و نمیتونید آی پی بگیرید
در صورتی که سرور دانشگاهتون DHCP ش فعال هست ، میتونید این دستورات رو توی command prompt بزنید و به سرور درخواست آی پی جدید بدید
ipconfig /release آزاد کردن آی پی فعلی

ipconfig /renew درخواست آی پی جدید

[تصویر:  72295929875499609308.jpg]
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۳۹ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
یه جا دیگه هم خوندم میگه برو تو کنترل پما تو نتورک بعد برو تو local area conection راست کلیک کن بعد پروپرتیس رو بزن بعد بزن configuration رو بعد برو تو تب advanced تو منوی سمت راست کزینه network addres رو کلیک کن بعد قسمت value ، mac addres جدید رو تایپ کن!!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed_435
ارسال: #۱۰
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط M.Amin.M.)
(۲۷ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۳۹ ق.ظ)sahar121 نوشته شده توسط:  یه جا دیگه هم خوندم میگه برو تو کنترل پما تو نتورک بعد برو تو local area conection راست کلیک کن بعد پروپرتیس رو بزن بعد بزن configuration رو بعد برو تو تب advanced تو منوی سمت راست کزینه network addres رو کلیک کن بعد قسمت value ، mac addres جدید رو تایپ کن!!

مرررررسی منظورم دقیقا همین بود!!!!!Heart

کارایی که شماودوست خوبمون گفته بودنو انجام دادم ولی درست نشد، فک کنم سوالم عوض شد!!!!!!!!!!!!Big Grin
سوال جدید: ارسال ۵ تاپیک

منتظر جوابتون هستم.
ConfusedSad

تشکر چشم.
ببخشیدولی این تاپیکو منتقل نمیکنم، چون موضوع بحث مک آدرسه، پس همین موضوع میمونه.
ولی راجع به سوال جدیدم چشم.
تشکر میکنم.
good-wishes، در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سوال مشابه سوال دوم شما در این آدرس
مورد بحث هست
ممنون میشم جهت جلوگیری از بحث در خصوص چند سوال در یک تاپیک ، ادامه بحثتون در اون زمینه رو در همون تاپیک انجام بدید
بهتره سوال جدیدتون در این ارسال رو هم منتقل کنید به همونجا و از اینجا حذفش کنید. ممنون

سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۹ ق.ظ
سلام.
مک آدرس کارت شبکه رو از مسیر زیر میتونید تغییر بدید:
به Device Manager برید و از قسمت Network Adapters کار شبکه مورد نظر رو انتخاب و به Propertiesش برید و از تب Advanced قسمت Network Address میتونید مک آدرس جدید رو وارد و ازش استفاده کنید.

موفق باشید.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 4 Beta

There is no there there.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۶ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
(۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  سلام.
مک آدرس کارت شبکه رو از مسیر زیر میتونید تغییر بدید:
به Device Manager برید و از قسمت Network Adapters کار شبکه مورد نظر رو انتخاب و به Propertiesش برید و از تب Advanced قسمت Network Address میتونید مک آدرس جدید رو وارد و ازش استفاده کنید.
بعد این عوض کردن مک به طور دستی چه مزیت و استفاده ای داره؟
فکر کنم در مباحث هک استفده میشه؟

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ق.ظ
(۰۸ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۶ ق.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  بعد این عوض کردن مک به طور دستی چه مزیت و استفاده ای داره؟
فکر کنم در مباحث هک استفده میشه؟
آره واسه هکه.
مک آدرس یه نفرو به دست میاری و میزاریش روی سیستم خودت، اینطوری تو خودتو به جای اون جا میزنی.

البته قضیه پیچیده تر از این حرفاست ولی کلیاتش همینیه که گفتم.

There is no there there.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69
ارسال: #۱۴
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ق.ظ
نحوه ی تغییر مک آدرس
معمولا برای هک این موضوع توی حملات "مردی در میان" استفاده میشه که با اون میشه یه شبکه لن رو هک کردو تمام بسته ها رو به سمت خودت هدایت کنی
ما قبلا اینجا اومدیم این مباحث رو مطرح کردیم برخی حال نکردن "گزارش" دادن در حالی که میتونستن با اعتماد به نفس انتقاد کنن
حالا هم کلی برای شما میگم و دوس ندارم با این شرایط باز بحث رو باز کنم
شما باید مک ادرس رو جعل کنید حالا یا با نرم افزار یا اینکه خودتون اگه برنامه نویسی سوکت بلدین خیلی راحت امکان پذیر هست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۸۲ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۲۰۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۰۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۹۰ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question نحوه دانلودpatent imsad88 ۲ ۵,۴۵۲ ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramotieeyan
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۵۹ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۳۵ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد Xilinx ۱۰ ۶,۶۱۳ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۲۲۰ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close