زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مبحث مقاومت معادل

ارسال:

Xilinx پرسیده:

مبحث مقاومت معادل

[تصویر:  49190520120930352933.jpg]
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

vojoudi پاسخ داده:

RE: مبحث مقاومت معادل

سلام
خوب مقاومت [tex]2k \Omega[/tex] و مقاومت [tex]1k \Omega[/tex] میشه معادل کرد. البته بیشتر کتاب های مدار میگن این کارو نکنید چون پارامتر [tex]V_O[/tex] گم خواهد شد ولی ما این کار رو انجام میدهیم Smile چون مواظب هستیم پارامتر گم نشه ! میدانیم که جریانی که از مقامت [tex]2k \Omega[/tex] و مقاومت [tex]1k \Omega[/tex] می گذرد، یکسان است و بر طبق قانون اهم میدانیم که [tex]V=R.I[/tex] در نتیجه ولتاژ مقاومت [tex]1k \Omega[/tex] نصف [tex]V_O[/tex] است یعنی : [tex]\frac{V_o}{2}[/tex] در نتیجه وقتی این دو مقاومت به صورت سری تبدیل به یک مقاومت [tex]3k \Omega[/tex] میشن دو سر این مقاومت جدید ولتاژ [tex]\frac{3V_o}{2}[/tex] خواهد افتاد. و چون این مقاومت با مقاومت [tex]6k \Omega[/tex] موازیست پس باز هم معادل سازی میکنیم و میدانیم که :
[tex]3k\Omega\left | \right |6k\Omega=2k\Omega[/tex] در نتیجه ما در این مدار یه مقاومت خواهیم داشت با مقدار [tex]2k \Omega[/tex] و میدانیم که ولتاژ دو سر این مقاومت : [tex]\frac{V_o}{2} V_o=\frac{3V_o}{2}=1.5 V_o[/tex] حال مدار ما سه المان و دو گره دارد که اگر برای گره بالایی [tex]KCl[/tex] بنویسیم این چنین خواهد شد : (از قانون اهم هم استفاده شده است)
[tex]V=R.I \Rightarrow \underbrace{[\frac{V_o}{2000} \frac{2}{1000}]}_I* \underbrace{2000}_R=1.5V_o \Rightarrow V_o= 8[/tex]

۰
ارسال:

Xilinx پاسخ داده:

مبحث مقاومت معادل

منم همیشه ترکیب میکنم پارامتر هم گم نمیشه Wink البته فکر کنم شما پارامتر رو نابود کردی Smile)) چون جواب ۸ه. خط آخر رو اگه
تصحیح کنید جواب میشه ۸/ اون قسمت متن هم که نوشتین " یک مقاوت خواهیم داشت با مقدار ۶کیلو اهم" رو تصحیح کنید چون ۲کیلوعه Smile
با تشکر از شما

ارسال:

vojoudi پاسخ داده:

RE: مبحث مقاومت معادل

(۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۵ ق.ظ)Xilinx نوشته شده توسط:  منم همیشه ترکیب میکنم پارامتر هم گم نمیشه Wink البته فکر کنم شما پارامتر رو نابود کردی Smile)) چون جواب ۸ه. خط آخر رو اگه
تصحیح کنید جواب میشه ۸/ اون قسمت متن هم که نوشتین " یک مقاوت خواهیم داشت با مقدار ۶کیلو اهم" رو تصحیح کنید چون ۲کیلوعه Smile
با تشکر از شما

سلام مجدد
متاسفانه فقط جواب آخر رو اشتباه نوشتم که الان تصحیح کردم و نوشتم ۸ ولت. و اون ۶ کیلو هم اشتباه تایپی بود. Tongue
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۴,۰۰۹ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۳۸ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۳,۰۳۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۱۰۶ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX
  معادله حالت naghmeh70 ۰ ۱,۳۶۶ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: naghmeh70
  مبحث شار، بیشینه جریان، الگوریتم Ford-Fulkerson Sepideh96 ۲ ۲,۶۰۳ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  درخواست حل سوال از مبحث پایپلاین- دستورات حاوی پرش Sepideh96 ۱ ۱,۷۴۲ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
Information در جستجوی منبعی ساده، مختصر و مفید برای معادلات دیفرانسیل SepehrE46 ۱ ۲,۲۷۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: James Sullivan
  منابع برای ریاضی عمومی ۱و۲ و معادلات دیفرانسیل moh3nsalehi ۳ ۳,۰۶۰ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: lili36
  انتخاب گرایش ارشد برای فعالیت در مبحث رایانش ابری abolfazl_d_sh ۱ ۲,۳۵۴ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rzeini

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close