زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل اشکالات درسی کتاب کراس- راس

ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۲ ق.ظ
حل اشکالات درسی کتاب کراس- راس
دوستان عزیز من چندتا اشکال دارم اگه کسی میتونه کمکم کنه ممنون میشم(از کتاب کراس- راس. ویراست۶ ترجمه دکتر حاج رسولیها)

۱- صفحه ۴۸: پاراگراف۵ گفته تمرین شماره۷ نحوه محاسبه احتمال رو نشون داده.در صورتی که تمرین۷ ربطی به احتمالات نداره.از کجا این این احتمالو پیدا کنم؟

۲- صفحه۶۱: پاراگراف آخر:چرا گفته برنامه رهگیری ۳مرتبه اجرا میشه?(N*3)؟آیا بعنوان مثال گفته یا قانون کلی هست؟منظور از Nچیه؟

۳- صفحه۶۵: پاراگراف آخر:وقتی Rنزدیک به RsوRcهست مقدار بازدهی چطوری بدست میاد؟لطفا از روی مثال کتاب توضیح بدین.مرسی

۴- صفحه۱۰۹: ارتباط پایا با HTTP( آیا منظور اینه که بترتیب طی یک تقاضا همه فایلها درخواست میشن؟یا اینکه یکی یکی درخواست فایل انجام میشه و پاسخ از سرور میاد؟)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۳۱ ق.ظ
RE: حل اشکالات درسی کتاب کراس- راس
دوست عزیز به نظر من بخش سوالای آخر فصل ترجمه ویرایش ششم کاملا به هم ریخته ست! لینکی که به سوالا و تصاویر داده هم همینطور!
فکر میکنم این طور باشه که ایشون بخش های مشترک ویرایش ۵ و ۶ رو از روی قبلی کپی و پیست کردن کاملا. Angry
کلی طول کشید فهمیدم که چیکار کرده.
توصیه می کنم حتما برای تمارین از کتاب زبان اصلی استفاده بشه.

۱/ منظورش P7 بوده اما در ویرایش پنجم کتاب زبان اصلی. در این ویرایش می شه P8 کتاب زبان اصلی. در ترجمه این سوال رو پیدا نکردم! واقعا نمی دونم هدفش از این طور ترجمه چی بوده!!!!!!!

۲/ فکر کنم به عنوان مثال، این برنامه رهگیری خاص این کار رو انجام میده برای اطمینان.

۳/ خوب اگر R=5 نزدیک به Rs=2 و Rc=1 باشه، یعنی ۱۰ تا دانلود با هم نمی تونن انجام بشن. پس قاعدتا باید تقسیم سرعت براشون صورت بگیره که اون وقت استفاده R برای هر کاربر می شه ۵۰۰۰/۱۰=۵۰۰kbps که این مینیمم بازدهی در طول مسیر هست یعن مینیمم{۱Mbps و ۲Mbps و ۵۰۰kbps} و بازدهی انتها به انتها برابر ۵۰۰kbps خواهد بود.

۴/ فصل دوم رو هنوز شروع نکردم. اگر کسی تا اون موقع جواب نداده بود میام و جواب میدمWink
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۴۸ ب.ظ، توسط infinity31.)
(۱۳ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۳۲ ق.ظ)akbari67 نوشته شده توسط:  ۴- صفحه۱۰۹: ارتباط پایا با HTTP( آیا منظور اینه که بترتیب طی یک تقاضا همه فایلها درخواست میشن؟یا اینکه یکی یکی درخواست فایل انجام میشه و پاسخ از سرور میاد؟)

۴- به نظرم توی یک تقاضا که نمی تونه همه فایل ها درخواست بشه چون هر تقاضا فقط یک فیلد مسیر می تونه داشته باشه(شامل اسم فایل). این طوریه که درخواست ها یکی یکی، و همه فقط در یک ارتباط TCP فرستاده میشن و نیازی نیست که ارتباط بسته و دوباره باز بشه و سربار داشته باشیم.

اگرم منظورتون اون پایپلاین هست این جوریه که اول مشتری همه تقاضا ها رو پشت سرهم بدون انتظار برای پاسخ می فرسته و بعد هم وب سرور همه پاسخ ها رو پشت سر هم می فرسته و این ها همشون توی یه ارتباط TCP انجام میشن.
ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۲, ۰۸:۰۲ ب.ظ
من فصل۱رو نخوندم پس فقط سوال۴رو جواب میدمSmile
یکی یکی میتونه درخاست داده بشه و یکی یکی پاسخ بیاد ولی این فقط در صورتی امکان داره که سرور http بعلت گذشتن حد زمان بیکاری ارتباط رو قطع نکرده باشه
پشت سرهمم میتونه تقاضاها فرستاده بشه و بعد پشت سر هم جواب داده بشه که نوعی پایپ لاینه و روش پیش فرض توی http همینه

I will win
not Immediateley
but Definitely

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۱۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۴۹ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۲۹۱ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Thumbs Up گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ دختر مهربان ۵۹۶ ۲۴۸,۸۱۷ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۳۲۵ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
  فروش کتابهای درسی نرم افزار bf92149026 ۰ ۱,۸۳۴ ۰۴ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bf92149026
  گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ edward71 ۳,۴۹۵ ۹۴۷,۹۶۵ ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: edward71
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۴,۰۴۷ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کتاب های درسی رشته کامپیوتر Eng_Sara ۰ ۱,۵۲۶ ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Eng_Sara

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close