زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بستار مجموعه ای صفات و یافتن کلید کاندید

ارسال:

m@hboobe پرسیده:

[tex]R=\left \{ s,t,u,v,w \right \}[/tex]

[tex]F=\left \{s \rightarrow t , v \rightarrow sw , t\rightarrow u \right \}[/tex]
A) [tex]\left \{s,v \right \}^{+}[/tex]
B) [tex]\left \{v \right \}^{+}[/tex]

جواب بخش اول:
{s,v,t,w,u} سوپر کلید
جواب بخش دوم:
{v,s,w,t,u} سوپر کلید و کلید کاندید
سوالم اینکه کلید کاندید رو با توجه به این سوالات چطور تشخیص میدیم؟!!
میدونم که اگر وابستگی تابعی کامل باشه [tex]A \rightarrow (b)[/tex]
Aکلید کاندید هست
من اینجور برداشت کردم که هر وقت از یک صفت بشه به سایر صفت ها رفت در صورتی که اون صفت تک باشه مثلا در این مثال V
میگیم که کلید کاندید هست اگر هم صفت خاصه ای بود که پوشش نمیده باهمدیگه میشن کلید کاندید..هنوز سراغ تست ها نرفتم همین چند مثال همه مطالبو قاطی کردم Sad
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

RE: بستار مجموعه ای صفات و یافتن کلید کاندید

(۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  [tex]R=\left \{ s,t,u,v,w \right \}[/tex]

[tex]F=\left \{s \rightarrow t , v \rightarrow sw , t\rightarrow u \right \}[/tex]
A) [tex]\left \{s,v \right \}^{+}[/tex]
B) [tex]\left \{v \right \}^{+}[/tex]

جواب بخش اول:
{s,v,t,w,u} سوپر کلید
جواب بخش دوم:
{v,s,w,t,u} سوپر کلید و کلید کاندید
در جواب بخش اول {S , T} سوپرکلید هستند، نه {S,V,T,W,U} (البته {S,T,W,V,U} هم سوپرکلید است اما جواب سوال {S,T} است).
در جواب بخش دوم هم {V} کلید کاندید یا سوپرکلید هست، نه {V,S,W,T,U}

(۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  سوالم اینکه کلید کاندید رو با توجه به این سوالات چطور تشخیص میدیم؟!!
کلید کاندید کلیدی است که دو خصوصیت را داشته باشد، ۱ - یکتایی مقدار داشته باشد(این ویژگی درمورد خصوصیت سوپرکلید هم صادق است) و ۲ - کمینگی اجزائی داشته باشد، در دوصورت بررسی می شود:۱ - اگر کلید کاندید تنها یک عنصر داشته باشد، ذاتا کمینگی اجزائی دارد. ۲ - اگر مثلا ترکیب AB کلید کاندید باشد، اگر هر کدام از عناصر A یا B را حذف کنیم، یکتایی مقدار نداشته باشد. در این سوال V کلید کاندید است، چون هردوی این خصوصیات را دارد. اما مثلا ترکیب VS کلید کاندید نیست، چرا که با حذف S از این مجموعه، V به تنهایی دارای یکتایی مقدار است و این در تضاد با ویژگی های کلید کاندید است.

(۲۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  میدونم که اگر وابستگی تابعی کامل باشه [tex]A \rightarrow (b)[/tex]
Aکلید کاندید هست
من اینجور برداشت کردم که هر وقت از یک صفت بشه به سایر صفت ها رفت در صورتی که اون صفت تک باشه مثلا در این مثال V
میگیم که کلید کاندید هست اگر هم صفت خاصه ای بود که پوشش نمیده باهمدیگه میشن کلید کاندید..هنوز سراغ تست ها نرفتم همین چند مثال همه مطالبو قاطی کردم Sad
درسته اگر برای تمام صفت های B در مجموعه R داشته باشیم A--->B آنگاه A سوپرکلید است و اگر این وابستگی از نوع کامل باشد،A کلید کاندید مجموعه است. برداشت شما هم درست است، مثلا مجموعه R : {A,B,C,D,E,F باشه که عنصر A بتونه B,C,D,E رو پوشش بده(اما عنصر F رو پوشش نده) پس ترکیب AF میشه کلید کاندیدمون، و هردو شرط کلیدکاندید بودن رو دارا هستن، ۱-باهم وبصورت ترکیبی AF یکتایی مقدار دارند ۲- اگر هرکدام از A یا F رو جدا کنیم دیگر این یکتایی مقدار وجود ندارد.

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

(۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  در جواب بخش اول {S , T} سوپرکلید هستند، نه {S,V,T,W,U} (البته {S,T,W,V,U} هم سوپرکلید است اما جواب سوال {S,T} است).
در جواب بخش دوم هم {V} کلید کاندید یا سوپرکلید هست، نه {V,S,W,T,U}

الان که دقت کردم دیدم مطلب کتاب رو اشتباه برداشت کردم! من جواب بستار رو فکر کردم که کلید هست در صورتی که اون صورت که در بخش الف و ب بود منظور کلیدها بودند!!

(۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  کلید کاندید کلیدی است که دو خصوصیت را داشته باشد، ۱ - یکتایی مقدار داشته باشد(این ویژگی درمورد خصوصیت سوپرکلید هم صادق است) و ۲ - کمینگی اجزائی داشته باشد، در دوصورت بررسی می شود:۱ - اگر کلید کاندید تنها یک عنصر داشته باشد، ذاتا کمینگی اجزائی دارد. ۲ - اگر مثلا ترکیب AB کلید کاندید باشد، اگر هر کدام از عناصر A یا B را حذف کنیم، یکتایی مقدار نداشته باشد. در این سوال V کلید کاندید است، چون هردوی این خصوصیات را دارد. اما مثلا ترکیب VS کلید کاندید نیست، چرا که با حذف S از این مجموعه، V به تنهایی دارای یکتایی مقدار است و این در تضاد با ویژگی های کلید کاندید است.
ممنونم از توضیحات کاملتون Smile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۳۹ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  مرتبه زمانی یافتن قطر Sepideh96 ۲ ۳,۴۹۶ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
  مجموعه آموزش تصویری شبکه های پتری رنگی net work ۰ ۲,۱۱۳ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۸۸ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
  مجموعه آموزشی رایگان برنامه نویسی متلب net work ۰ ۱,۹۷۹ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱ ب.ظ
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۸۳ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۵۵۶ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
Question یافتن دو عدد پیچیدگی زمانی O(n) porseshgar ۲ ۳,۵۸۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۱۵ ۱۷,۲۲۲ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: *farnaz*
  کنکور ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر با لیسانسی که گرایشش it هست ؟ mrhosseini97 ۱ ۲,۴۰۸ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mahatasa

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close