زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟

نظرسنجی: به نظر شما مدرک کدام یک از دانشگاه های زیر معتبرتر است؟
دانشگاه آزاد
غیرانتفاعی
پیام نور
فرقی ندارند
[نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۳۱ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۳۷ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  نسخه کلی پیچیدن خوب نیست به نظر من باید توو مصداق بررسی شه اونم با شرایط موجود... حسنای غیرانتفاعی :هزینه ۶۰ درصد آزاد .. امکان جذب شدن توسط همون دانشگاه برای تدریس... من خودم علم فرهنگ تهران قبول شدم توو این چندروز خیلی تحقیق کردم در موردش یکی از اعضای هیئت علمی دکتر محمد ایزدی هستن که در شریف نیز عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر هستن باقی اعضای هیئت نیز اکثرا دکتر هستند با این اوصاف من با آنکه آزاد نیز با احتمال ۹۹ درصد علوم تحقیقات تهران قبول میشم حساب کتابام میگه علم و فرهنگ واسم بهتره.. البته علم و فرهنگ با موسسات دیگه غیر انتفاعی(بجز چندتایی که اونام دانشگاهن) قابل مقایسه نیست چون اول اینکه دانشگاه شده و چون در تهران واقع شده امکانات و اساتید خوبی داره. حالا شمام بشین ۲تا دانشگاهو باهم مقایسه از همه ابعادی که واست مهمه.. موفق باشید
بله حق با شماست باید در مصداق مقایسه شه و منم مصداق خودم رو در پست اولم گفتم.
غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران حسابش با بهمنیار کرمان کلا جداست.

به نتیجه ای که رسیدم آزاد بهتره.چون اساتید دانشگاه های پیام نور-غیر انتفاعی-آزاد و بعضی اوقات دولتی خودم دیدم از آزاد هستن ولی ندیدم از غیر انتفاعی باشن. پس میشه امید داشت روزی در یکی از اون دانشگاه ها تدریس کرد.و یا جذب هیئت علمی حداقل همون دانشگاه آزاد شد.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۴۸ ب.ظ
بنظرم
و کلی تحقیق غیر انتفاعی بهتره در کل ای کاش پیام نور رو هم میاوردین
به ترتیب
۱-غیر انتفاعی
۳و۲-در سطح ارشد آزاد ، امید به دکترا پیام نور
۴-موسسه
۵- بشینی بخونی واسه سال بعد ایشالا سراسری

“یرفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوا العلم درجات” مجادله ۱۱
(خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می برد و به کسانی که بهره ای از علم دارند درجات بزرگی می بخشد.)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari
ارسال: #۱۸
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط m_sardaari.)
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۴۸ ب.ظ)nasrolah نوشته شده توسط:  بنظرم
و کلی تحقیق غیر انتفاعی بهتره در کل ای کاش پیام نور رو هم میاوردین
به ترتیب
۱-غیر انتفاعی
۳و۲-در سطح ارشد آزاد ، امید به دکترا پیام نور
۴-موسسه
۵- بشینی بخونی واسه سال بعد ایشالا سراسری
ممنون میشم دلایلتون رو هم بگید

در مورد خوندن برای سال آینده امکانشو ندارم
۰
۰
ارسال: #۱۹
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ق.ظ
RE: دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۳۱ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  نسخه کلی پیچیدن خوب نیست به نظر من باید توو مصداق بررسی شه اونم با شرایط موجود... حسنای غیرانتفاعی :هزینه ۶۰ درصد آزاد .. امکان جذب شدن توسط همون دانشگاه برای تدریس... من خودم علم فرهنگ تهران قبول شدم توو این چندروز خیلی تحقیق کردم در موردش یکی از اعضای هیئت علمی دکتر محمد ایزدی هستن که در شریف نیز عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر هستن باقی اعضای هیئت نیز اکثرا دکتر هستند با این اوصاف من با آنکه آزاد نیز با احتمال ۹۹ درصد علوم تحقیقات تهران قبول میشم حساب کتابام میگه علم و فرهنگ واسم بهتره.. البته علم و فرهنگ با موسسات دیگه غیر انتفاعی(بجز چندتایی که اونام دانشگاهن) قابل مقایسه نیست چون اول اینکه دانشگاه شده و چون در تهران واقع شده امکانات و اساتید خوبی داره. حالا شمام بشین ۲تا دانشگاهو باهم مقایسه از همه ابعادی که واست مهمه.. موفق باشید

این رو باید بدونید دیگه کلا دانشگاه های تهران چه ازاد چه دولتی چه نیمه دولتی وضعیتشون با شهرستان ها فر ق می کنه پس ترتیب تهران همون ترتیب
روزانه
شبانه
پیام نور
غیرانتفاعی
ازاد

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۱
۰
ارسال: #۲۰
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۵ ق.ظ
قطعا آزاد بهتره .. غیر انتفاعی شده حکایت مدرسه .. تو هر شهری n تا شعبه داره .. فضای آموزشیش هم به هیچ وجه مناسب دانشگاه نیست .معمولا مکانش سابقا یا مدرسه بوده یا خونه ..
البته آزاد هم بسته به جاش داره .. یعنی که بستگی داره دانشگاه آزاد کجا باشه ...

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kati , m_sardaari
ارسال: #۲۱
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۱۸ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ)saam نوشته شده توسط:  غیر انتفاعی شده حکایت مدرسه .. فضای آموزشیش هم به هیچ وجه مناسب دانشگاه نیست .معمولا مکانش سابقا یا مدرسه بوده یا خونه ..

دانشگاه آزاد هایی هم هستند که این شراط رو داشته باشن Smile
فکر میکنم منظوره شما موسسات غیرانتفایی باشه نه دانشگاه های غیرانتفایی.
بهر حال فکر میکنم شهر و خود دانشگاه خیلی موثره و اینکه اهمیت مدرک.
تو همین مانشت خیلی از بزرگای انجمن درباره فرق غیرانتفایی و آزاد صحبت کردن.

(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ)saam نوشته شده توسط:  البته آزاد هم بسته به جاش داره .. یعنی که بستگی داره دانشگاه آزاد کجا باشه ...

منظورتون احیانا دانشگاه آزاد قزوین نیست؟ Big Grin

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari , Breeze
ارسال: #۲۲
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۸:۳۳ ب.ظ، توسط Breeze.)
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  دانشگاه آزاد هایی هم هستند که این شراط رو داشته باشن Smile
یه دو خط تشریف میاوردید پایین مضمون حرفم همین بود Wink (شرایط Big Grin Tongue )
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۱۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  منظورتون احیانا دانشگاه آزاد قزوین نیست؟ Big Grin
دقیقا منظورم همونجا بود Big Grin
ضمنا اون بزرگایی که فرمودید ، در مورد این دانشگاه هم زیاد صحبت کردن ... خیلی هم خوب گفتن میتونید سرچ کنید.
Cool

ضمنا .. من قصد توهین و بی احترامی به کسی رو نداشته و ندارم .. به عقیده ی من هر کسی که قصد ادامه تحصیل داشته باشه به حد و اندازه ی خودش تلاش میکنه و نمیشه منکر میزان تلاش هر کسی تو هر دانشگاهی شد ... اینجا هم یه نظر سنجی بود .. تعیین هم نکرده بودن که مختص بزرگان هستش یا کوچکان !!!
یه نظر سنجی بود که هر کسی می تونسته شرکت کنه .. شما هم می تونید نظرتون رو بگید ...
در هر حال مرسی Smile

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari , kati , unicornux
ارسال: #۲۳
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ ب.ظ
قطعا دانشگاه آزاد های درجه یک از دانشگاه های درجه یک غیرانتفاعی و پیام نور سرتر هستند
هم از لحاظ اساتید - امکانات و فضای آموزشی و ...
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari , Breeze
ارسال: #۲۴
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۰۷ ب.ظ
کلا دسته بندی کردن درست نیست به نظرم.
دانشکاه با دانشکاه فرق داره.

مثلا غیر انتفاعی گرمسار با ازاد واحد تهران جنوب -> تهران جنوب بهتره
یا
غیر انتفاعی علم و فرهنگ با ازاد قیام دشت -> علم و فرهنگ بهتره!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux , Breeze , m_sardaari , سجاد۶۷
ارسال: #۲۵
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ ب.ظ
با سلام
بنده فکر می کنم آزاد بهتر باشه
من خودم غیرانتفاعی تهران خوندم(قبلا هم ارشد خوندم) همون موقع با رتبه ۱ آزاد اهواز نرم افزار قبول شده بودم ای کاش می رفتم آزاد اهواز
۱
۰
ارسال: #۲۶
۱۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط nasrolah.)
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ق.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۳۱ ب.ظ)m_sardaari نوشته شده توسط:  نسخه کلی پیچیدن خوب نیست به نظر من باید توو مصداق بررسی شه اونم با شرایط موجود... حسنای غیرانتفاعی :هزینه ۶۰ درصد آزاد .. امکان جذب شدن توسط همون دانشگاه برای تدریس... من خودم علم فرهنگ تهران قبول شدم توو این چندروز خیلی تحقیق کردم در موردش یکی از اعضای هیئت علمی دکتر محمد ایزدی هستن که در شریف نیز عضو هیئت علمی گروه کامپیوتر هستن باقی اعضای هیئت نیز اکثرا دکتر هستند با این اوصاف من با آنکه آزاد نیز با احتمال ۹۹ درصد علوم تحقیقات تهران قبول میشم حساب کتابام میگه علم و فرهنگ واسم بهتره.. البته علم و فرهنگ با موسسات دیگه غیر انتفاعی(بجز چندتایی که اونام دانشگاهن) قابل مقایسه نیست چون اول اینکه دانشگاه شده و چون در تهران واقع شده امکانات و اساتید خوبی داره. حالا شمام بشین ۲تا دانشگاهو باهم مقایسه از همه ابعادی که واست مهمه.. موفق باشید

این رو باید بدونید دیگه کلا دانشگاه های تهران چه ازاد چه دولتی چه نیمه دولتی وضعیتشون با شهرستان ها فر ق می کنه پس ترتیب تهران همون ترتیب
روزانه
شبانه
پیام نور
غیرانتفاعی
ازاد

منم باهات موافقم بجز
تهران ترتیب
روزانه
شبانه
غیر انتفاعی
پیام نور
آزاد

بنده عقلم میگه واسه یه رتبه که واسش خوندم و با اون رتبه خوب میتونم برم دانشگاه غیر انتفاعی و ادامه تحصل بدم چرا این کار رو نکنم چرا به کار خودم ارزش ندم به تلاش خودم برم دانشگاه ازاد کسی که رتبش خیلی متفاوت بوده در کنکور سراسری از رتبه من و یه عالمه هزینه باید بکنم

یه فامیل داشتم خانوم بود شاغل بود به من گفت ۳ سال پیش دیونم مگه حرفه ۳ سال پیش هستا مگه دسته ۹ میلیونم موندم برم بدم دست دانشگاه ازاد میرم میخونم سراسری قبول میشم سال بعد قبول شدند

کسی که میره غیر انتفاعی بخونه رتبه کنکورش بین ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ است
و اونایی که آزاد میرند ارشد قبول بشند رتبشون اکثرا اکثرشون بالای ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ هستند
اصلا دانشگاه ازاد قابله مقایسه نیست با غیر انتفاعی

حداقل عقل سلیم اینو میگه

دانشگاه ازاد بجز چندتا دانشگاه بقیه وضعیت خراب هست صرفا یه مدرک میگیری دریغ از ....

در مورد حرف دوستمون که گفتند رتبه یک شده بودند تویه آزاد خوب اینم یه چیزه تابلوس هرکی یک بشه آزاد خب میخونه نمیره غیر انتفاعی

دانشگاه آزاد هم با این شهریه ها فک کنم کم کم آزمون ارشد رو هم ور داره و در اون صورت جریان مدرک دانشگاه آزاد مث جریان سی دی میشه تویه ایران الان فکر کنید اوایی که مدرک کارشناسی رو با معدل بالای ۱۹ تویه ازاد گذروند و در یکی از بهترین دانشگاهای ازاد الان که دانشگاه آزاد آزمون رو ورداشته یعنی اون مدرک بی ارزشترین مدرک شده چون همون مدرک رو کسی که تا دیروز سره کوچه الاف بود با آدامس کفتر میزد میخونه میگیره .
خیلی تاسف بار هست برای اونایی که ۱۰ ۱۲ سال پیش تویه آزاد درس خوندن یکی از آشنا ها که خیلی وقت پیش مدرک کامپیتور گرفتند در آزاد وقتی با بنده رو برو میشوند میگن حیف مدرک ما چی بود این بلا ها سرش اومد میتونم بگم همین شخص اطاعات علم کامپیوتریشون فراتر از من و استاد های بنده است .

کسی که تویه پیام نور معدل ۱۲ میاره از مدرک ۱۹ ۲۰ آزاد مدرکش با ارزشتر شده .

“یرفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوا العلم درجات” مجادله ۱۱
(خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می برد و به کسانی که بهره ای از علم دارند درجات بزرگی می بخشد.)
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: pershang
ارسال: #۲۷
۱۲ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۱۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶ ب.ظ)nasrolah نوشته شده توسط:  در مورد حرف دوستمون که گفتند رتبه یک شده بودند تویه آزاد خوب اینم یه چیزه تابلوس هرکی یک بشه آزاد خب میخونه نمیره غیر انتفاعی

.

خدمت شما عرض کنم که بنده هم تفکر شما را داشتم و همین الان هم دانشگاه آزاد را قبول ندارم ولی سوال دوستمون مقایسه بود. بین آزاد و غیرانتفاعی بنده عرض کردم آزاد بهتره
مسئله دیگر اینکه رتبه ارشد آزاد دانشگاهی ارائه میشه نه کشوری ، بنده فقط رتبه اول آزاد اهواز بودم، که به خاطر اینکه غیرانتفاعی تهران قبول شده بودم (گفتم شهر تهران است) رفتم غیرانتفاعی که اشتباه کردم، دوباره مجبور شدم امتحان ارشد بدم البته خدا را شکر قبول شدم و از دست مدرک غیرانتفاعی راحت می شم
شما را با مدرک غیرانتفاعی نه دانشگاه آزادی می دونند و نه دانشگاه دولتی ، همین وسط می مونید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_sardaari , 007girl
ارسال: #۲۸
۳۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۰:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط y.mitra.)
بین دانشگاه‌های دولتی شهرهای کوچیک و دانشگاه‌های آزاد تهران، مشهد یا غیرانتفاعی‌های علم‌و‌فرهنگ و امام‌رضا و سجاد کدوم‌ها بهتره برای مقطع کارشناسی؟
بهتر بودن منظورم برای اپلای و بازار کاره و سطح علمی دانشگاه.
هزینه‌های دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی چطوره؟
۰
۰
ارسال: #۲۹
۰۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط stabesh.)
Re: RE: دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی؟
(۳۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۷ ب.ظ)y.mitra نوشته شده توسط:  بین دانشگاه‌های دولتی شهرهای کوچیک و دانشگاه‌های آزاد تهران، مشهد یا غیرانتفاعی‌های علم‌و‌فرهنگ و امام‌رضا و سجاد کدوم‌ها بهتره برای مقطع کارشناسی؟
بهتر بودن منظورم برای اپلای و بازار کاره و سطح علمی دانشگاه.
هزینه‌های دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی چطوره؟

سلام
زمان ما می گفتن دانشگاه غیرانتفاعی یا آزاد شهرای بزرگ بهتر از دولتی های شهرهای کوچیکه و آزاد بهتر از غیرانتفاعی اما هزینه غیرانتفاعی کمتر از آزاده
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۱ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۰ ب.ظ
راجع به حدود هزینه‌ها چیزی نمی‌دونید؟ یا اینکه چطور می‌تونم مطلع بشم؟
برای اپلای کدوم یکی ارجح‌تره؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۸۱۰ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۵۸ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  شیوه های دانلود مقالات غیر رایگان goodzila ۳۰ ۴۰,۵۲۸ ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ryaghobi2050
  راهنمایی برای دانشگاه آزاد کرج Nilo_O ۱ ۲,۸۰۹ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Nilo_O
  دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ تهران برای ارشد نرم افزار خوبه؟ اساتیدش خوبن؟ rhf261 ۰ ۱,۹۶۳ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rhf261
Question شرایط انتقالی در دانشگاه آزاد amsl ۰ ۲,۳۴۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: amsl
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۴۱ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m
  مفهوم انواع آنتروپی و ویژگی های غیر خطی سیگنال مغز baharkhanoom ۰ ۱,۷۸۶ ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: baharkhanoom
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۴۵۶ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: networki
  سوال در مورد دانشگاه آزاد قزوین, ارشد شبکه های کامپیوتری networki ۰ ۲,۶۳۸ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: networki

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close