زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا همه دوست دارن تهران درس بخونن؟؟؟

ارسال:
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۱۱ ق.ظ
سلام من واقعا به دنبال این سوال هستم که چرا همه دوست دارن تهران درس بخونن با وجود اینکه دانشگاههای مثل شیراز مشهد و اصفهان واقعا از بعضی از دانشگاههای تهران بهتره
اگه ممکنه دلایل شو بگید ما هم بدو نیم.

دست از طلب ندارم تا کام من براید
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , mohammadali1990 , MajidManesht2012
ارسال:
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۳۳ ب.ظ
چون پایتخته
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojimbn
ارسال:
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ب.ظ
چون همه استادا تو تهرانن
مثلا من خودم الان برای پایان نامه باید ببینیم استاد تو چه زمینه ی کار میکنه ماهم مجبوریم چون استاد کمه باید از روز اولی که قبول میشه تو فکر استاد پیدا کردن باشی
اگه به خوای با استاد پروازی بگیری اونم خودش ۱دنیا مشکل داره
بهمین دلیلا همه دنبال راحتین

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojimbn , Pegasus , sepidsal
ارسال:
۰۶ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط sepidsal.)
چون اصلا قابل مقایسه نیستن!

واقعا مگه شرایط خاصی پیش بیاد -بیماری، ازدواج، سختی رفت وآمد، شاغل بودن و ...- که فردی که بتونه تهران تحصیل کنه ازون صرف نظر کنه و دانشگاه های شهرستان ها رو انتخاب کنه. شما بودجه دانشگاه ها رو ببینین، وضعیت هیئت علمی، امکانات رفاهی و بعدا شرایط بازار کار و امکان ادامه تحصیل در آینده و خیلی چیزای دیگه! از همون ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه، خیلی واضح و خیلی ساده اول دانشگاه های خوب تهران پر میشن و بعد نوبت میرسه به سایر دانشگاه ها.

من به شخصه با اینکه چرا همه دوس دارن تهران درس بخونن هیچ مشکلی ندارم، به نظر من مشکل عدم رعایت عدالت آموزشیه! اینکه کشوری با این همه سرمایه و منابع چرا باید وضع آموزش آکادمیک و خیلی چیزهای دیگش! خارج از پایتخت این همه فجیع باشه Sad

یه نکته دیگه اینکه من که هردوش رو تجربه کردم، اگر امکان تحصیل در تهران رو دارید و اجباری برای موندن در شهرستان ندارید اشتباه محضه شهرستان موندن! به قول قدیمیا آن مرغی که دُمش سوی شهر و سرش سوی ده، دم آن مرغ از سرش بِه!!! Big Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , mohammadali1990 , fahim.farzan , mojimbn , Morris , احسان مومنی , mehdian.y
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۲۸ ب.ظ، توسط mojimbn.)
RE: چرا همه دوست دارن تهران درس بخونن؟؟؟
fبگزارید سوالم و این طوری مطرح کنم
شما دانشگاه شیراز ، اصفهان ، فردوسی مشهد رو میرین یا یه دانشگاه مثل تربیت دبیر رجایی تهران که تازه سال دومشه داره کارشناسی ارشد نرم افزار میگیره؟ ممنون میشم اگه جواب بدین

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m_parsa11 , sherkat , سجاد۶۷
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۰۹ ب.ظ
RE: چرا همه دوست دارن تهران درس بخونن؟؟؟
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱ ب.ظ)mojimbn نوشته شده توسط:  fبگزارید سوالم و این طوری مطرح کنم
شما دانشگاه شیراز ، اصفهان ، فردوسی مشهد رو میرین یا یه دانشگاه مثل رجایی تهران که تازه سال دومشه داره کارشناسی نرم افزار میگیره؟ ممنون میشم اگه جواب بدین
در شرایط مساوی اگه کسی مشکل رفت و آمد نداشته باشه شهرستان بهتره

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojimbn , سجاد۶۷
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۴۳ ب.ظ، توسط MSZ.)
همه میدونن دانشگاه اصفهان از جایی مثل رجایی (که نمیدونم غیر انتفاعیه یا موسسه ست یا چیه!!!) بهتره!
ولی احتمالا باید اینطور بگیم که خیلی ها مثلا جایی مثل شهید بهشتی رو به اصفهان ممکنه ترجیح بدن ... درسته که تو خیلی از رشته ها رنک اصفهان بهتر از بهشتیه ولی همین شهر تهران بودن میاد و اون کم بودن رنک رو به کلی جبران میکنه
به خیلی دلایل ... مثلا شما میخوایین تو دوره های فنی شرکت کنین ... تو تهران خیلی بهتر میتونین این کار رو بکنین هم مدرس بیشتر هست (مدرس خفن ها!!!) و هم تنوع و تعدد وجود داره
میخوایین کلاس زبان برای تافل و GRE و غیره برین ... نمیگم تو اصفهان نیست (اتفاقا تو زمینه کلاس های تخصصی زبان اصفهان رقیب اصلی تهرانه) ولی تو تهران اوضاع خیلی بهتره (همون تنوع و تعدد)
تو تهران به استادای خیلی بیشتر و خیلی قوی تری دسترسی دارین ... به استاید دانشگاه های قوی کشور دسترسی دارین و دستتون برای فعالیت علمی خیلی باز میشه
تو تهران فرصت کاری خیلی بیشتر از شهرستان هاست ... حتی شهرستان های بزرگی مثل شیراز و اصفهان و مشهد تو این زمینه قابل مقایسه با تهران نیستن ... مخصوصا تو رشته های High Tech مثل کامپیوتر و آی تی که تهران برای کار حرف اولو میزنه با فاصله خیلی زیادی از شهر های دیگه ... حالا اگه رشته تون صنایع بود و کارتون با کارگر و کارخونه بود شاید شهرهای دیگه هم میتونستن خوب باشن ولی تو خانواده کامپیوتر به نظرم اینطور نیست
اکثر همایش ها و سمینار ها و نمایشگاه ها و چیزای دیگه تو تهران برگزار میشه (اکثر شون) ... برای همین اونی که توی تهرانه راحت تر میتونه از اینا استفاده کنه و همین باعث میشه انتخاب شهر (که منظورمون تهرانه) براش مهم بشه

البته بدی هایی هم داره ... ولی مزیت هاش چون بیشتره به همین خاطر خیلی ها دوست دارن برن تو تهران (هم برای درس و هم برای خیلی مسائل دیگه که یکی دو تاش رو گفتم)
۵
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidsal , mojimbn , maneshty , sherkat , احسان مومنی , mehdian.y
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۳۴ ب.ظ
دوست عزیز آقای msz کاملا درست بیان کردند.
من خودم اهل اصفهانم با این که به راحتی می تونستم شبکه روزانه اصفهان را بیارم اما زدم مالک ( البته شبانه شبکه شریف و یا روزانه علم و صنعت و یا روزانه دانشگاه تهران و ... را هم قبول شدم حالا بماند که چرا اینجوری انتخاب رشته کردم)مهمترین دلیل اینکه تهران به دانشگاه های شهرستان برتری داره امکانات ، مزایا و بازار کار خوبیه که تهران اون هم فقط به دلیل پایتخت بودن داره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sepidsal , mojimbn
ارسال:
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۲:۴۴ ب.ظ
مزایای تهران به خاطر پایتخت بودنش ایجاد شده. این درست ولی یک سوال دیگه دوستان! همین الان اگه پایتخت جابجا بشه، از تهران به هر شهر دیگه ای تو ایران! فکر میکنین چند درصد به خاطر عوض شدن پایتخت بخوان از تهران -به عنوان :محل زندگی، محل تحصیل، محل کار- خارج بشن و برن به پایتخت جدید؟

یک چیزی اینجا هست که من اسمش رو میذارم سبک زندگی! این حرفم رو اونایی متوجه میشن که تجربه زندگی توی تهران و شهرستانها رو داشته باشن ...

اون آزادی سبک زندگی که توی تهران هست هیچ جای دیگه ایران نیست. و خب همه ما خوب میدونیم که انتخاب دانشگاه -موضوع اصلی این پست بود! - فقط صرفا بر اساس نوع دانشگاه نیست... مهمترین چیز برای همه ما شرایط زندگی کردنمونه حتی اگه نخوایم اقرار کینم به این Smile

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojimbn , maneshty
ارسال: #۱۰
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ، توسط mojimbn.)
پس پیش به سوی تهران با وجود اینکه از سبک زندگی تهرانیها خوشم نمیاد از ترافیکش خوشم نمیاد از دودش خوشم نمیاد از شلوغیش خوشم نمیاد و از ..... خوشم نمیاد اما مثل اینکه ایران فقط تهرانهUndecidedWink
پس ما هم میریم تهران

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sherkat
ارسال: #۱۱
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۳۹ ب.ظ
(۰۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۴۴ ب.ظ)sepidsal نوشته شده توسط:  مزایای تهران به خاطر پایتخت بودنش ایجاد شده. این درست ولی یک سوال دیگه دوستان! همین الان اگه پایتخت جابجا بشه، از تهران به هر شهر دیگه ای تو ایران!
اگه پایتخت منتقل بشه فقط قسمت سیاسی اش مثل سازمانهای دولتی منتقل میشن
ولی قسمت اقتصادی اش که شامل بازار و شرکتها هست به این آسونی ها منتقل نمیشن
برای ایجاد اینا چندین سال وقت صرف شده و به این راحتی یک شبه نمیان خودشون رو منتقل کنن، مگر اینکه کارشون وابسته به وزارت خونه ها و شرکتهای دولتی باشه
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۷:۲۱ ب.ظ
همون سبک زندگی که یه شبه بوجود نیومده
مطمئن باشید اگه پایتخت اصفهان - فارس- خراسان رضوی- آ شرقی بود سبک زندگی همین میشد
وضعیت بازار کار ، دانشگاه ، درآمد و ... مثل الانه تهران میشد وشاید هم بهتر از اون
چون این استان هایی که گفتم علاوه بر مزایای پایتخت بودن ویژگی های منحصربفرد دیگری را هم دارند
خب در کل این بحث ها بی فایدست
فعلا به قول دوستمون ایران فقط تهرانه
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۱۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۷۰ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close