زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ۲۰ فصل ۱ ساختمان پوران چاپ ۸۹ ( آی تی ۸۴) مربوط به پیچیدگی

ارسال:

ttiiko پرسیده:

سوال ۲۰ فصل ۱ ساختمان پوران چاپ ۸۹ ( آی تی ۸۴) مربوط به پیچیدگی

عارضم به خدمتتون که مرحمت کنید راهنمایی بفرمایید که بنده در سوال ۲۰ ساختمان پوران فصل ۱ چاپ ۸۹ کجا رو دارم اشتباه می کنم :

کدام صحیح است؟

[tex]n^{2} sin n \epsilon \Omega (n)[/tex]

جواب : اگر n طبیعی فرض شود آنگاه n^2 sin n >=Cn به ازای حداقل یک C , n0 مثبت و همه n>=n0 صحیح است... پایان جواب .

خب اگه n را بزاریم ۱۸۱ که سینوس منفی میشه اونوقت برای n های قبل و بعد ۱۸۰ دو C مختلف العلامت میخوایم که خب نمیشه که....؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

amin222 پاسخ داده:

RE: سوال ۲۰ فصل ۱ ساختمان پوران چاپ ۸۹ ( آی تی ۸۴) مربوط به پیچیدگی

دوست عزیز سلام
ابهامتون کاملا درست و فکر کنم با سوالتون به نکته خوبی اشاره کردید که گاهی میبینیمش و سرسری از کنارش رد میشیم این نکته هم تو تعریف نمادهای مجانبی اومده به عنوان نمونه به تعریف [tex]f(n)=\Omega (g(n))[/tex] دقت کنید

[tex]\Omega(g(n))=f(n):\exists c,n0>0 , \forall n\geqslant n0 :{\color{Red} 0\leq cg(n)\leq f(n)}[/tex]

اون قسمتی که قرمز کردم میگیه جوابهای تابع ما باید بزرگتر از صفر بوده و منفی نباشد و این یعنی اینکه جوابی که دادن درسته و تعریف نمادهای مجانبی منفی شدن تابع رو قبول نمیکنه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۸۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۶ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۱ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۳۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۸۱۸ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۸۰ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۵۳ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۰۲ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close