زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک راه اندازی یه کار با در آمد هر چند کم

ارسال: #۱۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۲ ب.ظ
RE: کمک راه اندازی یه کار با در آمد هر چند کم
۲ سال پیش که سیشارپم خوب شده بود زیاد پیشم میومدن که من پروژه هاشونو بنویسم منم این کارو میکردم و خداییش پول بسیار خوبی توش بود ولی به خودم گفتم شاید با این کار به نظام آموزشی ضربه میزنم(هر کی در حد خودش)ولش کردم دو سالی که از برنامه نویسی دور بودم کلا همه چی یادم رفته صفر کیلومتر شدم.
باید برم یه سری آگهی بزنم واسه تدریس خصوصی
ولی خیلی باید به جمله زیبای پایینی توجه کرد. حواسم حسابی جمعه. ممنون از تذکرتون.
[/quote]
البته مراقب باشید
[/quote]

از بعد کنکور تا الان کلافم . اصلا نمیتونم بیکار بمونم این اولین باره از دوران دبیرستان تا الان تقریبا
امید به خدا
کسی راهنمایی دیگه ای داره سرو پا گوشم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , sss
ارسال: #۱۷
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۲۸ ق.ظ
کسی هم که با کلک کاری رو انجام بده یکی دو سال دووم میاره بعدش مردم میشناسنش دیگه ازش خرید نمی کنن

اصلا این حرفتونو قبول ندارم چون اکثر کاسب های مملکت ماکارشونو با دورغ و فریب میبرن جلو و همین طوری هم پولدار شدن .
به نظر من بی ایمان ترین مردم دنیا اکثریت کاسب های مملکت ما هستند.

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , *Najmeh* , ana9940 , Pegasus , donyajoon24
ارسال: #۱۸
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(11 اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ق.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  به نظر من بی ایمان ترین مردم دنیا اکثریت کاسب های مملکت ما هستند.
Dislike : حکایت مرغ همسایه همچنان غاز است

امام محمد باقر (ع):
کثیف ترن جای کره زمین بازار است.

از اینجا مشخصه اونایی که تو بازار پاک کار میکنند چقدر پیش خدا عزیزن

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940 , yasermrz
ارسال: #۱۹
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۶ ق.ظ، توسط k_111.)
(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۲۸ ق.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  کسی هم که با کلک کاری رو انجام بده یکی دو سال دووم میاره بعدش مردم میشناسنش دیگه ازش خرید نمی کنن

اصلا این حرفتونو قبول ندارم چون اکثر کاسب های مملکت ماکارشونو با دورغ و فریب میبرن جلو و همین طوری هم پولدار شدن .
به نظر من بی ایمان ترین مردم دنیا اکثریت کاسب های مملکت ما هستند.

کدوم شغل سالمی رو تو مملکت ما سراغ داری بگو بریم دنبالش

کارمندائی که تنبلن و باند بازی میکنن و زیر میزی میگیرن و روزی ۱ ساعت کار مفید هم نمیکنن؟
معلمائی که تو مدرسه خوب درس نمی دن و کاری می کنن دانش آموز بره پیششون کلاس بعدش سئوالات رو بهشون میدن؟
راننده ها با اینطور رانندگی و تخلفات زیاد؟
استاد دانشگاهی که ۲۰ سال پیش یه چیزی رو یاد گرفته هی میاد همونا رو درس میده و خودشو به روز نمیکونه هیچ ، سرقفلی اون درس رو هم دو دستی چسبیده به هیچ کس دیگه نمیده؟
مزایده ها و مناقصه ها؟
خبرنگارهای راستگو!!!!؟
ارازل و اوباشی که موتور سوار میشن و با چوب و چماغ به جون مردم میفتن؟
سیا......؟
آخ........؟
پل........؟

یه شغل سالم معرفی کن مابریم دنبالش
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , مورتن , ehsan69
ارسال: #۲۰
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۴۱ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
البته نمیشه بازاریها را اینطوری محکوم کرد بعضی شون ادمهای خوبی هستند.

در مورد شغل یک اشکالی که وجود داره اینه که سابقا" خیلی از مشاغل جدید توسط تحصیلکرده ها ایجاد میشد و یا انجام میشد . ولی الآن تحصیلکرده ها بیشتر دنبال این هستند که در مشاغل موجود پی کار بگردند.مشاغل موجود هم بسرعت نیازشون به تحصیلکردگان واقعی و دارای سواد و مهارت را از دست میدن. علتش را عرض میکنم.

من فکر میکنم ماشینی شدن زندگی موجب شده مشاغل بسمت راحتی برن. این در همه مشاغل هست. ابزاری که یک جراح در اختیار داره موجب شده تعداد عملهای موفقیت آمیز بشدت بالا بره. یک عکاس براحتی با فتو شاپ میتونه یک عکس را درست کنه و دیگه مهارت خودش خیلی کمتر تاثیر داره.خیلی از مهندسین در ادارات اصلا" کار نیاز به تخصص نمیکنن . ولی اون پست سازمانی مربوط به یک مهندس است ولی میتونست یک غیر مهندس هم همین کار را بکنه.
واسه همین معمولا" خیلی از مشاغل نیازی به مهندسین بعنوان استفاده از مهارت شغلی ندارند. یه جاهای مثل ساختمان سازی و جاده سازی هم نقش مهندسین فقط بعنوان ناظر یا بازرس یا طراح هست. ولی در اجرا کم رنگند.

خیلی از مهندسین ما هم تجربه یا سرمایه یا دل و جرات ساخت و تولید را ندارند، در صورتیکه میتونه براشون خیلی مفید باشه ولی خب راه سختیه.
راه اسان در مملکت ما یا طی کردن راه بقیه بدون هیچ ابتکار ی است (که گاهی خوبه چون حقوق اون پست و حقوقش عالیه و یک پارتی تپل میتونه راهگشا باشه و گاهی بده چون فقط بیکار نیستید ولی با حقوقش اگر چه میشه زنده موند ولی نمیشه کار خاصی کرد) گاهی هم رفتن در مشاغل واسطه ایست. که بشدت پولسازه. پریشب در برنامه ثریا نمیدونم دیدین یانه ولی یک کیلو هلو را از باغدار در میدان میخریدن ۱۲۰۰ تومان در مغازه به ۶۰۰۰ هزار تومان میرسید . یا یک کیلو انگور را میخریدند ۵۰۰ تومان در مغازه هشت هزارتومان میفروختند. این یعنی فاجعه برای تولید و جشن برای یکسری واسطه ها که نه ریسکی دارند نه نگران سم و کود و هوا و آب و .... هستند. این هم یک راهی است که پول درش هست ولی دیگه لازم نبود مهندس بشید.
من نمیخوام به مشاغل علمی حرفی بزنم ولی حتی استادی دانشگاه هم الان با پارتی گاهی صورت میگیره. یعنی در حدیکه آدم چشماش چهار تا میشه.
بذارید مثالی بزنم در رشته دندانپزشکی میدونید که بعد از اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی میشه تخصص گرفت. قبلا" متخصصین این رشته کم بودند و اکثرآ استاد دانشگاه میشدند ولی الآن دیگه متخصصین هم استاد نمیشن چون دانشگاهها ظرفیت هیئت علمی شون تکمیله.
یک اشنایی که تازه در دندانپزشکی عمومی از دانشگاه اصفهان فارغ شده بود و شرایط خاصی مثل شاگرد اولی و اینا را هم نداشت مطبی زده بود و نمی گشت اخیرا" به لطف یک اشنایی رفت در هیئت علمی یک دانشگاه دولتی در یک مراکز استان همجوار. خب بعد از ورود هم با سهمیه مربیان تخصص میگیره و موندگار میشه در هیئت علمی. حال آنکه اونهاییکه راههای سخت را رفتند پشت درب میمونن.بنابراین این میانبرها گاهی خلاقیت و تلاش را از بقیه میگیره و دلسردشون میکنه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nina69 , Pakzad , انرژی مثبت , Mahbanoo313 , yasermrz , zeinab , k_111 , ana9940 , mammad_asir , Pegasus , hubble , Somayeh_Y
ارسال: #۲۱
۱۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۲ ۰۱:۵۱ ب.ظ، توسط yasermrz.)
توی تمامی شغل ها اگه خود آدم بخواد میتونه کار درست باشه ولی من میگم بازاری بودن توی این مملکت و پول حلال خوردن سخته نه این که نشدنیه سخته بیخود هم نمیگم خودم دستم تو کار بوده واقعا خیلی جاها اگه دروغ نگی کارت جلو نمیره .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mammad_asir , ehsan69 , M3t30r
ارسال: #۲۲
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۳۶ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۳ ق.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
(18 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۵۵ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  کدوم شغل سالمی رو تو مملکت ما سراغ داری بگو بریم دنبالش
جالبه که شما شغل رو از رو کارمنداش (تازه اونم با درنظر گرفتن نیمه خالی لیوان و درصدی که ناسالمن) متهم می کنید . مثل داستان همیشگی محکومیت دین به خاطر پیروان نمادینش
شغل سالم تا دلت بخواد داریم . ناسالمش فکر کنم فقط همون قاچاق و پیرامون مواد مخدر و این دست خلافا باشه که شغل نیستن به نظر من بلکه منبع درآمدن . هر منبع درآمدی که شغل نیست
من جواب اون دوست عزیزی رو دادم که گفتن همه بازاری ها فلان و ... هستن منظورم این بود که تو هر شغلی هم آدم خوب هست و هم آدم بد
اگه تو بازار چند نفر رو دیدی که خوب نیستن دلیل نمیشه که همه اینطوری باشن
همین طوری که تو مشاغلی که من نام بردم همه جور آدم هست
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ب.ظ
من نگفتم همه گفتم اکثریت
بازاریهای با انصاف هم صد در صد هستن ولی اونقدر کم که به صفر میل میکنن.

۰
۰
ارسال: #۲۴
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ
دستون دردد نکنه از بحثای مفید
ولی اگه میشه لابه لای حرفاتون کمی ما رو هم راهنمایی (موضوع تایپیک)کنید متشکر؟؟

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۲۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۱۰ ق.ظ، توسط fatima1537.)
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۷ ق.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  اگه یه سری عیده ها دارین بگید دوستان
تدریس خصوصی.مخصوصا دروس ریاضی و فیزیک و از این قبیل دروس که اغلب باهاش مشکل دارند،حتی زبان ممکنه کلاس خصوصی بخوان
در مورد تسلط به مباحث هم به نظرم کار سختی نیست.کافیه که کتاب دانش آموز رو داشته باشید و بخونید.مخصوصا پایه های پایین تر.مثلا اول دبیرستان ک خیلی مباحثش هم ساده است.میتونید اطلاعیه بزنید.نزدیک مدارس یا محله.
کارتوی دبیرستانهای غیرانتفاعی هم تو همین مایه ها حقوق میدن.هرروز هم نمیخواد باشید بعضی روزهاست.باید خودتون مراجعه کنید و درخواست بدید.البته الان وقتش نیست.
بدیش اینه که شهرتون کوچیکه.تو شهرهای بزرگتر مخصوصا مراکز استان موقعیتها بیشتره.مثلا برای تدریس میتونید موسسات مختلفی مراجعه کنید
کار توی کافی نت هم هست.من اغلب دیدم افرادی که کافی نت دارند سررشته شون از کامپیوتر کمه و خیلیها رشته شون کامپیوتر نیست.ولی با یک سرمایه جسارت زدن کافی نت رو داشتن.درامدش هم خوبه.تخصص خاصی هم نمیخواد
کارهای دیگه ای هم هست مثل ترجمه دانشجویی.که بعد از عید درآمدش خوبه.معمولا دارالترجمه ها و کافی نتها درخواست ترجمه دارند.من میشناسم افرادی که با همین ترجمه ها درامد ماهیانه شون از یک کارمند معمولی بیشتره
این موارد خیلی کم بودند.ممکنه خیلی کارهای دیگه باشند.فقط با اراده دنبالش باشید بالاخره پیدا میکنید
میتونید انواع جاهای خصوصی و دولتی مراجعه کنید و درخواست بدید.کلا توی مراجعاتی که میکنید برای کار زیاد تواناییهاتون رو کمتر از حد واقعیش نشون ندید.بلکه با اعتماد به نفس نشون بدید که از پس کار برمیاید.فکر کنید اگر خودتون میخواستید که کارتون رو بسپارید به یک متقاضی چه کسی رو انتخاب میکردید.اگر به خودتون اطمینان دارید که برید جلو ، اگر هم میدونید که نمیتونید که دنبالش نرید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف , Mahbanoo313 , good-wishes , mammad_asir , yasermrz , zeinab , Aurora , hubble
ارسال: #۲۶
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ ق.ظ
فاطیما جان برای تدریس از کجا بدونیم که برای تدریس خصوصی، باید چطوری کار کنیم؟! یعنی درآمدش رو منظورمه که ساعتی حساب میشه و چقدر؟!! درسته جاهای مختلف فرق دارن اما از کجا بدونیم معمولش چقدره؟
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۰ ب.ظ
ریاضی فیزیک زبان حال ندارم براش کار کنم ولی دروس تخصصی رو میشه.
من چند وقت پیش آگهی دادم معمولا خانوما زنگ میزدن که نمیشه رفت

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sherkat
ارسال: #۲۸
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۱۶ ق.ظ، توسط fatima1537.)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  برای تدریس از کجا بدونیم که برای تدریس خصوصی، باید چطوری کار کنیم؟
شما تو هردرسی که توانایی بیشتری دارید شروع کنید.
حق الزحمه ها یا توافقیه یا دیگه بر اساس عرفی که بقیه بوجود آوردن شما هم میگیرید.در هر جایی ممکنه فرق کنه.بستگی به شهر و محل و توانایی مدرس و ... داره.حق الزحمه کلاسهای کنکور هم که خیلی بالاست.میتونید از محل و اطرافتون پرس و جو کنید ببینید که نرخها در چه حدودی هست.

اگر کاملا تازه کارید و شروع کارتون هست چند جلسه اول با کمترین قیمت شروع به تدریس کنید.نباید با شک و تردید جلو برید.اون شخصی که میاد پیش شما میخواد وقتش گرفته نشه و میخواد یادبگیره ، پس اگر از شما خاطر جمع نباشه سراغتون نمیاد.

اگر هنوز نسبت به تواناییهاتون شک دارید و یا اینکه کلا هنوز روش و قلق تدریس تو دستتون نیست بهتره با آموزشگاههای سطح شهر و با دوره های ساده تر شروع کنید.
یه راهش هم شزوع کردن با بچه های خانواده و اقوام و آشنا است.

(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ)mammad_asir نوشته شده توسط:  من چند وقت پیش آگهی دادم معمولا خانوما زنگ میزدن که نمیشه رفت
چرا نمیشه رفت؟ تازه آقایون معمولا میرن خونه دختر خانمها.من که تاحالا کلی سراغ دارم که دبیرخصوصی آقا بوده(البته سنشون بالا بودSmile)
معمولا این خانمها هستند که نباید خصوصی جایی تدریس کنند و دانش آموز باید بیاد خونشون.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , mammad_asir , zeinab , hubble
ارسال: #۲۹
۰۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۲:۲۳ ب.ظ
کسی از تدریس توی مدارس غیر انتفاعی خبر داره چطوریه؟؟همین طوری باید برم داخل مدرسه غیر انتفاعی بگم اومدم میخوام درس تدریس کنم؟؟؟؟یا باید اولش برم اداره اموزش پرورشی جایی تا مارو معرفی کنه؟؟؟موقع سر زدنشم که فکر کنم تابستون باشه دیگه درسته چون هنوز سال تحصیلی شروع نشده .در مورد درامدش خبری دارین؟؟من شنیدم ساعتی دو سه هزار تومن بیشتر نمیدن؟؟؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hubble
ارسال: #۳۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۶ ق.ظ
(۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ق.ظ)k_111 نوشته شده توسط:  
(06 اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  هیچ درسی نخواند هیچ کنکوری نداد هیچ مشقی ننوشت فقط پدرش یاد داد به شکم مرغ ها اب ببندد اری شیرین عقل دیروز امروز میلیاردر است شیرین عقل دیروز امروز سکه ودلار معامله می کند شیرین عقل دیروز...
چطوری آب میزنن که در نمیره همون جا میمونه ؟ مگه با آمپول تزریق میکنه؟
تو بازار کار کردن فکر بازاری و بلد بودن میخواد ادمی رو می شناسم که تا ده سال پیش هیچی نداشت الان میلیاردره با این که همسایمونه هر روز از صبح تا شب دارم میبینمش هنوز نتونستم کسی رو پیدا کنم که پشت سرش یک کلمه حرف بزنه یا بگه آدم دغل بازیه
کسی هم که با کلک کاری رو انجام بده یکی دو سال دووم میاره بعدش مردم میشناسنش دیگه ازش خرید نمی کنن

در این دنیا هیچ صفر و صد مطلقی وجود ندارد ...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۸۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۷۹ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۰۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۴۸۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۱۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۶۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۷۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۲۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۵۷ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۳۴ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close