زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار

ارسال: #۳۱
۰۶ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ب.ظ
قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
اصولا" تدریس نکات زیادی داره. بعضی میگن تدریس کلاس اول دبستان سخته ولی اصولا" تدریس در همه مقاطع سخته و تدریس خوب به عوامل زیادی بستگی داره بعضیش آموختنی است ،بعضیش تجربی است و بعضیش ذاتی.
آموختنی هاش همین هایی است که بچه ها گفتند و فقط میشه گفت هیچوقت درسی که بهش تسلط کافی ندارید تدریس نکنید. تسلط هم این نیست که شما مثلا" مدار منطقی میخواهید درس بدین به مدار منطقی مسلط باشید نه. این برای یه استاد خوب کافی نیست باید معماری و آزمایشگاههای اینها را هم گذرونده باشید.
البته اینمورد خیلی بستگی داره که چه مقطعی و کجا تدریس میکنید . یه جایی هست که همه تو کتاب هستند. و یه جایی هست که شما مطلب را جدید میگید و تا دانشجو میاد بفهمه چه خبره ترم تمام شده. مثلا" من یه مدت یه جایی کلاس کنکور تدریس کردم. تو دانشگاه هم تدریس کرده ام. خب خیلی متفاوته.
حالا تفاوت دانشگاهها هم خیلی هست. دانشگاهیی که همه با رتبه های خوب و با علاقه انتخاب کردن و اومدن با دانشگاهی که بعضی فقط اومدن مدرک بگیرن خیلی متفاوته.
تفاوت در درس هم هست. بعضی دروس علاقمند نداره . گاهی واهمه وجود داره از درس. مثلا" شما بخواهید گسسته درس بدین یا نظریه زبانها یا طراحی الگوریتم خیلی سبکش متفاوت با مثلا" یه درسی که همه میخوان یاد بگیرند مثلا" گرافیک .
بعضی درسها قصه های شیرینی داره مثل سیستم عامل اگه شما قصه گوی خوبی باشید که نه کسی خوابش ببره و هم همه تو جریان باشند.
پاسخ دادن به سوالات دانشجو ها مهمه. ولی معمولا" استاد ، با مثالهاش و ترتیب ارائه مطالب نکته گنگی در مورد مبحث درس باقی نمیگذاره. خیلی مهمه که بیش از نیمی از کلاس تو جریان بحث باشند . البته تو کلاس کنکور لازم نیست چون اونجا همه دوست دارند بنویسند. جزوه نوشتن خوبه ولی جزوه گفتن بخصوص تو دانشگاه خوب نیست. اگر چه دانشجوها علاقمند به جزوه گفتن استاد هستند.
ولی در کل استاد خوب فیدبک هم از کلاس میگیره یعنی گاهی مخصوصا" یه چیزی را نمیگه و منتظر سوال میشه و اگه کسی نپرسید خودش می پرسه.
حالا از جنبه ها ی مختلف باید فرق گذاشت بین دبیرستان و دانشگاه. نباید همه مطالب را گفت و نه نباید مثل مدرسه تا ریزترین چیزها را گفت. بعضیش را در کوئیز یا امتحان باید پرسید.
هر کدام از اینها را انشاءا... تجربه میکنید و موفق میشوید.
من علیرغم بعضی از دوستان که کنکوری درس دادن را قبول دارند من قبول ندارم. کنکور یه موضوعیت موقتی داره. اگه انگیزه دانشجو کنکور باشه بالاخره در یه دانشگاهی ادامه تحصیل میده . و انگیزه اش دیگه میشه درس دادن بعنوان شغل.
درس دادن خوبه و میتونه شغل باشه ولی استاد خوب بیشتر از حقوق سر ماه عاشق خود مطلب و زیباییهای اون هست و این حس را وقتی در یه کلاس چهل نفری به دو نفر منتقل میکنه کافیست. اون دو نفر دیگه سرعتی میگیرند که گفتنی نیست. بقیه هم از ترکش هاش بی نصیب نمیمانند. و اینها مزایای یه استاد خوبه.
متاسفانه این اساتید تعدادشون خیلی کم شده. استادی که روزی چند ساعت دنبال علایق مطالعاتی خودش باشه. الآن بیشترین وقت اساتید صرف خوندن پایان نامه و تز و تدریس تو جاهای مختلف میشه. بعضی هم که هم تو دانشگاه دولتی هم در آزاد هم در پیام نور و خلاصه همه جا تدریس میکنن.
شاید علت علاقه وافر خیلی از فارغ التحصیلان به تدریس این هست که بازده اش زیاد متوجه استاد نیست. شما هر کاری که بکنید حتی کارمند اداره هم که باشید ممکنه بازخواست بشید.
مسئول پروژه باشی که بدتر، تا چند سال باید جوابگو بود.
ولی تدریس شما هستی و دانشجوها ،دانشجو هم که تازه داره یاد میگیره و نمیتونه متوجه بشه و کم و کاست کار شما را متوجه بشه. اما چند سال بعد دانشجو بالاخره یه روزی متوجه کار شما میشه.
از نظر شخصی خوبه استاد مقام خودش را داشته باشه ولی با عرض پوزش زهر مار نباشه که کسی جرات نکنه چیزی بپرسه و نه خیلی عادی که اداره کلاس از دستش خارج بشه. محکم بودن و جدی بودن در کنار دوستی و خود را بجای دانشجو گذاشتن و البته نمره الکی ندادن و نمره خوب هم دادن،همه با هم.(و البته به پاچه خواری نمره ندادنBig Grin)
خیلی حرف زدم. ببخشید . موفق باشید

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , good-wishes , Aurora , diligent , maryam... , انرژی مثبت , equilibrium , x86 , AI. , montazer , sepid , erkin , atti joon , ENGii , Lonely Palm , احسان مومنی , samaneh_aftab , H3NGAM3H , azad_ahmadi , فرید , barbados2500 , mehdian.y , faraaz_mb , fatemeh69
ارسال: #۳۲
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ ق.ظ
RE: قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
(۰۶ دى ۱۳۹۲ ۰۸:۴۵ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  اگه استرستون به خاطر اینه که دوست دارید کارتون کم نقص باشه، بودنش خیلی هم بد نیست؛
پیشنهاد میکنم ویدئوهای درسی برخی اساتید رو ببینید؛ من با طراحی الگوریتم کلاس های یکی از نویسندگان CLRS (فکر کنم L اش بود (: ) و همینطور طراحی وب (از ویدئو لکرچهای هاروارد) شروع کردم که برام خیلی مفید بودن؛ به خصوص برای یکی دو جلسه اول که باید شروع خوبی داشته باشید؛ البته الان میتونید از ویدئوهای سایت مکتب خونه هم استفاده کنید که بیشتر به فضای کلاسهای خودمون شبیهه؛

و چندتا نکته کوتاه هم بر حسب تجربه شخصی اضافه کنم به نکاتی که دوستان فرمودن،
. توی کلاس به بچه ها اجازه نفس کشیدن بدید! لازمه این کار هم اینه که خودتون خیلی خوب نفس بکشید (: ؛ تدریس همراه با آرامش و طمانینه، هم استرس خودتون رو کم میکنه، و هم فرصت فکر کردن رو به دانشجوها میده؛
. بیرون از کلاس شخصیت عادی خودتون رو داشته باشید (اگه شوخ طبعید، شوخ باشید، و اگه جدی هستید، جدی)؛ اما داخل کلاس و در حین تدریس کاملا جدی باشید (در تدریس جدی باشید نه اینکه با هر پچ پچی به دانشجوها تشر برید)؛ از نظر من این نکته بسیار مهمه؛
. وقتی شخصی سوال میکنه، به سوالش خوب گوش بدید؛ اگه سوالش ساده هم بود، شما کامل بهش جواب بدید و از جمله هایی مثل "اون که کاری نداره" یا "اینو که الان گفتم" ترجیحا استفاده نکنید (البته از این نکات نمونه های بسیار زیادی وجود داره که به مرور خودتون بهشون میرسید)؛
. سعی نکنید هر سوالی رو فی البداهه پاسخ بدید و اینطور وانمود کنید که خیلی خفنید؛ اگه سوالی ازتون پرسیدن که جوابشو نمیدونید، خیلی راحت یه مقدار قدم بزنید و در موردش فکر کنید؛ لازم شد بچه ها رو هم وارد بحث کنید (این مورد رو یکی دیگه از دوستان هم اشاره کردن، بجهت تاکید بیشتر عرض کردم)
. برنامه ای که تعیین میکنید (مثلا کوئیز یا تمرین یا میانترم) عوض نکنید؛
. ترجیحا کوئیز نگیرید و در عوض تمرین بیشتری بدید؛
. اگه درسی که ارائه میدید جز دروس کنکوری هست، این آلارمو از ابتدا به بچه ها بدید و منبع تست هم براشون معرفی کنید؛
. و نکته آخر اینکه در جلسه اول، به دانشجوهاتون هم آدرس ایمیل بدید، و هم ترجیحا آدرس یه وبلاگ درسی رو (که باید ایجادش کنید)؛ همینطور ازشون درخواست کنید که در ایمیل هایی که ارسال می کنن (و البته برگه امتحانی!) نه از فینگلیش استفاده کنن و نه از زبان محاوره ای (:
خیلی خوب و عالی توضیح دادین ...
فقط چرا تاکید بر این داشتید که کوئیز نگیریم ؟

.
.
.
در حال تحقیق و نوشتن پایانامه ....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium
ارسال: #۳۳
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۴:۱۸ ب.ظ
سعی کن تیکه کلام نداشته باشین تو موقع تدریس. تجربه من

کلاس برنامه نویسی، بچه های سال اول و دوم دبیرستان پسرانه تیزهوشان رشت. جلسه اول کلاس بعد از نیم ساعت درس دادن!! ته هر جملم دسته جمعی همه با هم بلند می گفتن خوووووووووووووب Smile))))))) هیچی دیگه نابود شد اون جلسه :دی از جلسه های بعدی هم باهاشون دوست شدم هم مهربون تر همم سعی کردم خب نگم. یکی دو تاشون برنامه نویس شدن الان.

بشینین یه ارائه به یکی از دوستای تیزتون بدین. بتونه تیکه کلاماتون رو دربیاره که اصلاح کنین.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , mehdian.y , faraaz_mb
ارسال: #۳۴
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۶:۰۹ ب.ظ
چند تا نکته هست که باید اوکی باشه !!

۱/ خونسرد باشی

۲/تسلط کامل رو موضوع درس

۳/خندیدن (یعنی لبخند ) و به موقع جدی شدن سعی کن شل نگیری و رو ندی !

و در آخر این که نمره میدی یکسان بدی Smile))))) دخترو پسر فرقی نداشته باشه Smile))) البته شوخی بود Wink

انسان موفق کسی است که در انتها پیروز شود نه در ابتدا .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: faraaz_mb
ارسال: #۳۵
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ب.ظ، توسط equilibrium.)
RE: قدم ب قدم با آموزش نحوه تدریس+اداره کلاس به یک ارشدی که میخاد استاد بشه براولین بار
(۰۸ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ق.ظ)paeeizan نوشته شده توسط:  فقط چرا تاکید بر این داشتید که کوئیز نگیریم ؟
بولد کردن این نکته یعنی علاقه خاصی به کوئیز گرفتن دارید (:
البته من تاکیدی نداشتم، عرض کردم ترجیحا نگیرید؛ چون این موضوع سلیقه ایه؛
بنده هم اوایل کوئیز می گرفتم که به چند دلیل ادامه ندادم؛

اول اینکه، دانشجوها از کوئیز استقبال نمیکنن و اغلب (بخصوص دقایقی قبل از دادن سوال) برای فرار از اون مقاومت میکنن؛
دوم، معمولا مدت کوئیز یک ربع بیشتر نیست؛ اگه این یک ربع، اول کلاس باشه، دانشجوها ها یک ساعت بقیه کلاس رو درباره کوئیز و جوابهایی که دادن باهم بحث میکنن و اگه یه ربع آخر کلاس باشه، درباره سوالات احتمالی (: که در هر دو حالت بی نظمی به بار میاره؛
سوم، چون کوئیزهایی که برای ما جا افتاده در حد یه سوال بیشتر نیست، مطالعه بچه ها هم محدود به یه سکشن خاص میشه؛ عیب عمده این مورد مطالعه سطحی مباحثه (مقایسه کنید با مثلا یه همچین کوئیزی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
که لازمه دانشجو به کل مباحث گفته شده تسلط نسبی داشته باشه)؛
بعبارتی وقتی میشه چندتا مبحث رو با دادن ۵ تا تمرین جا انداخت چه کاریه که با یه سوال فقط یه مبحث رو پوشش داد و بعلاوه مقداری هم استرس تزریق کرد؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , H3NGAM3H , maryam... , AI. , faraaz_mb
ارسال: #۳۶
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۱۱:۵۲ ب.ظ
میگم شاید در مقاطع مختلف یا بسته به خود دانشجوها تاثیر این کوئیز متفاوت هم هست
مثلا شاید در ترم اول کمی موثر باشه چون هنوز ممکنه دانشجو در جو مدرسه باشه و لازم باشه هر از چند گاهی اینطوری آوردش توی باغ تا به روال جویندگی دانش عادت کنه

ببخشید این رو بر اساس تجربه تدریس نگفتم، صرفا یه اظهار نظر شخصی بود Blush
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam... , انرژی مثبت , equilibrium , H3NGAM3H , sepid
ارسال: #۳۷
۰۹ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۰۸ دى ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)Ghiasoddin نوشته شده توسط:  
(08 دى ۱۳۹۲ ۰۱:۳۵ ق.ظ)paeeizan نوشته شده توسط:  فقط چرا تاکید بر این داشتید که کوئیز نگیریم ؟
بولد کردن این نکته یعنی علاقه خاصی به کوئیز گرفتن دارید (:
البته من تاکیدی نداشتم، عرض کردم ترجیحا نگیرید؛ چون این موضوع سلیقه ایه؛
بنده هم اوایل کوئیز می گرفتم که به چند دلیل ادامه ندادم؛

اول اینکه، دانشجوها از کوئیز استقبال نمیکنن و اغلب (بخصوص دقایقی قبل از دادن سوال) برای فرار از اون مقاومت میکنن؛
دوم، معمولا مدت کوئیز یک ربع بیشتر نیست؛ اگه این یک ربع، اول کلاس باشه، دانشجوها ها یک ساعت بقیه کلاس رو درباره کوئیز و جوابهایی که دادن باهم بحث میکنن و اگه یه ربع آخر کلاس باشه، درباره سوالات احتمالی (: که در هر دو حالت بی نظمی به بار میاره؛
سوم، چون کوئیزهایی که برای ما جا افتاده در حد یه سوال بیشتر نیست، مطالعه بچه ها هم محدود به یه سکشن خاص میشه؛ عیب عمده این مورد مطالعه سطحی مباحثه (مقایسه کنید با مثلا یه همچین کوئیزی:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
که لازمه دانشجو به کل مباحث گفته شده تسلط نسبی داشته باشه)؛
بعبارتی وقتی میشه چندتا مبحث رو با دادن ۵ تا تمرین جا انداخت چه کاریه که با یه سوال فقط یه مبحث رو پوشش داد و بعلاوه مقداری هم استرس تزریق کرد؛
ey so so
یعنی دوست دارم اگه کوئیز بگیرم ... اونو با دانشجوام به رای گیری بزارم که بگیرم یا نه ...
بعد مثلا میگم این کوئیز علاوه بر ۲۰ نمره فاینال ۲ نمره اضاف بر اون داره ... که هرکی مایل باشه اعلام نظر و رای گیری !
منم با کوئیز موافق نیستم ... یه نوع استرس به دانشجو وارد میکنه
ولی خب لازمه وسطای ترمز یه فیدبک از فرآیند پیشرفت کلاس بگیرم تاسطح یادگیری کلاس بیاد دستم!و اگه تند درس میدم سرعتم را کاهش بدم!

.
.
.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , equilibrium
ارسال: #۳۸
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۱۱ ق.ظ، توسط فرید.)
من یه چیزی میخوام بگم ولی میترسم ایجاد کننده تاپیک بدش بیاد ولی میگم چون حرف حقی هست:
دوست گرامی ٰآقای پاییزان، بنظرم شما فعلا" تدریس را بذار کنار.
دلیل دارم:
وقتی شما تا ارشد اومدی و اینهمه کلاس رفتی و واحد پاس کردی و هنوز نتونستی یه الگوی مناسب تو تدریس پیدا کنی . اینهمه ترم با اساتید مختلف رفتی کلاس و هنوز متوجه نشدی چجوری باید تدریس کنی ،وقتی عملی یاد نگرفتی حالا اومدی تئوری می پرسی و میخوای یادبگیری.
یه وقت ناراحت نشی ولی:
من دلم برای اون دانشجویی میسوزه که سر کلاس شما می شینه.
شما بهتره یکی دو ترمTAبشی و حل تمرینی تو دانشگاه بگیری .
نه اینکه بخوای درس واحدی بدی و کلاس را آزمایشگاه کنی و دانشجوها را موش آزمایشگاهی.Sad

اما در پاسخ AI. :
استادایی داریم که هم خوب و کامل تدریس میکنند .
هم روانشناس هستند.
هم همه سرفصلها را درس میدهند.
هم کسی خوابش نمیبره.
هم خوش اخلاقند.
ولی با این همه :
هر ترم چند نفری هم ممکنه از درس نمره نیاورند و بیافتند ولی اونهایی که می افتند هم باز ترم بعد همان درسرا با خودش میگیرند.
هر کسی اونقدر که ظرفیتش هست سر کلاس مطلب را میگیره و همانقدر هم نمره میاره.

اشکال اصلی همینه که هر کسی را بهر کاری ساخته اند.
میلیون ها نفر تو این مملکت گواهینامه رانندگی دارند ولی چند نفر راننده واقعی داریم؟؟؟؟ خودتون بگید.

لطفا" دوباره متهم نشوم به برهم زدن نظم.
لطفا" ناسزا و فحش هم ندید.
حرف حق تلخ هست. من هم بلد نیستم شیرینش کنم. ببخشید.

پ.ن: من نفهمیدم این دوست گرامی،آقای .AI ، از کجا متوجه شده اند جزء ده دانشجوی اول مملکت هستند.؟ انشاءا... که باشند. ولی این سایت جای حرف الکی نیست. یکی مثل من پیدا میشه میپرسه که از کجا رسیدید باین اطمینان؟
۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۳۹
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۱۵ ق.ظ، توسط good-wishes.)
(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ق.ظ)فرید نوشته شده توسط:  من یه چیزی میخوام بگم ولی میترسم ایجاد کننده تاپیک بدش بیاد ولی میگم چون حرف حقی هست:
دلیل دارم:
وقتی شما تا ارشد اومدی و اینهمه کلاس رفتی و واحد پاس کردی و هنوز نتونستی یه الگوی مناسب تو تدریس پیدا کنی . اینهمه ترم با اساتید مختلف رفتی کلاس و هنوز متوجه نشدی چجوری باید تدریس کنی ،وقتی عملی یاد نگرفتی حالا اومدی تئوری می پرسی و میخوای یادبگیری.

دوست عزیز .
من نمی خوام پاسخ بدم چون خطاب شما به آقای پاییزان هست اما به عنوان یک دنبال کننده این بحث عرض میکنم
اگر ارسال اول ایشون رو می خوندید میدیدید که سوال ایشون در خصوص کنترل استرس در اوایل تدریس هست ، استرس هم چیزی نیست که بگیم تا ارشد درس خوندیم پس میتونیم الگو بگیریم و در تجربه جدید دچارش نشیم !!! چون واقعا ما نمیتونیم درک کنیم کسی که در حال تدریس هست واقعا برای کنترل استرسش چکار کرده
هیچ تضمینی هم وجود نداره که کسی که توانایی کامل تدریس و تسلط به بحث رو داره در مواجهه با یک موقعیت جدید دچار استرس نشه ، چرا که بحث تدریس ظرافت های خاص خودش رو داره که جز با تجربه نمیشه بهش واقف شد

حالا این استرس دلایل مختلفی داره که دوستان سعی کردند با در اختیار گذاشتن تجربیاتشون شرایط مختلفی رو برای سایر دوستان که دنبال کننده بحث هستند تشریح کنند تا افراد بیشتری بتونن از این تاپیک بهره ببرند و در ضمن ِ پاسخگویی به سوال اول مواردی که جنبه تکمیلی هم داره مطرح شد .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , sepid , H3NGAM3H
ارسال: #۴۰
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۲۲ ق.ظ
(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۱ ق.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  دوست عزیز .
من نمی خوام پاسخ بدم چون خطاب شما به آقای پاییزان هست اما به عنوان یک دنبال کننده این بحث عرض میکنم
اگر ارسال اول ایشون رو می خوندید میدیدید که سوال ایشون در خصوص کنترل استرس در اوایل تدریس هست ، استرس هم چیزی نیست که بگیم تا ارشد درس خوندیم پس میتونیم الگو بگیریم و در تجربه جدید دچارش نشیم !!! چون واقعا ما نمیتونیم درک کنیم کسی که در حال تدریس هست واقعا برای کنترل استرسش چکار کرده

حالا این استرس دلایل مختلفی داره که دوستان سعی کردند با در اختیار گذاشتن تجربیاتشون شرایط مختلفی رو برای سایر دوستان که دنبال کننده بحث هستند تشریح کنند تا افراد بیشتری بتونن از این تاپیک بهره ببرند و در ضمن ِ پاسخگویی به سوال اول مواردی که جنبه تکمیلی هم داره مطرح شد .
خانم مدیر من هم علاقمند به بحث با مدیران نیستم ولی:
شما که میگید دنبال کننده بحث هستید ایشان در مورد روند کلاس سوال کرده اندودر مورد کوئییز سوال کرده اند و .... . هم اینکه استرس دارند یعنی تا بحال تدریس نکرده اند. شما پنج بار بری سر ۵ تا کلاس مختلف درس بدید دردفعه ششم اگه کلاس جدید هم باشه استرس پیدا نمیکنید.
من هم چیزی نگفته ام .نظرم را گفته ام که ایشان بهتراست یه کلاس تمرین بگیرند تا عادت کنند جلوی چند نفر صحبت کنند و استرس شون رفع بشود. سر کلاس تمرین اگه استرس بگیرید مشکلی ایجاد نمیکند ، استاد درس هم هست میشود ازش پرسید .
ولی اداره یه درس بصورت مستقل وقتی هیچ سابقه تدریس نیست بنظرم (نظر من هست شایدم اشتباه باشه)بهتر است انجام نشود. چون فقط مشکل استرس نیست . دلایل مختلفی وجود دارد که جمعش میشود استرس. وقتی میخواهید شنا یاد بگیرید و استرس دارید که نمی روید تو دریا شنا کنید و تئوری بپرسید چیکار کنم استرس نگیرمSmile
۰
۱
ارسال: #۴۱
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۰۵:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۴۰ ب.ظ، توسط sepid.)

من به عنوان یک دنبال کننده و علاقمند به این پست که خودم سابقه تدریس دارم درک میکنم ایشون رو و نظرم این هست که کاربر شروع کننده پست تقریبا میدونن میخوان چه کنن ولی چون میخوان کارشون خیلی خوب باشه از تجربیات بقیه هم استفاده می کنن که کارشون رو قوی شروع کنن.
همین!

آزادی این نیست که هر کس هر چه دلش خواست بکند، آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند.
۶
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , SaMiRa.e , equilibrium
ارسال: #۴۲
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۲۹ ب.ظ
هر کس در هر موضوعی حق دارد سوالات متعارف خودش را مطرح کند..
همه هم حق دارند نظرشان را بگویند و محترمانه و مستدل و منطقی نظر بقیه را نقد کنند و اگه اشکالی درش هست بگویند.
ولی اینکه کسی را از سوال کردن و دیگران را از نظر دادن بخواهیم منصرف کنیم کار درستی نیست. روش درستی نیست که عضوی نقشش در تاپیکها این باشه که مانع همفکری و مشارکت بقیه شود.

از طرفی نظر کسی نباید موجب دلخوری بقیه یا سوال کننده باشه.
اگه در موضوعی هم تجربه ای نداریم بهتره بیشتر سوال کننده باشیم تا نظر دهنده.

امیدوارم دوستی که مخاطب این حرفهای من هست روششان را اصلاح نمایند. ممنونم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , AI.
ارسال: #۴۳
۱۰ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ، توسط paeeizan.)
(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ق.ظ)فرید نوشته شده توسط:  من یه چیزی میخوام بگم ولی میترسم ایجاد کننده تاپیک بدش بیاد ولی میگم چون حرف حقی هست:
دلیل دارم:
یه وقت ناراحت نشی ولی:
من دلم برای اون دانشجویی میسوزه که سر کلاس شما می شینه.
شما بهتره یکی دو ترمTAبشی و حل تمرینی تو دانشگاه بگیری .
نه اینکه بخوای درس واحدی بدی و کلاس را آزمایشگاه کنی و دانشجوها را موش آزمایشگاهی.Sad

اما در پاسخ AI. :
استادایی داریم که هم خوب و کامل تدریس میکنند .
هم روانشناس هستند.
هم همه سرفصلها را درس میدهند.
هم کسی خوابش نمیبره.
هم خوش اخلاقند.
ولی با این همه :
هر ترم چند نفری هم ممکنه از درس نمره نیاورند و بیافتند ولی اونهایی که می افتند هم باز ترم بعد همان درسرا با خودش میگیرند.
هر کسی اونقدر که ظرفیتش هست سر کلاس مطلب را میگیره و همانقدر هم نمره میاره.

اشکال اصلی همینه که هر کسی را بهر کاری ساخته اند.
میلیون ها نفر تو این مملکت گواهینامه رانندگی دارند ولی چند نفر راننده واقعی داریم؟؟؟؟ خودتون بگید.

لطفا" دوباره متهم نشوم به برهم زدن نظم.
لطفا" ناسزا و فحش هم ندید.
حرف حق تلخ هست. من هم بلد نیستم شیرینش کنم. ببخشید.

پ.ن: من نفهمیدم این دوست گرامی،آقای .AI ، از کجا متوجه شده اند جزء ده دانشجوی اول مملکت هستند.؟ انشاءا... که باشند. ولی این سایت جای حرف الکی نیست. یکی مثل من پیدا میشه میپرسه که از کجا رسیدید باین اطمینان؟
نه دوست گرام ... ناراحت نشدیم و نظر شما متین و محترمه ...
.
.
.
.

(۱۰ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ)sepid نوشته شده توسط:  
(10 دى ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ق.ظ)فرید نوشته شده توسط:  

من به عنوان یک دنبال کننده و علاقمند به این پست که خودم سابقه تدریس دارم درک میکنم ایشون رو و نظرم این هست که کاربر شروع کننده پست تقریبا میدونن میخوان چه کنن ولی چون میخوان کارشون خیلی خوب باشه از تجربیات بقیه هم استفاده می کنن که کارشون رو قوی شروع کنن.
همین!

به دقیقا" ....
.
.
. من روش سنتی و خشک فعلی رو دوست ندارم ...
دلم میخاد دانشجو از سر کلاس من لذت ببره ... نه اینکه بی حال بیاد ...
دوس دارم کلاس فعال و صمیمی داشته باشیم ...
.
.
. تو کارشناسی یه استاد داشتیم ... که خیلی خوب با دانشجوا رابطه برقرار کرده بود شوخی میکرد ...استرحت میداد و سر کلاسش همه میومدن ... یه استاد جوان که تازه ارشد گرفته بود!
ولی یکی دیگه داشتیم ...فقط درس میداد ... همه ازش فراری !

.
.
.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , SaMiRa.e , shima_24 , انرژی مثبت , sepid , faraaz_mb

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۵۹۶,۲۲۶ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۱ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۱۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close