زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفوات این مفاهیم با یکدگیر

ارسال:

Talnetir پرسیده:

تفوات این مفاهیم با یکدگیر

سلام
من گیج شدم
Thread
Job
Task
Proccess

Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

RE: تفوات این مفاهیم با یکدگیر

(۲۵ دى ۱۳۹۲ ۰۵:۵۷ ب.ظ)Talnetir نوشته شده توسط:  سلام
من گیج شدم
Thread
Job
Task
Proccess

Huh

خیلی وقتها اینها به جای هم به اشتباه استفاده میشن.تا جایی من اطلاع دارم job یا کار کلا عملیاتی که قراره انجام بشه مد نظره(البته مفهموم job فک میکنم بیشتر توی سیستم های قدیمی بوده ، task یعنی وظیفه .مثلا میگیم فلان task یا وظیفه رو میدیم به فلان thread تا انجام بده ، process واحد اجرایی هستش.بعضی سیستم ها که نخ ندارن یا همون thread ندارن پروسس رو اجرا میکنن .بعضی سیستم ها که نخ دارن نخ رو اجرا میکنن.کلا نخ نسبت به thread یه سری تفاوت ها داره .مثلا thread سبک وزن تره.یا یه پروسس میتونه به نخ های مختلف تقسیم بشه.مثلا ما میگیم یه پروسس رو به چند نخ میشکونیم که هرکدوم بتونن کارهای مختلف مربوط به همون پروسس رو انجام بدن.این کار وقتی به درد میخوره که شما فرض کن توی حالتی که فقط پروسس داری اگه پروسسی به I/O بخوره کل cpu رو از دست میده.اما وقتی به چند تا نخ تقسیم شده باشه میتونه یکی از نخ ها بره سراغ کار I/O ولی نخ دیگه ای از همون پروسس بتونه اجرا بشه )
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۷۵۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۷۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۳۱۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۳۱۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۳۸۴ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007
  منبع زبانهای برنامه سازی مفاهیم شی گرا m_sardaari ۰ ۱,۶۳۹ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m_sardaari
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۲۳۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  کدام یک از این کنفرانس ih؟ siiib70 ۳ ۲,۸۲۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  نظر شما در مورد این کنفرانس؟ siiib70 ۵ ۴,۸۵۰ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close