زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال کدهافمن کنکور۹۲ ای تی

ارسال:

abji22 پرسیده:

سوال کدهافمن کنکور۹۲ ای تی

سلام
اگه ممکنه این دوجمله رو واسه من تشرحیش کنید!
۱-اگه فراوانی نویسه ای بیش از۲/۵ باشد طول کد این نویسه ۱ خواهد بود. چطوری به این نتیجه برسم؟
۲-اگر فراوانی همه نویسه ها کمتر از ۱/۳ باشد طول کد همه ی نویسه ها بیش از ۱ خواهد بود.

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

RE: سوال کدهافمن کنکور۹۲ ای تی

این سوال قبلا بحث شده. سنجش گفته هر دو درسته. اما من یه مثال نقض دارم برای ۱/
اگه مجموع فراوانی ها ۲۰ باشه و دو تا از حروف فراوانیشون ۹ باشه و ۲ تای دیگه هر کدوم، ۱ ، یکی از اونایی که ۹ تایی هستند، یکیشون فقط طول کدش یک میشه. این قسمت فقط در حالتی درسته که فراوانی کدها مثل هم نباشه.
قسمت دوم هم اگه ۴ تا حرف هر کدوم با فراوانی ۱ در نظر بگیریم، درست میشه. دقت کنید که باید کوچکتر از یک سوم باشه. اگه برابر باشه نمیشه

Sent from my SM-T210R using Tapatalk
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

abji22 پاسخ داده:

کجا بحث شده؟من گشتم تو تایپیک ها نبود

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

اگر سوالو به دقت بخونین گفته فقط یه کاراکتر(حرف) میتونه بیش از ۲/۵ باشه .هر طوریم حساب کنی و مثال بیاریم باز طول این کد یکه.

مثلا اگه ۳ تا کاراکتر داشته باشیم یکیش ۴۱ و دو تای دیگه ۳۹ و ۲۰ بگیری که جمعا میشه ۱۰۰ کاراکتر . اونوقت بکشی اینو ۲۰ و ۳۹ رو با هم میگیری و جوابش رو با ۴۱ میگیری پس طول کد ۴۱ یکه.

آقا هومن اشتباه میکنید Shyنمیتونیم ۲ تا ۹ بگیریم فقط و فقط یکی باید بیشتر از ۲/۵ باشه یعنی بگیریم مثلا یکیشو ۸ و دو تای دیگه ۱ و ۱ کلا از ۱۰ حرف گرفتم اونوقت بازم ۱و۱ با هم بگیری و جوابشو با ۸ بگیری طول کد ۸ دقیقا یک میشه.و فرض درسته.

۰
ارسال:

hoomanab پاسخ داده:

چرا نمیشه ۲ تا ۹؟ تو صورت سوال که اسمی از یک کاراکتر نیاورده

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

سلام

نمیدونم کجای حرفمو متوجه نشدی .

ولی ببین سوال گفته یه کاراکتر از بین حروف باید بیش تر از ۲/۵ باشه.
فرض کن ما ۱۰۰ حرف داریم اگر ۲/۵ ضربدر ۱۰۰ کنی که اعشاری بیرون بیاد (برای راحتی کار اینکارو میکنیم) اونوقت ۲/۵ ضربدر ۱۰۰ کنی میشه ۴۰ چون گفته بیشتر از ۲/۵ پس تو ۴۰ نمیتونی بگیری باید ازش بزرگتر بگیری مثلا ۴۱ چون نگفته همه کاراکترها بیشتر از ۲/۵ فقط روی یه کاراکتری تاکید کرده بقیه حروفو کمتر از ۲/۵ بگیر مثلا ۲۰ و ۳۹ بگیری دقت کن چون ما ۱۰۰ حرف داریم مجموع ۳ عدد باید ۱۰۰ باشه البته با فرض مسئله که باید رعایت کنیم.
خوب برای کشیدن درخت هافمن میدونی اول اعداد رو از کوچیک به بزرگ مرتب کن که میشه به این صورت:

۲۰-۳۹-۴۱

خوب ما میدونیم در کشیدن درخت هافمن باید دو عدد کوچیکترو با هم بگیریم یعنی ۲۰و۳۹ رو با هم بگیریم مجموعش میشه ۵۹ و حالا ۵۹ رو با ۴۱ بگیری میشه ۱۰۰ اگر همین درختو خودت بکشی به همین روال میبینی طول حرف ۴۱ کاراکتر میشه یک ولی دوتای دیگه میشه ۲ پس این عبارت سوال درسته .

امیدوارم فهمیده باشی.Shy

۰
ارسال:

abji22 پاسخ داده:

مرسی ترانه جون کاملا گویا بود لطف کن جمله بعدیم ی توضیح اینجوری بده

۰
ارسال:

tarane1992 پاسخ داده:

جمله دومم روالش مثل بالا فرض کن باز ما ۴ تا حرف داریم چون گفته کمتر از ۱/۳ خوب همون ۳۳ صدم ضربدر ۱۰۰ کنی میشه ۳۳ خوب ۴ تا حرف در نظر بگیری مثل ۳۲-۳۲-۳۲-۴ که مجموعشون ۱۰۰ بشه (چون فرض کردم ۱۰۰ تا حرف دارم).

خوب بخوای درختو بکشی فراوانی رو به ترتیب از کوچیک به بزرگ مرتب کن:۳۲-۳۲-۳۲-۴

خوب ۴و ۳۲ را با هم بگیر میشه ۳۶/

دوباره حرفو مرتب کن میشه ۳۲-۳۲-۳۶

حالا دو تای کمترو با هم بگیر یعنی ۳۲ و ۳۲ با هم ۶۴ .

پس یکبار مجموع شد ۳۶ و بار دیگه ۶۴ میشه ۱۰۰ بکشی درختو میبینی دقیقا طول همه حروف بیشتر از یک شد.

موفق باشید.ShyShyShy

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

من با نظر آقا هومن موافقم....توی صورت سوال دقیقا نوشته" اگر فراوانی نویسه ای بیش از ۲/۵ باشد"...نگفته فقط یک نویسه..مثالی هم ک آقا هومن زدن مشمول این جمله میشه یعنی نویسه ای هست که فراوانیش بیش از ۲/۵ ...

۰
ارسال: #۱۰

tarane1992 پاسخ داده:

مطمئن باشید اگر جواب درسته همین حالته چون اگر به فرض ۲ تا ۹ بگیری و یکی ۲ که بشن ۲۰ اونوقت مرتب کنی میشه.

۲-۹-۹ خوب شما اگه این درختوو بکشی ۲و ۹ رو با هم میگیری میشه ۱۱ و بعد جوابشو با ۹ بگیری میشه ۲۰ خوب اینجا ما کدوم ۹ رو جواب بگیریم یه بار طولش یک و بار دیگه ۲ پس منظور طراح سوال این حالت نبوده که جواب درست اون حالت شده.Shy

ارسال: #۱۱

elahehab پاسخ داده:

(۰۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ب.ظ)tarane1992 نوشته شده توسط:  مطمئن باشید اگر جواب درسته همین حالته چون اگر به فرض ۲ تا ۹ بگیری و یکی ۲ که بشن ۲۰ اونوقت مرتب کنی میشه.

۲-۹-۹ خوب شما اگه این درختوو بکشی ۲و ۹ رو با هم میگیری میشه ۱۱ و بعد جوابشو با ۹ بگیری میشه ۲۰ خوب اینجا ما کدوم ۹ رو جواب بگیریم یه بار طولش یک و بار دیگه ۲ پس منظور طراح سوال این حالت نبوده که جواب درست اون حالت شده.Shy

به نظر من هم هیچ جای سوال این مساله مطرح نشده که فقط یکی از کاراکترها بیشتر از ۲/۵ = ۰/۴ باشه. مثالی که من زدم این بود که یکی از کاراکترها ۰/۴۱ یکی دیگه ۰/۴۲ و دیگری ۰/۱۷ باشه. دو تا کاراکتر بیشتر از ۰/۴ هستن و یکی‌شون با ۲ بیت و دیگری با ۱ بیت نمایش داده می‌شه. خواستم بگم لزومی نداره که حتما مساوی باشن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییرات تدریجی تیم مدیران مانشت در خردادماه ۹۲ Fardad-A ۶ ۵,۳۴۸ ۱۱ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  گروه درسی مانشت تیرماه ( خواندن گروهی) Parva ۳۶۶ ۱۸۶,۰۴۱ ۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Parva

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close