زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیا زبان w1 زیرمجموعه w2 مستقل از متنه؟

ارسال:

masoud67 پرسیده:

آیا زبان w1 زیرمجموعه w2 مستقل از متنه؟

این زبان آیا مستقل از متنه ؟
منظم چه طور ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فایل‌(های) پیوست شده

۴
ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

RE: آیا زبان w1 زیرمجموعه w2 مستقل از متنه؟

سلام
این یکی از زبان های معروفی است که نه منظمه نه مستقل از متن
در واقع برای اینکه ببینیم یک رشته زیررشته زبان دیگری است باید حالات برابری دو رشته را بررسی کنیم که حالت تساوی هم در زبانهای مستقل از متن امکان ندارد یعنی پشته در جواب دادن به این سوال عاجز است!در واقع حتی با مستقل از متن غیر قطعی هم چنین امکانی وجود نداره چون ما نمی دانیم از کی رشته اول تموم شده که بعد به سراغ زیر مجموعه بودن اون نسبت به رشته دیگری بگردیم!اصلا حالت برابری در پشته امکان ندارد.پشته یکی می تواند تعداد رو بشمارد یکی هم reverse بودن رو....

ولی اگر مثل یکی از تستهای نظریه ۹۲ سوال ۵۶ زبان L3 گفته بود y زیر رشته ای از x است اون وقت مثلا می توانستیم به طور مثال y رو لاندا و x رو زیگما استار بگیریم که اون وقت کل زبان زیگما استار می شد و منظم بود و مستقل از متن هم بنابراین بود!در این سوال چون y رو محدود کرده و گفته یه زیررشته مثلا می توانیم لاندا رو بگیریم که اونوقت زیر مجموعه همه رشته ها است!ودر مجموعه ما هم صدق می کند.

ضمنا این چیزی که گفتم طبق pdf است که از پارسه دارم....که صراحتا این زبانو غیر منظم و غیر مستقل از متن اعلام کرده!

موفق باشید....

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  در واقع برای اینکه ببینیم یک رشته زیررشته زبان دیگری است باید حالات برابری دو رشته را بررسی کنیم که حالت تساوی هم در زبانهای مستقل از متن امکان ندارد یعنی پشته در جواب دادن به این سوال عاجز است!در واقع حتی با مستقل از متن غیر قطعی هم چنین امکانی وجود نداره چون ما نمی دانیم از کی رشته اول تموم شده که بعد به سراغ زیر مجموعه بودن اون نسبت به رشته دیگری بگردیم!اصلا حالت برابری در پشته امکان ندارد.پشته یکی می تواند تعداد رو بشمارد یکی هم reverse بودن رو....

سلام
اینجا گفته w1 و w2 عضو [tex]\{a,b\}^{*}[/tex] خب با این اوصاف این دو تا منظمن و تساویشون هم تصمیم پذیره. من متوجه نمیشیم شما چرا مستقل از متن فرضشون کردی؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۲۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۰۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  در واقع برای اینکه ببینیم یک رشته زیررشته زبان دیگری است باید حالات برابری دو رشته را بررسی کنیم که حالت تساوی هم در زبانهای مستقل از متن امکان ندارد یعنی پشته در جواب دادن به این سوال عاجز است!در واقع حتی با مستقل از متن غیر قطعی هم چنین امکانی وجود نداره چون ما نمی دانیم از کی رشته اول تموم شده که بعد به سراغ زیر مجموعه بودن اون نسبت به رشته دیگری بگردیم!اصلا حالت برابری در پشته امکان ندارد.پشته یکی می تواند تعداد رو بشمارد یکی هم reverse بودن رو....

سلام
اینجا گفته w1 و w2 عضو [tex]\{a,b\}^{*}[/tex] خب با این اوصاف این دو تا منظمن و تساویشون هم تصمیم پذیره. من متوجه نمیشیم شما چرا مستقل از متن فرضشون کردی؟

آخر این صفحه گفتم چرا مساوی بودن رو باید چک کنیم !و توسط حافظه مستقل از متن نمی توان این مساوی بودن رو چک کرد!ولی یه سوال کی گفته مساوی بودن دو مجموعه منظم تصمیم پذیر است؟!:/مساوی بودنی که مستقل از متن نمی تونه انجام بده منظم که محدودتره می تونه انجام بده!مساوی بودن جز مسائل تصمیم ناپذیره مستقل از متنه!:/Undecided

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  آخر این صفحه گفتم چرا مساوی بودن رو باید چک کنیم !و توسط حافظه مستقل از متن نمی توان این مساوی بودن رو چک کرد!ولی یه سوال کی گفته مساوی بودن دو مجموعه منظم تصمیم پذیر است؟!:/مساوی بودنی که مستقل از متن نمی تونه انجام بده منظم که محدودتره می تونه انجام بده!مساوی بودن جز مسائل تصمیم ناپذیره مستقل از متنه!:/Undecided

در مورد این زبان که مثل اینکه اصلا من متوجه نشده بودم و بله منظم و مستقل ازمتن نیست. اما وقتی میگم تساوی دو زبان منظم تصمیم پذیره یعنی میتونیم yes یا no بدیم
الگوریتم تساوی دو زبان مستقل ازمتن هم میتونه محاسبه تفاضل متقارن باشه. اگر حاصل تفاضل متقارن تهی باشه یه معنی تساوی دو زبان منظم هست

[tex]L_{1}\Theta L_{2}=L[/tex]
[tex]L=\phi[/tex]

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۴۷ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  آخر این صفحه گفتم چرا مساوی بودن رو باید چک کنیم !و توسط حافظه مستقل از متن نمی توان این مساوی بودن رو چک کرد!ولی یه سوال کی گفته مساوی بودن دو مجموعه منظم تصمیم پذیر است؟!:/مساوی بودنی که مستقل از متن نمی تونه انجام بده منظم که محدودتره می تونه انجام بده!مساوی بودن جز مسائل تصمیم ناپذیره مستقل از متنه!:/Undecided

در مورد این زبان که مثل اینکه اصلا من متوجه نشده بودم و بله منظم و مستقل ازمتن نیست. اما وقتی میگم تساوی دو زبان منظم تصمیم پذیره یعنی میتونیم yes یا no بدیم
الگوریتم تساوی دو زبان مستقل ازمتن هم میتونه محاسبه تفاضل متقارن باشه. اگر حاصل تفاضل متقارن تهی باشه یه معنی تساوی دو زبان منظم هست

[tex]L_{1}\Theta L_{2}=L[/tex]
[tex]L=\phi[/tex]
تساوی دو زبان منظم تصمیم پذیره. حتی زیرمجموعه بودنش هم تصمیم پذیره.
که خب ظاهرا ارتباطی با این سوال نداشت چون به نظر خودم wها میتونن به شکلی باشن که منظم نباشن.

ارسال:

hosshah پاسخ داده:

فکر میکنم توضیح بیشترم بی فایده باشه
موفق باشین
در پایان به عبارت زیر نگاه کنید
[tex]L_{1}\Theta L_{2}=(L_{1}-L_{2})\bigcup (L_{2}-L_{1})[/tex]

ارسال:

mahsalove پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  فکر میکنم توضیح بیشترم بی فایده باشه
موفق باشین

بلی الان متوجه منظورتون شدم پس منظم بودن چون تحت تفاضل متقارن بستست و می شه مساوی بودن رو تحت این عملگر حساب کرد پس تصمیم پذیره ولی مساوی بودن زبان مستقل از متن تصمیم پذیر نیست مرسی که بهم ثابت کردیدSmile

ارسال:

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  فکر میکنم توضیح بیشترم بی فایده باشه
موفق باشین
بلی الان متوجه منظورتون شدم پس منظم بودن چون تحت تفاضل متقارن بستست و می شه مساوی بودن رو تحت این عملگر حساب کرد پس تصمیم پذیره ولی مساوی بودن زبان مستقل از متن تصمیم پذیر نیست مرسی که بهم ثابت کردیدSmile
خب خدا رو شکر دعوا تموم شد. روی همو ببوسید و آشتی کنید و این سوال منم جواب بدید که اگه به جای اون زیرمجموعه محض ، علامت زیر مجموعه بود ، بازم همین اوضاع براش صادق بود ؟

ارسال: #۱۰

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  بلی الان متوجه منظورتون شدم پس منظم بودن چون تحت تفاضل متقارن بستست و می شه مساوی بودن رو تحت این عملگر حساب کرد پس تصمیم پذیره ولی مساوی بودن زبان مستقل از متن تصمیم پذیر نیست مرسی که بهم ثابت کردیدSmile
اء درست شد Big Grin
خواهش میکنم
(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  خب خدا رو شکر دعوا تموم شد. روی همو ببوسید و آشتی کنید و این سوال منم جواب بدید که اگه به جای اون زیرمجموعه محض ، علامت زیر مجموعه بود ، بازم همین اوضاع براش صادق بود ؟

داداش خب سوالای سخت میپرسی دیگه Big Grin
الان جوابا رو میدونی و توضیح میخوای یا اصلا نمیدونی؟
مثلا همون سوال اولت نمیدونی جواب چیه؟

ارسال: #۱۱

mahsalove پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۱ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۰۵ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  فکر میکنم توضیح بیشترم بی فایده باشه
موفق باشین
خب خدا رو شکر دعوا تموم شد. روی همو ببوسید و آشتی کنید و این سوال منم جواب بدید که اگه به جای اون زیرمجموعه محض ، علامت زیر مجموعه بود ، بازم همین اوضاع براش صادق بود ؟

کار غیر اخلاقیConfusedبه مدیریت سایت می گمConfusedBig GrinTongue
زیر مجموعه محض مگه نمی شه همه مجموعه ها به غیر از خود مجموعه اصلی یا رشته اصلی پس بازم فرقی نمی کنه!:/

ارسال: #۱۲

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۵۶ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  داداش خب سوالای سخت میپرسی دیگه Big Grin
الان جوابا رو میدونی و توضیح میخوای یا اصلا نمیدونی؟
مثلا همون سوال اولت نمیدونی جواب چیه؟
من که همه سوالارو بلدم ، دارم شماها رو امتحان میکنم Big Grin
سوالای من سخت نیست، سوالای من بیشتر چرت و پرته. یه جورایی غیر استاندارده.

سوال اول را هم نمیدونستم چیه. تو کتاب بانک تست پارسه بود. گفته بود منظمه ولی تو صورت سوال مستقل نبودنش را تایید کرده بود. منم دیگه مخم نمیکشید که آخرش یعنی چه.

الان در مورد دومی این تو ذهنمه که اگه علامت زیر مجموعه باشه پس رشته اول را میتونیم لاندا یا اصلا تهی بگیریم و رشته دوم هم هر چی دلش خواست باشه. حتی واسه زبان لاندا و تهی هم جواب میده. ولی شک دارم.

به قول بزرگان : پرسیدن عیب نیست، شک داشتن به چیزی که میدونی عیبه Tongue

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  کار غیر اخلاقیConfusedبه مدیریت سایت می گمConfusedBig GrinTongue
زیر مجموعه محض مگه نمی شه همه مجموعه ها به غیر از خود مجموعه اصلی یا رشته اصلی پس بازم فرقی نمی کنه!:/
این نظر منه که اگه زیرمجموعه محض باشه، اگر فرضا زبانمون لاندا باشه، ما وقتی رشته w1 را لاندا میگیرم دیگه w2 را نمیشه لاندا گرفت چون حتما باید یه چیزی باشه بزرگتر از لاندا

ولی وقتی زیر مجموعه باشه، بدترین حالت زبانمون میشه لاندا و اگر w1 را لاندا بگیریم w2 را هم میشه لاندا گرفت چون w2 میتونه بزرگتر مساوی w1 باشه. و حس میکنم اگر اینجوری باشه، زبان منظم در بیاد

میخوام بدونم اصلا این چیزی که من تو ذهنمه درسته یا نه. بدجور داره گیجم میکنه

ارسال: #۱۳

mahsalove پاسخ داده:

این نظر منه که اگه زیرمجموعه محض باشه، اگر فرضا زبانمون لاندا باشه، ما وقتی رشته w1 را لاندا میگیرم دیگه w2 را نمیشه لاندا گرفت چون حتما باید یه چیزی باشه بزرگتر از لاندا

ولی وقتی زیر مجموعه باشه، بدترین حالت زبانمون میشه لاندا و اگر w1 را لاندا بگیریم w2 را هم میشه لاندا گرفت چون w2 میتونه بزرگتر مساوی w1 باشه. و حس میکنم اگر اینجوری باشه، زبان منظم در بیاد

میخوام بدونم اصلا این چیزی که من تو ذهنمه درسته یا نه. بدجور داره گیجم میکنه

ببخشید دارید منو هم گیج می کنید :/
حالا حرف منو که قبول نداشتید ولی این عکس از pdf پارسه در مورد سوال اصلی و زیر مجموعه :

اگر یه شرط دیگه بهش اضافه کرده بود که فقط یه زیر رشته پیدا بشه که توش صدق کنه اونوقت حرف شما درست بود ولی الان باید همه رو چک کنیم که اونوقت واسه دوتاش میشه غیر مستقل از متن!

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۴

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  میخوام بدونم اصلا این چیزی که من تو ذهنمه درسته یا نه. بدجور داره گیجم میکنه

یه پیشنهاد برادرانه
سوال رو ولش کن برو
تالیفیه؟ اگه تالیفیه که اصلا تاپیک رو هم حذف کن Big Grin

ارسال: #۱۵

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ببخشید دارید منو هم گیج می کنید :/
حالا حرف منو که قبول نداشتید ولی این عکس از pdf پارسه در مورد سوال اصلی و زیر مجموعه :
ممنون. اینجا علامت زیرمجموعه محضه. و منم شکی توش نمیبینم. ولی الان سوالم این شد که اگرعلامت زیر مجموعه بود چی میشه نه علامت زیرمجموعه محض.
در ضمن من حرف شما رو بیشتر از این جدول پارسه قبول دارم. این جدول تو کتاب نظریه پارسه هست که من خودم یه چیزی حدود ۱۰ تا غلط توش پیدا کردم و هر چی هم پیدا نکردم بیخ ریشه نویسنده .

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۰۲ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  میخوام بدونم اصلا این چیزی که من تو ذهنمه درسته یا نه. بدجور داره گیجم میکنه

یه پیشنهاد برادرانه
سوال رو ولش کن برو
تالیفیه؟ اگه تالیفیه که اصلا تاپیک رو هم حذف کن Big Grin
نه الان نمیشه حذفش کنم. آخه از آقای جویباری هم خواستم بیاد جواب بده. بذار اول جواب بده ، به یه نتیجه ای برسیم ، بعد برای خدمت به دانشجوهای سال بعد که با این تاپیک گیج نشن، میزنم حذفش میکنم که یه ثوابی هم کرده باشیم

ارسال: #۱۶

mahsalove پاسخ داده:

[/quote]

من دیشب که با استادم که دکترای دانشگاه شریف هستن و خوراکشون نظریه و کامپایلر نوشتن هست در مورد سوال ۵۶ سال ۹۲ نظریه گفتن چون گفته زیر رشته ای و محدودش کرده میشه منظم ولی به طور کلی جواب غیر مستقل از متن هست به خاطر حرف اوشونم من مطمئنم هر دوتاش میشه غیر مستقل از متن چون نمی تونیم به یه زیر رشته کفایت کنیم و باید همه زیر رشته ها رو چک کنیم!!دیگه خود دانید!:/مثال شما هم در مورد یه زیر رشته بود!

ارسال: #۱۷

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  نه الان نمیشه حذفش کنم. آخه از آقای جویباری هم خواستم بیاد جواب بده. بذار اول جواب بده ، به یه نتیجه ای برسیم ، بعد برای خدمت به دانشجوهای سال بعد که با این تاپیک گیج نشن، میزنم حذفش میکنم که یه ثوابی هم کرده باشیم
حله چشاته Wink

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  من دیشب که با استادم که دکترای دانشگاه شریف هستن و خوراکشون نظریه و کامپایلر نوشتن هست در مورد سوال ۵۶ سال ۹۲ نظریه گفتن چون گفته زیر رشته ای و محدودش کرده میشه منظم ولی به طور کلی جواب غیر مستقل از متن هست به خاطر حرف اوشونم من مطمئنم هر دوتاش میشه غیر مستقل از متن چون نمی تونیم به یه زیر رشته کفایت کنیم و باید همه زیر رشته ها رو چک کنیم!!دیگه خود دانید!:/مثال شما هم در مورد یه زیر رشته بود!

Cool سکوت رو ترجیح میدم
یه ذره دیگه فکر کنم مخم میترکه مصیبت میشه ۳/۷% اینقدر ارزش نداره Big Grin

۲
ارسال: #۱۸

masoud67 پاسخ داده:

تشکر از همه
بعضی ها گفتند رشته اول را لاندا بگیریم نمیشه . چون گفته زیر مجموعه سره یا محض . پس اگر زبانمون مثلا لاندا خالی باشه و W1 برابر با لاندا در نظر بگیریم اونوقت دیگه w2 را نمیشه هیچی گرفت . پس این مورد اشتباهه واسه این زبان

مسئله بعدی اینه که واقعا علامت زیرمجموعه اینجا یعنی چه؟؟ که اگر زیر رشته بودن منظور باشه که مسلما مستقل نیست و همونطور که دوستان گفتند نیاز به حافظه و نوار هست. پس نتیجه میگیرم که این زبان مستقل نیست

۰
ارسال: #۱۹

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  این زبان آیا مستقل از متنه ؟
منظم چه طور ؟

والا تا اونجایی که مغز من جواب میده این منظمه چون میتونیم به ازای هر رشته ای از زبان w1 رو برابر لامبدا و سایر رشته رو به عنوان w2 بگیریم
البته اگه سوال رو درست متوجه شده باشم

۰
ارسال: #۲۰

fulgent پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۴۸ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  این زبان آیا مستقل از متنه ؟
منظم چه طور ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

به نظر من منظمه(پس مستقل از متن هم هست) . همواره w1 را لاندا در نظر میگیریم و اون موقع زبان می شود سیگمااستار.
پ ن: البته من اون علامت زیرمجموعه رو اینطوری در نظر گرفتم که رشته w1 میتونه قسمتی از رشته w2 باشد.

۰
ارسال: #۲۱

Riemann پاسخ داده:

اول
به من بگو چطور یک کلمه زیر مجموعه یک کلمه دیگه میشه؟

۰
ارسال: #۲۲

izadan11 پاسخ داده:

اینجا رشته رو نمی خوایم چک کنیم می خوایم ببینیم یک رشته زیر مجموعه ی رشته ی دیگه هست یا نه قائدتا این منظم یا مستقل از متن نیست چون باید ورودی داشته باشیم یا اینکه دو رشته در جایی ذخیره باشند مثلا روی یک نوار!

۰
ارسال: #۲۳

mahsalove پاسخ داده:

ببخشیداBig Grin

خوب برای اینکه بفهمیم یک رشته زیر مجموعه یک رشته دیگه هست آپولو که هوا نمی کنیم بفهمیم هست یا نه!

باید ببینیم آیا رشته دیگه الفبای مساوی با رشته اول دارد یا نه حالا همشو نخواهیم چک کنیم ولی باید تک تک الفبا ها رو تا جایی که ببینیم یکی زیر رشته دیگری هست یا نه چک کنیم یا به مثال نقض می رسیم و توقف می کنیم و یکی زیر رشته دیگری نیست!یا رشته که می خواهیم ببینیم زیر مجموعه دیگری است تمام می شود و متوجه می شویم زیر رشته دیگری است چ.ن مثال نقض پیدا نشد یا اصلا خود رشته است که باز هم برابری رو حتما تو این یه مورد باید چک کنیم!Big Grin اگر لاندا هم باشه که مثال نقض نیست چون زیرمجوعه دیگری حتما هست!
وگرنه پشته که خودش حافظست و برای ذخیره شدن می توانیم ازش استفاده کنیمBig Grin شاید منظورتون اینه که نمی توانیم با پشته ای که خاصیت LIFO داره از ابتدای رشته یعنی برعکس رشته بشینیم چک کنیم که زیرمجموعه هست یا نه و نیاز به حافظه نامحدودتری به نام LBA هست!Big GrinTongue

موفق باشید.....

ارسال: #۲۴

hosshah پاسخ داده:

تا اونجایی که من متوجه شدم منظور آقا Riemann اینه که یه رشته نمیتونه زیر مجموعه رشته دیگه باشه. زیر مجموعه بودن در مورد زبان ها مطرح میشه

۰
ارسال: #۲۵

mahsalove پاسخ داده:

اینم عکس در مورد سوال اصلی دوبار گذاشتم نمی دونم آخرش upload می شه یا نه!

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۲۶

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  اینم عکس در مورد سوال اصلی دوبار گذاشتم نمی دونم آخرش upload می شه یا نه!
عکس اومد. تشکر

۰
ارسال: #۲۷

Jooybari پاسخ داده:

سلام. یکی میتونه بگه سوال چی میخاد؟ Smile زبان چی هست؟ اون علامت زیرمجموعست؟ زیرمجموعه داخل رشته چه معنی داره؟ تعریف زبان بفرم W1W2 هست یا W1cW2 که ویراستار بخاطر شباهت بخش اول و دوم، یه قسمت رو حذف کرده؟ ردیف ۲۹ از برگه پارسه هم تعریفی از زبان رو نگفته، فقط چندتا شرط ذکر کرده.

۰
ارسال: #۲۸

maryam.raz پاسخ داده:

تو این دوتا عکس اون زبان شماره ۲۶ مستقل از متنه درسته؟

ارسال: #۲۹

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  تو این دوتا عکس اون زبان شماره ۲۶ مستقل از متنه درسته؟

من که میگم نیست
شما تساویشون رو میتونی تشخیص بدی با پشته ولی یکسان نبودنشو چجوری میخوای تشخیص بدی؟

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. یکی میتونه بگه سوال چی میخاد؟ Smile زبان چی هست؟ اون علامت زیرمجموعست؟ زیرمجموعه داخل رشته چه معنی داره؟ تعریف زبان بفرم W1W2 هست یا W1cW2 که ویراستار بخاطر شباهت بخش اول و دوم، یه قسمت رو حذف کرده؟ ردیف ۲۹ از برگه پارسه هم تعریفی از زبان رو نگفته، فقط چندتا شرط ذکر کرده.

سلام آقای جویباری
ما که سوالمون فقط منظم یا مستقل بودنش نیست
همه این سوال ها رو هم داریم. الان هرکسی خودش یه فرضی کرده سوال رو حل کرده حالا منتظر فن آخره استادیم Big Grin

ارسال: #۳۰

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  تو این دوتا عکس اون زبان شماره ۲۶ مستقل از متنه درسته؟
درسته مستقله. این یه دونه از اشتباهات این جدول هست. فکر کنم یه سوال به این شکل تو کنکور ۹۱ بوده

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  من که میگم نیست
شما تساویشون رو میتونی تشخیص بدی با پشته ولی یکسان نبودنشو چجوری میخوای تشخیص بدی؟
داداش هست. یعنی به طرز عجیبی اون شماره ۲۶ مستقل از متنه. تو کتاب لینز هست. این سوال سال ۹۱ بوده اگه اشتباه نکنم. و تو مانشت در موردش زیاد بحث شده

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. یکی میتونه بگه سوال چی میخاد؟ Smile زبان چی هست؟ اون علامت زیرمجموعست؟ زیرمجموعه داخل رشته چه معنی داره؟ تعریف زبان بفرم W1W2 هست یا W1cW2 که ویراستار بخاطر شباهت بخش اول و دوم، یه قسمت رو حذف کرده؟ ردیف ۲۹ از برگه پارسه هم تعریفی از زبان رو نگفته، فقط چندتا شرط ذکر کرده.
پس اینطور که معلومه این اصلا زبان نبوده. هر چند تو سوالی که من دیدم گفته زبان این عبارت مستقل از متن نیست Huh

ارسال: #۳۱

Jooybari پاسخ داده:

۲۴ منظمه!
۲۶ مستقل از متن غیرقطعیه!
۲۷ اصلاً زبان نمیبینم!
۲۸ مستقل از متن غیرقطعیه!
۲۹ اصلاً تعریف زبان نمیبینم!

ارسال: #۳۲

mahsalove پاسخ داده:

اگه دعواتون سر ۲۶ هست که من میگم غیر مستقل از متنه!
اولا از کی رشته اول ما تموم میشه که بریم مساوی بودنش یا نبودنشو با پشته چک کنیم دوما مساوی بودن دو رشته قابل تشخیص توسط ماشین پشته ای نیست حتی نامساوی بودنش چون خاصیت LIFO رو داره!سوما سوال ۹۱ یه چیز دیگست داره اجتماع گرفته میشه با یه زبان مستقل از متن به خاطز همین مستقل از متن میشه جون مستقل از متن تحت اجتماع بستست!پنجما اگه یکی خیلی مطمدنه اثباتش کنه و شمن و مهمتر از همه من اعصاب ندارم!کل این page کل وقت امروزمو گرفتDodgy

ارسال: #۳۳

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  اگه دعواتون سر ۲۶ هست که من میگم غیر مستقل از متنه!
اولا از کی رشته اول ما تموم میشه که بریم مساوی بودنش یا نبودنشو با پشته چک کنیم دوما مساوی بودن دو رشته قابل تشخیص توسط ماشین پشته ای نیست حتی نامساوی بودنش چون خاصیت LIFO رو داره!سوما سوال ۹۱ یه چیز دیگست داره اجتماع گرفته میشه با یه زبان مستقل از متن به خاطز همین مستقل از متن میشه جون مستقل از متن تحت اجتماع بستست!پنجما اگه یکی خیلی مطمدنه اثباتش کنه و شمن و مهمتر از همه من اعصاب ندارم!کل این page کل وقت امروزمو گرفتDodgy
میگم مستقل از متنه ، بگید چشم Big Grin
کلا رو این بحث نکنید چون واقعا مستقل از متنه.
اینم نمونه سوالش تو کنکور ۹۰

اگه اون فایل کتاب لینز را که گفته این مستقله را پیدا کنم براتون میذارم.

من خودم دو روز رو این موضوع گیج بودم ولی دست آخر فهمیدم مستقل میشه

ارسال: #۳۴

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  اگه دعواتون سر ۲۶ هست که من میگم غیر مستقل از متنه!

منم اون اولا راجه به نظریه با قطعیت حرف میزدم ولی از یه زمانی به بعد اول همه جمله هام یه "به نظرم" اضافه می کنم
سوال ۶۲ سال ۹۰ رو نگاه کنید منظور مسعود اونه
این که طولشون مساوی هست یا نه رو با پشته میشه تشخیص داد و برای اینکه به طور قطعی نمیتونیم وسط رشته رو مشخص کنیم برای همین میگیم غیر قطعی هستش
اما برای اینکه خودشون یکسان نیستن فعلا دارم تحقیق میکنم Big Grin

ارسال: #۳۵

mahsalove پاسخ داده:

۲۴ منظمه!
۲۷ اصلاً زبان نمیبینم!
[/quote]

شما که لطف کردید آنقدر صزاحتا گفتید هر کدوم چی هست میشه دلیلشو هم بگید من هیچ کدومشو قبول ندارم ممنون میشم ولی یه دلیل قانع کننده مرسی!!!Big Grin

ارسال: #۳۶

Jooybari پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ...پنجما اگه یکی خیلی مطمدنه اثباتش کنه..

ببخشید چهارماً یادتون رفت!

[tex]S\to MN|NM[/tex]
[tex]M\to PMP|a[/tex]
[tex]N\to PNP|b[/tex]
[tex]P\to a|b[/tex]

ارسال: #۳۷

mahsalove پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  اگه دعواتون سر ۲۶ هست که من میگم غیر مستقل از متنه!

منم اون اولا راجه به نظریه با قطعیت حرف میزدم ولی از یه زمانی به بعد اول همه جمله هام یه "به نظرم" اضافه می کنم
این که طولشون مساوی هست یا نه رو با پشته میشه تشخیص داد و برای اینکه به طور قطعی نمیتونیم وسط رشته رو مشخص کنیم برای همین میگیم غیر قطعی هستش

بلی شما کلا عادت دارید واسه من اثبات کنید....آره میشه طولو با پشته چک کرد حالا رشته هر چی می خواهد باشه!ولی مساوی بودن با نبودنشونو فکر نکنم مرسی که گفتید اصلا حواسم به طول نبود!Big Grin

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ...پنجما اگه یکی خیلی مطمدنه اثباتش کنه..

[tex]S\to MN|NM[/tex]
[tex]M\to PMP|a[/tex]
[tex]N\to PNP|b[/tex]
[tex]P\to a|b[/tex]

خوب سومنش دو تا قسمت داشت ولی من اینیو که زدید متوجه نشدم چیه میشه توضیح بدید و بگید در مورد کدوم یکیشه!اونوقت اون p چی هستBig Grin

ارسال: #۳۸

Jooybari پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ۲۴ منظمه!
۲۷ اصلاً زبان نمیبینم!

شما که لطف کردید آنقدر صزاحتا گفتید هر کدوم چی هست میشه دلیلشو هم بگید من هیچ کدومشو قبول ندارم ممنون میشم ولی یه دلیل قانع کننده مرسی!!!Big Grin
[/quote]

۲۴ قسمت آخرو ببینید. نوشته اشتراک با [tex](abc)^*[/tex] یعنی کل رشته با این فرمه. منظم میشه. اگه میگفت [tex](a^*b^*c^*)[/tex] حرفش درست بود.

۲۶ رو گفتم.

۲۷ توی توان یه رابطه نامساوی داره! یعنی چی؟ همون مشکل سوال ۲۹ رو داره. کسی که این برگه رو نوشته تعریف خوبی از زبان نداره.

۲۸ هم این گرامرشه:

[tex]S\to PSP|PS|PaaP|PbbP[/tex]
[tex]P\to a|b[/tex]

ابهامی بود درخدمتم.

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ ب.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  اگه دعواتون سر ۲۶ هست که من میگم غیر مستقل از متنه!

بلی شما کلا عادت دارید واسه من اثبات کنید....آره میشه طولو با پشته چک کرد حالا رشته هر چی می خواهد باشه!ولی مساوی بودن با نبودنشونو فکر نکنم مرسی که گفتید اصلا حواسم به طول نبود!Big Grin

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۳ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۳ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ...پنجما اگه یکی خیلی مطمدنه اثباتش کنه..

[tex]S\to MN|NM[/tex]
[tex]M\to PMP|a[/tex]
[tex]N\to PNP|b[/tex]
[tex]P\to a|b[/tex]

خوب سومنش دو تا قسمت داشت ولی من اینیو که زدید متوجه نشدم چیه میشه توضیح بدید و بگید در مورد کدوم یکیشه!اونوقت اون p چی هستBig Grin

P یا a یا b میشه. نمیدونم چرا نمایش نمیده. یکی از پایانه های a یا b رو درنظر بگیرید.
اگه قراره رشته عضو زبان باشه کافیه دو حرف در مکان برابر نسبت به شروع زیررشته اول و دوم قرار بگیرن. رشته ما بفرم MN یا NM خواهد بود. حرف وسط M و N در مکان برابری نسبت به ابتدای زیررشته ها هستن و این دو حرف با هم فرق دارن. میتونید چندتا رشته تست کنید. اون دو حرفی که باهم فرق دارن اگه روی مرکز M و N بیافتن جواب میگیرین.

۰
ارسال: #۳۹

mahsalove پاسخ داده:

همشو متوجه شدم فقط در مورد ۲۶ می شه بگید چه جوری میشه با پشته اینو به دست آورد نامساوی بودنو منظورمه چون من عادت کردم تو ذهنم با پشته بسنجم نه گرامر نا مساوی بودنو نمی دانم چه جوری میشه!:/Confused

ارسال: #۴۰

Jooybari پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  همشو متوجه شدم فقط در مورد ۲۶ می شه بگید چه جوری میشه با پشته اینو به دست آورد نامساوی بودنو منظورمه چون من عادت کردم تو ذهنم با پشته بسنجم نه گرامر نا مساوی بودنو نمی دانم چه جوری میشه!:/Confused

پیاده سازی با پشتش خیلی سخت میشه. یا باید همون گرامر رو به ماشین تبدیل کرد یا باید اینطور عمل کرد:

به ازای هر حرف یه ۱ وارد پشته کنیم.
توی یه مکان غیرقطعی اگه a دیدیم به یه حالت و b دیدیم به یه حالت دیگه بریم. مثلاً به حالت های ۳ و ۴ فقط برای اینکه بدونیم حرفی که خوندیم چی بود.
به ازای هر حرف تا زمان خالی شدن پشته از پشته ۱ بکشیم و وقتی پشته خالی شد ۰ اضافه کنیم.
توی یه مکان غیرقطعی حرف رو از رشته بخونیم و با حرفی که در سطر دوم چک کردیم مقایسه کنیم.
اگه این دو حرف برابر نبودن و رشته باقی مونده به اندازه تعداد ۰ های پشته بود به حالت نهایی بریم.

ارسال: #۴۱

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  همشو متوجه شدم فقط در مورد ۲۶ می شه بگید چه جوری میشه با پشته اینو به دست آورد نامساوی بودنو منظورمه چون من عادت کردم تو ذهنم با پشته بسنجم نه گرامر نا مساوی بودنو نمی دانم چه جوری میشه!:/Confused
سلام همشهریSmile
من یه سوال پرسیدم کلی بحث شد!
یادمه سر همین سوال ۲۶ کلی بحث کرده بودیم و مستقل بودنش ثابت شد گفتیم ماشین بصورت غیرقطعی مثلا kامین حرف از رشته اول رو kامین حرف از رشته دوم مقایسه می کنیم اگر مساوی نبودن تمومه
اینم بحثی که داشتیم با دوستان بخونید متوجه میشید

کتاب لینز هم اگه دارید ببینید .اونجا هم هستش

۰
ارسال: #۴۲

mahsalove پاسخ داده:

ببخشید من همش اذیت می شدم چون می دونستم این سوالو یه جا خواندم!این مجموعه ۲۶ دقیقا در سال ۹۰ تست آخر اومده در کتاب مقسمی پوران(مجموعه کتاب کنکور چند سال اخیر)مدرسان شریف و خود استاد بنده (که سالهاست استاد نظریه هستن و دکترا از شریف دارن.)زبان ۲۶ رو گفتن نمی شه با PDA پیاده سازیش کرد چون با یک PDA قابلیت پیاده سازی رو نداره!

موفق باشید....

می شه بگید کدوم سوال لینز هست؟!چون استاد من که خوراکش لینز تا اونجایی که یادمه گفت نیست!

ارسال: #۴۳

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  ببخشید من همش اذیت می شدم چون می دونستم این سوالو یه جا خواندم!این مجموعه ۲۶ دقیقا در سال ۹۰ تست آخر اومده در کتاب مقسمی پوران(مجموعه کتاب کنکور چند سال اخیر)مدرسان شریف و خود استاد بنده (که سالهاست استاد نظریه هستن و دکترا از شریف دارن.)زبان ۲۶ رو گفتن نمی شه با PDA پیاده سازیش کرد چون با یک PDA قابلیت پیاده سازی رو نداره!

موفق باشید....

می شه بگید کدوم سوال لینز هست؟!چون استاد من که خوراکش لینز تا اونجایی که یادمه گفت نیست!

بله سال ۹۰ اومده بود طراحان گرامی هم اشتباه کرده بودن و گفته بودن مستقل نیست در حالی که بود!
صفحه ۱۸۷ تمرین ۱۰/فصل ۸ میشه تمرین اولین بخش
فقط اونجا بین wها c گذاشته که فرقی نداره.

۰
ارسال: #۴۴

mahsalove پاسخ داده:

قضیه جالب شدBig Grin
چون تو کتاب لینز بنده که پاسخنامه لینزم باشه:
انتشارات ناقوس نوشته مهندس علی ریاحی سوال ۷ صفحه ۲۵۸ به طور قطع نوشته خیر مستقل از متن نیست و استادمم گفته نیست!Big Grin
تازه همین که وسطشم c هست.....
کتاب من نوشته ۹۲ ام هست!:/
ضمنا کلید نهایی سازمان سنجش هم همون غیر مستقل از متن بودنش بوده!
موفق باشید.....

ارسال: #۴۵

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  هههه....قضیه جالب شدBig Grin
انتشارات ناقوس نوشته مهندس علی ریاحی سوال ۷ صفحه ۲۵۸ به طور قطع نوشته خیر مستقل از متن نیست و استادام گفته نیست!Big Grin

دیگه واقعا موفق باشید.....
انتشارات ناقوس رو بذارید کنار! . این حل تمرینه کلی غلط داشته
خود کتاب لینز رو باز کنید این سوال رو خود جناب لینز در آخر کتاب جواب داده

ارسال: #۴۶

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  قضیه جالب شدBig Grin
انتشارات ناقوس نوشته مهندس علی ریاحی سوال ۷ صفحه ۲۵۸ به طور قطع نوشته خیر مستقل از متن نیست و استادمم گفته نیست!Big Grin
کتاب من نوشته ۹۲ ام هست!:/

موفق باشید.....

دیگه استادتون فکر نمیکنم از دکتر کارگهی (مدیر گروه رشته کامپیوتر دانشگاه تهران) با تجربه تر باشن. ایشون هم گفتن مستقل از متن غیر قطعی

ارسال: #۴۷

hosshah پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  انتشارات ناقوس رو بذارید کنار! . این حل تمرینه کلی غلط داشته

ولی انصافا ببینید خود پیتر لینز هم تعجب کرده Big Grin

[تصویر:  246971_DSC00094.jpg]

ارسال: #۴۸

masoud67 پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  انتشارات ناقوس رو بذارید کنار! . این حل تمرینه کلی غلط داشته
یه غلطهای مفهومی وحشتناکی تو کتاب صراف هست که خیلی داغونه.

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ)hosshah نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  انتشارات ناقوس رو بذارید کنار! . این حل تمرینه کلی غلط داشته
ولی انصافا ببینید خود پیتر لینز هم تعجب کرده Big Grin
یه فایلی داشتم که لینز از اینکه این زبان مستقل شده بود گرخیده بود. هر چی میگردم پیداش نمیکنم. اون خیلی باحاله

۰
ارسال: #۴۹

mahsalove پاسخ داده:

از این لحاظ که استاد منه که از همه بالاتره که شکی توش نیستBlush
آهان تو کتاب اصلیش!شما چقدر خرخونید دیگه...!Big Grin

مرسی....

ارسال: #۵۰

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ب.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  از این لحاظ که استاد منه که از همه بالاتره که شکی توش نیستBlush
آهان تو کتاب اصلیش!شما چقدر خرخونید دیگه...!Big Grin

مرسی....
ما که نمیزنیم شما قبول نمیکنی. اون لینکی که گذاشتمو دیدین؟ واضح بود که.
نه تو فارسیش هم هست .اینم آدرسش: صفحه ۳۳۵ سوال ۱۰/ بقول دوستان خود لینز هم تعجب کرده!

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  انتشارات ناقوس رو بذارید کنار! . این حل تمرینه کلی غلط داشته
یه فایلی داشتم که لینز از اینکه این زبان مستقل شده بود گرخیده بود. هر چی میگردم پیداش نمیکنم. اون خیلی باحاله
آره متوجه شدم. همین اجتماع نامتناهی رو گفته بود ثابت کنید که هست!!

۰
ارسال: #۵۱

mahsalove پاسخ داده:

واییییییییییییییییییی خدای من.............
پس یه چیزی پس اگر نامساوی بودن قابل تشخیصه پس مساوی بودنم قابل تشخیصه پس جواب سوالهای نظریه یکیش مثل سوال آخر نظریه ۹۲ غلطه!
پس جواب منم به این سوال این پیج غلطه!
پس چرا هیچی نگفتید پس چرا به جواب من امتیاز دادید چرا سرم آنقدر درد می کنه یه دو سه تا قرص سردرد تا میرم بخورم شما هم جواب منو بدید!!!Sad(

ارسال: #۵۲

hosshah پاسخ داده:

آفرین
شما الان به مرحله ای رسیدی که من گفتم اون اول که دیگه قطعی نظر نمیدم Big Grin
برای نا مساوی بودن ما به طور غیر قطعی تصمیم میگیریم که تساوی دو تا حرف از رشته رو بررسی کنیم (غیر قطعی بودن خیلی باید روش فکر کنید) اما برای مساوی بودن باید همه حروف با هم مقایسه بشن که حداقل نیاز به دو تا پشته داره

ارسال: #۵۳

maryam.raz پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۳۴ ق.ظ)mahsalove نوشته شده توسط:  واییییییییییییییییییی خدای من.............
پس یه چیزی پس اگر نامساوی بودن قابل تشخیصه پس مساوی بودنم قابل تشخیصه پس جواب سوالهای نظریه یکیش مثل سوال آخر نظریه ۹۲ غلطه!
پس جواب منم به این سوال این پیج غلطه!
پس چرا هیچی نگفتید پس چرا به جواب من امتیاز دادید چرا سرم آنقدر درد می کنه یه دو سه تا قرص سردرد تا میرم بخورم شما هم جواب منو بدید!!!Sad(
ای بابا هول نکنیدSmile جواب شما به سوال اصلی این صفحه درسته البته اگه اون علامت به معنی زیرمجموعه باشه. بحث راجع به سوال ۲۶ بود که مستقل از متن شد
در ضمن مساوی بودن قابل تشخیص نیست. تو اون تالار که آدرسش گذاشتم آقای جویباری نوشتن

۰
ارسال: #۵۴

mahsalove پاسخ داده:

آخی پس ج من دلستهBig Grin
آها ملسی سرم خوب شدBig GrinTongue

۰
ارسال: #۵۵

mahsalove پاسخ داده:

ولی یه سوال دیگه و آخرین سوال من :
اگر همون مساوی بودن بخواهد واسه یه رشته چک بشه باز قابل قبول نیست؟!!!!
پس فقط نامساوی بودنو یه الگوریتم پیچیده واسش پیدا کردن که میشه با یه PDA هم جوابشو داد!
خوب اگر همون نامساویه رشته مساوی شد پس نمی شه گفت همین الگوریتمو برای مساوی بودن به شرطی که فقط دو تا رشته باشن استفاده کرد؟!

۰
ارسال: #۵۶

Jooybari پاسخ داده:

دوستان موضوع بسته میشه. Smile صورت سوال از چندتا شرط یه زبانه که ابهام هم داره. اینجا هم چندین بار درمورد چند زبان که هیچ شباهتی به هم ندارن و یه برگه که یهو پاش به این ارسال باز شده بحث شده. زبانهاش هم قبلاً چندبار درموردش صحبت شده بود. انصافاً اگه از زبانی ابهام هست یه موضوع جدید ایجاد بشه!
موفق باشید.

ارسال: #۵۷

masoud67 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  دوستان موضوع بسته میشه. Smile صورت سوال از چندتا شرط یه زبانه که ابهام هم داره. اینجا هم چندین بار درمورد چند زبان که هیچ شباهتی به هم ندارن و یه برگه که یهو پاش به این ارسال باز شده بحث شده. زبانهاش هم قبلاً چندبار درموردش صحبت شده بود. انصافاً اگه از زبانی ابهام هست یه موضوع جدید ایجاد بشه!
موفق باشید.
خدا خیرت بده. ببندش ، یه جماعتو از این ابهام و سردرگمی نجات بده.
همینطور پیش بره ، تا سوالات کنکور ارشد قبل از انقلاب هم اینجا بررسی میشه Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۳۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۹۰۳ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۹۸ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۸۱۶ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  گرامر مستقل از متن Sanazzz ۴ ۴,۹۴۲ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۸۲۲ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۳۴۰ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  آیا رتبه ۲۹۱ نرم افزار شانس قبولی در روزانه دانشگاه تبریز دارد؟ لیلاجون ۶ ۴,۱۷۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close