زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لم تزریق- زبان a^n b^n

ارسال:

ali.329 پرسیده:

لم تزریق- زبان a^n b^n

سلام دوستان.
میشه در مورد لم تزریق مستقل از متن زیر راهنمایی کنید؟
نمی دونم کجای کار اشتباه می کنم.Huh
Jooybari، در تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۲۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام. عنوان این موضوعتون رو ویرایش کردم. لطفاً از این به بعد رعایت کنید. متشکر.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hap777 پاسخ داده:

RE: لم تزریق

الان دقیقا اینجا میخوای با لم چیکارکنی؟

۰
ارسال:

ali.329 پاسخ داده:

RE: لم تزریق

زبان مستقل ازمتنه.
اما شرط نقض شده.یعنی مستقل از متن نیست.

ارسال:

hap777 پاسخ داده:

RE: لم تزریق- زبان a^n b^n

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  زبان مستقل ازمتنه.

ببین لم مثل بازی دو نفره میمونه اول رقیب بازی میکنه بعد تو هر کدومتون هم دنبال برد هستید.
با این فرض رقیب تجزیه میکنه طوری که شرایط نقض نشه و البته انتخابی که برد بازی رو برای ما سخت تر کنه.
مثلا اون میاد v=a , y=b در نظر میگیره که در این صورت رشته تزریق شده بازم درسته
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

ali.329 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۲ ب.ظ)hap777 نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  زبان مستقل ازمتنه.

ببین لم مثل بازی دو نفره میمونه اول رقیب بازی میکنه بعد تو هر کدومتون هم دنبال برد هستید.
با این فرض رقیب تجزیه میکنه طوری که شرایط نقض نشه و البته انتخابی که برد بازی رو برای ما سخت تر کنه.
مثلا اون میاد v=a , y=b در نظر میگیره که در این صورت رشته تزریق شده بازم درسته
سوالی که من میخواستم بپرسم این بود که ایا برای لم های مستقل از متن باید تمامی حرکات حریف را بررسی کنیم(یعنی یه بار برای a یه بار برای b ویه بار هم برای هر دو a و b) یا مثل سوالی که من حل کردم که فقط در یک حرکت خاص می تونه اثبات بشه؟

ارسال:

hap777 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سوالی که من میخواستم بپرسم این بود که ایا برای لم های مستقل از متن باید تمامی حرکات حریف را بررسی کنیم(یعنی یه بار برای a یه بار برای b ویه بار هم برای هر دو a و b) یا مثل سوالی که من حل کردم که فقط در یک حرکت خاص می تونه اثبات بشه؟

بهترین حرکت حریف باید در نظر گرفته بشه.

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سوالی که من میخواستم بپرسم این بود که ایا برای لم های مستقل از متن باید تمامی حرکات حریف را بررسی کنیم(یعنی یه بار برای a یه بار برای b ویه بار هم برای هر دو a و b) یا مثل سوالی که من حل کردم که فقط در یک حرکت خاص می تونه اثبات بشه؟

باید تمام حالات بررسی بشه.

ارسال:

hap777 پاسخ داده:

(۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سوالی که من میخواستم بپرسم این بود که ایا برای لم های مستقل از متن باید تمامی حرکات حریف را بررسی کنیم(یعنی یه بار برای a یه بار برای b ویه بار هم برای هر دو a و b) یا مثل سوالی که من حل کردم که فقط در یک حرکت خاص می تونه اثبات بشه؟

اگه بخوایم هر حرکتی که منجر به نقض بشه رو در نظر بگیریم با این حساب باید بگیم [tex]a^{n}b^{n}[/tex] مستقل از متن نیست در صورتی که هست.

ارسال:

ali.329 پاسخ داده:

(۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)hap777 نوشته شده توسط:  
(18 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ب.ظ)ali.329 نوشته شده توسط:  سوالی که من میخواستم بپرسم این بود که ایا برای لم های مستقل از متن باید تمامی حرکات حریف را بررسی کنیم(یعنی یه بار برای a یه بار برای b ویه بار هم برای هر دو a و b) یا مثل سوالی که من حل کردم که فقط در یک حرکت خاص می تونه اثبات بشه؟

اگه بخوایم هر حرکتی که منجر به نقض بشه رو در نظر بگیریم با این حساب باید بگیم [tex]a^{n}b^{n}[/tex] مستقل از متن نیست در صورتی که هست.
متوجه شدم.دستتون درد نکنه.

ارسال: #۱۰

Jooybari پاسخ داده:

(۱۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ب.ظ)hap777 نوشته شده توسط:  
(18 بهمن ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  

باید بگیم تمام حرکات منجر به نقض میشه. این حالت جواب داد. ولی یه حالت که اندازه v و y برابر باشه و v یه تعداد a و y یه تعداد b باشن جواب نمیده. پس نمیشه در همه حالات مقدار توان رو محاسبه کرد. پس لم تزریق جواب نداده. هیچ نتیجه ای از لم تزریق نمیشه گرفت.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۱,۲۸۳ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۸ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  نرم افزار netica white bird ۴ ۷,۵۱۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: FARZANEEEEEEEEEE
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۴۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  دعوت به همکاری برنامه نویس mvc .net Masoud_9574 ۰ ۱,۸۷۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud_9574
  منظور از null point problem چیست؟ konkuru ۰ ۱,۳۵۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: konkuru
  بهترین زمان برای ساخت یک درخت BST با nکلید و ارتفاع دقیقا n-1 Mr.R3ZA ۶ ۴,۲۲۸ ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Alisalar
  بهترین زمان برای ساخت یک درخت BST با nکلید و ارتفاع دقیقا n-1 Mr.R3ZA ۰ ۱,۶۹۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  cohort normalization strategy mahbube92 ۰ ۱,۲۲۳ ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahbube92
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۳ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close