زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حل سوالات تخصصی هوش کنکور ۹۳ کامیپوتر/ توسط masoud67

ارسال: #۳۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ق.ظ
RE: حل سوالات تخصصی هوش کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۹ ق.ظ)marjanmoodi نوشته شده توسط:  اون سوال زمانبندی کارها با ددلاین چرا di نمیشه؟ (فک کنین روش خواهشن:دی)
di واسه موقعی هست که جریمه نداشته باشیم. ولی اینجا با di نمیشه. مثال نقض هم میشه واسش زد. منم با مثال نقض ردش کردم
مثال نقضش باشه با خودتون. من دیگه مخم راه نمیده نصف شبی Big Grin

New LifeHeart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli
ارسال: #۳۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ ق.ظ، توسط mahdi-313.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۹ ق.ظ)marjanmoodi نوشته شده توسط:  اون سوال زمانبندی کارها با ددلاین چرا di نمیشه؟ (فک کنین روش خواهشن:دی)

به نظر من: اگر می خواست فرمول درستی برای این کار در نظر بگیره باید مشابه HRRN در نظر می گرفت یعنی w/s
چون اینجوری جریمه براش در نظر گرفته میشه، نه با منها کردن!

من گزینه چهار رو زدم یعنی هیچکدام!

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۳ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  باز هم تا کلیدها نیاد هیچی معلوم نیست
البته بنده از زحمت های شما تو تحلیل مسائل و وقتی که گذاشتی به شخصه تشکر می کنم
من نمیگم من حتما درست میگم Smile
کلا تو این مبحث تسلط ندارم و اون فرض درخت بهینه را از این جا گفتم . با توجه به اون ماتریسه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما این فرمولی که اینجا به کار رفته با فرمول موجود در سوال یکی نیست

محمدپیامبرخدا،وکسانی که بااوینددربرابرکفارسرسخت وبایکدیگرمهربانند،آنانرابینی که رکوع و سجده میکنندوجویای فضل وخشنودی خداهستندنشانشان اثرسجده ایست که برچهره آنهاست،اینست وصفشان در تورات،ودرانجیل،چون کشتی هستند که جوانه بزندوآن جوانه محکم شودوبرپاهای خودبایستدوکشاورزان رابه شگفتی وادارد
ارسال: #۳۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۴ ق.ظ، توسط masoud67.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  اما این فرمولی که اینجا به کار رفته با فرمول موجود در سوال یکی نیست
گفتم که با توجه به ماتریس. من فقط خواستم یه ماتریس نشونت بدم.

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  نه متاسفانه اینطوری که بنده در کتاب پوران دارم مشاهده می کنم
راجع به C[i,i]=Pi : این فرض درسته
ولی راجع به C[i+1,i]=0 : بنده چنین فرضی رو ندیده ام تا کنون!
اگر شما از منبع خاصی دیدی به بنده اطلاع بده
آخه منم واسه حلش اول رفتم سراغ الگوریتم پوران و دقیقا حرف شما درست بود که فرض C[i+1,i]=0 را ننوشته ولی تو ماتریسی که کشیده درایه های C[i+1,i]=0 هست. توی اینترنت هم هر چی ماتریس دیدم به همین شکل بوده

New LifeHeart
ارسال: #۳۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۱۹ ق.ظ
حل سوالات تخصصی هوش کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
راجع به سوال ۱۱۸:
سازگاری k: گوییم یک csp در سازگاری k است اگر برای هر k-1 متغیر از ان csp و برای هر انتساب سازگار از آنها بتوان یک مقدار سازگار به متغیر kام نسبت داد (راهیان ارشد ص۱۸۳)

محمدپیامبرخدا،وکسانی که بااوینددربرابرکفارسرسخت وبایکدیگرمهربانند،آنانرابینی که رکوع و سجده میکنندوجویای فضل وخشنودی خداهستندنشانشان اثرسجده ایست که برچهره آنهاست،اینست وصفشان در تورات،ودرانجیل،چون کشتی هستند که جوانه بزندوآن جوانه محکم شودوبرپاهای خودبایستدوکشاورزان رابه شگفتی وادارد
ارسال: #۳۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  اما این فرمولی که اینجا به کار رفته با فرمول موجود در سوال یکی نیست
گفتم که با توجه به ماتریس. من فقط خواستم یه ماتریس نشونت بدم.

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  نه متاسفانه اینطوری که بنده در کتاب پوران دارم مشاهده می کنم
راجع به C[i,i]=Pi : این فرض درسته
ولی راجع به C[i+1,i]=0 : بنده چنین فرضی رو ندیده ام تا کنون!
اگر شما از منبع خاصی دیدی به بنده اطلاع بده
آخه منم واسه حلش اول رفتم سراغ الگوریتم پوران و دقیقا حرف شما درست بود که فرض C[i+1,i]=0 را ننوشته ولی تو ماتریسی که کشیده درایه های C[i+1,i]=0 هست. توی اینترنت هم هر چی ماتریس دیدم به همین شکل بوده
تو پرکردن ماتریس مشکل پیش میاد اگر تو رابطه i رو یک در نظر بگیریم می رسیم به خونه ی C[1,0]lکه تعریف نشده
البته مشکل گزینه ۳ اینه که وقتی مجبور باشیم i رو در نظر نگیریم نمی تونم تک گره ها رو یک سمت ببریم
یعنی هر دوتا اشکال دارن ولی اشتباه در سطحی نیست سوال رو حذف کنند
همون یک رو در نظر می گیرند

Ayyy ya ya ya
ارسال: #۳۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  راجع به سوال ۱۱۸:
سازگاری k: گوییم یک csp در سازگاری k است اگر برای هر k-1 متغیر از ان csp و برای هر انتساب سازگار از آنها بتوان یک مقدار سازگار به متغیر kام نسبت داد (راهیان ارشد ص۱۸۳)
اینو که خودمم میدونم. سوالو بگو حلش چی میشه برادر Big Grin

New LifeHeart
ارسال: #۳۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۴ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  تو پرکردن ماتریس مشکل پیش میاد اگر تو رابطه i رو یک در نظر بگیریم می رسیم به خونه ی C[1,0]lکه تعریف نشده
البته مشکل گزینه ۳ اینه که وقتی مجبور باشیم i رو در نظر نگیریم نمی تونم تک گره ها رو یک سمت ببریم
توی پوران ماتریسی که کشیده سطرها از یک شروع شده و ستونها از صفر. واسه همین مشکلی پیش نمیاد.
البته یادم نیست اینجا i از یک شروع میشد یا صفر ?

New LifeHeart
ارسال: #۳۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۲ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۱۹ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  راجع به سوال ۱۱۸:
اینو که خودمم میدونم. سوالو بگو حلش چی میشه برادر Big Grin

سازگاری ۳ را سازگاری مسیر گویند. این روش سازگاری بررسی می کند هر سه متغیر همجوار (۳ گره که در csp دو به دو وصل باشند) با هم سازگار باشند
اینجوری که راهیان گفته k=3 میشه
ولی من زدم k=2 Big Grin

ارسال: #۳۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط izadan11.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۴ ق.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۰ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  تو پرکردن ماتریس مشکل پیش میاد اگر تو رابطه i رو یک در نظر بگیریم می رسیم به خونه ی C[1,0]lکه تعریف نشده
توی پوران ماتریسی که کشیده سطرها از یک شروع شده و ستونها از صفر. واسه همین مشکلی پیش نمیاد.
البته یادم نیست اینجا i از یک شروع میشد یا صفر ?

تو پوران [tex]c_{i,i-1}[/tex] رو صفر گرفته تو سوال[tex]c_{i 1,i}[/tex]
و i از یک شروع میشه

Ayyy ya ya ya
ارسال: #۴۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۰ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  سازگاری ۳ را سازگاری مسیر گویند. این روش سازگاری بررسی می کند هر سه متغیر همجوار (۳ گره که در csp دو به دو وصل باشند) با هم سازگار باشند
ولی من زدم k=2 Big Grin
حالا اون چیزی که گفته با یه رنگ، شکل را رنگ کنیم چی میشه؟

New LifeHeart
ارسال: #۴۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  تو پوران [tex]c_{i,i-1}[/tex] رو صفر گرفته تو سوال[tex]c_{i 1,i}[/tex]
و i از یک شروع میشه
دیگه خودت بگو، من حال فکر کردن ندارمUndecided. تو گزینه ها گزینه یک که کوچکتر مساوی داره درست میشه یا گزینه ۳ که فقط کوچکتر داره؟

New LifeHeart
ارسال: #۴۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ، توسط mahdi-313.)
حل سوالات تخصصی هوش کنکور ۹۳ کامیپوتر/کاملا تشریحی
سوال ۱۱۰ و ۱۱۱ و ۱۱۴ رو فکر کنم مثل شما جواب دادم ۲ ، ۱ و ۲

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۲۸ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  سازگاری ۳ را سازگاری مسیر گویند. این روش سازگاری بررسی می کند هر سه متغیر همجوار (۳ گره که در csp دو به دو وصل باشند) با هم سازگار باشند
ولی من زدم k=2 Big Grin

اشتباه می کنید
چون وقتی یکی رنگ بشه نمیشه بعدی رو رنگ کرد پس سازگاری ۲ نداره
سازگاری صفر هم نداره
پس همون یک میشه

بله درست می فرمایید Big Grin

ارسال: #۴۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۶ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۵۰ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۸ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  به نظر من: اگر می خواست فرمول درستی برای این کار در نظر بگیره باید مشابه HRRN در نظر می گرفت یعنی w/s
چون اینجوری جریمه براش در نظر گرفته میشه، نه با منها کردن!

من گزینه چهار رو زدم یعنی هیچکدام!

جواب گزینه ی ۳ هست
تو این لینک گفته آپتیمال هستش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

این که داره راجع به مهلت و lexity میگه و اصلا تاخیر معنی نداره براش ما می خوایم جریمه براش محسوب کنیم. توضیح بیشتر بدهید و اینکه من مقاله رو باید بخرم و بخونم؟؟؟ Big Grin

ارسال: #۴۴
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۱ ق.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  این که داره راجع به مهلت و lexity میگه و اصلا تاخیر معنی نداره براش ما می خوایم جریمه براش محسوب کنیم. توضیح بیشتر بدهید و اینکه من مقاله رو باید بخرم و بخونم؟؟؟ Big Grin
نه بابا این الگوریتم اسمش least laxity هست(گزینه ی ۳) که برای سیستم های بلادرنگ استفاده میشه که که کارها نباید تاخیر داشته باشند این الگوریتم آپتیمال هست یعنی بهترین حالت ممکن رو پیدا می کنند
hrrn هم جواب نمی ده (الان حال ندارم مثال بزنم بعدا توضیح میدم)
اگر least laxity جواب نده باید داینامیک حلش کردن اون وقت میشه هیچکدام

Ayyy ya ya ya
ارسال: #۴۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۳۵ ق.ظ، توسط mahdi-313.)
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۱ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  این که داره راجع به مهلت و lexity میگه و اصلا تاخیر معنی نداره براش ما می خوایم جریمه براش محسوب کنیم. توضیح بیشتر بدهید و اینکه من مقاله رو باید بخرم و بخونم؟؟؟ Big Grin
نه بابا این الگوریتم اسمش least laxity هست(گزینه ی ۳) که برای سیستم های بلادرنگ استفاده میشه که که کارها نباید تاخیر داشته باشند این الگوریتم آپتیمال هست یعنی بهترین حالت ممکن رو پیدا می کنند

پیداش کردم، یعنی گزینه ۳ درست میشه با این حساب!

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۱۱ ق.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ق.ظ)mahdi-313 نوشته شده توسط:  این که داره راجع به مهلت و lexity میگه و اصلا تاخیر معنی نداره براش ما می خوایم جریمه براش محسوب کنیم. توضیح بیشتر بدهید و اینکه من مقاله رو باید بخرم و بخونم؟؟؟ Big Grin

اگر حال پیدا کردی بعدا یه مثال راجع به این موضوع بزن. متشکرم

سرویس شدیم با این سوال های امسال! هر سال بهتر از پارسال. دینگ دینگ Tongue

سپاس‌گزاری شده توسط: izadan11 , saeed.rasouli

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۸۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۸۱ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۵۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست جزوه زبان تخصصی دکتر مظفری commasoud ۲۵ ۲۱,۲۳۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: miss meri
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۴۵۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۷۵ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  بهترین منابع هوش مصنوعی برای کنکور ارشد marvelous ۳ ۵,۱۵۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  منابع تخصصی شغل تحلیل گر سیستم Hamedudk ۱ ۲,۹۳۶ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ق.ظ
  ترجمه تخصصی چه معیار هایی دارد hightrans ۲ ۳,۲۵۰ ۰۴ آبان ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close