زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به کلید سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۱۶۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
RE: اعتراض به کلید سنجش - مهندسی کامپیوتر
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۵۸ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  ۹۴ و ۱۰۴ درست بودند...فکر کنم شما اشتباه می کنی

چرا ۹۴ درسته؟
شما کتاب برای درس زبانهای برنامه سازی خوندی؟
اگر خوندید کدام کتاب؟!
من پرات خوندم
ارجاع میدم به فصل کنترل ترتیب اجرا
مبحث اثرات جانبی
عین سوال ۹۴ در متن درس اومده

خوب شما سوال ۹۴ زدی گزینه ۳ دلیل نمیشه که حتما حرف شما درست باشه.حداقل به خودتون این زحمت رو بدید برید یه مرجع نگاه کنید
برید متن درس رو بخونید نوشته ۴و۵و۸ .
احتمالا نظر طراح این بوده که کدام گزینه صحیح نیست که اونی که ۵و۷ داشت محتمل تر بود
پارسه هم همون گزینه رو بدست آورده .... جوابش رو ببین می فهمی
باز هم اعتراض داری می تونی به سازمان سنجش بگی ...من فقط نظر خودم رو گفتم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeed.rasouli
ارسال: #۱۶۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ق.ظ
سوال ۶۳ منطقی گزینه صحیح نداره چون پالس اخر گزینه ۱ هم باید صفر باشه در صورتی که یکه

از تو فقط حرکت و از خدا، آنچه میخواهی و برکت ...
ارسال: #۱۶۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ق.ظ)s.sharif نوشته شده توسط:  سوال ۶۳ منطقی گزینه صحیح نداره چون پالس اخر گزینه ۱ هم باید صفر باشه در صورتی که یکه
اره ، منم سر جلسه شک کردم ولی سنجشه دیگه بابا!Big Grin
اعتراض بکنید فکر نمیکنم برای این مشکلات ترتیب اثری بدن... نهایتش شاید حذف با تاثیر مثبت کنن ولی بعیده فکر نکنم!Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
ارسال: #۱۶۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سوال معماری که گفته تعداد خطوط آدرس
اینجا ابهام داره
برا اینکه تعداد سیگنالی که پردازنده تولید میکنه واحد ادرس پذیرش بایت هست یا ۴ بایت.
یعنی وقتی پردازنده ۳۲ بیت دیتا رو خوند به کدام کلمه از این ۳۲ بیت میخواد دسترسی داشته باشه باید ۲ بیت اضافه داشته باشه میشه ۲۸ بیت.
اما اگر منظور طراح از سیکنال آدرس، خطوط سلکت حافظه باشه ۲۶ تا کافیه. یعنی ۲۶ تا حافظه رو سلکت میکنه و یک کلمه ۳۲ بیتی برداشته میشه،حالا اگه ۳۲ بیتی پردازش کنه حرفی نیست.
من سر جلسه اول زدم ۲۶ تا
بعدش فکر کردم گفتم تو سوال گفته ۲۵۶ مگا بایت.
گفتم حافظه اصلیش واحدش بایته،پس هر حافظه ای بخوایم بسازیم هم باید بتونه بایت آدرس دهی کنی واسه همین دوباره پاک کردم زدم ۲۸ تا!
واقعا من دقیقا متوجه منظور طراح نشدم تا حالا
هر دو طرف مخالف و موافق سوال به نحوی دارند درست میگن. باید دید نظر سنجش چیه.

ببخشید ولی شما درست نمی گی!!!

سوال رو بخون.

نوشته : . . . عرض داده ۳۲ بیتی . . .

نمی دونم چرا متوجه نمیشید!!! اگر قرار باشه که داده ها ۸ بیتی یا یک بایتی باشند، دیگه نمیان که چهار تا شو کنار هم بزارند.
شما نمی دونم چرا خودتون رو به اون راه می زنید!!!!
ارسال: #۱۷۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ق.ظ)Fot30 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
سوال معماری که گفته تعداد خطوط آدرس
اینجا ابهام داره
برا اینکه تعداد سیگنالی که پردازنده تولید میکنه واحد ادرس پذیرش بایت هست یا ۴ بایت.
یعنی وقتی پردازنده ۳۲ بیت دیتا رو خوند به کدام کلمه از این ۳۲ بیت میخواد دسترسی داشته باشه باید ۲ بیت اضافه داشته باشه میشه ۲۸ بیت.
اما اگر منظور طراح از سیکنال آدرس، خطوط سلکت حافظه باشه ۲۶ تا کافیه. یعنی ۲۶ تا حافظه رو سلکت میکنه و یک کلمه ۳۲ بیتی برداشته میشه،حالا اگه ۳۲ بیتی پردازش کنه حرفی نیست.
من سر جلسه اول زدم ۲۶ تا
بعدش فکر کردم گفتم تو سوال گفته ۲۵۶ مگا بایت.
گفتم حافظه اصلیش واحدش بایته،پس هر حافظه ای بخوایم بسازیم هم باید بتونه بایت آدرس دهی کنی واسه همین دوباره پاک کردم زدم ۲۸ تا!
واقعا من دقیقا متوجه منظور طراح نشدم تا حالا
هر دو طرف مخالف و موافق سوال به نحوی دارند درست میگن. باید دید نظر سنجش چیه.

ببخشید ولی شما درست نمی گی!!!

سوال رو بخون.

نوشته : . . . عرض داده ۳۲ بیتی . . .

نمی دونم چرا متوجه نمیشید!!! اگر قرار باشه که داده ها ۸ بیتی یا یک بایتی باشند، دیگه نمیان که چهار تا شو کنار هم بزارند.
شما نمی دونم چرا خودتون رو به اون راه می زنید!!!!
آقا سعید قرار بود جوابتو ندم اما خوب میدم Big Grin
به خدا من کامل متوجه حرف شما شدم و درسته حرفتون اما توجه کن گفته حجم حافظه ۲۵۶ مگا بایته به بایتش توجه کن یعنی ما به اندازه ۲۵۶ مگا خونه های یک بایتی داریم عرض داده هم ۳۲ بیته پس اندازه هر داده ۴ بایته درسته ما در مجموع به ۲ ب ه توان ۲۶ تا داده میتونیم آدرس بدیم تا اینجا حرف شما درسته. ما هر داده برای این که تو حافظه اصلی قرار بگیره به ۴ تا خونه ۱ بایتی نیاز داره خوب مگه هر خونه تو حافظه اصلی یه آدرس جدا نداره؟بخوایم به بایتای هر داده دسترسی پیدا کنیم باید آدرس واسه اونا هم داشته باشیم.من نمیگم تحلیل شما غلطه یا تحلیل من درست اما خوب ما با چنین تحلیلی به این جواب رسیدیم.نمیدونم حتما داریم اشتباه میکنیم ایشالا که اشتباه نمیکنیم Big Grin
ارسال: #۱۷۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۵۶ ب.ظ
داری اشتباه می کنی!!!!!!!!!!

چون اگر بخوایم داده ها را ۸ بیتی آدرس دهی کنیم، نمی زاریمشون کنار هم!!!!!!!!!!

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin:

میشه بگی چند بار این رو باید تکرار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap
ارسال: #۱۷۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۰ ب.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱ ق.ظ)s.sharif نوشته شده توسط:  سوال ۶۳ منطقی گزینه صحیح نداره چون پالس اخر گزینه ۱ هم باید صفر باشه در صورتی که یکه
اره ، منم سر جلسه شک کردم ولی سنجشه دیگه بابا!Big Grin
اعتراض بکنید فکر نمیکنم برای این مشکلات ترتیب اثری بدن... نهایتش شاید حذف با تاثیر مثبت کنن ولی بعیده فکر نکنم!Big Grin

حذف با تاثیر مثبت یعنی چی؟
ارسال: #۱۷۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۴ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۵۶ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  داری اشتباه می کنی!!!!!!!!!!

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin:

شما زیاد داری به خودت فشار میاری ها.

به فکر سلامتیت باش!!!!

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
ارسال: #۱۷۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۵۶ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  داری اشتباه می کنی!!!!!!!!!!

یعنی شما میخوای بگی هر ۳۲ بیت تو یه خونه حافظه قرار میگیره؟اونوقت معنی حجم ۲۵۶ مگا بایت چی میشه؟من نمیگم حتما درست میگم ولی خوب شما فرضو بر این بذار میخوام یاد بگیرم ببینم اشتباه کارم کجاست
من اینطور در نظر گرفتم که هر خونه حافظه ۱ بایته چون حجم حافظه رو بر حسب مگا بایت گفته و خوب این یعنی ما ۲ به توان ۲۸ خونه ۱ بایتی داریم که تو هر ۴ خونه کنار هم یه داده قرار میگیرهو برا هر داده ۴ خونه حافظه کنار گذاشته میشه الان من تو این قضیه فقط موندم که خونه های حافظه ماچند بیتیه اگه ۳۲ بیتیه حرف شما درسته ولی اگه ۸ بیتی باشه فکر کنم حرف من درسته
ارسال: #۱۷۵
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۶ ب.ظ
چشم سعید جان
ارسال: #۱۷۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۷ ب.ظ
عرض داده درسته ۳۲ بیتیه اما خونه های حافظه ۸ بیتیه مگه نیست؟
ارسال: #۱۷۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
منم دارم برای یادگیری بت توضیح می دهم.!!

پس چجوری باید حجم حافظه رو بگه؟؟؟

۶۴ مگا ۴ بایت؟

وقتی می گه عرض داده ۳۲ بیت است یعنی که ۴ بایت داده یک خط آدرس دارد.

این چیزی که شما میگی عرض داده ۸ بیت است.

این جمله رو ۵ بار تو دلت زمزمه کن --> "عرض داده ۳۲ بیت"
ارسال: #۱۷۸
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  چشم سعید جان

چشمت بی بلا،بلاSmile

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
ارسال: #۱۷۹
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ ب.ظ
خونه های حافظه ۸ بیت است، اما ۲۶ خط آدرس بصورت همزمان یک سطر از ۴ تا حافظه رو انتخاب می کنند.

باید این طور فرض کنی که ما فقط یک ستون از حافظه ها داریم. و خطوط آدرس رو به آنها وصل می کنیم.

بعد همون خطوطی که به حافظه های ستون اول وصل کردیم به حافظه های ستون های دوم و سوم و چهارم وصل می کنیم.

یعنی ستون دوم و سوم و چهارم نیاز به خطوط آدرس جدید نیاز ندارند. این ها فقط کپی ستون اول هستند برای این که عرض داده بشه ۳۲ بیت.

می خوای برات کامل رسم کنم وبفرستم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
ارسال: #۱۸۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۱ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ)saeed.rasouli نوشته شده توسط:  منم دارم برای یادگیری بت توضیح می دهم.!!

پس چجوری باید حجم حافظه رو بگه؟؟؟

۶۴ مگا ۴ بایت؟

وقتی می گه عرض داده ۳۲ بیت است یعنی که ۴ بایت داده یک خط آدرس دارد.

این چیزی که شما میگی عرض داده ۸ بیت است.

این جمله رو ۵ بار تو دلت زمزمه کن --> "عرض داده ۳۲ بیت"

من تا جایی که تو کتابا دیدم اگه بخواد حجم خونه حافظه رو بگه به این صورت میگه
مثلا برا این سوال میگه ۳۲* ۶۴m نه ۶۴mb *32

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۲۰ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۳۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۲۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۷ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۲۴ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۲۱۰ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۷۱ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۴۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تخمین رشته شهر قبولی در سایت سازمان سنجش salmaa ۳ ۸,۳۶۲ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Razieperozian
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۴۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close