زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دومین سری ویدئوهای آموزشی جاوا

نظرسنجی: آیا از سری دوم ویدئوها راضی هستید؟ (می توانید چند گزینه را انتخاب کنید)
محتوا خیلی ابتدایی بود
محتوا قابل قبول بود
محتوا عالی بود
توضیحات خیلی خسته کننده بود
توضیحات مبهم و گیج کننده بود
توضیحات واضح و دقیق بود
کیفیت صدا و تصویر افتضاح بود
کیفیت صدا و تصور کمی بهتر شده بود
کفیت صدا و تصویر عالی بود
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۱۰ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
Video دومین سری ویدئوهای آموزشی جاوا
سلام
دومین سری ویدئوها تقدیم به شما با Heart

واقعا شرمنده ام که کمی دیر شد برنامه ریی کرده بدم تا بعد از ظهر آماده بشه ولی خیلی طولانی شد
البته اشتباهم این بود که مباحث زیادی را ضبط کردم که هنوز هم فرصت نکردم کلش را ویرایش کنم
بنابراین دومین ویدئو را در چند قسمت ارئه می کنم.

اولین قسمت درباره مفاهیم شی گرایی و نحوه پیاده سازی آنها در زبان جاواست
در قسمت بعد به مباحث جاوای پایه مانند متغییرها و دستورات شرطی و حلقه ها و ... می پردازیم.

اولین قسمت را می توانید از لینک زیر بر روی سایت آپارات دانلود کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و آدرس مطلب روی سایت خودم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و همینطور می توانید ویدئو را از پیکو فایل دانلود کنید.

امیدوارم لذت ببرید. Wink
پس از دیدن ویدئو خیلی ممنون می شوم اگر نقد کنید و در نظسنجی این تاپیک شرکت کنید.

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۲۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , عاصفه , signal_micro , delta , Amoojan , Morris , yasemi , sir_ams , zare_programmer , vesta , tabassomesayna , rahil_free , 10:30 , elynn66 , احسان مومنی , Autumn.Folio , pink_floyd_nsf333 , parla , shazde kuchulo , mr_asadi , shahrivar , maryam.raz , hnarghani , hamedit89 , agh42778 , The BesT , alice , sarah_azd , Parisa-SH , aniss , Engineer , shamim_70 , MEHDI_M , Bahar_HS , virtual girl , Sakura , mahyamk , sand , amash , asiehmohammadian , marisa , shokoohsun , پوونه , انرژی مثبت , SaMiRa.e , azarakhsh1986 , ican , radrad , hastitehrani , عاطفه پارسا , sepid , unicornux , misagh01 , mhma_1367 , arshin.r , sattar1 , ka1366 , h_somayyeh
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۴ ق.ظ
دومین سری ویدئوهای آموزشی جاوا از پروفکس
مرسی آغا محسن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۰۲ ب.ظ
سلام
بسیار عالی بود.
واقعاً ممنون به خاطر وقتی که میذارین.
۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۵۴ ب.ظ
تشکر واقعا خوب و مفیده.

ادامه بدین

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ب.ظ
خیلی خیلی مرسی ک وقت میذارین
فقط یه خواهش داشتم من نتونستم دومیشو بگیرم باید چیکار کنم؟!
۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۴۴ ب.ظ
بسیار خوب بود محسن جان خدا قوت
میدونم که کارزیادی میبره همینا و وقت ارزشمندتونو برای درست کردن این آموزشها میذارین واقعا ممنون
مشق شب ما هم فراموش نشه. دوس دارم تمرینای هدف دار و زیادی رو تو زمینه هر آموزش که قرار میدین انجام بدم منبع معرفی کنید ممنون میشم.آروم و قرار ندارم زود دوس دارم وارد مسائل جذذذذاب شیم فریم ورک کار کنیم و وارد API ها بشیم.
یه پیشنهاد دارم: میشه یه تمرین تحقیقاتی هم تو زمینه آموزش های بعدی بهمون بدین که مثلا بامسائل جانبی که وقت نمیشه همشو شما بگید، آشنا شیم .
یه سری سوالام فک کنم توارسال های قبلی بی جواب مونده. با جاوا نمیشه با سخت افزار ارتباط مستقیم گرفت؟ مثلا تو J2ME میشه برنامه هایی نوشت که مثلا به بازوهای یه روبات فرمان بدیم؟کنترل مسائل RealTime تو جاوا امکانش هست؟کلا این سری مسائل تو جاوا هم براحتیه کار با C,C++ قابل حل هستن یا به سختی میشه به راه حل مشابه در جاوا رسید؟

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , Autumn.Folio
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ
RE: دومین سری ویدئوهای آموزشی جاوا از پروفکس
(۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۴۴ ب.ظ)mr_asadi نوشته شده توسط:  بسیار خوب بود محسن جان خدا قوت
میدونم که کارزیادی میبره همینا و وقت ارزشمندتونو برای درست کردن این آموزشها میذارین واقعا ممنون
مشق شب ما هم فراموش نشه. دوس دارم تمرینای هدف دار و زیادی رو تو زمینه هر آموزش که قرار میدین انجام بدم منبع معرفی کنید ممنون میشم.آروم و قرار ندارم زود دوس دارم وارد مسائل جذذذذاب شیم فریم ورک کار کنیم و وارد API ها بشیم.
یه پیشنهاد دارم: میشه یه تمرین تحقیقاتی هم تو زمینه آموزش های بعدی بهمون بدین که مثلا بامسائل جانبی که وقت نمیشه همشو شما بگید، آشنا شیم .
یه سری سوالام فک کنم توارسال های قبلی بی جواب مونده. با جاوا نمیشه با سخت افزار ارتباط مستقیم گرفت؟ مثلا تو J2ME میشه برنامه هایی نوشت که مثلا به بازوهای یه روبات فرمان بدیم؟کنترل مسائل RealTime تو جاوا امکانش هست؟کلا این سری مسائل تو جاوا هم براحتیه کار با C,C++ قابل حل هستن یا به سختی میشه به راه حل مشابه در جاوا رسید؟
سلام
واللا من خودم خیلی ایده دارم در مورد آموزش ها اما متاسفانه وقتم خیلی محدوده برای این چیزهای جنبی
ولی حتما تلاش می کنم یک راه پیدا کنم برای کسانی که می خواهند بیشتر انرژی بگذارند.
من جواب سوالات قبلی شما را بصورت مختصر در همان تاپیک دادم البته عذرخواهی می کنم که دیر شد. Confused

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70 , mr_asadi
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ ق.ظ
سلام
الان گذاشتم دانلود شه
واقعا ممنون
خیلی منتظرش بودم
۰
۰
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۴۳ ق.ظ
سلام

اومدم دیدم سری ۲رو گذاشتین ذوق کردمBig Grin

واقعاااااا منتظر بودم..هنوز ندیدم..ولی پیشاپیش تشکر بابت وقتی ک میزارین اقا محسنHeart
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۹ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام

اومدم دیدم سری ۲رو گذاشتین ذوق کردمBig Grin

واقعاااااا منتظر بودم..هنوز ندیدم..ولی پیشاپیش تشکر بابت وقتی ک میزارین اقا محسنHeart
سلام
خیلی خوشحالم که به این آموزش ها اینقدر علاقه مند هستید.
من هم از این شور و شوق شما انژی و انگیزه می گیرم. Smile

اصول آموزش به سبک پروفکس
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۲ ب.ظ
سلام
و خدا قوت.Rolleyes

مثل فیلم قبلی این فیلم هم خیلی خوب بود.
مفاهیم به خوبی یادآوری شد.
خیلی ممنون.Smile

نه تو می مانی و نه هیچ یک از مردم این آبادی... به حباب نگران لب یک رود قسم و به کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت، غصه هم میگذرد آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند. لحظه ها عریانند. به تن لحظه خود جامه اندوه مپوشان "هرگز".
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۱۳ ب.ظ
سلام دوباره

بازم تشکر ویژه از اقا محسن

ی سوال داشتم از بخش پایانی این ویدیو ک درباره interfaseبود!

اینجور که من متوجه شدم(البته شایدم اشتبا فهمیدم دیSmileکه interfaseدرواقع یک متد هست ک یک سری objectرو با دنیای بیرون مرتبط میکنه!درسته؟

حالا تو این مثال شما اشیا و متدهایی که تو کلاسmashinنوشته بودین در کلاسی که شامل متدinterfaseبود هم آوورده شده بود!!..این ی چیزی شبیه به ارث بری نیس؟؟بعد الان چ ارتباطی با خارج داره؟؟اینکه داره از همون متدا استفاده میکنه چیز جدید نیس!!Confused

با تشکر
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط Morris.)
سلام.
سپاس فراوان.
فوق العاده بود. توضیحات بسیار روشن و واضح بود.

(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام دوباره

اینجور که من متوجه شدم(البته شایدم اشتبا فهمیدم دیSmileکه interfaseدرواقع یک متد هست ک یک سری objectرو با دنیای بیرون مرتبط میکنه!درسته؟

حالا تو این مثال شما اشیا و متدهایی که تو کلاسmashinنوشته بودین در کلاسی که شامل متدinterfaseبود هم آوورده شده بود!!..این ی چیزی شبیه به ارث بری نیس؟؟بعد الان چ ارتباطی با خارج داره؟؟اینکه داره از همون متدا استفاده میکنه چیز جدید نیس!!Confused

با تشکر

با اجازه استاد عزیز، به این سوال پاسخ می دم چون مفاهیمش دست مثل دات نته (الان من اینجا در نقش TA ظاهر می شم Big Grin).

Interface در واقع یک ریخت (Morph) جدید تعریف شده توسط برنامه نویس کامپوننت است. در واقع نوعی قرارداد بین برنامه نویس های سطح کامپوننت و برنامه نویس های لایه نهاییه.
به عنوان مثال ممکنه شما به عنوان یک برنامه نویس طراح کامپوننت، کلاسی تعریف کنید که وظیفه داره یک سرویس دهنده خاص باشه (مثلا سرور چت یا فایل باشه) و در زمان طراحی این کلاس، شما اطلاع ندارید در آینده برنامه نویس های لایه آخر چه استفاده های خاصی ممکنه از این کلاس شما داشته باشند. بنابراین خیلی عاقلانه نیست که ورودی توابع این کلاس را از نوعی خاص در نظر بگیرید و باید این ورودی ها را از نوعی تعریف کنید و که بعدا برنامه نویسی که از توابع کلاس شما استفاده می کنه بتونه یک Instance از کلاس مورد نظرشو که خودش ساخته رو هم ارسال کنه. بنابراین شما برنامه نویس های آینده که قراره از کلاس شما استفاده کننو محدود به یک کلاس خاص نمی کنید. البته شما باید این کلاس رو کامل کنید و بالاخره باید حداقل امضای توابع اون اشیائی که در آینده قرار به توابع کلاس شما ارسال بشه رو بدونید بنابراین یک Interface تعریف می کنید و در مستندات کلاس سرویس دهندتون بیان می کنید که توابع این کلاس، به عنوان ورودی تنها اشیای کلاس هایی رو می پذیرند که فلان Interface که من نوشتمو Implement کنند. به این شکل بین شما و برنامه نویس های آینده، یک قرار داد وجود داره که همون Interface هست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , mr_asadi , shamim_70
ارسال: #۱۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۵۸ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام دوباره

با تشکر
سلام
ببینید Interface یک مفهوم کلی (عام) داره یعنی رابط
مثلا یک دکمه خاموش و روشن تلویزیون یک رابط است.
USB port کامپیوتر شما هم یک رابط است.
آبجکت شما هم می تواند از یک متد به عنوان رابط استفاده کند تا مقدار یک فیلد را تغییر دهد.
اما اینها همش بحث های مفهومی است.
حالا برویم سراغ پیاده سازی در زبان جاوا!
در زبان جاوا، ما یک کلاس داریم که می تواند فیلد و متدهایی داشته باشد.
یک Intrface هم داریم که فقط می تواند متدهای بدون بدنه داشته باشد (البته این تعریف بعدا کامل تر می شود!)
حالا ما می توانیم چند کلاس مختلف داشته باشیم که یک Interface را پیاده سازی (Implement) می کنند.
یعنی هر کدام از کلاس ها به شکل دلخواه خود متدهای Interface را پیاده سازی می کنند.
البته در ادامه آموزش ها بطور مفصل به بحث شئ گرایی می پردازیم
اما فقط این توضیح را دادم که این مفهوم را با بالایی اشتباه نگیرید.

(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  با اجازه استاد عزیز، به این سوال پاسخ می دم چون مفاهیمش دست مثل دات نته (الان من اینجا در نقش TA ظاهر می شم Big Grin).
سلام
خیلی لطف می کنی جناب Morris که به دوستان کمک می کنی! Smile
ما هم خیلی مدل استاد و این حرف ها رو نداریم!
استاد به دکتر طوسیان شاندیز می گن!

اصول آموزش به سبک پروفکس
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , mr_asadi
ارسال: #۱۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۸ ب.ظ
(۰۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  سلام
خیلی لطف می کنی جناب Morris که به دوستان کمک می کنی! Smile
ما هم خیلی مدل استاد و این حرف ها رو نداریم!
استاد به دکتر --------------- می گن!

خواهش می کنم.
شما سرورید. استاد ما هستید. البته امیدوارم شبیه اون استاد گرامی که اسمشونو بردید و البته بنده به ایشان بسیار ارادت دارم نباشید Big Grin .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۳۳۳ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۹۱ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۹۱ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۴۸۷ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین منبع آموزشی C++ marvelous ۷ ۵,۷۷۸ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۰۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۴۸۸ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانلود رایگان دوره آموزشی PHP & MySQL SamanehRashvand ۱ ۲,۶۰۵ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close