زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۱:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت

ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۵۷ ق.ظ
سحرخیزان مانشت
از قدیم گفتند سحرخیز باش تا ...

بنده هم تصمیم گرفتم هروز نیم ساعت زودتر بیدارشم

گفتم شاید کسایی هم این تصمیم رو در سر داشته باشند خلاصه تاپیک زدم

“یرفع الله الذین آمنوا منکم و الذین اوتوا العلم درجات” مجادله ۱۱
(خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می برد و به کسانی که بهره ای از علم دارند درجات بزرگی می بخشد.)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , nina69 , Masoud05 , Mohammad WR10 , SaMiRa.e , lotus , Xilinx , sahar121 , Aseman7 , rahhil , ashkan_d13 , samcs , Happiness.72 , قاصدک۲۳
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۰۹ ب.ظ
سحرخیزان مانشت
خیلی خوبه ولی مشکل ما اینه که اگه سحر خیز شیم ساعات خوابمون تو کل ۲۴ ساعت به ۴ میرسه Big Grin

باد با چراغ های خاموش کاری ندارد اگر در سختی هستی بدان که روشنی.
شکسپیر
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۲۹ ب.ظ
RE: سحرخیزان مانشت
سحر خیزی خوبه به شرطی که اون کمخوابی صبحتو ۱۰ بار تو روز جبران نکنی !Big Grin
وگرنه اصلا نمیارزه حتی ۱۰ دقیقه هم از خواب صبحت کم کنی.

You need power, only when you want to do something harmful, otherwise love is enough to get everything done.
Charlie Chaplin
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۵۵ ب.ظ، توسط lotus.)
سلام
منم موافق سرسخت این مسئله زود بیدار شدنم. پایه ام که شروع کنمSmile
اینکه آدم بخواد زود از خواب پاشه و یا عادت های خوابش رو اصلاح کنه لازمه که آهسته و ومستمر این کار انجام بشه و یا حداقل اجبار(مثلا کلاسی یا قراری باشه!!!)اگه دو هفته آدم شب زود بخوابه و زود بیدار بشه. این میشه براش عادت! و اصلا هم توی روز جبرانش نخواهد کرد
قبلا توی یه کلاسای اخلاقی که میرفتم میگفتن که خوابیدن از ۱ ساعت بعد از نماز مغرب تا ساعت ۱۲ شب هر ساعتش معادل ۴ ساعت خوابیدنه(یعنی هر یک ساعتش به اندازه ۴ ساعت آسودگی داره براآدم).
از ۱۲ شب تا ۱ ساعت قبل از اذان صبح هر یک ساعت معادل ۱ ساعت خوابه!
و ۱ ساعت قبل اذان کسالت برای آدم میاره. یکی دو ساعت بعد از اذان صبح هم کسالت آوره!۱
ساعت قبل از اذان ظهر هم میگفتن خواب خوبیه!!Shy
حالا به این شدت که نه. اما دوران دانشجوییم که از صبح تا شب دانشگاه بودم و خستگی ذهنی و جسمی داشتم، ساعتای ۱۰ شب میخوابیدم و از اونطرف اذون صبح یا نیم ساعت زودتر از خواب بلند میشدم و واقعا تا ساعت ۷ صبح کارایی درس خوندنم خیلی بالا میرفت(اینو بدون اغراق میگم).شاید ۱ ساعت درس خوندنم معادل ۲-۳ ساعت بعدازظهرها بود.
این برای هر کسی البته فرق میکنه. اما این توصیه رو من به خیلی ها کردم و همشون به اتفاق راضی بودن و کل ساعت خوابی روزت هم از ۷-۸ ساعت بیشتر نمیشه.

حالا جدای اون من یک مطلب تو سایت تبیان پیدا کردم که تقریبا همین حرفای بالا رو تایید میکنه. اگه بخونیدش ظرر نمیکنید.
ساعت ۹ تا ۱۱ شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت ۱۱ تا ۱ شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا ، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت ۳ تا ۵ صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت ۵ تا ۷ صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت ۷ تا ۹ صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح صبحانه بخورند.

عشق رازیست که تنها به خدا باید گفت ،،،، چه سخن ها که خــــدا با من تنـها دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , nasrolah , SaMiRa.e , Mohammad WR10 , pos , selma , robot110 , ffss , rahhil , arshad92 , Goli.Raad , lyra.uni , hosein_zt , قاصدک۲۳
ارسال:
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۱ ب.ظ
من که یه سال و خورده ای که به اجبار ۴:۵۰ بیدار میشم، ولی اگه تو خونه باشم و مثلا برای درس خوندن بخوام زود بیدار شم، نمیشه، واقعا کار خیلی سختیه،،

(۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ)Mohammad WR10 نوشته شده توسط:  خیلی خوبه ولی مشکل ما اینه که اگه سحر خیز شیم ساعات خوابمون تو کل ۲۴ ساعت به ۴ میرسه Big Grin

بنظرم اگه یه شبانه روز ۲۸ ساعت یا این حدودا بود مشکل حل میشد Big Grin
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۰۶ ق.ظ
سحرخیزان مانشت
سحر خیزی خیلی خوبه اما بازهم ساعت درس خوندن و یادگیری هر کس متفاوته. من شخصا مثل جغد شب میمونم.روزانه اصلا نمیتونم بخونم اوج یادگیریم از ساعت ۵ و ۶ عصر تا ساعت های ۴ و ۵ صبح هستش حالا اگه شب امتحان باشه که یه کله تا خود ساعت امتحان بیدار میمونم و حتی بعد از امتحان هم اصلا خوابم نمیبره یعنی یه موقع هایی ساعت ۶ تا ۷ صبح میچسبه بخوابی این تسبیح گنجشک های صبحگاهی آدمو منصرف میکنه اینقد شلوغ میکنن که نمیزارن آدم بخوابه آدم خودش به جیک جیک میافته. کلا یه سیستم خواب مسخره ای داریم ما جغدهای شبانگاهی!!!هان یه چیز دیگه زمان یادگیری طی مسافتی که داری با تاکسی میری سر امتحان هم خیلی بالاست من تو دقیقه ۹۰ توی تاکسی میخونم خداوکیلی هر چی تسته و جواب میدم همه رو مدیون خوندن توی تاکسی میدونم.

هیچ گاه در زندگی امید را از کسی سلب نکن شاید تنها چیزی باشد که دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrolah , robot110
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۲۷ ق.ظ
سحرخیزان مانشت
کلا سحرخیز بودان خیلی تاثیر داره توی رفتارت در شبانه روز Smile میتونی یک بار امتحان کنی خیلی خیلی جالبه که اون روز انگارن انرژی مضاعفی داری....البته در مورد درس خوندن یکمی فرق میکنه بعضی از دوستان فقط شبها میتونن بخونن وبعضی مثل خودم فق روز یعنی از صبح تا دقیقا اول اذان مغرب Big Grin
بنظرم هرکسی باید سحرخیزی را خودش تجربه کنه تا بتونی بفهمه من چی میگم... راستی بهتون توصیه میکنم توی یک تایم اصلا نخوابین اونم از اذان صبح تا طلوع آفتاب...میدونم که همتون تجربش را داری توی این زمان هرچی کابوس و خواب های مزخرفه آدم میبینی Big Grin Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: selma , rahhil
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۴۰ ق.ظ
سحرخیزان مانشت
امروز بیدار شدم صب زود قصد داشتم اولین نفری باشم تاپیک میدم ولی نشد باید سریع میرفتم یه جایی بنده تجربه کردم یه ترم خوابید ۱۰ بیدار شدم معدلم کم اومد و یه ترم سحر خیزی رو پیشه کردم فوق العاده اومد معدلم

و خیلی چیزهای دیگه

فکر کنم سحرخیز بودن بهتر از جغد بودن هس

(خداوند کسانی از شما را که ایمان آورده اند بالا می برد و به کسانی که بهره ای از علم دارند درجات بزرگی می بخشد.)
 سپاس‌گزاری شده توسط: lotus , rahhil
ارسال:
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ق.ظ
(۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۴۰ ق.ظ)nasrolah نوشته شده توسط:  فکر کنم سحرخیز بودن بهتر از جغد بودن هس
خب اونایی که جغد هستن هم تا سحر بیدارن صبحا فقط میخوابنBlush نمونش رفیق من هستش که لیسانس، ارشد و دکتراش شریف بوده ولی فقط شبا میتونه بخونه و تا خود صبح بیداره ولی من سعی کردم سیستم جغد بودن را امتحان کنم نتیجش این شد که بجای اینکه چیزی یاد بگیرم هرچی بلد بودم هم از یادم رفتBig GrinTongue
بازم میگم برای هرکسی سیستم خوندنش فرق داره Blush
 سپاس‌گزاری شده توسط: selma , rahhil
ارسال: #۱۰
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۱۱ ق.ظ، توسط selma.)
[quote]فکر کنم سحرخیز بودن بهتر از جغد بودن هس

پاسخ:

اتفاقا یه دنیای قشنگی داره جغد بودن البته شرایط ایجاب میکنه آدم جغد بشه خفاش شب بشه!اگه لازم شد نگهبان هم بشه!!دخترم تو که بیداری بی زحمت این ماشین ما رو هم هرازگاهی یه نگاهی بنداز..دزدی چیزی بهش دستبرد نزنه..!!!!
آخه کوچه ی خونه ما یه محلی بسیار خوب و امن واسه بازی و داد و بیداد کردن بچه ها هستش تازه خونه ی مادربزرگه که شاید بدونید خودتون و تجربه کرده باشید اونم یه جای بسیار هیجان انگیز واسه جیغ و داد کردن نوه ها یکی پس از دیگری هستش در نتیجه سکوت فقط شبها پیداش میشه بازهم در نتیجه مجبوری شبها که همه خوابن درس بخونی روزهات هم به جای خواب جبران شب زنده داری باید یک بند بگی بچه اروم...بچه خاله درس داره.... بچه عمه میخواد سر عمر دکتر مهندس بشه...... آخرهای شبم باید بگی بچه برو خونتون.... بچه از ستون نرو بالا..... تازه برمیگردی میبینی یکیشون تو یخچال نشسته میخواد خاله بازی کنه... در همین حین میبینی یه چیزی محکم خورد روی سرت!!بچه اس که همینجوری از هوا میافته رو سرت... اینجوریه که ادم جغد میشه... خفاش میشه...نگهبان همسایه میشه....!!! والا نمیدونی این روزگار چیکار میکنه با آدم!!

هیچ گاه در زندگی امید را از کسی سلب نکن شاید تنها چیزی باشد که دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: robot110 , nasrolah
ارسال: #۱۱
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ب.ظ
[quote='selma' pid='175684' dateline='1367908813']
[quote]فکر کنم سحرخیز بودن بهتر از جغد بودن هس

پاسخ:

آخرهای شبم باید بگی بچه برو خونتون.... بچه از ستون نرو بالا..... تازه برمیگردی میبینی یکیشون تو یخچال نشسته میخواد خاله بازی کنه... در همین حین میبینی یه چیزی محکم خورد روی سرت!!بچه اس که همینجوری از هوا میافته رو سرت... اینجوریه
[/quote]

در همین حین میبینی یه چیزی محکم خورد روی سرت!!

بچه های طرفهای ما خیلی بی سروصدا هستن از پشت به آدم خنجر میزنند یدونه پسر دایی دارم خدا حفظش کنه یبار از پشت خیانت کرد ناک اوت شدم رفتم هاسبیتل

ولی در کل من هم سحر خیز هستم همم شب خیز

ولی شب خیزی برای روزهای امتحان خوش هست یک ماه مونده

سحر خیزی هم قبل فرجه ها

سپاس‌گزاری شده توسط: robot110 , selma
ارسال: #۱۲
۲۲ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۶ ب.ظ، توسط vesta.)
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت
سلام
به علت کمبود وقت به کارام نمیرسمSad به فکرم رسید این تاپیک را ایجاد کنم که صبح زود بیدار شم و بیام حضور بزنم توشBig Grin شاید بتونم یکم وقت برای برنامه های خودم بگذارم.
خوشحال میشم بقیه سحرخیزان رو اینجا ببینمHeart
قوانین:
نهایت دیگه ساعت ۷ بیدار شده باشید اجازه دارید اسمتون رو بگذارید سحر خیز و اینورا آفتابی بشیدTongue
شب باید خوابیده باشید و سحر بیدار شده باشید و اونوقت سحر خیز باشید( شب بخوابید و لذت خواب شب رو بچشید نرید قاطی جغدااااااااااااا از من گفتنBig Grin جغدان عزیز نیاید شلوغ کنیدااااا، یوقت دیدید من اومدم اونور Smile
من که ۵ زودتر بیدار نمیشم اما اگر لازم شد و بیدار شدید بیاین اینجا خوشحال میشیم
خلاصه اگر درس دارید یا هر فعالیت دیگه(البته سالمTongue) که باید زود بیدار شید، میتونید بیاین اینجا

گذشته از شوخیها، امیدوارم اگر کسی برنامه ای داره که باید زود بیدار شه، این تاپیک بتونه یه کمک هر چند کوچیک برای رسیدن به این هدفش داشته باشه
فقط ایکاش میشد منم بیدار کنیدBig Grin سخته خبTongue

شاعر میگه: بیا سحر خیز باش تا کامروا شویShy
خدایا به امید تو

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2 , Aurora , Autumn.Folio , Riemann , diligent , azarakhsh1986 , tayebe68 , Menrva , زهرا سادات , nazanin_sh , دلشکسته , A V A , هانی الرضا , Pegasus , مهرانگیز , ka arman , iApp , رتبه۱سال۹۴ , ماه بانو , انرژی مثبت , ریحان , MShariati , ashkan_d13 , uniquegirl , mshelman , fatemeh69 , golche70 , dr.a_AI , K@online , RASPINA , tarannom , happy07 , هرمان , rahhil
ارسال: #۱۳
۲۲ اسفند ۱۳۹۲, ۱۰:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۰۴ ب.ظ، توسط negar.v.)
Re: سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت
من پایم،
اتفاقا من هم باید دیگه صبح ها ۶ بیدار شم،
من بیشتر وقت ها شب ها زود می خوابم و صبح ها هم زود بیدار میشم
ولی دوستام بهم میگن مرغBig Grin
ما عید مهمون داریم،یعنی مسافر میاد !
نی نی دارن،نمی تونم درس بخونم،مگه این که صبح ها زود بیدار شم
Sent from my ME172V using Tapatalk

با هزار تومان چی کار میشه کرد؟
با هزار تومان میشه به یک کودک مبتلا به سرطان کمک کردBlush

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  20141231011655_620.jpg]
 سپاس‌گزاری شده توسط: vesta , ماه بانو , rahhil
ارسال: #۱۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۴۴ ق.ظ
RE: سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت
(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ق.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(22 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۴ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  به علت کمبود وقت به کارام نمیرسم[تصویر:  sad.gif] به فکرم رسید این تاپیک را ایجاد کنم که صبح زود بیدار شم و بیام حضور بزنم توش[تصویر:  biggrin.gif]

دچار اشتباه محاسباتی شدینSmile
اگه وقت کمه و به کارا نمیرسین، باید شب بیدار بمونینWink

"شورای مرکزی جغدان" Tongue

یاد اون جک افتادم که یکی میگه من روزی ۲۵ ساعت کار میکنم، میگن چطوری میگه صبح ها یه ساعت زودتر بیدار میشم، منم پیشنهاد میکنم که شما صبح ها یه ساعت زودتر بیدار شید Big Grin

امروز صب یه اتفاق خیلی جالب هم برای من افتاد که حدود ساعت ۶ بود که بیدار شده بودم یه دفه دیدم خواهرم پیام داد که "صبح بخیر و..." منم امون ندادم جوابشو دادم که فکر نکنه فقط خودش سحر خیزه Big GrinTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , tayebe68 , vesta , **sara** , انرژی مثبت , samane .gh , rahhil
ارسال: #۱۵
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۱۵ ق.ظ، توسط vesta.)
RE: سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت
ســـــــــــــــــــلام
صبح به خیرShy
من ۵ بیدار شدم، الان یه ۸ دقیقه ای گذشته!! نه که زود بیدار شدم موقع پسورد دادن هنگ کردمTongue طول کشید حضور بزنم

(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ق.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(22 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۰۴ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  به علت کمبود وقت به کارام نمیرسم[تصویر:  sad.gif] به فکرم رسید این تاپیک را ایجاد کنم که صبح زود بیدار شم و بیام حضور بزنم توش[تصویر:  biggrin.gif]

دچار اشتباه محاسباتی شدینSmile
اگه وقت کمه و به کارا نمیرسین، باید شب بیدار بمونینWink

"شورای مرکزی جغدان" Tongue

آخه تو اون سکوت شب، خور و پف بقیه رو که میشنویاااااااااااا خوف میکنه آدمBig Grin میگم نکنه جغدا حمله کننTongue والا ترسناکه

(۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۴۴ ق.ظ)دلشکسته نوشته شده توسط:  [

یاد اون جک افتادم که یکی میگه من روزی ۲۵ ساعت کار میکنم، میگن چطوری میگه صبح ها یه ساعت زودتر بیدار میشم، منم پیشنهاد میکنم که شما صبح ها یه ساعت زودتر بیدار شید Big Grin

امروز صب یه اتفاق خیلی جالب هم برای من افتاد که حدود ساعت ۶ بود که بیدار شده بودم یه دفه دیدم خواهرم پیام داد که "صبح بخیر و..." منم امون ندادم جوابشو دادم که فکر نکنه فقط خودش سحر خیزه Big GrinTongue

این قسمت دومشم جک هستش!!! آخه هنوز ساعت ۶ نشده هاااااااااااا

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , دلشکسته , mehdi.m2 , **sara** , rahhil

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۵۰۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۲,۷۸۹ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۷۹۶ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۶۱۸ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۲۹,۶۸۲ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۳۹۴ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  مانشت اینجا.مانشت اونجا...مانشت همه جا fahimehazimi ۵ ۵,۶۸۶ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsami
Information مشکلات مانشت aatwo ۳۷۷ ۱۷۸,۷۴۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: elect
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۸ عزیز دادخواه ۸ ۶,۴۹۳ ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marykh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close