زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهاجرت به تهران برای کار!

ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۵۳ ق.ظ، توسط Riemann.)
با سلام

شما اگه یه سرچ کوچیک توی انترنت بزنی، متوجه میشی که ۹۰ درصد شغلهای برنامه نویسی که باز ۹۰ درصدشون هم C# , ASP.NET میخوان در تهران هستن، حالا میخواستم بدونم آیا رفتن به تهران واسه اینطور شغلهایی عاقلانه هست؟ آیا کسی رو میشناسید که از این کارا کرده باشه؟ زندگی در تهران، به صورت دانشجویی ولی واسه کار چطوری هست؟ کلا پیشنهاد شما واسه اونایی که توی شهرستان هستن چی هست؟
واقعن خودمو میبینم که این همه چیز بلدم، حداقلش زبانم از بقیه خیلی بهترهBig Grin، توی این شهرای کوچیک دارم حیف میشم، چقدر انرژی دارم واسه برنامه نویسی و یادگیری ولی چه فایده!!! شهرستانیم دیگه.
با سپاس.
۱۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , bahar1369 , alagh
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۳:۴۹ ق.ظ
درسته تو تهران کار برنامه نویسی خیلی بیشتره ولی رقابت هم خیلی زیاده .
اگه من جای شما بودم سعی میکردم برای شهر خودم جز اولین ها باشم که شاید کارت گرفت و انشالله ۱۰ برابر اونچیزی که قراره تو تهران دربیاری سود کنی . اینجوری تو شهر خودت موندی و یه خدمتی به همشهریات کردی و ...

میتونی فکر کنی ، تحقیق کنی ببینی کدوم ارگانها تو شهرتون احتیاج به برنامه نویسی دارن . تک تک بخشها رو درنظر بگیر . براشون برنامه بنویس یا برو ایده خودتو معرفی کن قرارداد ببند .
یا نمایندگی محصولات شرکت های بزرگ رو تو شهر خودت بزن.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , helena , mohsen@profex.ir , tayebe68 , bahar1369
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۵:۱۷ ق.ظ
باهات موافقم اگر قابلیتش رو در خودت میبینی حتما برو

Ayyy ya ya ya
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Mänu
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۸:۵۶ ق.ظ
من دو سه نفری رو می شناسم ( چه دختر چه پسر) که این کار رو کردند و موفق بودند. باید اینم در نظر بگیری که خرج توی تهران از شهرستان بالاتره شاید حتی تا یک سال اول چرخ زندگی با احتساب کرایه خونه و اینا نچرخه.
اگرچه متاسفانه این کار اصولی نیست (از نظر توسعه کشور!) ولی جای پیشرفت هست اگر انقدر انگیزه کار دارید بیاید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ب.ظ
RE: مهاجرت به تهران برای کار!
(۱۷ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۴۹ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  با سلام

شما اگه یه سرچ کوچیک توی انترنت بزنی، متوجه میشی که ۹۰ درصد شغلهای برنامه نویسی که باز ۹۰ درصدشون هم C# , ASP.NET میخوان در تهران هستن، حالا میخواستم بدونم آیا رفتن به تهران واسه اینطور شغلهایی عاقلانه هست؟ آیا کسی رو میشناسید که از این کارا کرده باشه؟ زندگی در تهران، به صورت دانشجویی ولی واسه کار چطوری هست؟ کلا پیشنهاد شما واسه اونایی که توی شهرستان هستن چی هست؟
واقعن خودمو میبینم که این همه چیز بلدم، حداقلش زبانم از بقیه خیلی بهترهBig Grin، توی این شهرای کوچیک دارم حیف میشم، چقدر انرژی دارم واسه برنامه نویسی و یادگیری ولی چه فایده!!! شهرستانیم دیگه.
با سپاس.
سلام
یه پیشنهاد میدم (هر چند ممکنه فرهنگش جا نیفتاد باشه و بسترش هم -منظورم سطح کیفی اینترنته- فراهم نباشه) اما شاید مفید باشه
امکانش نیست که بصورت teleworking برای شرکتی در تهران کار کنید؟
والا الان تو دنیا آدما تو قاره های مختلف دارن با هم کار گروهی میکنن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , tabassomesayna , tayebe68
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۳۶ ب.ظ
آقاا برووو
تهران هم اگه خرج مسکن رو بزاری کنار بقیشه چیزا ارزون تر نباشه مساویه قیمت
من فردی رو میشناختمم که شاهرود دوره کاردانیش رو با معدل ۱۲ به پایان رسوند
درس های برنامه نویسیش رو چندین بار افتاده بود
فقط مایه دار بود دیگه! تهران خونه داشت رفت اونجا دوسال زیر دست یکی از آشناهاش که برنامه نویس قهاری بود کار میکرد. تو اون دوسال ماشین و سرمایه ی خوبی به دست آورد و الان خودشو جز برنامه نویس های حرفه ای میدونه
ولی خب شرایط اونو همه کسی نداره دیگه ...

یه خونه که اندازه ی دستامونه

که گوشه کنارش پر از حرفامونه

یه خونه که حالا دیگه اونجا نیستی

تو دیگه لب پنجرش وای نمیستی
مادر
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , agwdt2012
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۵۸ ب.ظ
بهترین موقعیت کاری تو شهرستان قابل مقایسه نیس با کار تو تهران !
حداقل شهر ما اینطوریه !
یا باید بری زیر دست ۴ نفر باشی که به زور اسمشونو مینویسن ولی خوب فلانی(!) سفارش می کنه که بتونن کار بگیرن یا باید بری دنبال کارایی که به فازت نمیخوره
من اطرافیام ۵ ۶ نفری که رفتن همه راضی بودن و پیشرفت می کنن...سختیش خیلی بیشتر از چیزی که فک میکنیم ولی ارزش داره واسه چیزی که دوس داری تلاش کنی

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۱
۰
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ
ّبه نظرم اگر میتونی اول هدف ات رو دقیق مشخص کن بعد تصمیم بگیر کی و کجا باشی
میخوای کار افرین باشی و ایده هم داری برای کارافرینی؟
میخوای زیر دست یک عده کار کنی (زیر دست بودن لزوما چیز بدی نیست) و تو یک شرکت خوب مشغول کار باشی؟
میخوای جایی باشی که بیشتر یاد بگیری؟
میخوای شغلی داشته باشه که گذران زندگی کنی؟
و...
دقیق تر مشخص کنید به نظرم بهتره
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , n a z a n i n
ارسال:
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۰۴:۰۵ ب.ظ
دوست من درسته تهران امکانات زیادی داره و از نظر بازار کاریم خیلی خوبه اما هزینه تو تهران خیلی بالاست از هزینه کرایه خونه بگیر تا هزینه کرایه تاکسی و ... من پیشنهادم اینه خودت اگه ایده داری اون ها رو دنبال کن از شهر خودت بشین فک کن ببین چی نیاز داره شهرت ، حتما لازمم نیس شغلت مرتبط باشه من خودم برا خودم کار میکنم یه سری ایده هام رو پیاده سازی میکنم یه سریم کارای دیگه میکنم که ربطی به رشته خودم نداره ، تهران زندگی کردن واقعا سخته ، امکانات زیاده اینجا اما زندگی توشم آسون نیست ، قبل هر اقدامی حتما جوانبشو بسنج پشیمون نشی خدایی نکرده یه وقت، پیروز باشی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: n a z a n i n , Sector
ارسال: #۱۰
۱۷ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۲۱ ب.ظ
من اگه پسر بودم یک لحظه هم نمیموندم میرفتم تهران،حداقل تجربه بدست میاری،نمیشه بدون تجربه خودت یه کار رو شروع کنی شرایط سخت هست اما ارزششو داره
مطمئن باش پیشرفت میکنی

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: n a z a n i n , alagh
ارسال: #۱۱
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ق.ظ
من از روزی که ارشدو دادم فکرم همش همینه
دارم تدارکات و اماده میکنم که بعد از امتحانای ترم برم
حالا شما یه کم زودتر برید جا گیر بشید منم بهتون ملحق میشم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marde TANHA
ارسال: #۱۲
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۲۲ ق.ظ
رییس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور:

مزد منطقه‌ای مهاجرت نیروی کار را افزایش می‌دهد

رییس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور معتقد است: طرح پیشنهاد مزد منطقه‌ای نه تنها موجب گسترش عدالت اجتماعی نمی‌شود بلکه مهاجرت نیروی کار را افزایش می‌دهد.

علی خدایی به خبرنگار تعاون و اشتغال ایسنا، گفت: پیشنهاد مزد منطقه‌ای که اخیرا مطرح شده به تعیین دستمزد با رویکرد منطقه‌ای و استانی اشاره دارد و پیشنهاد دهندگان آن معتقدند از آنجایی که هزینه‌های زندگی در برخی مناطق و استانها مثل سیستان و بلوچستان پایین‌تر از کلان ‌شهرهایی چون تهران است مزد را در سیستان و بلوچستان کمتر و در تهران بالاتر تعیین کنیم در حالی که این استدلال صحیح نیست.

وی گفت: برخی تصور می‌کنند که با این کار صنایع به سمت این نقاط مهاجرت می‌کند و عدالت اجتماعی برقرار می‌شود در حالی که برعکس این قضیه اتفاق می‌افتد و مهاجرت نیروی کار بیشتر می‌شود.

به گفته رییس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، سهم دستمزد در قیمت تمام شده کالا با بررسی‌های صورت گرفته زیر ۱۵ درصد است ولی اگر نقل و انتقال صنایع صورت بگیرد هزینه‌های حمل و نقل، جابه جایی نیروی کار و مواردی از این دست نیز مطرح می‌شود که طبعا هزینه‌های آن بالاتر از تاثیر دستمزد در قیمت تمام شده خواهد بود.

خدایی در ادامه درباره پیشنهاد اختصاص مزد بیشتر به کارهای سخت و زیان‌آور نیز گفت: در حال حاضر در برخی از بخشهای صنعتی کارگران متخصص مشغول خدمت هستند که دستمزد آنها پایین است ولی باید بپذیریم که دستمزد در همه گروههای کاری پایین است و ربطی به عادی بودن یا سخت و زیان‌آور بودن شغل ندارد.

به اعتقاد رییس کارگروه مزد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور میزان دستمزد در سطح تخصصی قابل مذاکره است و علاوه بر آن قانون در کارهای سخت و زیان‌آور مزایایی مثل بازنشستگی پیش از موعد برای کارگران دیده است.

وی گفت: کارگری که تخصص بالایی دارد می‌تواند با کارفرمای خود راجع به میزان دستمزد و افزایش آن مذاکره کند چرا که ماده ۴۱ قانون کار حمایت از سطوح پایین مزدی است.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , marde TANHA , tayebe68 , n a z a n i n
ارسال: #۱۳
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ب.ظ
RE: مهاجرت به تهران برای کار!
با تهران رفتن موافق نیستم

بمون تو شهر خودتو کار کن

بمون مرد، بمون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۱۴
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۴:۰۰ ب.ظ
من خودم شهرستانیم ولی تهران کار میکنم.
با تهران رفتن کاملا موافقم...ولی به شرط اینکه از نظر عقلی و شخصیتی به حدی رسیدی باشین که بتونین مستقل از خانواده زندگی کنیین!
تو تهران ی متخصص حوزه IT میتونه حداقل بین ۲ تا ۳ میلبون و حتی بیشتر در ماه داشته باشه. ولی توی شهرستان اگه کاری هم باشه حداقل حقوق اداره کار که بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هست رو بهت میدن.!!
فرض کنیم تو شهرستان ماهی ۳۰۰ خرجت باشه!و توی تهران ماهی ۶۰۰ خرجت باشه!
توی شهرستان ماهی ۳۰۰ تا ۴۰۰ پس انداز میکنی!ولی توی تهران میتونی ماهی ۲ میلیون پس انداز داشته باشی!
از پول که بگذریم تخصص و رزومه تهران با شهرستان اصلا قابل مقایسه نیست.
اگه از بیکاری تو شهرستان خسته شدی-شکی برای تهران امدن نکن!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , H3NGAM3H
ارسال: #۱۵
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۷ ب.ظ
بنظر من شیراز که اونقدرها هم اوضاع بدی نداره من خودم یکی دوهفته روزنامه خبر چک میکردم و تونستم یه کار برنامه نویسی پیدا کنم
بنظرم تهران کار کردن تخصص بیشتری لازم داره و اگه شما این تخصص رو داریدو
اگه دانشجوی تهران باشی باز یه خوابگاه داری و هزینه خونه و غذا و این چیزا نیست ولی اگه اجاره منزل هم باشه اصلا نمی ارزه
بعد من دوستای زیادی دارم که بعد از ارشد همون تهران موندن ولی هیج کدوم حتی بعد یکسال کار من ندیدم ۲تومن حقوق بگیرن برنامه نویس هم هستن
من خودم تهران دوس دارم و خیلی دوس داشتم ارشد قبول شم ولی واسه موندن خوب نیس هواشم که خیلی آلودست عمرمون کم میشه Wink
نمیدونم چرا چندتا از شرکت های بزرگ رو به شهرهای دیگه انتقال نمیدن که هم به جمعیت و هوای تهران کمک شه هم اشتغال پراکنده شه
کلا اگر شهر خودت کار پیدا شه چرا الکی آواره بشی

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , iammiti , tayebe68

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۲ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۵ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۱۶ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۴۲۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبولی های علوم و تحقیقات تهران Hosein_2003 ۴۲ ۶۰,۰۷۰ ۱۱ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Alireza.Moftakharzadeh
  چارت ارشد هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۷۳۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۷:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  شبکه عصبی مک کلاچ برای یک مورد کاربردی با متلب Sanazzzz.mi ۰ ۲,۰۵۹ ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzzz.mi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close