زمان کنونی: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

محاسبات کوانتمی

ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۱۳ ب.ظ
محاسبات کوانتمی
سلام
میخواستم نقش فیزیک کوانتم رو در علوم کامپیوتر بدونم. آیا مربوط به رشته فیزیک هست؟چون یک گرایشی به نام Quantum Information در ارشد از گرایشات مکانیک کوانتم داریم. البته این مبحث بیشتر میل به ریاضیات هم داره. مثلا تعریف الگوریتم هایی هم در این مبحث وجود داره. کامپیوتر های کوانتمی. میخواستم بیشتر بدونم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۱:۳۴ ب.ظ
RE: محاسبات کوانتمی
(۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳ ب.ظ)EhsanChess نوشته شده توسط:  سلام
میخواستم نقش فیزیک کوانتم رو در علوم کامپیوتر بدونم. آیا مربوط به رشته فیزیک هست؟چون یک گرایشی به نام Quantum Information در ارشد از گرایشات مکانیک کوانتم داریم. البته این مبحث بیشتر میل به ریاضیات هم داره. مثلا تعریف الگوریتم هایی هم در این مبحث وجود داره. کامپیوتر های کوانتمی. میخواستم بیشتر بدونم.
سلام
من در این زمینه کار کردم، برای چه منظوری میخواهید در این زمینه اطلاع کسب کنید؟
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۹:۵۱ ب.ظ
محاسبات کوانتمی
(۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ ب.ظ)AmiriManesh نوشته شده توسط:  من در این زمینه کار کردم، برای چه منظوری میخواهید در این زمینه اطلاع کسب کنید؟

والا شنیدم کوانتم اینفورمیشن در ایران تئوری ارائه میدن. جنبه های سخت افزاریش سوییس و آمریکاست. که در ایران دکتر کریم پور درس میدن.
چون کلا سیستم کوانتم از هر جنبه ای یه دنیای دیگست. هدف من هم انتخاب این گرایش هست. میشه بفرمایید چه زمینه ای کار کردین؟ مثلا مطالعه ای که شما داشتین به علم فیزیک و پیش نیاز هایی که به بحث کوانتم مربوط میشه هست؟
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط AmiriManesh.)
من در زمینه ی کامپیوترهای کوانتومی و همین طور برنامه نویسی کوانتومی مطالعه داشتم. زیاد وارد بحث فیزیک نشدیم و لی کلا آشنایی مقدماتی لازم هست. در صورتی که رشته ی شما کامپیوتر هست و میخواهید که از دید کامپیوتری وارد این مبحث بشید، میتونم بهتون منابعی رو معرفی کنم. جزوه های دکتر کریم پور، بیشتر روی فیزیک کار کردن که بنظرم برای ما که رشته مون کامپیوتر هست، زیاد مناسب نیستن.
بهرحال هر کمکی که از توانم بر بیاد، بهتون می کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: EhsanChess
ارسال:
۲۷ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ ب.ظ
اگه لطف کنین منابعی از دید علوم کامپیوتر معرفی کنید ممنون میشم.
حالا کتاب خوبی به اسم Quantum Computation and Quantum Information با چنین ساختاری هست:

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۷۵ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۴۶ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star محاسبات ابری موبایل gitareghashang ۱۲ ۱۱,۲۷۸ ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: nilbarati
  الگوریتم محاسبات شریف ahrmb ۹ ۱۰,۱۶۵ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  نرم افزار بهشتی یا الگوریتم-محاسبات دانشگاه تهران؟ Sepideh96 ۱۳ ۹,۹۶۳ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منابع آزمون دیوان محاسبات shahryar711 ۱۲ ۹,۱۳۷ ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: egzabyte
Exclamation الگوریتم و محاسبات دانشگاه تهران faramarzi_1 ۳ ۱۱,۶۶۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Bazooka
  گرایش الگوریتم محاسبات چجوریاست؟ alim4f ۴ ۳,۴۹۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  سوالات محاسبات سال۹۴؟ mahsa72 ۳ ۳,۵۸۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: soroush_a
  نیاز به محاسبات عددی پوران MBe ۱ ۱,۸۷۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: javad94

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close