زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حقوق یه فوق لیسانس آی تی

ارسال: #۳۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۴۴ ب.ظ
RE: حقوق یه فوق لیسانس آی تی
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  حس نداشتم تو اینجا بیام ولی دیدم یک نفر داره افکار دانشجویی و معنای دانشجو را خراب میکنه.

همینه که کشور ترکیده(ببخشید، وازه دیگری پیدا نکردم) است. واقعا چه تحلیل خنده داری. اولا گفتنی است که اگر شما تو یک شرکت نشستی فکر کردی داری رو آخرین تک دنیا کد میزنی پس میتوان نتیجه گرفت که یا اینترنت نمیری یا اصلا داری خودتو گول میزنی.

به عنوان یک دانشجو ۳.۵ سال زحمت کشیدم تا مدرکم رو بگیرم و قطعا باید فرقی بین من و اون آقاهه(خدمت کاره) باشه؟ حتما برای انهایی که تلاش نمیکنن فرق نداره! ان دانشگاهی که شما گفتین وجود داره ولی نباید بستش بدین به کلیه دانشگاه ها. نمیدونستم کسی که از دانشگاه فارغ التحصیل میشه بی تجربه است؟ اوه اوه ! پس باید ۱۰ سال تو این کشور صبر کنم تا بشه ۳۰ سالم بعدش اون اقا جاوا کاره بیاد بگه حالا تو تجربه داری؟؟؟ قاعدتا در کشورهای توسعه یافته فارغ التحصیل شدن در مقطع لیسانس به معنای داشتن دانش کافی برای انجام هر کاری است. بنابراین باید گفت نه تنها کشور ترکیده است بلکه یک سری افراد(اقا جاوا کاره) فکر میکنن همه چیز خوبه تنها مشکل فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری تهران هستن. برم به اساتید دانشگامون بگم که شما دارید الکی بچه های دانشگامون رو بورس میکنید اخ یک نفر گفته ...

اگر شما java و junit کار کردی، ما رفتیم خودمون یک کیت unit test نویشتم. اگر تو این کشور باب شده همه با java کد کنن ما رفتیم با haskell, ocaml, ruby, python, O-C, rails, flask, و ... کد کردیم. اگر شما جاوا رو کپ زدید ما رفتیم اینا رو دلار پول دادیم.

حالا من برم تو این شرکت اقاهه بعد بیاد ازم سوالا کنه چه چیزی بلدی بعد من بیام بگم حالم از جاوا بهم میخوره بجاش با ۱۰ زبان زنده دنیا کد میکنم و از redis, riak, leveldb, indexdb, rethinkdb, CDو ... برای دیتابیسم استفاده میکنم فکر کن چه شود؟ و اصلا اگه بهش بگم به جای دیتابیس از object persistent استفاده میکنم چه شود؟ عمرا زحمتم را جلوی اینا در معرض دید بزارم و اصلا برم تو شرکتشون. اخه همتون کارتون شده دریافت و نوشتن اطلاعات از دیتابیس، آخه چرا این حرفا رو میزنید؟! میدونید نمیدونستم استنفورد میاد بهم میگه بی تجربه در غیر اینصورت عمرا اپلای میکردم؟ شاید استنفورد دانشگاه آزاده خارجی هاست؟ شاید. باید از جاوا کارا بپرسید، هه هه. این قاعده ترکیدتون به زودی از بین میره "هر کسی جاوا کاره بیاد جلو". این قاعده تبدیل به این خواهد شد "هر کسی منطق علوم کامپیوتر داره و خلاق هست بیاد جلو ."
اخه اقاهه تو یک نیمروز میشه syntax همه ی زبانها رو یاد گرفت، چرا اینقدر دانشجو را از کاری که نکردید میترسانید.
اگر کار بلدی برو تو یک contest جهانی شرکت کن بعد میبینی یک نفر که با C(زبان اول جهان در حال حاضر) کد زده و ۲۰ سالشه شده رتبه اول و یکی از کمپانی های ... میخردش بعد شما .... حداقل همون بچه های بی تجربه میتون رتبه بیارن.

خواهشن قدری به حرف زدتان فکر کنید.

من نمیدونم چرا نمیخوایم عقلانی فکر کنیم و حرف دوستمون آقا محسن رو درست درک کنیم!
ایشون حرفش این نیست که دانشگاه چیزه بدیه و اصلا خود ایشون تحصیلات دانشگاهی داره.
حرف منطقی و کاملا درسته ایشون اینه : اگر خواهان کار در بازار کار هستید باید ارزش ریالی داشته باشید ، اینکه شما رتبه ۱ کنکور ارشد بودید و از دانشگاه شریف یا امیرکبیر با معدل ۲۰ مدرک گرفتید برای کارفرما "پول" نمیشه ، پس به شما "پول" نمیده و این هیچ ربطی به جایگاه علمی شما نداره و همچنان شما یک فرد نخبه قلمداد میشید اما متاسفانه در برنامه نویسی و مشتقاتش تبحر ندارید که از شما پولی در بیاد. نمونه ش همین دوست عزیزمون که پس از فارغ التحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر تهران به هیچ یک از مباحث تسلط کافی ندارن.

بچه ها لطفا حرفای همدیگه رو بدون پیش داوری و درست درک کنیم و از تخریب کردن هم دور بشیم.
لطفا دوستان تجربیات خودشون از بازار کار و شرکت هارو بگن.

من خودم ۷ ساله که آزاد کار(Freelancer) هستم، از ترم دوم دانشگاه دارم طراحی وب انجام میدم
در دانشگاه در کنار درسم کار طراحی وب رو انجام میدم، در حال حاضر پروژه زیر ۱ میلیون تومن قبول نمیکنم و برای کار آخرم که زمان ۶ هفته وقت میخواست مبلغ ۳میلیون تومن گرفتم. روزانه هم حدود ۱۲-۱۴ ساعت کار مفید دارم.
آزاد کاری رو به شرط اینکه بتونید بیمه خودتون رو اوکی کنید و در جایی که هستید تمام روزها کار داشته باشید توصیه میکنم، بسیار عالیه.
۸
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: someone , mohsen@profex.ir , Riemann , ana9940 , saba_1984 , AI. , tabassomesayna , AmiriManesh , neda_Network , nazi takpar , baran , mahyamk
ارسال: #۳۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۵۷ ب.ظ، توسط matt2007.)
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
خیلی بده آدم نخبه باشه بخواد بره استنفورد بعد هنوز درست صحبت کردن تو برخورد اول با یه نفر رو بلد نباشه. خیلی ازین آقا جاوا کار ها هم از نخبگان مملکت هستن. دیدم که میگم واقعا بعضی ها آدم هایی هستن که آدم از کار کردن کنارشون و دانش عمیقی که دارن لذت میبره.
هم شما که خوبی که استنفورد میری هم شما خوبی که زدی تو خط کار و ماهی ۳ تومن حقوق میگیری
انقدر از بالا حرف نزنید به جاش بیاید این بنده خدا رو کمک کنید که تو کارش پیشرفت کنه
۴ تا شرکت که با بچه های فارغ التحصیل کار میکنن بهش معرفی کنید
و ...
با تشکر از همه دوستان
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Brueder , someone , Riemann , mohsen@profex.ir , AmiriManesh , neda_Network , nazi takpar , baran , mahyamk
ارسال: #۳۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۱۰ ب.ظ
چند تا نکته به نظرم مهم میاد دوست دارم بگم تا دوستان استفاده کنن
هدف آدم باید از اول مشخص باشه. من وقتی تصمیم گرفتم فوق بخونم هدفم دکتری و عضویت هیئت علمی و اینا بود. وقتی دانشجوی فوق بودم تا تونستم رزومه پژوهشیم رو قوی کردم و با معدل بالا فارغ التحصیل شدم. یه دفعه به خودم اومدم دیدم من بیست و شیش - هفت سالم شده هیچ سرمایه یا پولی ندارم. اگر هم بخام وقت و عمرم رو واسه دکتری بذارم که آیا قبول بشم یا نه هیچ تضمینی برای درآمد نداره واسم. به خاطر همین برنامم رو عوض کردم. وقتی واسه مصاحبه می رفتم دقیقا طبق فرمایش دوستان معدل و کار پژوهشی واسه هیچ کس ارزش نداشت (که منطقیه) دنبال تخصص هستن. نتیجش این میشه که باید با پایه وزارت کار فعلا کار کنیم (کاری که من کردم). اگر از قبل به این موضوعات (مشکلات مالی) فکر کرده بودم حداقل تو حین کارشناسی ارشد چند جا کار می کردم که الان بتونم یه حقوق خوب داشته باشم. الان من احساس می کنم چند سال عقب هستم. در حال حاضر من یه کارشناس ارشد آی تی هستم که از نظر مهارت در حد یه کارشناسم. دوران فوق لیسانس سطح معلومات آدم را خیلی بالا میبره تو حوزه های مختلف ولی حداقل ما هیچ تخصص و مهارتی تو دانشگاهمون یاد نگرفتیم فقط تحقیق. ترجمه. مقاله. کار روی داده و اینا... اگر کسی قصد جدی برای دکترا نداره به نظرم بهتره از همون کارشناسی کار کنه. چون همکلاسی های ما که کار میکردن و درس می خوندن تو فوق معدلاشون اکثرا خیلی بالا نبود[/align] ولی خب در آمد داشتن.
ممنون از همه دوستانی که دید من رو باز کردن قرار شد با پایه حقوق فعلا کار کنم تا سه ماه (که گفتن شاید کمتر هم بشه) تا بر اساس قابلیت ها و پیشرفت هایی که از خودم نشون میدم حقوقم بره بالاتر Smile
۱۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Brueder , fifa2020 , Riemann , mrmasoud , saba_1984 , aria , mohsen@profex.ir , AmiriManesh , hosshah , ehsaan_gh , neda_Network , baran
ارسال: #۳۴
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۳۷ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)sama89 نوشته شده توسط:  ببخشید اینجا یکی از دوستان مطرح کردند که تو ارشد تحقیق می کنید وکدنویسی نمی کنید.

آیا برای تمام گرایش ها همینطور هست؟ مثلا تجارت و شبکه و امنیت؟

به نام خدا

در ارشد شما تحقیق میکنید یعنی:

با توجه به موضوع کاری، رشته و گرایش تون، اکثرا فعالیت شما به خواندن مقالات مختلف و طرح مساله و حل اون مساله هستش. ممکنه تز شما پیاده سازی هم داشته باشه (و عموما هم شامل پیاده سازی و شبیه سازی هست)

بنده در مقایسه با مقطع لیسانس عرض کردم. در مقطع لیسانس تقریبا خبری از خواندن مقالات و این حرفا نبود و عموما زمان به استفاده از زبان های مختلف و تکنولوژی ها می گذشت.

به عنوان مثال در دانشگاهی که در مقطع لیسانس بودم:

در ترم اول برای درس مبانی کامپیوتر نزدیک به ۱۰ پروژه در یک ترم داشتیم. (اخرین پروژه پیاده سازی یک Notepad++ به صورت گرافیکی با استفاده از C++)
در ترم دوم در درس برنامه سازی پیشرفته نزدیک به ۸ پروژه در محیط ویندوز و لینوکس به زبان C++ داشتیم. (که آخرین پروژه یک بازی (Age of Empires) (البته ساده شده ولی چندکاربره و ...) بود.
در ترم سوم درس زبان ماشین و اسمبلی نزدیک به ۵ پروژه (در محیط ویندوز و لینوکس) و پروژه نهایی بازی PackMan گرافیکی بود.
و .....
(فقط برخی از دروس رو گفتم)

حالا توی ارشد چی؟
پیاده سازی روش موجود در مقاله و بهبود اون.
پیاده سازی یک الگوریتم دیگر!
پیاده سازی و شبیه سازی الگوریتم X روی داده های دیگر!
و ....

بله در دانشگاه زبان های مختلف فانکشنال و ... هم درس میدن! که عموما برای کارهای آکادمیک استفاده میشه (توی ایران حداقل!!!)
مثلا ML و Lisp و Prolog (پرولوگ خیلی بیشتر از اون دوتای قبلی در بازار استفاده میشه) و ...

اگر شما میخواید در بازار ایران کار کنید (برنامه نویسی) باید به این نکته توجه داشته باشید:
"باید ببینید بازار به چی نیاز داره! برید Syntax اون زبون رو یاد بگیرید و توی برید سر کار"
اگر غیر از برنامه نویسی می خواید کار کنید بازم همونه بالایه! مثلا امنیت کار هستید برید ببینید ابزارهای پن-تست چی هست! کلا یه امنیت کار توی یه شرکت چه کار میکنه و ...

یا مثلا برای تجارت الکترونیک ببینید کلا فارغ التحصیلاش چه کار میکنن؟ یه سری های شون بازم برنامه نویسی میکنن یه سری هاشون هم کارهای تحقیقاتی انجام میدن (مثلا کشف تقلب در تراکنش های بانکی، گزارشات BI، و ....)

اگر هم نه، برید بشینید کار تحقیقاتی کنید، استاد بشید و ....

باید خودتون ببینید چه کار میخواید کنیدSmile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh , hosshah , baran
ارسال: #۳۵
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۳۸ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  حس نداشتم تو اینجا بیام ولی دیدم یک نفر داره افکار دانشجویی و معنای دانشجو را خراب میکنه.
خوشحالم که انگیزه پیدا کردید در بحث شرکت کنید و دیدگاه هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید!
از روحیه ات خوشم اومد الان یکم سر حالم می خواهم باهات کل کل کنم اگر جنبه اش را داشته باشیم!!!
مشکلی نیست!
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  همینه که کشور ترکیده(ببخشید، وازه دیگری پیدا نکردم) است. واقعا چه تحلیل خنده داری. اولا گفتنی است که اگر شما تو یک شرکت نشستی فکر کردی داری رو آخرین تک دنیا کد میزنی پس میتوان نتیجه گرفت که یا اینترنت نمیری یا اصلا داری خودتو گول میزنی.
ما در شرکت خودمان تقریبا داریم با آخرین تکنولوژی های رایج دنیا در صنعت نرم افزار کار می کنیم Hibernate 4 و EJB 3 و Struts 1 و Workflowengine و ... هر روز هم داریم برای حل مسائلمون در اینترنت سرچ می کنیم با google و stackoverflow هم دوست صمیمی! هستیم و ...
منتها ما داریم تو صنعت کار می کنیم شما تو دانشگاه تحقیق می کنی! ما مسائل واقعی را حل می کینم نرم افزار تولید می کنیم مردم ازش استفاده می کنند اشکالاتش را می گویند یا نیازهای جدیدشان را می گویند ما نرم افزار را ارتقا می دهیم و ...
شما فکر می کنیم مهندسی که تو گوگل کار می کنه بروزتره یا دانشجوی دانشگاه MIT!
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  به عنوان یک دانشجو ۳.۵ سال زحمت کشیدم تا مدرکم رو بگیرم و قطعا باید فرقی بین من و اون آقاهه(خدمت کاره) باشه؟ حتما برای انهایی که تلاش نمیکنن فرق نداره!
بهت تبریک می گم حتما فرقی هست! شما چند تا کتاب جدی در زمینه علوم کامپیوتر خوندی و استادهای با سواد دیده ای و لذت برده ای (مثل من که از نوشتن کد و تست نرم افزار لذت می برم) و اطلاعات بیشتری از یک آبدارچی داری البته در زمینه شیوه عملکرد یک کامپیوتر! اون آقای پیک موتوری هم البته دست فرمون رو موتور از شما بهتره مسیرهای کم ترافیک تهران را هم بهتر از شما می شناسه!
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  ان دانشگاهی که شما گفتین وجود داره ولی نباید بستش بدین به کلیه دانشگاه ها. نمیدونستم کسی که از دانشگاه فارغ التحصیل میشه بی تجربه است؟ اوه اوه ! پس باید ۱۰ سال تو این کشور صبر کنم تا بشه ۳۰ سالم بعدش اون اقا جاوا کاره بیاد بگه حالا تو تجربه داری؟؟؟ قاعدتا در کشورهای توسعه یافته فارغ التحصیل شدن در مقطع لیسانس به معنای داشتن دانش کافی برای انجام هر کاری است. بنابراین باید گفت نه تنها کشور ترکیده است بلکه یک سری افراد(اقا جاوا کاره) فکر میکنن همه چیز خوبه تنها مشکل فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری تهران هستن. برم به اساتید دانشگامون بگم که شما دارید الکی بچه های دانشگامون رو بورس میکنید اخ یک نفر گفته ...
من به واسطه دوستانی که در اروپا تحصیلات تکمیلی داشته اند می دانم که یک دانشجوی ارشد نرم افزار در آنجا با خیلی از ابزارها و مفاهیم حرفه ای برنامه نویسی آشناست و البته هنوز تجربه کاری ندارد و هم خودش و هم کارفرمایش این را می دانند ولی برای یک فرد علاقه مند به یادگیری و دارای پشتکار همیشه در یک شرکت نرم افزاری جایی وجود دارد.(در کشور خودمان هم اینطور است)
شما لازم نیست ۱۰ سال صبر!!! کنی تا کسی شما را تایید کند. شما باید چند سال تلاش کنی تا به تجربه و مهارت کافی برسی! نیاز به تایید کسی هم نیست. مثلا کسی که ادعا می کند شناگر خوبیست نیاز به تاییده نداره فقط کافیست کمی شنا کند تا میزان مهارتش معلوم شود! همین. یکی از تست هایی که برای استخدام افراد در شرکتهای نرم افزاری استفاده می شود اینست که یک بخش از Application را که باگ کوچکی دارد اجرا می کنند و از او می خواهند که باگ را بگیرد خب اگر طرف اینکاره باشد می تواند یک باگ ساده را پیدا کند. مثال عرض می کنم.
من با فارغ التحصیلان دانشگاه مشکلی ندارم خودم هم در همین دانشگاه ها درس خوانده ام. من با شیوه آموزش و فضای پرت دانشگاه ها کار مشکل دارم که دانشجو چند سال از بهترین روزهای زندگیش را در انجا می گذراند بعد که وارد یک شرکت می شود و کمی کار می کند تازه متوجه می شود که در چه زمینه ای تحصیل کرده و وای به روز یکه بفهمد اصلا علاقه و استعدای در زمینه شغلی اش ندارد. این داستان در کشور ما هر سال در حال تکرار شده است و نه ربطی به رشته نرم افزار دارد و نه ربط به دانشگاههای تهران و نه ...
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  اگر شما java و junit کار کردی، ما رفتیم خودمون یک کیت unit test نویشتم.
آفرین
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  اگر تو این کشور باب شده همه با java کد کنن ما رفتیم با haskell, ocaml, ruby, python, O-C, rails, flask, و ... کد کردیم.
تو این کشور هنوز هم کار با جاوا رایج نیست، متاسفانه اکثر Net. کار هستند. در بازار کار هم Java Developer خوب خیلی نیاز هست ولی نیروی کارش کمه.
این زبانهایی هم که شما لیست کردی برای شروع خیلی خوبه، ما هم گاهی وقتا برای تفریح باهاشون کار می کنیم.
اما ما داریم نرم افزار بانکی تولید می کنیم بنابراین باید با جاوا کد بزنیم و از Oracle DB استفاده کنیم.
کریج لارمن در کتاب Apply UML & Pattern ... می گوید :
برنامه نویسی یک تفریح است اما ساخت نرم افزار با کیفیت کاریست سخت!!!
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  اگر شما جاوا رو کپ زدید ما رفتیم اینا رو دلار پول دادیم.
آفرین به شما که به قانون کپی رایت احترام می گذارید اما جاوا و ابزارها و Framework هاش Opensource و رایگان است.
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  حالا من برم تو این شرکت اقاهه بعد بیاد ازم سوالا کنه چه چیزی بلدی بعد من بیام بگم حالم از جاوا بهم میخوره بجاش با ۱۰ زبان زنده دنیا کد میکنم و از redis, riak, leveldb, indexdb, rethinkdb, CDو ... برای دیتابیسم استفاده میکنم فکر کن چه شود؟ و اصلا اگه بهش بگم به جای دیتابیس از object persistent استفاده میکنم چه شود؟ عمرا زحمتم را جلوی اینا در معرض دید بزارم و اصلا برم تو شرکتشون. اخه همتون کارتون شده دریافت و نوشتن اطلاعات از دیتابیس، آخه چرا این حرفا رو میزنید؟! میدونید نمیدونستم استنفورد میاد بهم میگه بی تجربه در غیر اینصورت عمرا اپلای میکردم؟ شاید استنفورد دانشگاه آزاده خارجی هاست؟ شاید. باید از جاوا کارا بپرسید، هه هه. این قاعده ترکیدتون به زودی از بین میره "هر کسی جاوا کاره بیاد جلو". این قاعده تبدیل به این خواهد شد "هر کسی منطق علوم کامپیوتر داره و خلاق هست بیاد جلو ."
اخه اقاهه تو یک نیمروز میشه syntax همه ی زبانها رو یاد گرفت، چرا اینقدر دانشجو را از کاری که نکردید میترسانید.
اگر کار بلدی برو تو یک contest جهانی شرکت کن بعد میبینی یک نفر که با C(زبان اول جهان در حال حاضر) کد زده و ۲۰ سالشه شده رتبه اول و یکی از کمپانی های ... میخردش بعد شما .... حداقل همون بچه های بی تجربه میتون رتبه بیارن.

بّقیه بحث باشه برای بعد!

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل اول، یادگیری عمیق و ساخت هندسه مفهومی درست | درک درستی از مفاهیم داشته باش!
اصل دوم، تمرین کد نویسی با ساخت برنامه های کاربردی | تجربه کن!
اصل سوم، یادگیری best practice ها | از تجربه بیاموز!
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI. , AmiriManesh , احسان مومنی
ارسال: #۳۶
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  تجربه را من هم قبول دارم. خودم تا زمانی که open source کد نکرده بودم یک خواننده کتاب محض بودم ولی چرا مشکلات را نمیبینید. نمیدونم با SQLite آشنایی دارید یا نه ولی آن یک پروزه کوچک در حد دانشگاهی بود. ولی impact آن هم الان ببین. پارسر SQLite یک پروزه دانشگاهی بود به نام lemon ولی ما همین الان از همین پارسر و پارسرهای دیگر مانند ometa, yacc, استفاده کرده ایم برای خلق یک زبان جدید. حال بیایید بگویید نیاز بازار.
بله نیاز بازار همین است. شما یه نگاهی به سهم بازار Oracle و MS SQL Server و MySQL و حتی PostreSQL و پایگاه داده های سندگرا بزن. سهم بازار رو که بازار ایران نمیسازه دیگه. فکر کردی وقتی دیتابیست برسه در حد ترابایت کسی میاد از SQLite استفاده میکنه؟ فکر میکنی چه جاهایی داره از SQLite استفاده میشه؟ فکر میکنی چرا تو اندروید استفاده میشه و چرا مثلا از PostgreSQL استفاده نمیکنه اندروید؟!
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  همین الان روی پلتفرم تخصیصی ام(bsd based systems) از این دی بی استفاده های بزرگی میشه. همچنین من میریم از ANTLR استفاده میکنم تا کامپایلر کد کنم بعد میگی نیاز بازار. بازار ایران کی میاد از من درخواست نوشتن makefile میکنه، همه تو ایران شدن IDE-Oriented. کی میاد تو بازار ایران به من اجازه بده(نیاز اجازه ندارم برای خودم اینکارو انجام میدم) تا سرورشو BSD کنم، باید بدانید که کمپانی اپل(bsd based system) از جمله استفاده کننده های ان است. همه گیر دادن جاوا و .... خودتو گول نزن اگه بخوای میتونی طوری از دانشگاه فارغ التحصیل بشی که همه (به غیر از ایران) خواهانت باشند.
فکر می کنید چند درصد از سرور های دنیا BSD هست؟ احیانا سهم بازارشو با لینوکس مقایسه کنید. بازم میگم سهم بازارو ایران نمیسازه. ضمن اینکه super computer ها رو هم در نظر بگیرید. اونجا که دیگه در مالکیت مطلق لینوکسه. بعید میدونم اپل از استفاده کننده بی اس دی ها باشه. اپل هم سیستم عامل دسکتاپ داره هم سرور. ضمن اینکه اپل استفاده کنه چندان عجیب نیست. به هر حال مک و بی اس دی هر دو یونیکسن.
تو کشورهای دیگه هم مثل ایران مردم با emacs کد نمیزنن و بعد با automation build tool کامپایل کنن. همه جای دنیا (از جمله ایران) برای کارهای عادی از IDE استفاده میشه.

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  بله djangoo و sinatra کوچک هستند و کسی برای پروزه های خیلی بزرگ ازشون استفاده نمیکنه ولی شاید با rails اشنایی داشته باشه. فکر می کنی بازار ایران از من rails رو می خواد. نه! اونا javascript, php, asp.net, میخوان. حالا هر چی بیا بگو اقا اگه شما MVC تو طراحی تون مهم است پس بیا از این استفاده کن شاید دونالد یاکتمن رو می شناسی که تنها کتاب design pattern هایی که تو اپل استفاده میشه را شنیده ای ببین اون در مورد MVC چی میگه، حتما کمپانی های بزرگی که از rails استفاده میکنن اشتباه میکنن. یا هر چی میگم اقای جاوا کار JVM اور هد دار رو سیستم ها بعد میاد میگه یک شرکت م.ن. نرم افزار native برای iOS داده، بعد میگه برو بابا بازار کار ایران اینو میخواهد. آخه دروغ میگه native، بعد میپرسم حتما از KVC, KVO, Archiving, Binding, و .... زبان اپل استفاده کرده میگه نه ما همون جاوا زدیم. طرف نمیدونه اصلا اونا چیه بعد میگه native. بعد که کاربرای ایران از naive هم naive ترند، همه حال میکنن با اون اپه. بعد من میام روی اپ استور اپ نیتیو بدم، اره این نیاز بازاره تکنولوزی مرده و فقط پول. Riak از Erlang استفاده میکنه بعد هر چی من بیام بگم ریاک کی میدونه erlang چیه شاید تو کتاب Sebasta به زور خونده باشه چیه. این نیاز بازاره. یک مثال، همین الان یک کمپانی سالی ۸۸k-144k دلار به من دانشجو میده. شاید کمپانی بدی؟! یکی از بهترین استارتاپها در ایالت متحده هست که با +twitter ، g کار میکنه. این کمپانی کارکردن با git, mercuri, bazzare, و همچنین زبان مورد نظر رو می خواد ولی طی FaceTime که باهاشون داشتم گفتن ما یک برنامه نویسی میخواهیم که بتواند توسط نیاز ها زبان رو عوض و با زبان جدید کد کنه. این به معنای قابلیت تغییر است که افراد کمی در بازار کار ایران این کار را دوست دارن. بعد میگه نیاز بازار و بی تجربگی. با کارکردن تو اپل تجربه به وجود میاد، پس اگه من دانشجو میتونم سه ماهه برای اپل اپلای کنم و در صورت خوب بودن کارم همون جا مشغول بشم، پس اپل دانشجوی لیسانس رو naive نمیدونه.
من نمیدونم منظور شما از کمپانی های بزرگ چیه. مایکروسافت که با asp.net کار میکنه. google راه حل های خودشو داره و rails جزوش نیست. oracle از java ee استفاده می کنه. میشه دقیقا بگی کدوم کمپانی های بزرگ با ریلز کار می کنن؟ نکنه احیانا فکر می کنید که فقط ریلز داره از MVC استفاده میکنه؟ احیانا asp.net mvc و اون همه فریمورک های PHP رو ندیدی؟ این جاوایی که میگید اورهد داره الان داره کلی از شرکت های بزرگ رو میچرخونه. مطمئن باشید اگه زبان های دیگه مزیت داشتن از اونا استفاده میکردن، کما اینکه الان یوتیوب داره تو بک اندش از گو استفاده میکنه. من تعجب میکنم شما این که این زبان ها رو بلدید چرا اسمی از گو نمیارید؟!
فکر می کنید تو آمریکا همه با ارلنگ و هسکل کد میزنن؟ نه! همه جای دنیا اینا زبان های خاص هستن.
شما که سه ماهه میتونید تو اپل مشغول بشید چقدر طول میکشه تا اپل شما رو یه مدیر پروژه کنه؟ اصلا چقدر طول میکشه شما senior programmer بشید؟ همه جای دنیا آروم آروم آدم پیشرفت میکنه. میخواد از هرجا مدرک گرفته باشه.

شما روی راه حل های خاص خیلی متمرکز شدید. پول شرک ها بزرگ رو در نظر نمی گیرید. پول مایکروسافت که داره از سی شارپ حمایت می کنه. پول گوگل که داره از گو حمایت می کنه. پول اوراکل که داره از جاوا حمایت می کنه. فکر می کنید یه زبانی مثل اسکالا میتونه با اینا رقابت کنه؟ فکر می کنید همه جای دنیا دارن با این زبان ها کار می کنن؟ همین پی اچ چی با این سینتکس داغونش، یاهو تو بعضی از قسمت هاش از سیمفونی استفاده کرده.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , AmiriManesh
ارسال: #۳۷
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۳۷ ب.ظ، توسط mrmasoud.)
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ق.ظ)mohsen@profex.ir نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز
در بازار کار، بهترین و اصولی ترین حالت برای پرداخت حقوق، فرمولی به شکل حدودی زیر است.
دستمزد = (سطح تحصیلات + تجربه کاری) * ضریبی برای سطح تخصصی کاری که در یک شرکت انجام می دهید.
به پاراگراف زیر دقت کنید :
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۲۲ ب.ظ)someone نوشته شده توسط:  برنامه نویسی تحت وب رو تا حدی بلدم. دیتا بیس هم تا حدی. حرفه ای نیستم. تحلیل هم تا حد خوبی بلدم و با تمام نمودارهای uml آشنا ام. من سابقه کار ندارم به جز کارآموزی ولی یه پروژه برنامه نویسی تحت وب رو انجام دادم. می خام نظرات دوستان رو در مورد حقوق استخدام بدونم.
این پاراگراف یعنی شما هیچی بلد نیستی تجربه کاری نداری و کارفرما نمی تواند تا مدتها روی شما حساب کند و مسولیت کاری را به شما بسپارد که از مشتری بابت پول می گیرد چون شما تجربه نداری!
ولی با توجه به پایه های آکادمیک قوی شما اگر چند سالی تجربه کسب کنید و خودتان را در کار نشان بدهید، خواهید توانست به جاهای خوبی برسید هم در حالتیکه در شرکت های کوچک و بزرگ کار کنید و هم این امکان را دارید که پس از کسب تجربه کافی!!! به فرک راه اندازی کسب و کار پر رونقی برای خودتان باشید که خستگی همه این سالها از تنتان بدر آید

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ب.ظ)yasemi نوشته شده توسط:  دوست عزیز پیک موتوری ۱/۵ میگیره بعد ما ۶۰۰!!! اون روز داشتم نیازمندی ها رو نگاه میکردم دیدم نگهبان زده ۱ تومن بعد برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰!!! اینجوریه که مملکت داره درجا میزنه حقوق مهندس ها از نگهبان ها کمتر این درد جامعه ماست شما الان داری می بینی ما چند سال قبل تر از شما.
دوست عزیز نگهبان باید ۱ تومان بگیرید چون کارش پر مسئولیت است. پیک موتوری هم هر روز داره با جونش روی موتور بازی می کنه!
کی گفته یک برنامه نویس با ۱۰ تا تخصص ۶۰۰ می گیره! شما اصلا می دونی تخصص چیه؟ می دونی برنامه نویس چیه؟ می دونی بازار کار چیه؟ الان به یک برنامه نویس جاوا که یک سال تجربه برنامه نویسی داشته باشه حدود یک تومن می دهند اگر کسی تجربه طراحی و معماری داشته باشه بگو بیاد تو شرکت ما ۲/۵ میلیون بگیره!
مملکت ما برای این داره درجا می زنه که دانشگاه ما مدرسه است یعنی دانشجو هر چیزی که آقا معلمشون بگه یاد می گیره آقا معلم هم فقط از چیزهایی که گفته امتحان می گیره و یک نمره خوب میاد تو کارنامه حالا شما فکر می کنی با این چندتا نمره می توانی چه ارزش افزوده ای برای مشتری یک شرکت نرم افزاری ایجاد کنی که صاحب شرکت بابت پول خوبی از مشتری بگیره! و پول خوبی هم به تو بده! شما می توانی مسئولیت تست یک نرم افزار را به عهده بگیری که مشتری هر روز با یک باگ مواجه نشه! شما می توانی طوری نرم افزار را Design کنی که برای تغییرات بعدی مجبور از نو نوشتن همه نرم افزار نباشه! شما می توانی نیاز مندی های مشتری را خوب مستند کنی! آخه چی می گی شما!!! کجای دنیا الکی به کسی پول می دهند!!! اما یک پیک موتوری خوب می تواند بسته شما را با سرعت بالا تو این ترافیک تهران بهت تحویل بده کارشم درسته نوش جونش! نگهبان خوب هم باعث می شه شما خیالت از امنیت جایی که بهش سپردی راحت باشه پس ارزش پولش را دارد!!!
ببخشید من یکم عصبانی شدم آخه شما یک استدلال غلط می کنی سریع هم خودت را از آدم و عالم طلبکار می کنی که یک مهندس با ۱۰ تا تخصص از پیک موتوری کمتر می گیره!
اگر مهندسی از یک پیک موتوری کمتر می گیره حتما حقش است اگر عرضه داشته تخصصی را در بازار نیاز است یاد می گرفت تا ۱۰ برابر پیک موتوری حقوق و مزایای بگیرد یا نیاز بازار را درک می کرد و یک محصول می ساخت که هر نمونه اش را به قیمت ۱۰ برابر حقوق پیک موتوری بفروشد!!!

حس نداشتم تو اینجا بیام ولی دیدم یک نفر داره افکار دانشجویی و معنای دانشجو را خراب میکنه.

همینه که کشور ترکیده(ببخشید، وازه دیگری پیدا نکردم) است. واقعا چه تحلیل خنده داری. اولا گفتنی است که اگر شما تو یک شرکت نشستی فکر کردی داری رو آخرین تک دنیا کد میزنی پس میتوان نتیجه گرفت که یا اینترنت نمیری یا اصلا داری خودتو گول میزنی.

به عنوان یک دانشجو ۳.۵ سال زحمت کشیدم تا مدرکم رو بگیرم و قطعا باید فرقی بین من و اون آقاهه(خدمت کاره) باشه؟ حتما برای انهایی که تلاش نمیکنن فرق نداره! ان دانشگاهی که شما گفتین وجود داره ولی نباید بستش بدین به کلیه دانشگاه ها. نمیدونستم کسی که از دانشگاه فارغ التحصیل میشه بی تجربه است؟ اوه اوه ! پس باید ۱۰ سال تو این کشور صبر کنم تا بشه ۳۰ سالم بعدش اون اقا جاوا کاره بیاد بگه حالا تو تجربه داری؟؟؟ قاعدتا در کشورهای توسعه یافته فارغ التحصیل شدن در مقطع لیسانس به معنای داشتن دانش کافی برای انجام هر کاری است. بنابراین باید گفت نه تنها کشور ترکیده است بلکه یک سری افراد(اقا جاوا کاره) فکر میکنن همه چیز خوبه تنها مشکل فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسری تهران هستن. برم به اساتید دانشگامون بگم که شما دارید الکی بچه های دانشگامون رو بورس میکنید اخ یک نفر گفته ...

اگر شما java و junit کار کردی، ما رفتیم خودمون یک کیت unit test نویشتم. اگر تو این کشور باب شده همه با java کد کنن ما رفتیم با haskell, ocaml, ruby, python, O-C, rails, flask, و ... کد کردیم. اگر شما جاوا رو کپ زدید ما رفتیم اینا رو دلار پول دادیم.

حالا من برم تو این شرکت اقاهه بعد بیاد ازم سوالا کنه چه چیزی بلدی بعد من بیام بگم حالم از جاوا بهم میخوره بجاش با ۱۰ زبان زنده دنیا کد میکنم و از redis, riak, leveldb, indexdb, rethinkdb, CDو ... برای دیتابیسم استفاده میکنم فکر کن چه شود؟ و اصلا اگه بهش بگم به جای دیتابیس از object persistent استفاده میکنم چه شود؟ عمرا زحمتم را جلوی اینا در معرض دید بزارم و اصلا برم تو شرکتشون. اخه همتون کارتون شده دریافت و نوشتن اطلاعات از دیتابیس، آخه چرا این حرفا رو میزنید؟! میدونید نمیدونستم استنفورد میاد بهم میگه بی تجربه در غیر اینصورت عمرا اپلای میکردم؟ شاید استنفورد دانشگاه آزاده خارجی هاست؟ شاید. باید از جاوا کارا بپرسید، هه هه. این قاعده ترکیدتون به زودی از بین میره "هر کسی جاوا کاره بیاد جلو". این قاعده تبدیل به این خواهد شد "هر کسی منطق علوم کامپیوتر داره و خلاق هست بیاد جلو ."

به نام خدا

سلام.

منم با اجازه یه ذره باهات کل کل کنمSmile)

اولا استاد دانشگاه شما ( و سایر اساتید دانشگاه ها) کسی رو بورس نمیکنه! شما اپلای میکنی اون ور. اگر به استاد ایمیل زده باشی (قبل از پروسه رسمی اپلای) استاد رزومه ات رو میبینه، اگر خوشش امد برای اینکه بفهمه چقدر توانایی داری، مصاحبه میکنه باهات، برای اینکه بفهمه زبان (لاتین) چه قدر حالیته، بهت زنگ میزنه! و در نهایت بهت یه کار می سپره! اگر بتونی انجام بدی در مورد مقدار فاند باهات وارد مذاکره میشه.
راه دوم، شما مدارک می فرستی برای دانشگاه! اونها اپلیکشن های امده رو بررسی می کنن و در نهایت در صورتی تایید، بهتون پذیرش میدن.
راه سوم، شما میره بورس وزارت علوم میشی!
راه چهارم، زنگ میزنی به رفیق یا فامیلتون که خارجه میگی دستم به دامنت!

اون چیزی که استاد بهت میده، بهش میگن رکامندیشن! که توصیه نامه هستش! و عموما توی راه دوم کاربرد داره!!
جاوا کپ زدنی نیستش! رایگان (مجانی، free) و متن بازه!(Open Source)
زبان های زنده دنیا---> اگر منظورت زبان های پرکاربرده که به استفاده کاربران مربوط میشه! که به پیوست یه نمونه از اونها رو اوردم. (در صدر این جدول جاوا نشسته و بعدش C++ و PHP و C و Python و ... هست)
اگر منظورت از زبان زنده، زبانی هستش که هنوز باهاش کد میزنن! یه بحث دیگه هستش.
اگر منظورت از زبان زنده، زبانی هستش که نو هستش، بازم بحث ش مجزا هستش!
بحث روی این نیست که کی چندتا زبان رو بلده که همه بهش "به به" و "چه چه" بگن.
توی گوگل کد جم پارسال یارو با SQL مسائل رو حل کرده بود و خیلی هم خوب! (شاید تفکر حل مسائل گوگل کدجم با SQL هم سخت باشه)
بحث ما اینه که در بازار، چه چیزی یاد بگیری بهتر میتونی کار کنی و بیشتر پول بگیری! (توی بازار کار ایران!)
شما وقتی از مک گیل یا تورنتو، یا MIT یا هرجای دیگه هم فارغ بشی اگر بری توی گوگل و ماکروسافت و فیس بوک و ... بخوای شروع به کار کنی عموما ۳ ماه آزمایشی هستی! (بعد از مصاحبه هاشون، که عموما مصاحبه ها مستقل از Syntax هستش و بیشتر به الگوریتم و ساختمان داده و ... و طرز تفکر شما مربوطه)
زبان فقط Syntax نیست برادر من.
برای نوشتن یه برنامه معمار وقتی یه تکنولوژی و زبان رو انتخاب میکنه به خیلی چیزها فک میکنه
مثلا نیروی کارش (پیدا کردن نیرو)
هزینه نیرو هاش.
تخصص نیرو های کنونی
زمان مورد نیاز برای Wram Up و آموزش.
امنیت زبان.
ویژگی های زبان.
کارایی زبان.
امکانات زبان و فریم ورک های اون.
وجود فروم های Q&A برای اون زبان.
و ....
بعدشم برنامه نویسی فقط دو خط کد for و if و این حرفا نیست! که بشه با نیم ساعت Syntax اون رو یاد گرفت! بلکه استفاده از امکانات اون زبان برای سرعت و کارایی توی پروژه هستشSmile.

ببخشید دیگه حال نداشتم ادامه بدمSmile/
مخلص

فایل‌(های) پیوست شده

۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , AI. , AmiriManesh , احسان مومنی , mahyamk
ارسال: #۳۸
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۱۹ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  اخی، اون اقا جاوا کاره میگه ما با هسکل سرگرم میشم، وای بر دولت انگلستان که از این زبان برای پیاده سازی یکی از بزرگترین پروزه ها دولتی در انگلستان استفاده میکنه. Architecture of Open Source application. volume 1 and volume 2
شاید (GHC(Glasgow Haskell Compiler پروزه ی داغونی است چون یک پروزه دانشگاهی است. کی میدونه؟‌ وای بر انگلستانی.
زبان های تابعی همیشه برای کاربردهای خاصی استفاده میشن و تازه اگر الان محبوب شده به خاطر concurrency هست. برطرف کردن نیاز هایی که زبان های پرطرفدار به سادگی برطرف می کنن با این زبان ها کار سختیه. به همین دلیل هم هست که تو کاربرد های عمومی استفاده نمی شن.

(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  یا شاید دانشگاه Berkeley یک دانشگاه داغون است. شاید بدانید که نسخه ۴.۴ کرنل بی اس دی در حال حاضر یک بخش عظیمی از سیستم عامل امروزی است. شاید یونیکس پروزه بدی است؟! این هم یک پروزه دانشگاهی است. کی تو بازار ایران از من میخواد که با seaside یک وب اپ بنویسم. ولی یک نگاه به سایتهای کد شده توسظ این کیت در اروپا و ایالت متحده بیاندازید. همه اینجا میان میگن همون php, asp.net, javascript, (نمیخواهم بگم اینا بد است) ولی چرا؟ آیا دلیلی برای استفاده از انها به جای مشتقات دیگر دارید؟
کی میدونه مزیت استفاده از less به جای css چیست؟ حال اگه من بیام از less استفاده کنم اون اقاهه میگه نه ما پروزه مان ببببببببزرگ است و ما باید از سی اس اس استفاده کنیم. بازار کار مرده است. میگم آقا اگه میخوای اپتو برای همه دیوایسا بدی و میخوای سریع اینکارو انجام بدی این خوبه که از html5, css, javascript استفاده کنی ولی بدون که این نیتیو نیست میگه بی خیال، میگم عجب بازار کاری. حداقل از یک کیت جامع مثل Apache Cordova استفاده کن تا راحت تر بشی میگه .... حال میگم اگه اپت بزرگه نیتیو کد کن باز میگه ما میخواهیم پول کم بدیم به نیروی کار ,کاری هم به بزرگ بودن نداریم.
نکنه شما فکر کردید که اوراکل و ردهت شرکت های کوچیکی هستن که دارن از لینوکس حمایت می کنن؟ نکنه فکر کردید همه مردم تو همه جای دنیا از BSD استفاده می کنن؟ یا حتی نکنه فکر کردید برنامه نویسی ها یا سرور ها یا ... از BSD ها استفاده می کنن؟ BSD در نهایت یه سیستم عامل با سهم بازار بسیار اندکه.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir
ارسال: #۳۹
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۱۷ ب.ظ، توسط mohsen@profex.ir.)
تو این کشور هنوز هم کار با جاوا رایج نیست، متاسفانه اکثر Net. کار هستند. در بازار کار هم Java Developer خوب خیلی نیاز هست ولی نیروی کارش کمه.
این زبانهایی هم که شما لیست کردی برای شروع خیلی خوبه، ما هم گاهی وقتا برای تفریح باهاشون کار می کنیم.
[/quote]

اخی، اون اقا جاوا کاره میگه ما با هسکل سرگرم میشم، وای بر دولت انگلستان که از این زبان برای پیاده سازی یکی از بزرگترین پروزه ها دولتی در انگلستان استفاده میکنه. Architecture of Open Source application. volume 1 and volume 2
شاید (GHC(Glasgow Haskell Compiler پروزه ی داغونی است چون یک پروزه دانشگاهی است. کی میدونه؟‌ وای بر انگلستانی.
[/quote]
من منظورم python , ruby , ... بود که اکثرا اسکریپتی هستند با هسکل هم اصلا آشنا نیستم قصد آشنایی هم ندارم چون آنقدر کتاب نخوانده در زمینه همین جاوا و API هایش و همچنین مهندس نرم افزار و Design کد و Refactoring و تست و متدولوژی و ... دارم که تا سالها وقتم را خواهد گرفت البته همه اینها را باید در کنار انجام پروژه های جدی کاری انجام دهم که هر روزش یک داستان داره و هزار تا مشکل عجیب و غریب و ...
البته خیلی علاقه به فضانوردی هم دارم و هر وقت فرصت کردم میام پیش شما ببینیم کارهای فضایی و تخیلی تو چه مایه ای هست.Smile
البته همه اینها شوخیه ها! واقعا می گم! خدا نکرده سوبرداشت نشه!Wink

اصول آموزش به سبک پروفکس
اصل چهارم، کسب مهارت های کار حرفه ای از جنبه فنی و اجتماعی و تسلط به ابزارها | حرفه ای باش!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Brueder , AI.
ارسال: #۴۰
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۵۲ ب.ظ
سلام دوستان
بحث خیلی داغ شده
خیلی سپاس از بچه هایی که جانانه جواب می دن
من به نظر خودم تجربه واقعا اهمیت داره من یه کسی می شناسم که فیزیک خونده و برنامه نویس و متخصص شبکه هستش یکی از دستاش به خاطر مشکلی که به ما هم نگفت رعشه ی بسیار شدید داره و در واقع نقص بزرگی داره اما تیمهای برنامه نویسی رو هدایت می کنه
و از طریق برنامه نویسی ماهانه ۴ میلیون درآمد داره
و البته به نظر من...................... بستگی به هدفتون داره
اگه می خواهید از ایران برید که به فکر تحصیلات توی یه دانشگاه خوب باشید و مقاله و کارهای پژوهشی
اگر هم که می خواهید توی ایران بمونید می بایست حسابی تلاش کنید و از پایه شروع کنید و به نظر من به فکر شغلهای دولتی نباشید شرکت های خصوصی خیلی بهتر می شه زمینه ی رشد فنی رو فراهم کرد
تلاش کنید و ایمان داشته باشید که هر تلاشی بی شک به نتیجه خواهد رسید این رو جدی می گم شعار نمی دم اگه می خواهید توی یه شرکت کار کنید می بایست اطلاعات و البته تخصصتون رو هر روز بیشتر کنید در اون صورت هست که به امید خدا به نتیجه خواهید رسید
پیروز باشید
یا حق

ssucces isnt a result of spontaneous combustion.you must set your self on fire
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , Brueder , AmiriManesh , hnarghani , sand , mahyamk
ارسال: #۴۱
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۳ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۱۰ ب.ظ)someone نوشته شده توسط:  چند تا نکته به نظرم مهم میاد دوست دارم بگم تا دوستان استفاده کنن
هدف آدم باید از اول مشخص باشه. من وقتی تصمیم گرفتم فوق بخونم هدفم دکتری و عضویت هیئت علمی و اینا بود. وقتی دانشجوی فوق بودم تا تونستم رزومه پژوهشیم رو قوی کردم و با معدل بالا فارغ التحصیل شدم. یه دفعه به خودم اومدم دیدم من بیست و شیش - هفت سالم شده هیچ سرمایه یا پولی ندارم. اگر هم بخام وقت و عمرم رو واسه دکتری بذارم که آیا قبول بشم یا نه هیچ تضمینی برای درآمد نداره واسم. به خاطر همین برنامم رو عوض کردم. وقتی واسه مصاحبه می رفتم دقیقا طبق فرمایش دوستان معدل و کار پژوهشی واسه هیچ کس ارزش نداشت (که منطقیه) دنبال تخصص هستن. نتیجش این میشه که باید با پایه وزارت کار فعلا کار کنیم (کاری که من کردم). اگر از قبل به این موضوعات (مشکلات مالی) فکر کرده بودم حداقل تو حین کارشناسی ارشد چند جا کار می کردم که الان بتونم یه حقوق خوب داشته باشم. الان من احساس می کنم چند سال عقب هستم. در حال حاضر من یه کارشناس ارشد آی تی هستم که از نظر مهارت در حد یه کارشناسم. دوران فوق لیسانس سطح معلومات آدم را خیلی بالا میبره تو حوزه های مختلف ولی حداقل ما هیچ تخصص و مهارتی تو دانشگاهمون یاد نگرفتیم فقط تحقیق. ترجمه. مقاله. کار روی داده و اینا... اگر کسی قصد جدی برای دکترا نداره به نظرم بهتره از همون کارشناسی کار کنه. چون همکلاسی های ما که کار میکردن و درس می خوندن تو فوق معدلاشون اکثرا خیلی بالا نبود[/align] ولی خب در آمد داشتن.
ممنون از همه دوستانی که دید من رو باز کردن قرار شد با پایه حقوق فعلا کار کنم تا سه ماه (که گفتن شاید کمتر هم بشه) تا بر اساس قابلیت ها و پیشرفت هایی که از خودم نشون میدم حقوقم بره بالاتر Smile
خیلی خوبه که با منطق و دید روشن و عاقلانه تصمیم می گیرید. آروزی موفقیت دارم براتون!
اما توصیه های کاربردی بنده :
شما همین الان مهارت های زیادی دارید،
قدرت یادگیری بالا،
مهارت تفکر مسجم و سیستماتیک،
مهارت خواندن و ترجمه متون تخصصی،
مهارت سرچ و جستجو و ...
و البته سطح دانش خوب
پس اولا تا می توانید از این مهارت های پایه استفاده کنید تا مهارت های مورد نیاز بازار را کسب کنید
و ثانیا تا می توانید حوزه کار حرفه ای تان را به حوزه دانشتان نزدیک انتخاب کنید
ثالثا تا می توانید از تجربه دیگران استفاده کنید تا کمتر آزمون و خطا کنید و سریعتر پیشرفت کنید
من دقیقا نمی دانم در چه شرکتی مشغول شده اید و چه کری قرار است انجام بدهید اما اگر کارتان در حوزه نرم افزار و برنامه نویسی و تجارت الکترونیک و بازاریابی باشد می توانم منابعی و مسیر یادگیری مناسبی را پیشنهاد بدهم
موفق باشید

اصول آموزش به سبک پروفکس
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , AI. , AmiriManesh , احسان مومنی , hnarghani , maryam* , mahyamk
ارسال: #۴۲
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۵ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۵۷ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  گفتنی است که google برای کارهای وبی از زبانی به نام دارت dart-lang.org که خود ان را کد کرده است استفاده میکند. سینتکسی به شکل سی پلاس پلاس دارد. زبانی است کاربردی. حال فکر کن برم تو بازار بگم من به این زبان کد میکنم. وای چه شود؟ (البته عمرا جایی برم و بگم. باید تو ایران فقط ساکت باشی اخه بازار کاری حرفه ای و مدرن است)

کسایی که از rails استفاده میکنند عبارتند از
Rails: 37signals, GitHub, Shopify, Scribd, Twitter, Disney, Hulu, the Yellow Pages
تنها انهایی که یادم بود نوشتم. لیست بزرگتری وجود دارد اگر بخواهید upon request

من هیچ چیزی از کامپیوتر نمیدونستم و یک استفاده کننده محض از اپل(بر میگرده به ppc) بودم. من با اراده ای که داشتم همه را یاد گرفتم و بنابراین با این اراده نه تنها senior بلکه head of OS X & iOS lab هم میشوم. امیدوارم و تلاش میکنم. گفتنی است اگر سخت بود هیچ کس نمیتوانست head of OS X & iOS lab بشه، بنابراین همه کارها برای همه ی ادم ها شدنی است. خدا بین مخلوقات خود تفاوت قایل نمیشود. تازه من الان ۲۰ سالمه و وقت دارم البته وقتم برای مطالع کم است و تمام نیرویم را روی این پلتفرم میگذارم و کاری به بازار کار ایران و جهان ندارم. همچنین اگه من بتونم از چند تن ازر دوستانم که تو اپل کار میکنن recommendation بگریم بهتر میتونم اوج بگیرم.

همچنین که میخواد که من با perl کد کنم؟ اصلا text processing براشون مهمه؟!

اینم بازار کار ایران
من دیگه نمیخوام با شما بحث کنم. شما همش اسم میارید. همین پرل که ازش نام می برید دوران طلاییش واسه زمان cgi بود. ضمن اینکه اصلا معروفه به اینکه سینتکس غیر قابل فهمی داره. همچنین توییتر اوایل از ریلز استفاده می کرد. الان دیگه از اون استفاده نمی کنه.
اگه زودتر میگفتید ۲۰ سالتونه زودتر بحثو تمومش می کردم. سر شما گرمه. خیال می کنید مردم دنیا دارن از این زبان ها و تکنولوژی هایی که اسم بردید استفاده می کنن در حالی که اینطور نیست. یه نگاهی به سهم بازار ها بندازید. ضمن اینکه این همه زبانی که نام بردید رو احتمالا فقط آشنایی دارید چون یاد گرفتن و تسلط بر این ها سال ها زبان میبره. همین پرل که نام بردید میدونید چقدر طول میکشه تا بتونید تو regex به درجه استادی برسید و بتونید به سادگی دیباگ کنید؟
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , AmiriManesh , mrmasoud , hnarghani , sand , mahyamk
ارسال: #۴۳
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۲۰ ب.ظ، توسط Amir V.)
حقوق یه فوق لیسانس آی تی
جسارت نباشه. ولی من احساس میکنم مشکل از شماست.

من دوستم با برنامه نویسی جاوا و اندروید همین الان ترم ۲ ارشد ماهی ۳ میلیون در میاره. شما اگه تو همین اندروید و جاوا freelancerی کنی و کارت خوب باشه ماهی کمتر از ۴-۵ نباید در بیاری!

یکی دیگه از دوستان همکلاسی هم به تازگی توی یک شرکت برنامه نویسی رفته ماهی ۲۲۰۰ میگیره.

همین الان یه کار تو زمینه شبکه هم هست با حقوق بالای ۲ میلیون...

There is no there there.
۱۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , AI. , احسان مومنی , hnarghani , baran
ارسال: #۴۴
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۵۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۳۷ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  من واقعا متاسفم. متمین باش که من هیچوقت نام-بازی نمیکنم. ای کاش اینجا IRC Channel داشت تا به شما میگفتم که یک فرد ۲۰ ساله نه تنها گرم نیست بلکه اینقدر تلاش کرده و مطالعه کرده تا موقعتهایی را برا خودش به وجود آورده. هه هه، منو باش که با کی بحث کردم. ما سایت و تشریح کرنل و این چیزا آوردیم بعد میاد میگه اسم میاری. رو هر کدام از انها بیشتر از یک ترم وقت گذاشتم و خودم را با بهترین برنامه نویسای سطح جهان محک میزنم نه کسی که به من سر سنم بی احترامی میکنه. یک سری به IRC channel بزن بعد میبینی چی بلدی.

هه هه، اقاهه میگه این بی ریخته اون بی ریخته انگار میخواد GF پیدا کنه. اقاهه زبان پرل رو که بیش از ۲۰ سالشه رو میگه بیرخت و بدون کاربرد.
دوست عزیز. اینکه میگن سر کسی گرمه بی احترامی نیست بلکه یعنی سردی و گرمی روزگار نچشیده و خامه. ضمن اینکه من گفتم شما همش اسم میاری و منظورم این بود که سر یه مطلب وایسا تا به نتیجه برسه نه اینکه از این شاخه به اون شاخه بپر.
میای میگی روی هر کدون از اینها بیشتر از یه ترم وقت گذاشتی. یه ترم زمانی خیلی کمیه. تازه اگر زمان درس ها و دانشگاه رفتن ها رو هم کنیم چندان چیزی نمیمونه. من تو بچه های شریف و امیرکبیر هم تفکر شما رو ندیدم.
من دیگه واقعا نمیخوام بحث رو ادامه بدم.
موفق باشید
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen@profex.ir , AmiriManesh , hnarghani , mahyamk
ارسال: #۴۵
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۴۳ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۰۱ ب.ظ)master entry نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۸ ب.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  گفتم بد نیست لیست پردرآمدترین شغل‌های ایالات متحده رو اینجا بذارم، از سایت بسیار معتبر USnews .
روی هر شغل که کلیک کنید جزییات درآمدی اون رو در سال‌های گذشته بهتون میگه.
به طور متوسط کسی که بتونه ۴۰ هزار دلار در سال در بیاره زندگی خیلی خوب و مناسبی تو آمریکا میتونه داشته باشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من نمیدونم اون ....۴ دلار را از چه منبعی در اوردید ولی تا اونجایی که برای اجاره خانه اونجا اقدام کردم من حداقل ۶۰۰ دلار(برای یک خونه با استخر بدم نه به صورت مجزا) و بالای ۱۵۰۰ برای خانه ی اپارتمانی مستقل. اگه بخوای هر روز مک دونالد بخوری ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار خرج میبره البته به انزمام sushi ,juice, hot chocolate, cocktail. بنابراین ۴۰۰۰۰ دلار کم است. همچنین اگر بخواهید برید یک دانشگاه معتبر در برکلی باید ترمی(هر سه ماه) ۱۲۰۰۰ بپردازید.

البته خیلی قیمتها خوبه. میتونی موستانگ بخری فقط ۵۰۰۰۰ دلار.

۴۰۰۰۰ برای یک زندگی معمولی و بدون دقدقه بسیار حقوق مناسبی هست. (هستن دوستانی که با کمتر از این مبلغ هم زندگی مناسبی دارند)
شما هر جا میری خونه استخر دار اجاره میکنی؟؟؟؟؟
مک دونالد ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار؟؟؟ این قیمت واسه یه ماهه یا یه روز؟؟
آدم وقتی کار داره با درآمد مناسب چرا باید بره دانشگاه هی که Nدلار شهریه شه؟؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hosshah

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۸۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  تکنولوژی و مزایای تین کلاینت maral00 ۰ ۱,۷۸۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: maral00
  با خصوصیات تین کلاینت آشنا شوید zohreeee ۰ ۱,۶۷۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zohreeee
Exclamation ارسال پرونده سربازی در تیر ماه....کمک کنید shayanww ۴ ۵,۰۷۱ ۰۷ مرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  شهریه فوق نجومی شبانه بهشتی! harry ۱۴ ۹,۹۹۱ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mehRUN
  تقسیم افراد به دو تیم ss311 ۲ ۱,۶۴۲ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  دوره آنلاین #Visual C (پروژه محور با هدف کسب مهارت های برنامه نویسی تیمی) nazi takpar ۴ ۳,۴۳۷ ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nazi takpar
  فروش هر کتابی (کاملا نو) از پارسه که بخوای! (پیشنهاد تخفیفات فوق العاده جدید) lili36 ۵۱ ۲۵,۹۹۳ ۰۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: lili36
  حقوق ماهیانه برای رشته‌های روزانه shirin_sh ۲ ۲,۴۶۰ ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  تغییرات تیم مدیریت انجمن Bache Mosbat ۷ ۹,۵۳۱ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: noyasystem

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close