زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نکاتی که در طراحی یک سایت وجود دارد ( PHP,HTML,CSS,JS )

ارسال:
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۹ ب.ظ، توسط محسن جون.)
سلام دوستای عزیزم. پیشاپیش به دوستانی که منتظر جواب ارشدن و قبول شدن و خودشون خبر ندارن تبریک می گم Big Grin اونایی هم که قبول نشدن ان شالله موفق باشن همه چی که "ارشد" نیست زندگی زیبایی های دیگری هم دارد، کافیست چشم ها را بشوییم و جور دیگر ببینیم.

بچه ها من در شرف طراحی یک سایت هستم و تجربه م خ کمه . چند تا سوال بسیار کلی در مورد طراحی سایت دارم. امیدوارم دوستانی که حرفه ای هستن بتونن پست بزارن و این موضوع ادامه داشته باشه. به نظرم سوالای که برا من پیش اومده برا خیلیها ی دیگه هم مشترک باشه
دوستان فقط سعی کنید اگه میشه PHP رو پیش فرض قرار بدید

- یه سوال اینه که چطوری اون قسمتی رو که می خوایم توی کل صفحات سایت ظاهر بشه ثابت نگه داریم ؟( مثلا منوی اصلی)
- عایا استانداردی برای سازماندهی پوشه ها و قرار دادن فایل های html و PHP و CSS و... وجود داره ؟ معمولا چجوری باشه بهتره ؟
- و اینکه اگه کسی بخواد یه انجمن به سایتش اضافه کنه باید چطور اقدام کنه . چه مسائلی در این ضمینه وجود داره ؟
- ساخت صندوق دریافت و ارسال پیغام چی ؟
- مشکلات و مسائلی که در اتصال سایت به یک درگاه بانکی وجود داره ( مخصوصا مسائل امنیتی ) چیه ؟
- و یه سوال خیلی مهم این که در سایت هایی که پول رد و بدل میشه آیا استفاده از wordpress مورد امنیتی داره؟

اینا فقط چند تا سوال بود . امیدوارم دوستان خلاق باشن و موضوع رو ادامه بدن .
همتونو می بوسم :-*
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , ghiyam , mohammedi
ارسال:
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۲۰ ق.ظ
RE: نکاتی که در طراحی یک سایت وجود دارد ( PHP,HTML,CSS,JS )
(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ)محسن جون نوشته شده توسط:  - و یه سوال خیلی مهم این که در سایت هایی که پول رد و بدل میشه آیا استفاده از wordpress مورد امنیتی داره؟

من یه سایت با وردپرس داشتم که از طریق یکی از سایت هایی که درگاه پرداخت آنلاین ارائه میدن هزینه محصولاتم رو دریافت میکردم و مشکل امنیتی برام پیش نیومد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: محسن جون , ghiyam
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ
خب اونایی که میدونند، بگن ما هم بدونیم!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
**وَلاَ تَمْشِ فِی الأَرْضِ مَرَحًا إِنَّکَ لَن تَخْرِقَ الأَرْضَ وَلَن تَبْلُغَ الْجِبَالَ طُولًا**
و در روی زمین به نخوت گام برمدار چرا که هرگز زمین را نمى‏توانى شکافت و در بلندى به کوهها نمى‏توانى رسید (۳۷) سوره مبارکه الإسراء
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: محسن جون
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط poldasht.)
RE: نکاتی که در طراحی یک سایت وجود دارد ( PHP,HTML,CSS,JS )
سلام،

اول بگم که من یادم نیست و نمیتونم دیگه اینا رو عملا کار کنم (مگه اینکه بشینم یه مطالعه ای کنم)، اما ایده کلی را تا جایی که بلدم میگم.

- یه سوال اینه که چطوری اون قسمتی رو که می خوایم توی کل صفحات سایت ظاهر بشه ثابت نگه داریم ؟( مثلا منوی اصلی)
این قسمت رو بهش میگن مستر اسلو، تو دات نت که با چند تا کلیک حل میشه اما تو PHP یه فایل PHP (تنها بخش منو که میخوایید) می سازید بعد با استفاده از توابع مخصوصش فراخوانیش میکنید.

در کل برای طراحی به این سبک که بعضی جاهاش همیشه تو تموم پیج ها ثابت باشه، ابتدا تمام فایل هایی که ثابت هستنتد رو طراحی و در فایلهای جداگانه ذخیره کنید. بعد تو صفحه اصلی فراخوانی کنید. چیزی شبیه به این: (مثلا)
load header.php
load menu.php
load rside.php
load content.php (**)
load footer.php،

که در این مثال همه بخش ها ثابت هستند و در فایل index.php فراخوانی میشند. اما خب با توجه به پارامترهایی که میگیری از url، محتوای content رو عوض میکنی.

- عایا استانداردی برای سازماندهی پوشه ها و قرار دادن فایل های html و PHP و CSS و... وجود داره ؟ معمولا چجوری باشه بهتره ؟
راستش دقیقا نمیدونم استانداردی هست یا نه! اما حالت ایده آل اینه که مثلا برای توابع یه پوشه داشته باشی، برای پوسته سایت یه پوشه دیگه که همین پوشه دارای پوشه های دیگری برای سازماندهی css، image و ... است.
یعنی به نظر من طوری کار کنی که اگه یکی اومد خیلی راحت بدونه که تم شما در کدام پوشه هست و یا توابع شما در کدام پوشه است، قسمت مدیر کدام پوشه و ...

- و اینکه اگه کسی بخواد یه انجمن به سایتش اضافه کنه باید چطور اقدام کنه . چه مسائلی در این ضمینه وجود داره ؟
خب مونده به اینکه مبنای وبسایتتون چی هست. اگه خودتون از پایه کار کرده اید، میتونید با کمی تغییرات در اسکریپت های فروم حاضر، اونو با سایتتون وفق بدید (و یا برعکس)، یکم زمانبره. و یا اینکه خودتون بشینید و از اول یکی طراحی کنید که بد هم نیست واسه رزومه کاری (به نظر من)

اما اگه از یه مدیریت محتوا اضافه میکنید، معمولا تو اینترنت فروم هایی که با این مدیریت محتواها سازگار هست رو توضیح کافی داده اند.

البته در حالت کلی میتونید خودتون هم یه نو آوری هایی داشته باشید و چون مدیریت سایت رو در دست دارید، میتونید با کد نویسی بین این دو ارتباط برقرار کنید بدون تغییر ساختار. اگه درگیرش بشید میفهمید کاری نیست.

- ساخت صندوق دریافت و ارسال پیغام چی ؟
دقیقا متوجه نشدم.

- مشکلات و مسائلی که در اتصال سایت به یک درگاه بانکی وجود داره ( مخصوصا مسائل امنیتی ) چیه ؟
اینو کار نکرده ام اما امنیت اینجور سایت ها علارغم اینکه به سایت شما هم مربوط میشه اما بیشتر به سایت درگاه مربوط میشه و اونا توضیحات کافی هم میدند تا بتونید این کارو انجام بدید (با رعایت مسائل امنیتی). اما خودم هنوز تو این قسمت تجربه ای ندارم.

- و یه سوال خیلی مهم این که در سایت هایی که پول رد و بدل میشه آیا استفاده از wordpress مورد امنیتی داره؟
همانطور که گفتم امنیت بیشتر به سایت درگاه مربوط میشه. اما در حالت خیلی کلی تر، سایت هایی که توسط مدیریت محتوا مثل وردپرس راه اندازی میشند آسیب پذیر ترند، به شرطی که شما نکات امنیتی را در برنامه خود رعایت کنید.
دلیلشم از نظر من اینه که وردپرس و یا امثال آن، بدلیل اینکه شناخته شده هستند، ازشون بعنوان موش آزمایشگاهی استفاده میشه، و چون خیلی سایت باهاش راه اندازی شده، معمولا سعی میکنند باگ هاشو پیدا کنند و منتشر کنند.
اما کمتر کسی پیدا میشه که بیاد یه سایتی که کلا ساختارش با سایتهای دیگه فرق داره رو مطالعه کنه. مگر اینکه یه هدفی داشته باشه. که اونم به قول یه بزرگی که میگه هیچ کامپیوتری امن نیست مگر اینکه کلا قطعاطشو داغون کنی.

هر کسی یه ایده ای داره، خوشحال میشم اگه این سوالاتو کاملتر کنید. تئوری حاضرم استفاده کنم Smile .

(۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ)محسن جون نوشته شده توسط:  همتونو می بوسم :-*

منم همینطور Smile

ورود به سایت ->
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

*** به زودی نرم‌افزار تحت وب برای تسهیل دانشجویان و افراد جویای علم رونمایی خواهد شد ***

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: محسن جون

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۰,۸۰۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۳,۹۹۹ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۱۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۹ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۳ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۸۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۳۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۹۲ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close