زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعتراض به کلید سوال ۴۰ (محاسبات) مهندسی کامپیوتر

ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ق.ظ
با سلام.
سوال ۴۰ محاسبات عددی که تعداد کسرهای تفاضلی برای i=1,...,n را می خواست، سازمان سنجش در کلید اولیه گزینه n(n+1)/2 را صحیح اعلام کرده بود و با توجه به کلید و پاسخنامه ارائه شده و مقایسه آن با کلید اولیه جواب این سوال تصحیح نگردیده است. طبق حل پارسه و زدن یک مثال به سادگی می توان به گزینه صحیح یعنی n(n-1)/2 پی برد ولی گزینه دیگری را برای جواب درنظر گرفته اند(دلیل آن هم این است که طراح به اشتباه i را از صفر درنظر گرفته و گزینه صحیح را n(n+1)/2 اعلام کرده است درحالی که i از یک شروع می شود)
لذا از تمامی دوستان تقاضا دارم که برای تغییر کلید این سوال اعتراض نمایند ان شالله که فرجی خواهد شد.
در ضمن خیلی ها از این تست به خاطر کلید اشتباه ضرر کردند.
با تشکر
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: misagh01
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۵۶ ق.ظ
RE: اعتراض به کلید سوال ۴۰ (محاسبات) مهندسی کامپیوتر
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال قبلا هم واسه علوم کامپیوتر اومده و جوابش هم n(n+1)/2 میباشد میتونید به کتاب انالیز عددی پوران مراجعه کنید(هر چند خودم هم غلط زدم)
با سلام.
اگر امکان دارد از این سوال در کتاب پوران، عکس گرفته و آپلود نمایید من خودم به این کتاب دسترسی ندارم.با تشکر
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۱۸ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ ق.ظ)javad_2020 نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال قبلا هم واسه علوم کامپیوتر اومده و جوابش هم n(n+1)/2 میباشد میتونید به کتاب انالیز عددی پوران مراجعه کنید(هر چند خودم هم غلط زدم)
با سلام.
اگر امکان دارد از این سوال در کتاب پوران، عکس گرفته و آپلود نمایید من خودم به این کتاب دسترسی ندارم.با تشکر

توی پوران تعداد نقاط با این سوال فرق می کنه !!!!!
۲
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۲۳ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۱۸ ق.ظ)amir2930 نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۵۶ ق.ظ)javad_2020 نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۱۶ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این سوال قبلا هم واسه علوم کامپیوتر اومده و جوابش هم n(n+1)/2 میباشد میتونید به کتاب انالیز عددی پوران مراجعه کنید(هر چند خودم هم غلط زدم)
با سلام.

توی پوران تعداد نقاط با این سوال فرق می کنه !!!!!
من هم که به تعداد نقاط شروع اشاره کرده ام که i از ۱ شروع می شود نه از ۰ ، به خاطر همین جواب n(n-1)/2 می شود نه n(n+1)/2 .
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۳۷ ق.ظ
من هم همون n(n-1)/2 زدم
ولی دیگه فکر نمیکنم بشه کاری کرد
اگر میخواستن اصلاح کنن میکردن
درصدش هم مهمه! یه سوال غلط تبدیل میشه به یه سوال درست

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۰
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط mohsen100.)
واقعا این سوال ازون سوالایی بود که با اطمینان صد در صدی جواب دادیم و تو خوابم فکرشو نمیکردیم که غلط باشه:-)
۲
۰
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۴۸ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۵ ق.ظ)mohsen100 نوشته شده توسط:  واقعا این سوال ازون سوالایی بود که با اطمینان صد در صدی جواب دادیم و تو خوابم فکرشو نمیکردیم که غلط باشه:-)

اتفاقا منم این سوال رو حل کردم به همین جواب رسیدم ولی با توجه به تجربه کنکور سال قبل جرات نکردم تو پاسخ نامه بزنم و الان خوشحالم! Big Grin

[تصویر:  balloons.gif]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohsen100
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۰ ق.ظ
پاسخ : RE: اعتراض به کلید سوال ۴۰ (محاسبات) مهندسی کامپیوتر
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۴۸ ق.ظ)Amoojan نوشته شده توسط:  اتفاقا منم این سوال رو حل کردم به همین جواب رسیدم ولی با توجه به تجربه کنکور سال قبل جرات نکردم تو پاسخ نامه بزنم و الان خوشحالم! Big Grin

عمو جان :-)
منم تجربه های زیادی از کنکور ناکام پارسال داشتم ولی انگار بازم گول طراحو خوردم:-)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , Riemann , 2star
ارسال:
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ق.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۷ ق.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  من هم همون n(n-1)/2 زدم
ولی دیگه فکر نمیکنم بشه کاری کرد
اگر میخواستن اصلاح کنن میکردن
درصدش هم مهمه! یه سوال غلط تبدیل میشه به یه سوال درست
با سلام
ناامید نباشید اگه همه با هم اعتراض کنیم حتماً کلید را درست می کنند.
این تست برای کسانی که زده اند خیلی مهم است (کسانی که درست زده اند ولی به خاطر کلید اشتباه، این تست را از دست داده اند، اگر این سوال درست شود ۸ درصد به درصد ریاضیشان اضافه می شود و ۴۰-۳۰ تا رتبه شان را جابه جا می کند).
خیلی ها هستند که به خاطر این تست ضرر کرده اند، کسانی که تهران قبول می شدند الآن استرس این را دارند که شهرستان هم قبول می شوند یا خیر و حتی کسانی هستند که به خاطر این تست امسال شهرستان هم قبول نمی شوند و باید یک ساله دیگر وقت و عمر خود را بابت کنکور هدر بدهند.
لذا از همه دوستان تقاضا می شود که برای این دوستان که آینده شان به این تست بستگی دارد، به کلید اعتراض کنند و کمی از بی عدالتی سنجش را تقلیل دهند.
با سپاس و تشکر از همه.
۲
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ب.ظ
سلام!
دوستان وقت خودمونو اینجا الکی هدر ندهیم.منم سوال ۴۰ رو n*n-1/2 زدم اگه متن اعتراضی می خواین بنویسید هممون هم با هم اعتراض کنیم .من راهم تا تهران دوره ولی اگه بگید سنجش هم میایم اگه می دونید اعتراض کنیم درست می شه.
۱
۰
ارسال: #۱۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۴ ب.ظ
فکر کنم بهتره اول کسایی که هر کدوم گزینه ها رو زدن جواب تشریحیشون رو قرار بدن شاید اشتباه از طرف ما باشه Smile
یا اگر جایی گذاشته شده لینک بدید ببینم گرچه چیز زیادی از ریاضی یادم نمونده

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۰ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۴ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  فکر کنم بهتره اول کسایی که هر کدوم گزینه ها رو زدن جواب تشریحیشون رو قرار بدن شاید اشتباه از طرف ما باشه Smile
یا اگر جایی گذاشته شده لینک بدید ببینم گرچه چیز زیادی از ریاضی یادم نمونده
جواب پارسه رو آپلود کردم هرچند که پارسه بعضی از سوالات را غلط جواب داده ولی جواب این سوال، درست است. حتی با زدن یک مثال می توان به جواب صحیح پی برد.

فایل‌(های) پیوست شده
Mohasebat _computer.pdf
اندازه فایل: ۴۹/۶ KB
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: matt2007
ارسال: #۱۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۱۶ ب.ظ
من این سوالو با اطمینان حل کرده یودم.اگه متنی بنویسید ههمون با هم اعتراض می دیم.
۱
۰
ارسال: #۱۴
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۱۶ ب.ظ)نازین نوشته شده توسط:  من این سوالو با اطمینان حل کرده یودم.اگه متنی بنویسید ههمون با هم اعتراض می دیم.
من هم موافق اعتراض دسته جمعی هستم.
از دوستانی که انشای خوبی دارند تقاضا می شود که برای گرفتن حقمون یک متن خوب برای اعتراض تنظیم نمایند.
با تشکر
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ
ما هیچ کاری انجام نمی دهیم چون مطمئن نیستیم اعتراض کنیم درست می شه یا نه !فقط اونقد اینجا حرف می زنیم و آخر سرتصمیم می گیریم که بیخیال بشیم و برای سال بعد بخونیم یا با همین رتبه بریم دانشگاه درس بخونیم.مشکل من فقط درس ریاضی نیست .ولی .......
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۵ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۸ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  اعتراض به حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری q88lp ۱ ۲,۳۳۶ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaja
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۸۰۴ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۶۴۲ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۳۰ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  قبولی الگوریتم محاسبات mrazizi ۵ ۴,۷۶۰ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۱۲۱ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
Question معرفی رشته الگوریتمها و محاسبات marvelous ۰ ۳,۲۴۱ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close