زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اشتباهات رایج املایی و راه حل ها

نظرسنجی: آیا از گسترش این تاپیک استقبال می کنید؟
بله
خیر
[نمایش نتایج]

ارسال:
۲۱ تیر ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
سلام
پیرو تاپیک انتقادی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
فکر کردم چقدر خوبه که جایی باشه که اشکالات رایج بیان بشه تا صحیح اون رو یاد بگیریم و بکار ببندیم.
خانم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
چند مورد رو ذکر کردند که در ذیل این پست اومده، امید دارم موارد بهتر و کاربردی تری به اون اضافه بشه و من هم بتونم قواعد زبان مادری‌ام رو به لطف این تاپیک تا حدی اصلاح کنم:

۱- همزه خیلی وقته از زبان فارسی حذف شده...کلمات منفرد همزه‌ی آخرشان حذف میشه کلمات مرکب(مضاف و مضاف الیه)‌ی می گیرند: "املا" نه املاء -"غلط املایی" - "درباره‌ی شعر"

۲-پیشوند فعل‌ها (به غیر از ن نفی)جدا نوشته میشه(با یک نیم فاصله):می نویسیم - می گید(می گویید)

لطفا دوستان اگر موردی رو اضافه می کنند شماره‌ها رو دنبال کنند، مثلا مورد بعدی باید ۳ باشه)

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X , فرناز خانم
ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۳ ق.ظ
۳-حرف نشانه‌ی "را"همیشه "پس از مفعول قرار می گیرد".

ننویسیم: نتایجی که امروز به دست آمد را گزارش می کنم.
بنویسیم: نتایجی را که امروز به دست آمد ،گزارش می کنم.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  راه حلی برای یافتن تداخل در روشهای تقدم Sepideh96 ۱ ۱,۹۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash
Question درخواست معرفی راه‌های مختلف مهاجرت deuxshiri ۳ ۴۹ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  هزینه راه اندازی یک سایت zohre321 ۴ ۳,۴۱۲ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abines
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۱۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  الگوریتم و راه حل با سیگما spyir ۳ ۴,۳۱۹ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  پروژه راه اندازی سیستم آموزش مجازی ۲afm ۰ ۲,۰۲۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۲afm
  آیا راه حل حریصانه دارند؟ maneshti ۴ ۲,۱۵۴ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  راه اندازی مقطع ارشد هوش مصنوعی و رباتیگز در دانشگاه تربیت مدرس plusdeck ۰ ۲,۳۰۳ ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: plusdeck
  اطلاعاتی درمورد رشته های سیستم های تکنولوژی اطلاعات ، سیستم های چند رسانه هایی و... elahehma ۰ ۱,۸۳۳ ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: elahehma

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close