زمان کنونی: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مجموعه همه ی رشته ی )۱۱+۰۰)

ارسال:

Doctorwho پرسیده:

مجموعه همه ی رشته ی )۱۱+۰۰)

با سلام

مجموعه همگی رشته های [tex](00 11)^{\ast}[/tex] را بنویسید ؟
باتشکر

۰
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

RE: مجموعه همه ی رشته ی )۱۱+۰۰)

وقتی یه پرانتز استار داره ما مختار هستیم به تعداد دلخواه از داخل پرانتز رشته ای برداریم و هر بار هر کدام از رشته های داخل پرانتز را که بخواهیم می توانیم برداریم و هر چند بار که رشته انتخاب کردیم این ها را به هم الحاق می کنیم.
مثلا این جا مختاریم هر چند بار که خواستم هر بار هر کدوم از ۱۱ یا ۰۰ انتخاب کنیم
مثلا ممکنه من هیچ انتخابی نکنم پس لاندا تولید می شه
ممکنه فقط یک بار ۱۱ انتخاب کنم یا فقط یک بار ۰۰ انتخاب کنم
ممکنه دوبار انتخاب کنم و هر دوبار ۱۱ انتخاب کنم پس رشته ی ۱۱۱۱ تولید می شه
یا دوبار ۰۰ انتخاب کنم که ۰۰۰۰ تولید می شه
یا یه دفعه ۰۰ انتخاب کنم و دفعه ی بعد ۱۱ پس ۰۰۱۱ تولید می شه یا اگه ترتیب انتخابم برعکس بشه ۱۱۰۰ تولید می شه
یا سه بار انتخاب کنم و دوبار ۱۱ و یک بار ۰۰ انتاب کنم می شه ۱۱۱۱۰۰
و...
پس رشته های زبان به این فرم هستند
لانداو ۰۰و ۱۱و ۰۰۱۱و ۱۱۰۰و ۰۰۰۰و ۱۱۱۱و ۱۱۱۱۱۱و ۰۰۰۰۰۰و ۱۱۱۱۰۰و ۱۱۰۰۱۱و ۱۱۰۰۰۰و ۰۰۰۰۱۱و ....
پس می شه به طور کلی گفت که رشته های زبان رشته هایی متشکل از ۰۰ و ۱۱ هستند یعنی هر بار که در رشته مان ۰ ای می بینیم حتما باید تعداد ۰ های کنار هم زوج باشد و هم چنین تعداد صفرهای کنار هم هم باید زوج باشد

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۶۸ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۸۵ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  همه چیز در مورد هوش مصنوعی ۲۰۶۳ ۲۶ ۳۱,۷۵۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مجموعه آموزش تصویری شبکه های پتری رنگی net work ۰ ۲,۱۲۶ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۴۰۴ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
  مجموعه آموزشی رایگان برنامه نویسی متلب net work ۰ ۱,۹۹۳ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱ ب.ظ
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۹۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۵۷۳ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
  مانشت اینجا.مانشت اونجا...مانشت همه جا fahimehazimi ۵ ۵,۸۴۱ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsami
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۱۵ ۱۷,۲۹۱ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: *farnaz*

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close