زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند نمونه CPU

ارسال:

Emadsmart پرسیده:

Question چند نمونه CPU

سلام دوستان
امیدوارم خوب باشید
استاد ما
گفته که برای هرکدوم از معماری های SISD SIMD MISD MIMD سه نمونه CPU + چند تا از ویژگی هاش مثل عرض ثبات داده و ... مثال بزنید
من هرچقدر تو نت گشتم، جز واسه SISD اونم فقط یدونه(پمتیوم) دیگه واسه هیچ کودوم هیچ چی پیدا نکردم Sad(
کسی هست بتونه کمکم کنه؟
من صرفا اسم CPU میخوام چون واقعا نیست خدا روشکر قسمت ویژگی هاش هم تو خیلی از سایت ها هست هم اگه مثلا واسه اینتل باشه تو سایتش کامل هست!
ممنون میشم اگه کسی میتونست، کمکم کنه RolleyesRolleyesRolleyes
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

RE: چند نمونه CPU

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱ ق.ظ)Emadsmart نوشته شده توسط:  سلام دوستان
امیدوارم خوب باشید
استاد ما
گفته که برای هرکدوم از معماری های SISD SIMD MISD MIMD سه نمونه CPU + چند تا از ویژگی هاش مثل عرض ثبات داده و ... مثال بزنید
من هرچقدر تو نت گشتم، جز واسه SISD اونم فقط یدونه(پمتیوم) دیگه واسه هیچ کودوم هیچ چی پیدا نکردم Sad(
کسی هست بتونه کمکم کنه؟
من صرفا اسم CPU میخوام چون واقعا نیست خدا روشکر قسمت ویژگی هاش هم تو خیلی از سایت ها هست هم اگه مثلا واسه اینتل باشه تو سایتش کامل هست!

SISD: Intel Pentium 4
SIMD: SSE instructions of x86
MISD: No examples today
MIMD: Intel Xeon e5345 (Clovertown)

اکثر پردازنده های قدیمی ساخت قبل از ۲۰۰۴ (غیر از کامپیوترهای برداری و سوپرکامپیوترها) در دسته SISD هستند.
هر پردازنده Multicore امروزی که Shared Memory است، در دسته MIMDها قرار می گیرد، پردازنده های Intel Larrabee مثالی از این نوع پردازنده ها هستند که به عنوان مثال نوع i7 تولید سال ۲۰۱۳ دارای چهار هسته می باشد.
کامپیوترهای برداری در دسته SIMDها قرار می گیرند و همه پردازنده های تک هسته Intel که SSE را پشتیبانی می کنند از این قبیل هستند. مثال های دیگر Illiac IV سال ۱۹۷۴ و Xplor از شرکت Pyxsys سال ۲۰۰۱ هستند.
پردازنده ای دسته MISD هم وجود ندارد (یعنی اکثراً این دسته را منطقی نمی دانند) ولی بعضی افراد به غلط معماری های Pipeline و Systolic Arrayها را جز این دسته می دانند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

Emadsmart پاسخ داده:

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۷:۲۳ ب.ظ)JFarzam نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱ ق.ظ)Emadsmart نوشته شده توسط:  سلام دوستان
امیدوارم خوب باشید
استاد ما
کسی هست بتونه کمکم کنه؟

SISD: Intel Pentium 4
SIMD: SSE instructions of x86
MISD: No examples today
MIMD: Intel Xeon e5345 (Clovertown)

اکثر پردازنده های قدیمی ساخت قبل از ۲۰۰۴ (غیر از کامپیوترهای برداری و سوپرکامپیوترها) در دسته SISD هستند.
هر پردازنده های Multicore امروزی که Shared Memory است، در دسته MIMDها قرار می گیرد، پردازنده های Intel Larrabee مثالی از این نوع پردازنده ها هستند که به عنوان مثال نوع i7 تولید سال ۲۰۱۳ دارای چهار هسته می باشد.
کامپیوترهای برداری در دسته SIMDها قرار می گیرند و همه پردازنده های تک هسته Intel که SSE را پشتیبانی می کنند از این قبیل هستند. مثال های دیگر Illiac IV سال ۱۹۷۴ و Xplor از شرکت Pyxsys سال ۲۰۰۱ هستند.
پردازنده ای دسته MISD هم وجود ندارد (یعنی اکثراً این دسته را منطقی نمی دانند) ولی بعضی افراد به غلط معماری های Pipeline و Systolic Arrayها را جز این دسته می دانند.

ممنونممممممممممممممممممممممممممممممممممم
ولی پس این چی میگه؟ Sad

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینکه میگه simd ???????????
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Farzamm پاسخ داده:

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ب.ظ)Emadsmart نوشته شده توسط:  ممنونممممممممممممممممممممممممممممممممممم
ولی پس این چی میگه؟ Sad

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینکه میگه simd ???????????

همانطور که گفتم همه پردازنده های Intel که دارای Streaming SIMD Extensions=SSE هستند، می توانند جز دسته SIMDها قرار گیرند.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۵۹ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۸ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۵۰۰ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۶۱۱ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۸۰۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۵۷ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۸۱۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  نمونه تست برای دروس ارشد marvelous ۵ ۳,۸۸۹ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
Lightbulb درخواست نمونه سوالات دروس ارشد Dark Knight ۱۰۴ ۹۳,۵۷۶ ۱۴ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه امیروداعی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close