زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال پنجم از فصل اول

ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط hatami.)
سوال پنجم از فصل اول
بنده یک برنامه ای دارم که در قسمتی از برنامه منتظر یک ورودی از کاربر میباشد مثلا منتظر است که شخص نام کاربری را وارد کند .
این وقفه‌ای که ایجاد میشود چه نوع وقفه‌ای است ؟ (تالیفی )
۱/ سیگنال
۲/وقفه نرم افزاری
۳/ وقفه سخت افزاری
۴/ exception

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۹ ق.ظ
سوال پنجم از فصل اول
جواب: ۲
گزینه ۱ که نیست چون اصلا توی وقفه‌ها چیزی به نام سیگنال نداریم
گزینه ۲ درسته-چون وقفه نرم افزاری یعنی اگر برنامه درخواستهایی داشتند و وقفه صادر میکند و نمونه اش هم همین صورت تست است
گزینه ۳-وقفه سخت افزاری را فقط بخشهای سخت افزاری مثل لوازم i/o صادر میکنند
گزینه ۴-exceptionهم اصلا ربطی به وقفه ندارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , ayfer.a11
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۵:۰۶ ق.ظ، توسط narges_r.)
RE: سوال پنجم از فصل اول
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  جواب: ۲
گزینه ۱ که نیست چون اصلا توی وقفه‌ها چیزی به نام سیگنال نداریم
گزینه ۲ درسته-چون وقفه نرم افزاری یعنی اگر برنامه درخواستهایی داشتند و وقفه صادر میکند و نمونه اش هم همین صورت تست است
گزینه ۳-وقفه سخت افزاری را فقط بخشهای سخت افزاری مثل لوازم i/o صادر میکنند
گزینه ۴-exceptionهم اصلا ربطی به وقفه ندارد
در کتاب اقای حقیقت در دسته وقفه های نرم افزاری یک وقفه به نام وقفه سیگنال وجود داره با این توضیح:"سیگنال‌: یک وقفه نرم افزاری است که توسط یک فرایند یا سیستم عامل یا کاربر به یک یا چند فرایند ارسال میشود فرایندی که سیگنال را دریافت میکند میتواند از ان صرف نظر کند یا با اجرای یک تابع خاص به سیگنال پاسخ دهد"

من فکر میکنم گزینه ۳ صحیح است
با توجه به اینکه وقثه های نرم افزاری همگام و وقفه های سخت افزاری ناهمگام هستند وهمینطور اینکه وقتی وقفه ای همگام باشد درهنگام وقوع وقفه پاسخ داده میشود ولی در این سوال وقفه مورد نظر همگام نیست و برای پاسخ انتظار وجود دارد این وقفه سخت افزاریست
در کل وقفه های نرم افزاری سه دسته هستند:
۱- فراخوان سیستمی: وقثه هایی که وقتی رخ میدهند که برنامه سطح کاربر نیاز به استفاده از سرویس های سطح هسته سیستم عامل داشته باشد
۲- خطای برنامه یا exception‌: این وقفه‌ها وقتی رخ میدهند که دستورالعمل جاری بخواهد عملی را انجام دهد که غیر مجاز است مانند تقسیم بر صفر
۳ - سیگنال‌: بالا توضیحات کامل داده شد.
این وقفه هیچ کدام از این سه نوع وقفه نیست پس وقفه سخت افزاریست
 سپاس‌گزاری شده توسط: M a h d i
ارسال:
۱۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
اگه طبق دسته بندیها بخوای جواب بدی میشه گزینه ۳ ... دلیلش هم اینه که صفحه کلید به پردازنده بعد از تکمیل درخواست یه وقفه میده
(وقفه سیگنال‌، همون ارتباط بین فرایندهاست که در فصل های بعدی مطرح میشه ....)
(وقفه exception‌: جزء خطاهای نرم افزاری محسوب میشه)

how i wish....
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ ق.ظ
سوال پنجم از فصل اول
بچه‌ها یه جورایی همتون دارید اشتباه میگید به سوال دقت کنید narges دلیلت درسته ولی به کل انگار دلیلت را خودت نقض کردی

ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۳ ق.ظ
سوال پنجم از فصل اول
نرگس خانم شما گفتید سیگنال میتونه توسط کاربر به فرآیند ارسال بشه.این وقفه نمی تونه سیگنال باشه؟
(البته من سیستم عامل بلد نیستما همینجوری نظرم رو گفتم)

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
ارسال:
۱۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۱۴ ب.ظ
(۱۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۱۸ ب.ظ)mystack نوشته شده توسط:  اگه طبق دسته بندیها بخوای جواب بدی میشه گزینه ۳ ... دلیلش هم اینه که صفحه کلید به پردازنده بعد از تکمیل درخواست یه وقفه میده
(وقفه سیگنال‌، همون ارتباط بین فرایندهاست که در فصل های بعدی مطرح میشه ....)
(وقفه exception‌: جزء خطاهای نرم افزاری محسوب میشه)
ولی این سئوال داره میگه که درقسمتی از برنامه منتظر هستیم.یعنی یک وقفه صادر شده و برنامه را متوقف کرده و منتظر است.نه اینکه عملی که کاربر انجام میدهد چه جور وقفه ایست.

من هنوز روی جواب خودم پافشاری میکنمSmile
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ، توسط narges_r.)
(۱۱ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۳ ق.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  نرگس خانم شما گفتید سیگنال میتونه توسط کاربر به فرآیند ارسال بشه.این وقفه نمی تونه سیگنال باشه؟
(البته من سیستم عامل بلد نیستما همینجوری نظرم رو گفتم)

افاق خانوم من هم سیستم عاملل بلد نیستم و درواقع در این درس خیلی ضعیف هستم این مطالب از کتاب اقای حقیقت خوندم(فصل اول صفحه ۸)

به نظر میاد در اینجا وقفه همگام هست و یک وقفه نرم افزاری باشه
فکر میکنم همگام هست چون تا نام کاربری وارد نشود از ادامه برنامه عاجز هستیم
البته سیگنال و exception هر دو از دسته وقفه های نرم افزاری هستند یعنی درواقع اگر گزینه دوم انتخاب شود شامل گزینه های یک و چهار هم میشود ولی از انجا که وقفه های نرم افزاری شامل سه گروه هستند و مطابق توضیحاتی که بالا دادم این وقفه هیچکدام از وقفه های exception و فراخوان سیستمی نیست و همینطورر اینکه با تعریف سیگنال که میگوید ارسال وقفه از طرف کاربر به فرایند است همخوانی دارد پس فکر میکنم میتوان گزینه سیگنال را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کرد
ارسال:
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۴ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر میکنم همگام هست چون تا نام کاربری وارد نشود از ادامه برنامه عاجز هستیم
ولی این سئوال درباره اتفاقات بعد از ورود نام کاربری بحث نمیکند ،درمورد وقفه ای که باعث متوقف شدن برنامه شده و باعث شده که حالا برنامه بایستد و منتظر باشد بحث میکند
البته نمیگم که جوابتون اشتباهه
ارسال: #۱۰
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ق.ظ
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۴ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر میکنم همگام هست چون تا نام کاربری وارد نشود از ادامه برنامه عاجز هستیم
ولی این سئوال درباره اتفاقات بعد از ورود نام کاربری بحث نمیکند ،درمورد وقفه ای که باعث متوقف شدن برنامه شده و باعث شده که حالا برنامه بایستد و منتظر باشد بحث میکند
خب یک برنامه در حال اجراست به جایی میرسه که باید یک ارسال از طرف کاربر وجود داشته باشه و تا ارسال انجام نشه برنامه ادامه پیدا نمیکنه خب این معنی همگام بودن میده یعنی تا قبل از ورود نام کاربری برنامه متوقف شده تا نام کاربری وارد نشه برنامه ادامه پیدا نمیکنه و کاری به بعد از ورود نام کاربری نداریم
فرق وفقه همگام و ناهمگام در اینه که ناهمگام بدون توجه به وضعیت برنامه رخ میده اما همگام با توجه به شرایط برنامه رخ میده در اینجا هم با توجه به شرایط فعلی برنامه رخ داده که معنی همگام بودن اون هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , اوبالیت به بو
ارسال: #۱۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ ق.ظ
سوال پنجم از فصل اول
در واقع ما منتظر یک ورودی / خروجی یا همون I/O خودمون هستیم و این هم یک وفقه‌ی سخت افزاریه پس به نظر من گزینه ۳ صحیحه

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi , ayfer.a11
ارسال: #۱۲
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۶ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
ببینید تمام درخواستهای I/O بلا استثنا متعلق به دسته وقفه های سخت افزاریه (نقل از کتاب دکتر حقیقت)

وقفه های نرم افزاری برخلاف اسمشون که گول زنندس ..مربوط به خطاهای نرم افزاری یا فراخوانیهای سیستمی و البته سیگنال بین فرایندها و یا سیستم عامل و فرایندهاست ......

حالا اینجا یک جایی از برنامه درخواست I/O شده‌: خوب دوبار به پردازنده وقفه داده میشه
یکی هنگام درخواست ورودی و دیگری هنگام تکمیل I/O حالا کدومش مد نظره ؟؟؟

how i wish....
ارسال: #۱۳
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۸ ب.ظ
سوال پنجم از فصل اول
حتی درخواست ورودی هم جزو وقفه های سخت افزاری به حساب میاد.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jabar-Asadi
ارسال: #۱۴
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۹ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۸ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  حتی درخواست ورودی هم جزو وقفه های سخت افزاری به حساب میاد.
=============
خوب دیگه خلاص !!! .....

how i wish....
ارسال: #۱۵
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ، توسط hatami.)
(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۵ ب.ظ)mystack نوشته شده توسط:  ببینید تمام درخواستهای I/O بلا استثنا متعلق به دسته وقفه های سخت افزاریه (نقل از کتاب دکتر حقیقت)

وقفه های نرم افزاری برخلاف اسمشون که گول زنندس ..مربوط به خطاهای نرم افزاری یا فراخوانیهای سیستمی و البته سیگنال بین فرایندها و یا سیستم عامل و فرایندهاست ......

حالا اینجا یک جایی از برنامه درخواست I/O شده‌: خوب دوبار به پردازنده وقفه داده میشه
یکی هنگام درخواست ورودی و دیگری هنگام تکمیل I/O حالا کدومش مد نظره ؟؟؟

آفرین دو نوع وقفه اینجا مطرح است ولی من منظورم را رسوندم و سوال واضحه
دوباره سوال را چک کنید .

(۱۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۴۴ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(12 مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۲۷ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  فکر میکنم همگام هست چون تا نام کاربری وارد نشود از ادامه برنامه عاجز هستیم
خب یک برنامه در حال اجراست به جایی میرسه که باید یک ارسال از طرف کاربر وجود داشته باشه و تا ارسال انجام نشه برنامه ادامه پیدا نمیکنه خب این معنی همگام بودن میده یعنی تا قبل از ورود نام کاربری برنامه متوقف شده تا نام کاربری وارد نشه برنامه ادامه پیدا نمیکنه و کاری به بعد از ورود نام کاربری نداریم
فرق وفقه همگام و ناهمگام در اینه که ناهمگام بدون توجه به وضعیت برنامه رخ میده اما همگام با توجه به شرایط برنامه رخ میده در اینجا هم با توجه به شرایط فعلی برنامه رخ داده که معنی همگام بودن اون هست
نکته اصلی را فهمیدید ولی هنوز جوابتون اشتباهه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۸۸۳ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  فصل Np , Np hard nazanin2020 ۱ ۱,۷۹۰ ۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۶۱ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۶۱۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۷ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۴۱۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۵۲۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۳۷ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دانلود کتاب clrs ویرایش سوم چاپ پنجم jazana ۷ ۹,۰۴۹ ۳۰ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: faraaz_mb
  فصل " حل معادله دیفرانسیل با کمک سری ها" در معادلات دیفرانسیل را نمی فهمم!! saeid4x ۳ ۵,۰۵۳ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: CSX

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close