زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات پیرامون منبع ریاضی مهندسی

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
برای ریاضی مهندسی چه کتابی رو بخونیم
این ریاضی مهندسی خیلی سخته. شما چه جوری می خونین؟ هیچی بلد نیستم
من کتاب مدرسان رو خریدم. واسه شرو خوبه؟
نمیشه حذف کرد؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
چه کتابی رو بخونیم
نه دوست عزیز هیچ درسی را هیچ وقت حذف نکن نهایتش اینه که دو هفته واسه یه درس وقت می ذاری ولی حذفش نکن معلوم نیست شاید امسال سوالای ریاضی مهندسی را راحت دادن

کتابهای نصیر و پارسه(۸۹) هم خوبن

پازل دل یکی رو بهم ریختن هنر نیست ..... هر وقت با تیکه های شکسته ی دل یک نفر یک پازل دل جدید براش ساختی هنر کردی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r , fateme66 , پشتکار
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ب.ظ
RE: چه کتابی رو بخونیم
در مورد منابع زیاد توی انجمن بحث شده! بگردید پیدا میکنید!
ریاضی مهندسی کتاب مهندس کریمی خوبه! مدرسان رو نمی دونم!
حیفه که حذفش کنید! درس سختی نیست!

حسرت نبرم به خواب آن مرداب / کآرام درون دشت شب خفته است / دریایم و نیست باکم ازطوفان / دریا همه عمر خوابش آشفته است “شفیعی کدکنی”
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r , fa_te64 , پشتکار , fateme66
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ب.ظ
چه کتابی رو بخونیم
از کجا کتاب کریمی رو گیر بیارم؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۷ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  این ریاضی مهندسی خیلی سخته. شما چه جوری می خونین؟ هیچی بلد نیستم
من کتاب مدرسان رو خریدم. واسه شرو خوبه؟
نمیشه حذف کرد؟

کتاب خیلی خوبیه ولی نه برای شروع
اگه اراده و پشتکار دارید از الان شروع به خوندنش کنید والا حذفش کنید چون ظاهراً تو این درس ضعیف هستید پس اگه قصد داری بخونیش وقتش توی تابستونه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۰ ب.ظ
چه کتابی رو بخونیم
ضعیف تا دلت بخاد هستم از حد و مشتق و انتگرال چیزی یادم نیست. اما اگه بدونم واسه قبولی ارشد لازمه هر طور شده می خونمش . حالا چی؟
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۰ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  ضعیف تا دلت بخاد هستم از حد و مشتق و انتگرال چیزی یادم نیست. اما اگه بدونم واسه قبولی ارشد لازمه هر طور شده می خونمش . حالا چی؟
خیلی ریسک بالایی داره . ببین می تونی یه بخش راحتش رو بخونی یا نه‌، اگه نه کلاً حذفش کن اما هیچیک از ۳ درس دیگه ریاضی رو حق نداری حذف کنی
بازم به اراده خودت و سطح علمیت بستگی داره.مثلاً اگه توی دروس مشترک و تخصصی ضعیف هستید مطمئن باشید حذف این درس بهترین کاره چون با این شرایط خوندن بقیه دروس از مهر تا بهمن برا شما کمه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۸:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ب.ظ، توسط marjan2001.)
چه کتابی رو بخونیم
من باز هم می گم هیچ درسی نباید حذف بشه من خودم به توصیه یکی از دوستام محاسبات را حذف کردم چون تو دانشگاه که نگرفته بودم و می گفتن خیلی هم سر کنکور وقتت را میگیره

شما اگه تو انتگرال و مشتق ایراد داری کتابهای خوب زیاد هست مث ریاضی ۶ یا کتاب ریاضی عمومی پیام نور همین کتابهای درس و کنکور مثل مدرسان هم خیلی روون گفتن

راستی من هم می تونم کمکتون کنم اگه سوالی تو انتگرال گیری و مشتق داشتید می تونید روی من حساب کنید
ولی من باز هم می گم هیچ درسی نباید حذف بشه
من حتی برای زبان هم یه کتاب واسه بهمن می خونم در حد یک هفته یا ده روز و سر کنکور هم احتمالا یک ربع براش وقت می ذارم حداقل یه نگاه سریع میندازم و راحتهاش را می زنم

شما اگه بخوای ریاضی مهندسی را حذف کنی گسسته هم که راحت نیست محاسبات هم مشکله فقط می مونه آمار و مطمئنا از ریاضیات نتیجه خوبی نمی گیری
شاید هم امسال سوالات ریاضی مهندسی را راحت دادن در حد به دست آوردن یه سری یا یه انتگرال یا یه مزدوج همساز

پازل دل یکی رو بهم ریختن هنر نیست ..... هر وقت با تیکه های شکسته ی دل یک نفر یک پازل دل جدید براش ساختی هنر کردی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r , fa_te64 , fateme66 , پشتکار , ana9940
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ب.ظ
چه کتابی رو بخونیم
من ریاضی مهندسی را به ۵ سوالش جواب صحیح دادم.جزوه پارسه با کتابش که فقط تست داشت کامل خوندم خیلی خوب توضیح داده اگه تو انتگرال و... هم مشکل داری به نظرم اول ریاضی ۱ را بخون چند تا تست ازش حل کن تا دستت تو مباحث اولیه باز بشه بعد ریاضی مهندسی را شروع کن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , fa_te64 , ایرسا , پشتکار
ارسال: #۱۰
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۸:۳۶ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  من ریاضی مهندسی را به ۵ سوالش جواب صحیح دادم.جزوه پارسه با کتابش که فقط تست داشت کامل خوندم خیلی خوب توضیح داده

دوست عزیز منظور شما فقط کتاب ریاضیات مهندسی محمد صادق معتقدی از کتاب های ارشد پارسه هست یا اینکه جزوه ای هست که در کلاس های پارسه تهران برگزار میشه.؟
ممنون میشم اگر توضیح بدین

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh-r , ایرسا
ارسال: #۱۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ق.ظ
چه کتابی رو بخونیم
نه همون کتابی که خودشون میدن.من هیچ کلاسی را شرکت نکردم .منظورم از جزوه توضیحاتی بود که در مورد درس داده بود یه کتاب دیگه جدا بود که فقط تست های سالهای پیش همه رشته‌ها بودن
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ب.ظ
چه کتابی رو بخونیم
سلام
برای یادگیری ریاضی از پایه
برای مشتق و انتگرال
دقیقا چه کتابی و معرفی می کنید ؟
من آموزش محور شیراز قبول شدم ولی ثبت نام نکردم چون مدرکش جالب نیست‌، رشتم مهندسی نر افزاره ولی مدیریت سیستم آی تی قبول شدم‌،
می خوام از الان شروع به خوندن کنم
چون از هنرستان به اینجا رسیدم پایه ریاضیم خیلی ضعیفه
از دوستانی که از رشته ریاضی فیزیک اومدن بالا ... لطفا کتاب معرفی کنن‌، شده کتابای درسی‌، فک می کنم حتی اگه بخوام حذف کنم ریاضی رو بازم یادگیریش لازمه .
فکر می کنید از الان شروع به خوندن کنم و از روزی ۵ ساعت شروع کنم می تونم به کنکور برسم ویا درسی که ضریبش کمتره حذف کنم ؟
مرسی .
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۰۳ ب.ظ
به نظر من بهترین کتاب برای یادگرفتن مباحث ریاضی عمومی مثل مشتق و انتگرال "توماس" هست. بعد از اون لیتهلد. برای یاد گرفتن مفاهیم ابتدایی به سراغ کتابای کنکوری نرید، چون معمولا بعد از آموزش نصفه و نیمه مطالب، فورا مثالهایی از پیچیده ترین مسائل ممکن در اون زمینه ارائه می دن که نه تنها بار آموزشی نداره، بلکه تخریب روحیه شدیدی برای نوآموز هم هست.

از الان شروع کنید می رسید. خیلی هم راحت. ولی هر چی به کنکور نزدیک می شید ساعات خوندن رو بیشتر کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , پشتکار
ارسال: #۱۴
۲۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ، توسط alamdar.)
چه کتابی رو بخونیم
منم به نظرم ریاضیات عمومی توماس فینی(جلد ۱) خیلی خوبه

متابهای دبیرستانم خوبه اگه خیلی پایه ای میخواید شروع کنید Big Grin
بچه‌ها آخرش نفهمیدیم چه کتابی واسه ریاضی مهندسی بخریم؟

من میخوام این درسو بالای ۶۰ بزنم امسال ... کتاب منبع هم کتاب ریاضیات مهندسی پیشرفته وایلی- برت رو دارم که از دیدنش وحشت میکنم Smile)

حالا واسه کنکور یا تست چی بخرم؟؟؟

ممنون

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۴ تیر ۱۳۹۰, ۰۷:۱۸ ب.ظ
سلام بچه‌ها خسته نباشین
بالاخره با ریاضی مهندسی دوست شدم و خوندمش اما فصل مشتقات جزئی رو حذف کردم و نمی خام بخونم به نظرتون کار بدی کردم؟Shy اخه خیلی فرمول داره رو مغزم میره . ات اینجاش هنر کردم و قفط به خاطر شما خوندمش Tongue

از روی پارسه قدیمی خوندمش. جدیدی زیادی حرف زده
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۱۸۹ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۹۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۲۹۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۱ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۱ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۰۵۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۵۷۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۰۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close