زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک در زمینه تهیه پروپوزال در مورد (IOT (internet of things

ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط behnaz_m.)
سلام دوستام من برای پایان نامه ارشدم در حال تهیه پرپوزال هستم و حوزه ی موضوعم درباره ی Internet of things هست میخوام درباره ی data aggregation یا data gathering در یک اجتماع هوشمند که براساس IOT است و از سنسورهای WSN استفاده میشه در اون کار کنم. در این باره هم مقاله خوندم . سوالی که از شما دارم اینه که اولا این موضوع در حد تز ارشد هست یا سنگینتره ؟
و اینکه اگه امکانش هست یه مقدار بهم جهت بدید و راهنمایی کنید که در چه حهتی مطالعه کنم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۳۱ ب.ظ
درود
من اصلا دز مورد IOT چیزی نمی دونم ولی می خواستم بگم که خوب دقت کن.
و این یعنی اینکه موضوعی رو انتخاب نکن اگه در موردش ایده نداری و نمی دونی کجاشو می تونی بهتر کنی.
و در نهایت باید بدونی می تونی دنیا رو تغییر بدی ولی این اتفاق قرار نیست داخل ۷۰ صفحه پایان نامه بیافته.

شاد باشید . بدرووود
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۴۳ ب.ظ
RE: کمک در زمینه تهیه پروپوزال در مورد (IOT (internet of things
(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۳۱ ب.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  درود
من اصلا دز مورد IOT چیزی نمی دونم ولی می خواستم بگم که خوب دقت کن.
و این یعنی اینکه موضوعی رو انتخاب نکن اگه در موردش ایده نداری و نمی دونی کجاشو می تونی بهتر کنی.
و در نهایت باید بدونی می تونی دنیا رو تغییر بدی ولی این اتفاق قرار نیست داخل ۷۰ صفحه پایان نامه بیافته.
مرسی از پاسختون ولی در نهایت مجبورم بین چیزایی که نمیدونم انتخاب کنم چون اصلا دید وسیعی ندارم Confused
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۳, ۱۰:۴۰ ب.ظ
RE: کمک در زمینه تهیه پروپوزال در مورد (IOT (internet of things
(۱۷ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۵۵ ب.ظ)behnaz_m نوشته شده توسط:  سلام دوستام من برای پایان نامه ارشدم در حال تهیه پرپوزال هستم و حوزه ی موضوعم درباره ی Internet of things هست میخوام درباره ی data aggregation یا data gathering در یک اجتماع هوشمند که براساس IOT است و از سنسورهای WSN استفاده میشه در اون کار کنم. در این باره هم مقاله خوندم . سوالی که از شما دارم اینه که اولا این موضوع در حد تز ارشد هست یا سنگینتره ؟
و اینکه اگه امکانش هست یه مقدار بهم جهت بدید و راهنمایی کنید که در چه حهتی مطالعه کنم.
سلام،
زمینه ای که انتخاب کردید جذابه و نگران سنگینی و دشواریش نباشید، هر چند سنگین بودن موضوع به ادعایی که در پروپوزال مطرح میکنید بستگی داره؛
اگه T در IoT یه سنسور معمولی باشه و همه سنسورها مثل هم باشن در اینصورت IoT میشه همون WSN؛
بنابراین یکی از مهمترین چالشها در IoT مبتنی بر WSN ناهمگن بودن سنسورها و به طبع اطلاعات تولید شده توسط هر کدوم از اونهاست؛ علاوه بر مقالاتی که در حوزه IoT مطالعه میکنید، بنظرم بهتره یه مروری بر روشهای aggregation/gathering در WSN ها بندازید تا این موضوع دستتون بیاد اون روشها در یک WSN ناهمگن (یا IoT) ایا شدنی هستن/نیستن و چرا؟
این چرا میشه نقطه شروع پروپوزال شما که ادعای خودتون رو در جهت رفع (برخی) مشکلات و چالشهای ذکر شده مطرح کنید؛
کلیدواژه Multi-dimensional WSN هم مقالاتی مرتبط با حوزه IoT رو میتونه بهتون پیشنهاد بده؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: behnaz_m , سجاد۶۷
ارسال:
۱۹ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ق.ظ
خیلی ممنون از پاسختون همین چند خط که نوشتید خیلی به من دید داد. ببخشید میتونید بهم بگید با چه کلید واژه هایی سرچ کنم که بتونم یه مروری بر gathering/ aggregation در WSN داشته باشم اخه زیاد مقاله پیدا کردم ولی چندبار تا حالا پیش اومده چیزایی که وقت میزارم و میخونم در نهایت به درد کارم نمیخوره و هی دانش اضافی درباره یه چیز دیگه با یه علامت سوال جدید بوجود میاد. ممنون میشم در مورد این مسئله کمی راهنمایی کنید.
بحث روتینگ توی همچین شبکه ای همون روتینگ WSN میشه دیگه یعنی اگه بخوام روی روتینگش کار کنم باشد بشینم مباحث WSN رو بخونم؟
ارسال:
۲۱ دى ۱۳۹۳, ۰۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ ب.ظ، توسط equilibrium.)
خواهش میکنم، اینها جستجو کنید در همون صفحه اول به ازای هر کدوم دو سه تا مقاله مرتبط پیدا میکنید؛
data aggregation in WSNs survey
data compression in WSNs survey
data gathering in WSNs survey
یه نگاهی هم به لینک cited by هر کدوم از مقاله ها بندازید؛

از اونجائیکه در IoT هر گره سنسور قابلیت متحرک بودن داره، میتونید واژه mobile رو هم قبل از WSNs قرار بدید (mobile WSNs)؛
برای موضوع routing بیشتر روی mobile wireless sensor network متمرکز بشید (فراموش نکنید در mobile WSNs هم گره ها بر خلاف IoT همگن فرض میشن)؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: behnaz_m , سجاد۶۷ , haveking
ارسال:
۰۹ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۰۲ ب.ظ
کمک در زمینه تهیه پروپوزال در مورد internet of things
با سلام و خسته نباشید
من در دوره ارشد انرژی تو شبکه های حسگر بیسیم کار کردم . الان که اومدم تو مقطع دکتری . استادم ازم خواسه که روی Iot کار کنم . ولی واقعآ هیچ دیدی ندارم . اگه امکانش هست یه کنفرانسی یا ژورنالی تو این موضوع بهم پیشنهاد کنین

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۴,۰۰۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۰۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  تهیه کتاب یادگیری الکترونیکی هادی اسماعیلی lotuss ۰ ۱,۷۶۷ ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  راهنمایی پروپوزال: بلاکچین یا معماری سازمانی AFRA9094 ۰ ۱,۵۳۸ ۰۵ مرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: AFRA9094
  ایجاد شغل در زمینه خدمات hiradupvc ۱ ۲,۶۶۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  راهنمایی برای انتخاب موضوع قابل پیاده سازی در زمینه بیگ دیتا برای پایان نامه one hacker alone ۱ ۳,۰۲۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  زمینه مشکی برای صفحات chrome moslem73421 ۴ ۲,۹۹۹ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ph0en1x
  انتخاب موضوع پایان نامه ارشد در زمینه پردازش تصویر Rezvan0411 ۱ ۲,۸۵۴ ۰۷ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Baran15
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۳۱۰ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close