زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طرح هایی مثبت برای در آمدزایی سایت

ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط sasanlive.)
طراح های مثبتی که فکر میکنین میتونه برای سایت درآمد زایی داشته باشه رو مطرح کنین.
سیگار فروشیو اینا رو مطرح نکنین Big Grin.
یه پیشنهادم جدای از این مسئله دارم اینه که برای تبلیغ آزمونهای مانشتی میشه یه سری برگه هایی واسه تبلیغ درست کرد تا بچه ها تو دانشگاهاشون توزیع کنن.
میشه تقویمم درست کرد. یه طرفش تقویم باشه یه طرفش تبلیغ جزوه ها و محصولات مانشتی.

پــرواز را به خاطـر بسپـار پـرنده مردنـی اسـت.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , fatima1537 , homa , انرژی مثبت , Lantern , admin , farahnaz , Parva
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ
طرح هایی با در آمدزایی مثبت برای سایت
یه ایده ای یکی از بچه ها مطرح کرده بود نمی دونم به کجا رسید اونم فکر کنم بد نیست.
این بود که کتاب کنکورهای سالهای قبل همراه جوابهای تشریحی با همکاری بچه ها تحت عنوان کتاب مانشت تدوین بشه.
یه تاپیکی بود به همین عنوان.

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
طرح هایی با در آمدزایی مثبت برای سایت
ایده کنکور آزمایشی ایده خوبی بود.به موقع هم مطرح شده.چون تا شروع خوندن اصلی برای کنکور سال دیگه،فرصت هست که معرفی بشه.
اگر خوب روی این کنکور آزمایشی کار بشه و خوب پخته و پرداخته بشه به طوریکه کمترین خطا و کاستی رو در سال اول داشته باشه میتونه برای سایت و البته به نفع کاربرا درآمد داشته باشه.وبعد هم تقدیر و سکه و ماشین و بقیه جوایزSmile
منظورم اینه که ما اولی سال کنکور آزمایشی رو خوب شروع کنیم و براش وقت بذاریم و اون رو جدی بگیریم.روی هر تست بحث بشه و حل بشه و ...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , maryami , admin , Parva
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
RE: طرح هایی با در آمدزایی مثبت برای سایت
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  یه ایده ای یکی از بچه ها مطرح کرده بود نمی دونم به کجا رسید اونم فکر کنم بد نیست.
این بود که کتاب کنکورهای سالهای قبل همراه جوابهای تشریحی با همکاری بچه ها تحت عنوان کتاب مانشت تدوین بشه.
یه تاپیکی بود به همین عنوان.
بله خوبه.
میشه پس از اتمام کتاب مقداری از درآمد فروشو اختصاص بدن به کسایی که کتابو نوشتن.

شاید باید یه انجمن برای اینکار تشکیل بشه تا کار حسابو کتاب داشته باشه و فقط در حد حرف نمونه.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , farahnaz
ارسال:
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط sasanlive.)
RE: طرح هایی با در آمدزایی مثبت برای سایت
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  منظورم اینه که ما اولی سال کنکور آزمایشی رو خوب شروع کنیم و براش وقت بذاریم و اون رو جدی بگیریم.روی هر تست بحث بشه و حل بشه و ...

دقیقا مهم اینه که کارو جدی بگیره دکتر و خوب تبلیغ کنه.
یه سال هم یه ساله نباید از دست بره.
مخصوصا که اولین سال همیشه بزرگترین تجربه برای بهبود بخشیدن آزمون برای سالهای بعدیه.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , fatima1537 , homa
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ ق.ظ، توسط sasanlive.)
RE: طرح هایی مثبت برای در آمدزایی سایت
یه کاره دیگه که دکتر می تونه انجام بده تولید آموزشهای تصویری هستش.
این آموزشها می تونه فعلا فقط درسهای کنکوری باشه , که توسط بچه هایی که تو هر درس بهترین درصدا رو زدن تهیه بشه. بعدا در زمینه های دیگه ای هم باشه.
فکر نکنم زیاد سخت باشه. چون خوده دکتر دانشگاه شریف هستن مسلما نفرات برترو می شناسن.
امکانات زیادی هم نمی خواد. تخته وایت برد با ماژیک و دوربین فیلم برداری. میشه بعد از مدتی آموزشها رو بجای وایت برد با برنامه های کامپیوتری دیگه که جالبترن جایگزین کرد.
بعد هر درس میشه ازمونهای مقطعی تو همون فیلمها قرار داد تا طرف بعد از آموزش تستم بزنه و جواب تشریحیشم بعد هر آزمون ببینه. که البته این تستها می تونن در جهت اهداف آزمونهای مانشت برنامه ریزی بشن.
میشه بعد از فروش آموزشها هزینه افرادی که این فیلمها رو تهیه کردن پرداخت کرد.

اگه این آموزشها تولید بشه علاوه بر اینکه خودشون درآمد زایی میکنن. می تونین تبلیغ آزمونهای آزمایشی هم درش قرار بدین.
فرمتی هم میشه انتخاب کرد که کمتر قابل تکثیر باشه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , homa , farahnaz
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۵ ق.ظ، توسط maryami.)
مشاوره و برنامه ریزی درسی و همینطور مشاوره انتخاب رشته چطوره؟
تا همین حد که تو سایت هست که خب واسه بچه ها رایگانه، راهنمایی های تخصصی تر فکر کنم ایده خوبی باشه.

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  همینجوری هم گه گاه با انتقاد خصوصی بعضی دوستان در خصوص بخش هدیه روبرو هستیم. اقتصاد هر کار پشتوانه توسعه و ثباتش هست ولی اینجوری هم تصور نشه که هدف ایجاد این انجمن درآمد زایی بوده. خیلی روشهای آزمایش شده بهتری برای کسب درآمد برای بنیانگذار محترم وجود داره.
خوب اصلا لازم نیست تبلیغ زیادی تو سایت یذاریم تا همه جاش تبلیغ باشه.
میتونه کنار همین تبلیقی که الان هست باشه.
اگه این سایت نتونه درآمد خودشو دربیاره نمیتونه پیشرفت کنه.
چون باید برای مدیرا یه مبلغی در نظر گرفته بشه تا ترغیب بشن و فعالیت علمیشون بیشتر باشه.
ضمنا درآمدزایی به بهبود علمی سایتم کمک میکنه.
نسبت به خدماتی که میخواد ارائه بده مطمئنا خیلی به صرف دانشجوهاست.

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  از طرفی ،از دید اقتصادی هم که نگاه کنیم بعضی از طرحها و پیشنهادات بدلایل فراوان اقتصادی نیست. مثل همین طرح آخر . که هم شروعش نیاز به سرمایه گذاری داره و هم ریسک بالای داره برای رسیدن به موفقیت. یکی از دلایلش وجود انواع کتابهای کمک آموزشی در بازار هست که واسه روشن شدن "یه واو" تو یه کتاب مرجع دو صفحه توضیح دادند و یا روش حفظ و حل تستهاش را گفتند. ویس ها هم که موجوده بدلیل وقت زیادی که میگیره فقط تعداد کمی گوش میدن.
در کنار همه اینها ویدئو لکچرهای خیلی از دروس تو سایت دانشگاههای خارجی بصورت مجانی هست.
شروعش خیلی هم کم هزینه هست واقعا خرج زیادی نداره.
چه ریسکی؟
با چند تا درس شروع کنین. معلوم میشه کار سختی نیست.

واقعا چند نفر از بچه های پشت کنکوری از این ویدئو لکچرهایی که به زبان انگیسی هستن استفاده میکنن؟
اکثرا بچه های ارشد استفاده میکنن.

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  انتقاد شخصی خود من به خیلی از این ابزارهای کمک آموزشی اینه که دانشجوهای نسل جدید ما با عرض معذرت بسیار تنبل شده اند در پیدا کردن راهکارها و استفاده از منابع اصلی. خیلی از اینها آفت آموزشی هستند تا کمک آموزشی. همین تلاش دانشجو برای فهم یه مطلب از کتاب مرجع بزبان اصلی است که او را ورزیده میکنه. "هلو برو تو گلو" که نشد سیستم آموزشی.Big Grin
اگه اینها خوب بودند خب دوپینگ هم تو ورزش آزاد میشد. اونهایی که مجوز چاپ اینهمه کتاب کمک آموزشی که اکثرشون غلط دارن و بد آموزی و عادتهای نادرستی ایجاد میکنند مطمئنا" کمک به آموزش نمیکنند. تیراژ کتاب در یک کشور دلیل رشد کشور نیست.

کنکور یعنی حل مساله زیاد. که تو کتابای مرجع نمیشه پیدا کرد.
کتابای تست کنکورم که همه رو اشتباه حل کردن.
کتابای تستی ۷۰ تا ۸۰ درصد سوالا رو اصلا غلط حل کردن. اینو همینطوری نمیگم. واقعا باید یه نگاه بهشون کرد.حتی سوالای ساده رو هم غلط حل کردن.
خوب نفرات برتر میتونن این تستها رو به شکل صحیح حل کنن و بعد از هر آموزش آزمونی که تو همون فیلم آموزشی انجام میشه همین تستها و مشابهشونو حل کنن.
و تست جامعشم به عنوان تکمیل آموزش در سایت برگزار بشه.

اصلا مانشت باید یه سبک جدید تو آموزشهای کنکوری بوجود بیاره.
مسلما همین تفاوتهاست که یه سایتو از بقیه سایتها متمایز میکنه.
اگه بخوایم دست رو دست بذاریم و هیچ کاری نکنیم و از این بترسیم که وصله درآمدزایی کاذب رو به سایت بزنن , هیچوقت سایت پیشرفت نمیکنه.
اصلا کسایی که این حرفا رو میزنن چقدر تو مخارج سایت کمک میکنن.
بالاخره هر کاری خرج داره. این خوده دکتر که نباید بذاره سایت از مسیره اصلی منحرف بشه.

(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  ولی بهر حال ایده پردازی را باید تشویق کرد. از ساسان عزیز بنوبه خودم تشکر میکنم.Heart

ممنون.
ولی ای کاش نترسیم از ریسک و عمل کنیم.
شروع یه کار خیلی مهمه. مخصوصا سایت روز به روز رو به جلو حرکت میکنه.
باید تحولات اساسی و مفیدی توش انجام بشه. اینکارم حتما با هزینه همراه که خوده سایت باید این هزینه رو در بیاره.
تا عمل نکنیم نمیدونیم مشکلات کجاست و نقاط قوت کجاست.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ب.ظ
بابت طرح‌ها و نظراتی که می‌دین تشکر می‌کنم. اما حقیقتش اینه که من خیلی دنبال درآمدزایی به صورت مستقیم از سایت نیستم. یعنی اگه قراره درآمدی هم باشه نباید فشارش روی کاربران سایت بیاد. هر چه ما به سمت تجاری شدن حرکت کنیم همون‌قدر هم از کاربرای سایت دور می‌شیم. اینکه کنکورهای آزمایشی پولی هستند به دلیل هزینه‌های مستقیمی هست که بهمون وارد می‌کنه و از طرفی یه بخش کاملاً اضافه نسبت به خط‌مشی‌های سایت و خدماتش هست.
البته اینجا عرصه برای کار همه فراهم هست و از ایده‌های اجرایی استقبال می‌شه. منتها انتظار برنامه‌ریزی این‌جور کارها رو از من نباید داشته باشید. شاید گروهی از بچه‌ها بتونن این ایده‌ها رو اجرایی کنن و از طرفی درآمد حاصل رو هم بین گروه خودشون تقسیم کنن ما هم مشکلی با این قضیه نداریم.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sasanlive , hamed_k2
ارسال: #۱۰
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۳۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بابت طرح‌ها و نظراتی که می‌دین تشکر می‌کنم. اما حقیقتش اینه که من خیلی دنبال درآمدزایی به صورت مستقیم از سایت نیستم. یعنی اگه قراره درآمدی هم باشه نباید فشارش روی کاربران سایت بیاد. هر چه ما به سمت تجاری شدن حرکت کنیم همون‌قدر هم از کاربرای سایت دور می‌شیم. اینکه کنکورهای آزمایشی پولی هستند به دلیل هزینه‌های مستقیمی هست که بهمون وارد می‌کنه و از طرفی یه بخش کاملاً اضافه نسبت به خط‌مشی‌های سایت و خدماتش هست.
البته اینجا عرصه برای کار همه فراهم هست و از ایده‌های اجرایی استقبال می‌شه. منتها انتظار برنامه‌ریزی این‌جور کارها رو از من نباید داشته باشید. شاید گروهی از بچه‌ها بتونن این ایده‌ها رو اجرایی کنن و از طرفی درآمد حاصل رو هم بین گروه خودشون تقسیم کنن ما هم مشکلی با این قضیه نداریم.
خوب قرار نیست اصلا فشاری رو دوش کاربرا باشه.منظور شما از فشار بر روی دوش کاربر چیه؟
خیلی از کاربرای این سایت اصلا ارسالی هم ندارن و فقط میان از منابع اینجا استفاده میکنن و میرن. و کاربرای فعال سایت تعدادشون زیاد نیست.
آموزشها توسط نفرات برتر کنکور چه فشاریو رو دوش کاربر میاره.
اگه فیلمهای آموزشی به این شکل باشه. استقبال خوبی از آموزشهاش میشه. چون سوده اصلی رو کسی که استفاده میکنه میبره.
بقیه موسسات دارن پشت کنکوریا رو سرکیسه میکنن , اونوقت ما میخوایم کاری کنیم که نفع مستقیمش برای پشت کنکوریاست باید عذاب وجدان داشته باشیم.

میتونین اینکارو به بچه هایی که میشناسین و تو شریف یا دانشگاه های خوب دیگه هستن واگذار کنین.مسلما همه کارها رو نمیتونین خود شما به تنهایی انجام بدین.

ولی بازم به خوده شما و هدفی که مد نظرتونه برای آینده این سایت بر میگرده.
اگه واقعا هدفتون بزرگه باید فکر توسعه سایت در ابعاد کاری مختلفی باشین وگرنه که هیچ.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۱۱
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ب.ظ
من خودم علاقه‌ای به تغییر مدیا و وارد شدن به حیطه چندرسانه‌ای (شامل صوت و فیلم) ندارم. البته این کار، کار هر کسی هم نیست، توجه داشته باشید که ما آدم‌هایی با تخصص کامپیوتری هستیم نه کارگردانی و تهیه کنندگی و ...Smile
سعی می‌کنیم مانشت تو هر دوره که جلو می‌ره یه سری خدمات جدید اضافه کنه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , sasanlive
ارسال: #۱۲
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۰۱ ب.ظ، توسط sasanlive.)
(۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من خودم علاقه‌ای به تغییر مدیا و وارد شدن به حیطه چندرسانه‌ای (شامل صوت و فیلم) ندارم. البته این کار، کار هر کسی هم نیست، توجه داشته باشید که ما آدم‌هایی با تخصص کامپیوتری هستیم نه کارگردانی و تهیه کنندگی و ...Smile

اتفاقا چون بچه ها اینجا تخصصشون کامپیوتره انتظار میره بتونن از این کارا بکنن وگرنه از مهندس مکانیک یا عمران که انتظار چنین کاری نمیره Big Grin.
میشه بدون دوربینو کارگردان هم اینکار توسط نرم افزارهایی پیاده سازی بشه.
ولی اگه خودتون تمایل ندارین که هیچی.

۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۱۴ ب.ظ، توسط fatima1537.)
به نظر من کارهای تصویر برداری و تهیه فیلم آموزشی وقت زیادی میگیره(تازه اگر فرض کنیم که خود شخص دوربین داره و امکانات کامپیوترش هم برای تبدیل اینجور فیلمها خوبه)
چون من قبلا این کارها رو انجام دادم.منظورم تهیه فیلم آموزشی و تبدیل فیلم به فرمت قابل پخش تو کامپیوتره.برای تعداد فیلمهای زیاد وقت گیر و زمانبره
البته برای یک یا ۲ فیلم آموزشی مشکلی نداره ولی مسلما ما اگر بخواهیم همچین کاری کنیم مسلما ۱یا۲ فیلم که کافی نیست باید توی اغلب مباحث درسی و اغلب سرفصلها این کار رو انجام داد ،چون ممکنه یه عده از اینکه به درس یا رشته اونها بی توجهی میشه ناراحت بشن
ولی اگر کسی هست که بتونه این کار رو انجام بده(حداقل توی مبحثی که خودش تسلط داره خیلی هم خوبه و میتونه با سایرین به اشتراک بذاره)
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ب.ظ
البته یه شرکت پیشنهاد برگزاری برخط تصویری کلاس‌های مشاوره و ... رو بهمون دادن. منتها فعلاً خیلی وارد این وادی نشده‌ایم.

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۸۲ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۹۹ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۹۱۴ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۹۳ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۵۵ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۴۶ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  دانلود طرح لایه باز yaraplas ۰ ۱,۷۳۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: yaraplas
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۴۲۵ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معرفی بهترین سایت دانلود سریال mahanteymori ۰ ۱۵ ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahanteymori
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۷۵ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close