زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از مبحث مسیریابی کنکور ۸۸

ارسال:

ernika پرسیده:

سوال از مبحث مسیریابی کنکور ۸۸

سلام
من متوجه نمیشم چجوری این تست رو میشه حل کرد.
اگه کسی میدونه لطفا راهنماییم کنه.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

s0r0ush666 پاسخ داده:

RE: سوال از مبحث مسیریابی کنکور ۸۸

سلام
اول میریم سراغ net1 ، با توجه به جدول های مسیریابی B و D به net1 راه دارن، به D که دقت کنیم برای net1 گام بعدی خود A هست، یعنی اصلا net1 با روتر D رابطه مستقیم نداره و خود D به کمک A داره بسته ها را به net1 میفرسته. خوب پس فقط B میمونه. B فاصله اش تا net1 زده ۴، خوب حالا اگه می بخوایم بسته بفرستیم فاصله مون تا B را به وسیله اون گراف پایین تشخیص میدیم که هست ۱، پس ما به فاصله ۱ از B هستیم و B به فاصله ۴ از net1 . پس میشه: ۴+۱=۵
واسه بقیه هم اینجوری میشه!!!
یه نکته دیگه هم هست اینکه A با net1 تا net5 در ارتباطه، وقتی مسیریاب ها میان جدول هاشونو آپدیت میکنن، مثلا جدول D میگه: من با یه شبکه دیگه به نام net8 هم ارتباط برقرار کردم و از اونجایی که به مسیریابهای اطرافش اینو میگه، پس مسیریاب های اطرافش میان یه شبکه دیگه (یه سطر دیگه) توی جدول های مسیریابیشون به نام net8 میزارن (توی آپدیت بعدی این اتفاق واسه همه میوفته، که البته اینجا فقط جدول A را بعد این آپدیت خواسته) و ارتباطشون به این شبکه را به کمک مسیریاب D مینویسن. یعنی توی جدول A باید حتما! net8 وجود داشته باشه و همچنین با استدلال مشابه بالا net6 و net7... که این فقط توی گزینه ۲ هست که جوابه... حالا اگه توی مثلا ۲ تا گزینه کل این شبکه ها بودن (یعنی واسه A، همه net1 تا net8 بود) و فاصله ها فرق داشت با توجه به پاراگراف اول که توضیح دادم A میاد فاصله خودشو آپدیت میکنه... مثلا:
چرا net3 از ۵ شده ۴؟؟؟ واسه اینکه اول A به کمک گره B به این نت دسترسی داشته که فاصله اش ۵ بوده ( ۵ = از A به B فاصله ۱ + از B به net3 فاصله ۴ ) ، خوب حالا توی آپدیت جدیدی که مسیریابها شدن، گره B با همون فاصله بازم به این نت وصله امااا گره D اینجا ادعا کرده که منم به net3 دسترسی دارم و فاصله ام ازش ۱ ه، خوب حالا میگه من فاصله ام از D (به کمک گراف) ۳ هست، D هم که میگه من ۱ فاصله با net3 دارم، پس کلا میشه ۴، پس بهتره من به جای اینکه بسته ها را به وسیله B بفرستم که فاصله ۵ داره، به وسیله D بفرستم که فاصله ۴ داره.... واسه همین میاد اون سطر را میکنه D,4.... (دقت کنید C هم به این نت وصل هست اما فاصلش زیاده، در نظرش نمیگیریم... )
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۴,۰۳۹ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۵۳ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مبحث شار، بیشینه جریان، الگوریتم Ford-Fulkerson Sepideh96 ۲ ۲,۶۲۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  درخواست حل سوال از مبحث پایپلاین- دستورات حاوی پرش Sepideh96 ۱ ۱,۷۵۷ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۹۲ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  انتخاب گرایش ارشد برای فعالیت در مبحث رایانش ابری abolfazl_d_sh ۱ ۲,۳۶۷ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۱:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: rzeini
  سوال شماره ۵۵ شبکه _ آزمون ارشد ۹۱ _ مبحث لایه شبکه احسان مومنی ۷ ۷,۳۷۱ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  مبحث حافظه نهان سوال دکتری ۹۶ arash691 ۲ ۲,۳۲۳ ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  مبحث لگاریتم ها shamim1395 ۵ ۳,۸۳۴ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: shamim1395
  مبحث سورها Majiid ۵ ۲,۸۱۸ ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Majiid

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close