زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پیشنهاد برای فرمت دوره برنامه نویسی

ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
سلام
لطفا برای فرمت دوره برنامه نویسی پیشنهاد بدید. در پیشنهاد های خودتون این چند نکته رو در نظر داشته باشید:
۱- تاکید من بر یک طرفه نبودن دوره است. به عبارت دیگه شرکت کننده ها هم باید فعالیت داشته باشن و فعالیتشون محرز باشه (حداقل برای من).
۲- پهنای باند و ترافیک بقیه رو هم در نظر بگیرید.
۳- در حد معقولی از من وقت بگیره. مقداری نه چندان کمی از بار قراره به دوش شرکت کننده ها باشه. مثلا ممکنه من یکی رو انتخاب کنم که راجع به یه مفهوم یا ابزار یا ... ۵ تا ۱۰ صفحه مطلب برای استفاده همه بنویسه یا یه فیلم برای آشنایی بقیه با اون مقوله درست کنه.

اسامی همکاران:
ana9940
پرهوده
happy07
mahyamk
nazanin_sh
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , mehdi.m2 , ana9940 , nazanin_sh , M A H L A , Bache Mosbat , SMD.interstellar , Avril89 , پرهوده
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۰۹ ب.ظ
RE: پیشنهاد برای فرمت دوره برنامه نویسی
سلام.مرسی از پیشنهاد خوبتون.
من میگم اول یه دوره کوتاه باشه واسه اونایی که در حد صفرن.واین دوره فشرده باشه.بعدش پروژه ایی با هم کار کنیم تا حتما یادگیری محرز باشه.من جاوا خیلی بلد نیستم.اگه یه اموزش کوتاه اولیه باشه ممنون میشم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ب.ظ)software94 نوشته شده توسط:  سلام.مرسی از پیشنهاد خوبتون.
من میگم اول یه دوره کوتاه باشه واسه اونایی که در حد صفرن.واین دوره فشرده باشه.بعدش پروژه ایی با هم کار کنیم تا حتما یادگیری محرز باشه.من جاوا خیلی بلد نیستم.اگه یه اموزش کوتاه اولیه باشه ممنون میشم.
یه سری چیزا حالت آزمایشگاه دارن نه پروژه. یعنی طرف فقط یه ناخونکی میزنه که بعدا اگه خواست بره یاد بگیره. اونارو چه کار کنیم؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۶ ب.ظ
خب میتونیم یه کاری کنیم. مباحثی که به نظر شما تو بازار کار مهمه رو دسته بندی کنید.هرکدومو به صورت تحقیق وپروژه به یکی از اعضای گروه بدید.بعد یه کلکسیون خوب از مباحث مهم داریم که همه گروه ازش استفاده میکنن.و هربار این دامنه رو گسترده تر کنیم.بعدش میتونیم گروهی کار کنیم
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۲۸ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۶ ب.ظ)software94 نوشته شده توسط:  خب میتونیم یه کاری کنیم. مباحثی که به نظر شما تو بازار کار مهمه رو دسته بندی کنید.هرکدومو به صورت تحقیق وپروژه به یکی از اعضای گروه بدید.بعد یه کلکسیون خوب از مباحث مهم داریم که همه گروه ازش استفاده میکنن.و هربار این دامنه رو گسترده تر کنیم.بعدش میتونیم گروهی کار کنیم
خوب منم دقیقا منظورم همینه تو این تاپیک. چطوره این اتفاق بیفته؟ طرف فیلم درست کنه با اسلاید؟ متن آموزشی درست کنه؟ تمرین بده خودشم تصحیح کنه؟ ...
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۰۴ ب.ظ
به نظر من خوبه.هرکی پروژه ایی انجام داد خودش بیاد تفسیرش هم کنه.حالا به صورت اسلاید یا هرجور که مدنظر شماست.اینجوری بیشتر هم ما کار میکنیم تا شما.
شما هر جلسه مطالب کلیدی رو اموزش بدید. رفع اشکال بفرمایید.موضوع پروژه تعیین کنید.بقیه راه با ما.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Aurora
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
یه فرمت نمونه:
ابتدا من مباحث اولیه مربوط به سینتکس جاوا رو درس میدم. بعد از اون هر هفته یا یک مبحث پیشرفته جاوا بررسی میشه یا یک موضوع مرتبط با برنامه نویسی به طور کلی.
مثلا یه هفته موضوع رو design patterns قرار میدم و هر نفر یک الگو رو انتخاب میکنه و برای اون چند صفحه نوشته آماده می کنه و به من تحویل میده و من اینارو جمع می کنم و تو قالب یه فایل برای همه میذارم.
یا مثلا موضوع یه هفته "مدیریت پروزه و دنبال کردن باگ و مشکل" میشه و من چند تا سیستم معروف رو برای این کار معرفی می کنم و شما به چند گروه تقسیم میشید و هر گروه یه فایل در حد ۱۰-۲۰ صفحه از سیستم مربوط به گروه خودش تهیه میکنه و باز من این فایل ها رو یکی می کنم و برای یادگیری همه قرار میدم.
یا مثلا موضوع را RMI در جاوا قرار میدم و یه منبع معرفی می کنم و هر نفر باید اون منبع رو تو اون هفته کامل بحونه و بعد هم تمرین ها رو حل کنه. تمرین ها هم حالت آزمایشگاه دارن یعنی یه کد نمونه باید بزنید.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , ana9940 , پرهوده , happy07 , mehdi.m2 , Bahar_HS
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۵۵ ب.ظ
منم با نظر خودتون موافقم ( blackhalo1989)
ابتدا باید یه کم از سینتکس و مفاهیم شی گرایی در جاوا برای کسایی که میخوان از صفر شروع کنن، گفته بشه. یه سری تمرین کوچک و بزرگ هم به اونا داده بشه تا به یه سطح قابل قبولی برسن.
سپس بریم سراغ مفاهیم بعدی در جاوا.
اگه چند نفر همکاری داشته باشند توی این جریان خیلی خوبه که وقت زیادی از شما گرفته نشه و همین طور بقیه هم برای دنبال کردن مباحثی که قراره خودشون ارایه بدن و بحث بشه ، مشتاق باشن.
من یه کم جاوا بلدم اگه کمکی از دست من برمیاد هستم ولی حوصله ی فیلم گرفتن و اینا ندارم، نهایتا pdf درست کنم. Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پرهوده , blackhalo1989
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۱۱ ب.ظ
منم با نظرتون موافقم
اگر کمکی از دستم بربیاد خوشحال میشم انجام بدم چون قبلا تا یه حدی جاوا کار کردم
ولی در قالب متن، فیلم رو نمی تونم متاسفانه

«بسیار سفر باید .... تا پخته شود خامی»
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۲۰ ب.ظ
خب شما که خودتون راه حل خوب رو دارید، چرا شروع نمی‌کنید پس؟؟!!! من چون مطمئن بودم این‌ها به ذهن خودتون رسیده چیزی نگفتم و منتظر نظر سایر دوستان بودم، خب الان که گویا بقیه هم موافق هستند، به نظرم دیگه کم‌کم شروع کنید :-)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۳ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه فرمت نمونه:
ابتدا من مباحث اولیه مربوط به سینتکس جاوا رو درس میدم. بعد از اون هر هفته یا یک مبحث پیشرفته جاوا بررسی میشه یا یک موضوع مرتبط با برنامه نویسی به طور کلی.
مثلا یه هفته موضوع رو design patterns قرار میدم و هر نفر یک الگو رو انتخاب میکنه و برای اون چند صفحه نوشته آماده می کنه و به من تحویل میده و من اینارو جمع می کنم و تو قالب یه فایل برای همه میذارم.
یا مثلا موضوع یه هفته "مدیریت پروزه و دنبال کردن باگ و مشکل" میشه و من چند تا سیستم معروف رو برای این کار معرفی می کنم و شما به چند گروه تقسیم میشید و هر گروه یه فایل در حد ۱۰-۲۰ صفحه از سیستم مربوط به گروه خودش تهیه میکنه و باز من این فایل ها رو یکی می کنم و برای یادگیری همه قرار میدم.
یا مثلا موضوع را RMI در جاوا قرار میدم و یه منبع معرفی می کنم و هر نفر باید اون منبع رو تو اون هفته کامل بحونه و بعد هم تمرین ها رو حل کنه. تمرین ها هم حالت آزمایشگاه دارن یعنی یه کد نمونه باید بزنید.

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
همین تاپیک ها برای من معیاری از مشارکت بود. به همین دلیل صبر کردم.
به غیر از کاربران ana9940 و پرهوده و happy07 کسی دیگه ای هست که بتونه کمک کنه؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2
ارسال: #۱۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۴۷ ب.ظ
چقدر کمک و چه جور کمی؟
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  همین تاپیک ها برای من معیاری از مشارکت بود. به همین دلیل صبر کردم.
به غیر از کاربران ana9940 و پرهوده کسی دیگه ای هست که بتونه کمک کنه؟

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ ب.ظ
من هم اگر شرکت کنم، کاری از دستم بر بیاد دریغ نمیکنم

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , mehdi.m2
ارسال: #۱۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۴۷ ب.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  چقدر کمک و چه جور کمی؟
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  همین تاپیک ها برای من معیاری از مشارکت بود. به همین دلیل صبر کردم.
به غیر از کاربران ana9940 و پرهوده کسی دیگه ای هست که بتونه کمک کنه؟
کمک در حد TA درس ها. یعنی یه مقداری از بار درس رو به عهده بگیرید. کلا بار درس برای من و کسانی که به من کمک می کنن زیاد نیست. بیشتر رفع اشکال و جهت دهی و انتقال تجربیاته (اگه تجربه ای داشته باشمBig Grin)

برای اینکه یه دیدی از معرفی مباحث مختلف داشته باشید (چزی که تو ذهن منه برای این دوره) به اینجا یه نگاهی بندازید:

(Lab Instructions رو در بخش Resources ببینید)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehdi.m2 , happy07 , software94 , ana9940 , M A H L A
ارسال: #۱۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط mehdi.m2.)
راستش من‌ میخواستم یه زبان مثل گو یا اسکریپتی مثل پایتون یاد بگیرم ولی از روشتون خوشم اومد
برای همین اگه بتونم و نرم سربازی تا جای که بتونم همکاری می کنم منم
خیلی ممنون برای وقتی که می زارید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۸۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  خرید دیزل ژنراتور یک پیشنهاد عالی برای فرا ا tiaragenerators ۰ ۳۴۲ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: tiaragenerators
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۴۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۵۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close