زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

روز سپنتا مبارک

ارسال: #۳۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
RE: روز سپنتا مبارک
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۱:۱۱ ق.ظ)شقایق. نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ ق.ظ) نوشته شده توسط:  
ثانیا شنیدین میگن: غمت از هرچه شادی جان فزا تر؟ بی اغراق میگم تا تجربه ش نکرده باشین درک نمی کنین

احسنت...
حافظ هم میگه:
«گفتم ای خواجه به جز غم چه هنر دارد عشق؟ گفت ای آدم عاقل هنری خوش‌تر از این!!!!!

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۵
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , Amalthea , kingmax , so@ , شقایق. , software94 , aria
ارسال: #۳۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۰۷ ب.ظ
روز سپنتا مبارک
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۱۰:۴۲ ق.ظ)monji_421 نوشته شده توسط:  بیخال بابا Big GrinBig Grin
سپنتا گذشت CoolCool

برنامتون برا چارشنبه سوری چیه ؟؟؟Big GrinBig GrinBig Grin

با این وضع شی گرا بودن مهندسین ب خیالم باید بشینیم آتشی کنار لپ تاپ ب پا کنیمBig GrinBig Grin
خیلی باحال گفتینBig Grin

멈추지 말고

My Dream is to fly
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , kingmax , Hera
ارسال: #۳۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۲۶ ب.ظ
شمایی که از گذشته خیالی دم می زنید؛
عقاید هر کس برای خودش محترم است اما به نظرم شما با دید محدود خودتون به این رسیدین که وجود کوروش یه فرضیه است.(به فرض که وجود داشته؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!)
شما که این پاسخ را دادین از خطه کردستان و احتمالاً سنی هم هستین(حالا فرقی هم نداره هر جای ایران که باشی)؛ قرآن که می خونین ؟ من حتی توی یه کتاب خوندم(با چندین دلیل و برهانی که اورده بود) که به احتمال زیاد ذوالقرنین که در قران ازش نام برده شده می تونه کوروش باشه .
این تاپیک رو هم بیشتر برای زنده کردن اسمش درست کردم . زنده باد نام کوروش کبیر
ولی فک نمی کردم همچین نظری اینجا ببینم . واقعاً ناراحت کننده است!من تعصب ندارم ولی دیدم نمی تونم ساکت باشم .
هر چند به قول بچه ها بریم به فکر چارشنبه سوری باشیم .
Wink شوخی : خواستم بگم برید حداقل پاسارگاد ( یا جاهای دیدنی شیراز یا موزه تاریخ باستان تهران .. ) رو از نزدیک ببینین . گفتم حتماً می رین کمک کنین خرابشون کنین دیگه اثری نمونه.

هخامنش که در حال حذف شدن از کتاباست!
تخت جمشید که تو فرانسه ست!
زاینده رود که خشکید!
سه و سه پل که ترک خورد!
از کتاب بوعلی سینا و فردوسی که تو اروپا استفاده میشه!
خلیج که واسه عرباست!
قبل از اسلام که اصلا جز تاریخ نیست!
همه ی ملتا دنبال یه تمدن میگردن که برای بچه هاشون تعریف کنن،
اونوقت ما تمدن ۷۰۰۰ سالمونو پاک میکنیم.
واقعا که تاسف برانگیزه!!!!!

[تصویر:  edaddb24b9920a1662c3ed509047a19a6f182e01.jpg]
۶
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , so@ , nazi takpar , kingmax
ارسال: #۳۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۵ ب.ظ، توسط MiladCr7.)
(۲۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  خوب حالا چی به شما رسیده دادا ؟!!! به جای این تعصب و به خود بالیدن بیجا بهتر نیست ناراحت و نگران باشیم ؟! ناراحت ازاینکه اکثریت این جامعه مشکل مسکن و درامد و هزینه های درمان و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه دارن، و نگران از اینکه هر روز وضعیت بد تر میشه.
یه جوری میگه به خود ببالیم انگار یه خبریه !!! اتفاقا دیرینه بودن تاریخ و تمدن ایران یه نقطه ضعف هست برای ما و جای خجالت کشیدن داره نه به خود بالیدن. چون کشوری چون آمریکا کمتر از ۳۰۰ سال سن داره اما از نظر تمدن و تکنولوژی به بالاترین مکان ها رسیده. ولی این کورش کبیر جناب عالی به قول خودتون قبل از همه وجود داشته. اما در حال حاضر مردمش گرسنه و ناراضی هستن و تمام امید و آرزوهاشون محدود شده با یارانه ۴۵ هزار تومنی خخخخخ.
خداوند شفای عاجل برای بعضی از دوستان نازل بفرماید Big Grin
دلیل عقب افتادن جامع ما اینه که قشر به ظاهر باسوادش امثال شمایی هستن که احتمالا برای قبول شدن تو دانشگاه چند سالی رو فقط تو یه اتاق بودن و با در و دیوار معاشرت داشتن.حالا هم فک میکنن که بعللله مدرک گرفتیمو و خبری هستش و خیلی حالیمونه.

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
۷
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , so@ , pezhman.m-AI , software94 , kingmax
ارسال: #۳۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۰۹ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۴۴ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  
(29 بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۴۶ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  خوب حالا چی به شما رسیده دادا ؟!!! به جای این تعصب و به خود بالیدن بیجا بهتر نیست ناراحت و نگران باشیم ؟! ناراحت ازاینکه اکثریت این جامعه مشکل مسکن و درامد و هزینه های درمان و هزار تا کوفت و زهرمار دیگه دارن، و نگران از اینکه هر روز وضعیت بد تر میشه.
یه جوری میگه به خود ببالیم انگار یه خبریه !!! اتفاقا دیرینه بودن تاریخ و تمدن ایران یه نقطه ضعف هست برای ما و جای خجالت کشیدن داره نه به خود بالیدن. چون کشوری چون آمریکا کمتر از ۳۰۰ سال سن داره اما از نظر تمدن و تکنولوژی به بالاترین مکان ها رسیده. ولی این کورش کبیر جناب عالی به قول خودتون قبل از همه وجود داشته. اما در حال حاضر مردمش گرسنه و ناراضی هستن و تمام امید و آرزوهاشون محدود شده با یارانه ۴۵ هزار تومنی خخخخخ.
خداوند شفای عاجل برای بعضی از دوستان نازل بفرماید Big Grin
دلیل عقب افتادن جامع ما اینه که قشر به ظاهر باسوادش امثال شمایی هستن که احتمالا برای قبول شدن تو دانشگاه چند سالی رو فقط تو یه اتاق بودن و با در و دیوار معاشرت داشتن.حالا هم فک میکنن که بعللله مدرک گرفتیمو و خبری هستش و خیلی حالیمونه.
احتمالا این چیزایی که وصف کردی مربوط به خودت و هم کیشات باشه. ما که از اول درس تا آخر ارشد بدون پشت کنکوری اومدیم بالا.
با این وجود این چیزا ربطی به گفته های من نداره، و معلومه که منشأ نوشته های شما صرفا یه سری عقاید خرافی و تعصب کورکورانه است.
۵
۹
ارسال: #۳۶
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۱۷ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۰۹ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  احتمالا این چیزایی که وصف کردی مربوط به خودت و هم کیشات باشه. ما که از اول درس تا آخر ارشد بدون پشت کنکوری اومدیم بالا.
با این وجود این چیزا ربطی به گفته های من نداره، و معلومه که منشأ نوشته های شما صرفا یه سری عقاید خرافی و تعصب کورکورانه است.
منم دانشگاه کردستان درس خوندمCoolCoolCool
با اون وضعیت علمی که خودم بهتر میدونم چجوریه
اوووپس.مثل اینکه شما هم کیش ما شدیدBig GrinBig Grin
گفته های شما درباره یارانه بود اگه خیلی مسالس براتون میتونم یارانمو بهتون بدم مشکل حل شه.Angel

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
۶
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: software94 , NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۳۷
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۱۸ ب.ظ
اوه اوه چه خبر اینجا زهراجون شکلک لازم شدیم

بابا از شما ها بعید بابا هرکسی یه عقایدی داره و اعتقادات و عقایدش محترم

ما همه باهم دوستیم و از هم مهم تر بابا ایرانیم

حالا یکی تاریخ دوست داره یکی جغرافیا منم ادبیات Big GrinBig Grin حالا چرا همدیگرو اینقد سخت میکوبید Big GrinBig Grin

عادت کردیم باید همدیگرو ناراحت کنیم .عادت کردیم ب جواب دندون شکن .بابا یک کم گذشت هم خوبه والا

درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد

پرچم ایرانیا بالاBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
۳
۰
ارسال: #۳۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۴ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۶ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  شمایی که از گذشته خیالی دم می زنید؛
عقاید هر کس برای خودش محترم است اما به نظرم شما با دید محدود خودتون به این رسیدین که وجود کوروش یه فرضیه است.(به فرض که وجود داشته؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!)
شما که این پاسخ را دادین از خطه کردستان و احتمالاً سنی هم هستین(حالا فرقی هم نداره هر جای ایران که باشی)؛ قرآن که می خونین ؟ من حتی توی یه کتاب خوندم(با چندین دلیل و برهانی که اورده بود) که به احتمال زیاد ذوالقرنین که در قران ازش نام برده شده می تونه کوروش باشه .
این تاپیک رو هم بیشتر برای زنده کردن اسمش درست کردم . زنده باد نام کوروش کبیر
ولی فک نمی کردم همچین نظری اینجا ببینم . واقعاً ناراحت کننده است!من تعصب ندارم ولی دیدم نمی تونم ساکت باشم .
هر چند به قول بچه ها بریم به فکر چارشنبه سوری باشیم .
Wink شوخی : خواستم بگم برید حداقل پاسارگاد ( یا جاهای دیدنی شیراز یا موزه تاریخ باستان تهران .. ) رو از نزدیک ببینین . گفتم حتماً می رین کمک کنین خرابشون کنین دیگه اثری نمونه.

هخامنش که در حال حذف شدن از کتاباست!
تخت جمشید که تو فرانسه ست!
زاینده رود که خشکید!
سه و سه پل که ترک خورد!
از کتاب بوعلی سینا و فردوسی که تو اروپا استفاده میشه!
خلیج که واسه عرباست!
قبل از اسلام که اصلا جز تاریخ نیست!
همه ی ملتا دنبال یه تمدن میگردن که برای بچه هاشون تعریف کنن،
واقعا که تاسف برانگیزه!!!!!

کاش به جای بافتن یه سری جمله و طلبکار بودن از همه یه کم اولا فکر میکردید به جملاتتون ثانیا باعث و بانیشون
دوست ندارم اینجا بحث سیاسی کنم اما عزیزم در بی طرف ترین وضعیت که بخواین بنابر شواهد تاریخی فقط قضاوت کنین نگاه کنین این چیزایی که فرمودید پکیدن رو کی پکونده؟
+ اینکه واقعا متاسفم براتون چرا فکر میکنید یه ایرانی اگر گذشته درستی داشته میخواد بپوندش؟
چرا الکی بین هموطنان سنی و شیعه و کرد و فارسمون میخواین فاصله و تفکیک ببینین؟
+ اینکه واقعا معتقدم گاهی بیش از حد برخی سعی دارند درباره کوروش بزرگنمایی بکنند.
بیاین منصفانه تاریخو بخونیم کارهای خوبشونو ستایش کنیم ولی اشتباهاتشونم ببینیم.
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: abji22
ارسال: #۳۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۲۷ ب.ظ، توسط شقایق..)

[/quote]

راستی مطمئنین تمدن ما بیش از ۷ هزار سال قدمت نداره؟!Undecided
۱
۰
ارسال: #۴۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۶ ب.ظ
Exclamation

پناه می آورم به تو...
۰
۰
ارسال: #۴۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۱ ب.ظ، توسط NP-Cσмρℓєтє.)
روز سپنتا مبارک
آفـــــــــــــاق
من الان این شکلی شدم [تصویر:  338550_w45.gif]

مسپرم به مدیران خودشون بیان این شکلی
[تصویر:  338550_33919_terrorist.gif]
اوضاع رو کنترل کنن
البته من در مواقع بسیار خاصی میسپرم به مدیران ؛ عموماً به کلید اسرار میسپرم, ولی دیگه اینجا بحث فرق داره!

Big GrinBig GrinBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , pezhman.m-AI , kingmax , leo.abol
ارسال: #۴۲
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۲۹ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۲۷ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  آفـــــــــــــاق

گفتم شکلک Big GrinBig Grin

اومدی منو صدا میزنیBig GrinBig GrinBig Grin
شکرتو کلامتون زهرا جون عید کجا میری ؟
دقت کردی دیگه برف نمیاد خواهر زادم میگه نکنه حاجی فیروز با ننه سرما دعوا شده

بابا یکی بیاد بحثو عوض کنهBig GrinBig Grin

پناه می آورم به تو...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۴۳
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۳۳ ب.ظ
عقاید خرافی !!!!!!!!!!!!
تخیلات!!!!!!!!!!!!!!!!!

من درک نمی کنم وقتی گذشته ای نباشه چطور آینده ای وجود داره ؟؟؟؟؟؟

منشا حرفای شما رو می خوام بدونم چیه ؟

مهم نیست از خاک مرده یا زنده پند بگیری .
مهم اینه که بعضی ها ان قدر عالی بودن که می شه بشون افتخار کرد همین .
نمی گم چشم بدوز به گذشته و فقط به پداران مون افتخار کن حرفم اینه که فراموششون نکن .

من در طول مدت عمر خود هر آرزویی که داشتم برآورده شد ، دست به هر کاری که زدم پیروز شدم . دوستان و یارانم از تدبیر من برخوردار بودند . دشمنانم جملگی فرمانم را با رقبت گردن نهادند . قبل از من وطنم سرزمین کوچک و گمنامی بود که هر سال مورد تاخت و تاز و تجاوز قرار میگرفت و حالا درآستانه مرگ من ، آنرا بزرگترین و مقتدرترین و شریف ترین کشور آسیا به دست شما میسپارم . من به خاطر ندارم در هیچ جهادی برای عزت ، سربلندی و کسب افتخار برای ایران زمین مغلوب شده باشم . جمله آرزوهایم برآورده شد و سیر زمان پیوسته به کام من بود . اما از آنجا که از شکست در هراس بودم ، خود را از خودپسندی و غرور بر حذر داشتم . حتی در پیروزیهای بزرگ خود ، پا از اعتدال بیرون ننهادم . حال که مرگ من نزدیک است خود را بسی خوشبخت میدانم زیرا : فرزندانی که خداوند بر من عطا فرمود همگی سالم و در عین حال عاقل هستند و وطنم ایران از همه جهات مقتدر و باشکوه می باشد و آیندگان مرا مردی خوشبخت و کامیاب خواهند شمرد . من پیوسته معتقد هستم که روح انسان پس از خروج از کالبد خاکی ، محو و فناپذیر نمی گردد . مرگ چیزی است شبیه به خواب . در مرگ است که روح انسان به ابدیت می پیوندد و چون از قید و علایق آزاد میگردد به آتیه تسلط پیدا میکند و همیشه ناظر اعمال ما خواهد بود پس اگر چنین بود که من اندیشیدم به آنچه که گفتم عمل کنید و بدانید که من همیشه ناظر شما خواهم بود ، اما اگر این چنین نبود آنگاه ازخدای بزرگ بترسید که در بقای او هیچ تردیدی نیست و پیوسته شاهد و ناظر اعمال ماست . از کژی و ناروایی بترسید .اگر اعمال شما پاک و منطبق بر عدالت بود قدرت شما رونق خواهد یافت ، ولی اگر ظلم و ستم روا دارید و در اجرای عدالت تسامح ورزید ، دیری نمی انجامد که ارزش شما در نظر دیگران از بین خواهد رفت و خوار و ذلیل و زبون خواهید شد . من عمر خود را در یاری به مردم سپری کردم . نیکی به دیگران در من خوشدلی و آسایش فراهم می ساخت و از همه شادی های عالم برایم لذت بخش تر بود . دیگر بس است ، پس از مرگ بدنم را مومیای نکنید و در طلا و زیور آلات و یا امثال آن نپوشانید . زودتر آنرا در آغوش خاک پاک ایران قرار دهید تا ذره ذره های بدنم خاک ایران را تشکیل دهد . چه افتخاری برای انسان بالاتراز اینکه بدنش در خاکی مثل ایران دفن شود..... .

ای انسان
هر که هستی از هر کجا که می ایی
زیرا می دانم که خواهی امد
منم کوروش پادشاه هخامنشی
که این امپراطوری گسترده را
برای پارسیان به یادگار گذاشته ام
پس بر مشتی سنگ و خاک که مرا
پوشانده رشک مبر

[تصویر:  edaddb24b9920a1662c3ed509047a19a6f182e01.jpg]
۳
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazi takpar
ارسال: #۴۴
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۶ ب.ظ، توسط mcse2010.)
روز سپنتا مبارک
خواهشن به کوروش کبیر توهین نکنید...
نمیخوام بحث را سیاسی بکنم ولی هیچ نظام و حکومتی توی این مملکت قدر یه دونه منشور کوروش نمیشه!!!
اگر نظر این اقایون باشه که میگن رضاخان هم خائنه!!!

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۲
۴
ارسال: #۴۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۵۱ ب.ظ
(۳۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۳۳ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  عقاید خرافی !!!!!!!!!!!!
تخیلات!!!!!!!!!!!!!!!!!

من درک نمی کنم وقتی گذشته ای نباشه چطور آینده ای وجود داره ؟؟؟؟؟؟

منشا حرفای شما رو می خوام بدونم چیه ؟
کسی نگفته به گذشته نگاه نکن. گفتیم به گذشته ای که پدران و هفتاد پدر اون ور ترت هم ندیده افتخار نکن. دنیای ما نسبی هست. کوروش و امثال ایشون به نماد بدون عیب و اشکال تبدیل شدن. تمام چیزایی هم که گفته شده سند معتبر نداره، و خود اقایون ملی گرا بر سر افکارش و نوشته هایی که راجبش نوشته شده اختلاف دارن. در نتیجه این دیدی که شما ها دارید یک دید وهمی هست، که ممکنه درست یا غلط باشه. در چنین مواقعی آدم عاقل میگه پیش به سوی آینده نه اینکه توی خونه بخوابه تا لنگ ظهر. بعد بیدار شه بگه وای من کشته مرده کوروش هستم !!!! اگر قرار بر برتری و توانایی و یادگیری و علم و دانشگاه و ... هستش، که الان کشورهای توسعه یافته حی و حاضر می تونی ازشون الگو بگیری. نیازی نیست به ۷۰۰۰ سال پیش فکر کنی ! مگر اینکه طرف یک متعصب سرسخت باشه که در این صورت فقط دعای شفای عاجل کارسازه!
۵
۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: شقایق.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۴۸۶ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۱,۸۳۴ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  معرفی کتاب "راز طراحی سایت بدون کدنویسی در کمتر از ۷ روز" ap2co ۰ ۲,۲۰۶ ۰۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ap2co
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۶۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  پرکاربردترین و بهترین موضوع روز در مقاله ها پشتکار ۲ ۶,۰۴۵ ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  آخرین متدهای روز جهان در زمینه ی نحوه ی محبت و نفوذ دانشجو به دل استاد Xilinx ۱۰ ۶,۵۳۲ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  معرفی موضوعات روز در حوزه امنیت اطلاعات - شبکه amirhacker ۲ ۳,۳۵۵ ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: amirhacker
  هر روز یک لغت GRE را بخاطر بسپارید Happiness.72 ۰ ۱,۹۳۳ ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  برنامه ریزی برای ۸۰ روز اخر کنکور ایتی lotuss ۶ ۳,۹۵۰ ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  موضوعات به روز SepidehP ۴ ۳,۳۳۸ ۰۸ دى ۱۳۹۵ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sh4

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close