زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توضیحات استاد خلیلی فر در مورد پاسخ درست تست های ۸۳ و ۸۶ هوش مصنوعی کنکور آی تی

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۹ ق.ظ، توسط furuzan.)
سلام به دوستای گل مانشتی
عزیزان من چند روز پیش در مورد سوال ۸۶ و ۸۳ به جناب استاد خلیلی فر ایمیل زدم
و ایشون لطف کردند توضیحات کاملی رو با ارجاع به کتاب راسل و قرار دادن فایلهای مستند از کتاب راسل
در اختیار بنده قرار دادن
من فایل ایشون رو ضمیمه می کنم شما دوستان گلم هم به دقت توضیحات ایشون رو مطالعه کنید و برای اعتراضتون استفاده کنید
با تشکر از استاد گرانقدر که به درخواست بنده پاسخ دادند

دوستان عزیز اینم فایل های کتاب راسل برای توضیحات ایشون

فایل‌(های) پیوست شده
comments.pdf
اندازه فایل: ۴۵/۶۷ KB
AIMA-Hill Climbing Psudo code.pdf
اندازه فایل: ۷۱۵/۱۳ KB
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: explorer , Nesyan , software1393 , atish69
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۳:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۳:۴۰ ق.ظ، توسط furuzan.)
با عرض پوزش از اینکه ۳ تا فایلو نشد هم زمان با هم بذارم
فایل سوم به دلیل حجم زیاد آپلود نمی شه میشه لطف کنید راهنمایی کنید که چطور من می تونم فایل سوم رو
آپلود کنم

ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۴۵ ق.ظ، توسط Hamzeh.S.)
RE: توضیحات استاد خلیلی فر در مورد پاسخ درست تست های ۸۳ و ۸۶ هوش مصنوعی کنکور آی تی
الآن که هردوگزینه سوال ۸۳ درست شدندکه!!!!!!!!!!!!
خود آقای خلیلی فر درکتابشون سوال تپه نوردی رو با داشتن (h(n حل کردن که این یعنی فاصله تخمینی تا هدف نه خودتابع هدف.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ق.ظ
RE: توضیحات استاد خلیلی فر در مورد پاسخ درست تست های ۸۳ و ۸۶ هوش مصنوعی کنکور آی تی
یعنی واقعا سوال ۸۶ غلطه؟؟؟؟؟؟
خب حالا کدوم گزینه درسته؟
تو متن اعتراض چی بنویسیم؟
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۴۹ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۳۰ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  الآن که هردوگزینه سوال ۸۳ درست شدندکه!!!!!!!!!!!!
خود آقای خلیلی فر درکتابشون سوال تپه نوردی رو با داشتن (h(n حل کردن که این یعنی فاصله تخمینی تا هدف نه خودتابع هدف.

این اصا بدیهیه که گزینه ۲ درسته اگه ما مقادیر تابع هدف رو تو نقطه فعلی و نقاط همسایه نداشته باشیم اصا چیو میخایم حل کنیم به چی میخایم برسیمHuhExclamationExclamation
در ضمن در هیچ کدوم از مثالهای متن درس و تست های حل شده کتاب اسمی از تابع تخمینی یا h نبرده من خودم برای کنکور ۶ دور کتابشونو خوندم و تو این ۶ ۷ صفحه که مربوط به تپه نوردیه چنین توضیحی ندیدم بازم الان رفتم دو بار این چند صفحه مربوط به توضیحات تپه نوردی رو خوندم بازم هیچ مثال یا توضیحی ندیدم که گفته باشه فاصله تخمینی تا هدفExclamationExclamationExclamation تو تمام مثالها هم f رو دادهههههExclamationExclamationExclamation
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ، توسط Hamzeh.S.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)furuzan نوشته شده توسط:  [quote='King2' pid='339472' dateline='1424664003']

این اصا بدیهیه که گزینه ۲ درسته اگه ما مقادیر تابع هدف رو تو نقطه فعلی و نقاط همسایه نداشته باشیم اصا چیو میخایم حل کنیم به چی میخایم برسیمHuhExclamationExclamation
در ضمن در هیچ کدوم از مثالهای متن درس و تست های حل شده کتاب اسمی از تابع تخمینی یا h نبرده من خودم برای کنکور ۶ دور کتابشونو خوندم و تو این ۶ ۷ صفحه که مربوط به تپه نوردیه چنین توضیحی ندیدم بازم الان رفتم دو بار این چند صفحه مربوط به توضیحات تپه نوردی رو خوندم بازم هیچ مثال یا توضیحی ندیدم که گفته باشه فاصله تخمینی تا هدفExclamationExclamationExclamation تو تمام مثالها هم f رو دادهههههExclamationExclamationExclamation
[/quote

این خیلی جالبه که درست بودن گزینه ۲ رو بدیهی می دونید.آقای خلیلی فردرکتابشون جاهای دیگه ای هم اشتباه کرده اند.حالا با این جوابشون کتاب خودشون روهم قبول ندارندانگار.
اگرتابع هدف رودارید اصلا هیوریستیک می خواهیدچکار.مادرمسائل طبق گفته خود کتاب راهیان تابع آزمون هدف روداریم و با استفاده ازتابع هیوریستیک که تخمینی ازمقدارهدف است مسئله رو حل می کنیم.
درموردقسمت دوم هم به سوال فناوری اطلاعات ۸۳(سوال ۳۳ فصل ۴ چاپ پنجم)مراجعه کنید.درپاسخ این سوال تنها از h حرف زده شده.

You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life
Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: khordad.girl
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۲۷ ب.ظ، توسط furuzan.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  یعنی واقعا سوال ۸۶ غلطه؟؟؟؟؟؟

توضیحات ایشونو تو فایل ضمیمه بخونید براساس این توضیحات اعتراض بزنید
گزینه ۴ گزینه درستیه و هر دو روشو می توان به کار برد
من خودم تا الان اعتراض نزدم و منتظر پاسخ ایمیلی بودم که به استاد خلیلی فر زده بودم و ایشونم لطف کردن دیروز جواب منو همراه با توضیحات کامل و مستند دادند
من می خاستم برای اعتراضم دلیل محکم داشته باشم نه هر دلیل یا توجیهی از طرف خودم مبنی بر این که گزینه ای که من انتخاب کردم گزینه درستیه می خاستم براساس یه منبع معتبر و براساس کتاب راسل اعتراض بزنم و استاد لطف بزرگی در حقم کردند و براساس کتاب راسل توضیحات کاملیو دادند

بچه ها لطفا یکی توضیح بده که چطور فایل سومو بذارم آخه حجمش زیاده نمی شه این یه دونه فایل که مربوط به کتاب راسله بذارمش
ممنون میشم کمک کنید تا بتونم این فایل سوم رو هم براتون ضمیمه کنمHuhHuhHuh

(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)furuzan نوشته شده توسط:  [quote='King2' pid='339472' dateline='1424664003']

[/quote

اگرتابع هدف رودارید اصلا هیوریستیک می خواهیدچکار.مادرمسائل طبق گفته خود کتاب راهیان تابع آزمون هدف روداریم و با استفاده ازتابع هیوریستیک که تخمینی ازمقدارهدف است مسئله رو حل می کنیم.
درموردقسمت دوم هم به سوال فناوری اطلاعات ۸۳(سوال ۳۳ فصل ۴ چاپ پنجم)مراجعه کنید.درپاسخ این سوال تنها از h حرف زده شده.
من براساس توضیحات کتاب جواب دادم آخه من هیچ جای متن درس این توضیح رو ندیده بودم
تست رو هم دیدم براساس h بود که تو اینجا f=h گرفتند
استاد هم تو فایل توضیحات گفتن که تابع هدف یا همان هیوریستیک
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nesyan
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ب.ظ
ببینید بخش خاصی از این فصل کتاب را در نظر دارید.http://aima.cs.berkeley.edu/2nd-ed/newchap05.pdf
 سپاس‌گزاری شده توسط: furuzan
ارسال:
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ب.ظ)furuzan نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ)Nesyan نوشته شده توسط:  یعنی واقعا سوال ۸۶ غلطه؟؟؟؟؟؟

توضیحات ایشونو تو فایل ضمیمه بخونید براساس این توضیحات اعتراض بزنید
گزینه ۴ گزینه درستیه و هر دو روشو می توان به کار برد
من خودم تا الان اعتراض نزدم و منتظر پاسخ ایمیلی بودم که به استاد خلیلی فر زده بودم و ایشونم لطف کردن دیروز جواب منو همراه با توضیحات کامل و مستند دادند
من می خاستم برای اعتراضم دلیل محکم داشته باشم نه هر دلیل یا توجیهی از طرف خودم مبنی بر این که گزینه ای که من انتخاب کردم گزینه درستیه می خاستم براساس یه منبع معتبر و براساس کتاب راسل اعتراض بزنم و استاد لطف بزرگی در حقم کردند و براساس کتاب راسل توضیحات کاملیو دادند

بچه ها لطفا یکی توضیح بده که چطور فایل سومو بذارم آخه حجمش زیاده نمی شه این یه دونه فایل که مربوط به کتاب راسله بذارمش
ممنون میشم کمک کنید تا بتونم این فایل سوم رو هم براتون ضمیمه کنمHuhHuhHuh

(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۳ ق.ظ)King2 نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۴۹ ق.ظ)furuzan نوشته شده توسط:  [quote='King2' pid='339472' dateline='1424664003']

[/quote

من براساس توضیحات کتاب جواب دادم آخه من هیچ جای متن درس این توضیح رو ندیده بودم
تست رو هم دیدم براساس h بود که تو اینجا f=h گرفتند
استاد هم تو فایل توضیحات گفتن که تابع هدف یا همان هیوریستیک

خب این اشتباهه دیگه.خودتون داریدمی گید هیوریستیک.
تابع هیوریستیک که تابع هدف نیست.تخمینی ازتابع هدفه.بنابراین گزینه ۲ نادرست است.گزینه ۱ رو هم که خودشون گفتن درسته.البته من در تاپیک دیگه ای همین حرف روزدم که دوستان قبول نکردند.

Winston Churchill
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۲۴۷۱ , khordad.girl
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۳۱ ب.ظ)Hamed90 نوشته شده توسط:  ببینید بخش خاصی از این فصل کتاب را در نظر دارید.http://aima.cs.berkeley.edu/2nd-ed/newchap05.pdf

بله صفحات ۱۴۱ تا ۱۴۴ همین پی دی اف شما برای رنگ آمیزی
واقعا خدا خیرتون بده Rolleyes
من نمیدونم چرا این ۴ صفحه آپلود نمیشهExclamationExclamation
من تو این دو سال که عضو بودم تا حالا پست نذاشتم فقط پستهای دوستانو می دیدم بخاطر همین نمی دونستم
چیکار کنم دوتا حساب کاربری دیگه هم که داشتم ۵۶۵۶۵۶ و nimarezaee به خاطر همین عدم فعالیتم گویا از کار افتاده بود
به همین خاطر مجبور شدم یه حساب کابری جدید بسازم
بازم ممنونم از شما
ارسال: #۱۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۰۰ ب.ظ
من یه سوال دارم. امکان داره از بعضی اساتید بخوایم که شخصا در مورد بعضی سوالاتی که فکر میکنن کلید غلط هست اقدامی انجام بدن در جهت کمک به داوطلبا؟؟ مثلا اینکه نظرشون رو به اساتید دیگه ای که ممکنه نظرشون توی کلید نهایی مؤثر باشه ابلاغ کنن.
میشه؟
ارسال: #۱۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۷:۴۴ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۰۰ ب.ظ)neda.h نوشته شده توسط:  من یه سوال دارم. امکان داره از بعضی اساتید بخوایم که شخصا در مورد بعضی سوالاتی که فکر میکنن کلید غلط هست اقدامی انجام بدن در جهت کمک به داوطلبا؟؟ مثلا اینکه نظرشون رو به اساتید دیگه ای که ممکنه نظرشون توی کلید نهایی مؤثر باشه ابلاغ کنن.
میشه؟
اگه اینجوری بشههه که خیلی عالییههههه دیگه با سرنوشت کسانی که وقت گذاشتن بازی نمی شه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۶۸۴ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  کیوان فر ؟ خلیلی؟ مقسمی؟ msnmkh ۰ ۷۱۵ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۸۸۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۰۹ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۹۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۵۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close