زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

JSP

ارسال:
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۱:۴۹ ب.ظ
JSP
سلام دوستان کسی هست که JSP یا همون Java Server Page کار کرده باشه؟
من به خاطر علاقه شدیدی که به JAVA دارم میخوام برم سمت یاد گرفتنش، اگه ممکنه از تجربیاتتون در اختیارم بذارین و اینکه کلا تو طراحی وب زبان به دردبخوری هست یا برم سمت چیز دیگه و اینکه اگه کتاب آموزش فارسی سراغ دارین بهم لینک بدین
من خودم کتاب Art Of JAVA Web Development رو دارم شروع میکنم که چون زبانم خیلی تاپ نیست یکم طول میکشه خوندنش
پیشاپیش ممنون از لطفتون Rolleyes
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ
JSP
یک دوره آموزش برنامه نویسی جاوا در مانشت آغاز شده، الان جلسه دوم هستیم. میتونید با ما همراه بشید. به این لینک سر بزنید:
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر استقبال خوب باشه وارد مباحث سرولت و سمت کلاینت هم میشیم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Haj Reza
ارسال:
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط MiladCr7.)
RE: JSP
سلام.امیدوارم به دردتون بخوره

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اینم یه سایت فارسی:

لحظه ها را دریاب
چشم فردا کور است
نه چراغیست در آن پایان
هر چه از دور نمایانست
شاید آن نقطه نورانی
چشم گرگان بیابانست
۱
۰
ارسال:
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۵:۴۵ ب.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۲:۳۲ ب.ظ)miladcr7 نوشته شده توسط:  سلام.امیدوارم به دردتون بخوره

اینم یه سایت فارسی:

دستتون درد نکنه خیلی مفید بود Heart
۰
۰
ارسال:
۱۸ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ب.ظ، توسط codin.)
JSP
سلام
البته شما معیار هاتون رو نگفتید تا بشه راهنمایی بهتری کرد چون در کل زبان برنامه نویسی مثل زبان های طبیعی می مونه اگر شما سه تا زبان المانی و چینی و فرانسوی رو یادبگیرید احتمالا یکی رو بیشتر ترجیح بدین و دلایلی هم ارائه میدین که خیلی مطلق نیست و ممکنه یه نفر دیگه زبان دیگه ای رو ترجیح بده و دلایل دیگه ای داشته باشه. البته این نکته هم بدیهی هست که در نهایت همه این زبان ها میتونن هر سطحی از communication رو بین افراد ارضا کنند و خیلی اختلافی توی هدف اصلی اون ها نیست.

من تجربه شخصیم کار کردن با زبان جاوا و PHP و Python بوده. راستش بین این ها از جاوا نسبت به دو مورد دیگه خیلی خوشم نیومد.زبان جاوا برای وب یکمی یادگیریش زمان میبره شما برای سه لایه mvc باید سه تا فریم ورک جدا مثل spring و hibernate و jsf رو یادبگیرید که خودش خیلی زمان بره.برای امکانات واقعا بیسیک مثل login باید spring security رو یاد بگیرید و غیره...حتی متصل کردن این فریم ورک ها به هم نیز میتونه کمی اذیت کننده باشه در شرایطی!
اما برای زبان های PHP و Python یک فریم ورک مثل symphony یا django کارتون رو راه میندازه و واقعا هم فریم ورک های عالی هستند و به عبارتی کارتون تر و تمیز تر در میاد.
البته من شنیدم پروژه های خیلی بزرگ با جاوا انجام میشه که احتمالا به دلیل همون علاقه شدیدش به component based بودن است.

در هر حال اگر تصمیم به کار کردن با زبان جاوا گرفتید اول بهتره با سرولت و جی اس پی آشنا بشید و بعد به فریم ورک های مناسب مهاجرت کنید.
کتاب Head First Servlets and JSP واقعا عالی هست متاسفانه حدود ۲۰ مگ هست و امکان آپلودش رو ندارم اما انشاالله روی نت پیدا می کنیدش
۱
۰
ارسال:
۱۹ اسفند ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ق.ظ
(۱۸ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  سلام
البته شما معیار هاتون رو نگفتید تا بشه راهنمایی بهتری کرد چون در کل زبان برنامه نویسی مثل زبان های طبیعی می مونه اگر شما سه تا زبان المانی و چینی و فرانسوی رو یادبگیرید احتمالا یکی رو بیشتر ترجیح بدین و دلایلی هم ارائه میدین که خیلی مطلق نیست و ممکنه یه نفر دیگه زبان دیگه ای رو ترجیح بده و دلایل دیگه ای داشته باشه. البته این نکته هم بدیهی هست که در نهایت همه این زبان ها میتونن هر سطحی از communication رو بین افراد ارضا کنند و خیلی اختلافی توی هدف اصلی اون ها نیست.

من تجربه شخصیم کار کردن با زبان جاوا و PHP و Python بوده. راستش بین این ها از جاوا نسبت به دو مورد دیگه خیلی خوشم نیومد.زبان جاوا برای وب یکمی یادگیریش زمان میبره شما برای سه لایه mvc باید سه تا فریم ورک جدا مثل spring و hibernate و jsf رو یادبگیرید که خودش خیلی زمان بره.برای امکانات واقعا بیسیک مثل login باید spring security رو یاد بگیرید و غیره...حتی متصل کردن این فریم ورک ها به هم نیز میتونه کمی اذیت کننده باشه در شرایطی!
اما برای زبان های PHP و Python یک فریم ورک مثل symphony یا django کارتون رو راه میندازه و واقعا هم فریم ورک های عالی هستند و به عبارتی کارتون تر و تمیز تر در میاد.
البته من شنیدم پروژه های خیلی بزرگ با جاوا انجام میشه که احتمالا به دلیل همون علاقه شدیدش به component based بودن است.

در هر حال اگر تصمیم به کار کردن با زبان جاوا گرفتید اول بهتره با سرولت و جی اس پی آشنا بشید و بعد به فریم ورک های مناسب مهاجرت کنید.
کتاب Head First Servlets and JSP واقعا عالی هست متاسفانه حدود ۲۰ مگ هست و امکان آپلودش رو ندارم اما انشاالله روی نت پیدا می کنیدش

ممنون از راهنماییتون
۰
۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close