زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم!

ارسال: #۱۰۹۶
۲۸ فروردین ۱۳۹۹, ۱۰:۵۹ ب.ظ
Static-X/ I'm with stupid
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۰۹۷
۲۹ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۳۸ ب.ظ
Time Conceals Loss/ Taasiaan
ارسال: #۱۰۹۸
۳۰ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۳۴ ب.ظ
Empyrium/ the turn of the tides
ارسال: #۱۰۹۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۵۷ ب.ظ
Mono/ Dream Odyssey
ارسال: #۱۱۰۰
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۱۷ ب.ظ
Im gonna swing from chandelier
SIA
دارم رمیکس هاشو از ساندکلود گوش میدم. رمیکس هاش از خودش قشنگترن. کلا ساندکلود سایت خوبیه برای تنوع. حال میکنم باهاش

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱۰۱
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۵۹ ب.ظ
Time Conceals loss/ Taasiaan
ارسال: #۱۱۰۲
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۴۸ ق.ظ
California کار بسیار زیبایی از ۲Pac فقید

نمیدونم چرا الان این آهنگو که دارم گوش میدم رفتم یهو آمریکا، کالیفرنیا با تابستونای شرجیش، مردم باحالش، خیلی نگران شدم براشون، این روزا آمریکا خیلی بد تو دردسر افتاده، جوری اوضاع از دستشون در رفته که ممکنه بین ایالتها جنگ داخلی بشه.
لعنت به کرونا

خداییش گوش بدین این آهنگو، اگه نرفتین آمریکا Big Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۱۱۰۳
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۴۱ ق.ظ
Dance with the dead/ Horizon
ارسال: #۱۱۰۴
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۸ ق.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
این خارجی هایی که نوشتید اسم آهنگه؟ ینی شما موسیقی ایرانی دوست ندارید؟ اصلا گوش دادید؟ مثلا تصنیف چرخ گردون اثر علی اصغر شاه زیدی، یا کارهای عبدالوهاب شهیدی یا خوانساری یا تاج اصفهانی. اینا دیگه از مد افتاده؟ چجوریه این خارجی زده ها توقع دارن موسیقی سنتی ما سالی ده بار عوض بشه که اگه نشه کهنست اما خارجی های رفیقشون هنوزم دارن چایکوفسکی و موتزارت گوش میدن هنوزم تو همونا موندن و بهترشم نیومده و انگار قرار هم نیست بیاد.
این تصور غلط که موسیقی باید ماه به ماه عوض بشه باعث شد موسیقی سنتی بهترین استعدادهاشو مثل همایون شجریان از دست بده. بخدا کارهای جدیدش رو میشنوم جگرم آتیش میگیره که این چرا یهو یه شبه اینجوری زد به جاده خاکی. نسیم وصل که اومد بازار فکر کنم روزی پنج شیش بار از اول تا آخر گوش میدادم. ایمقدر خوشحال بودم که بعد از سالها یه شاهکار درست حسابی تو موسیقی ایرانی گوش دادم اما کم کم یه بلایی سر همایون شجریان اومد که الان اسمشو میشنوم ناراحت میشم. چطور این استعداد بزرگ نابود شد. خدا نبخشه باعثش رو. خدا نبخشه اونی که با کمانچه ویلون میزنه با تنبور گیتار میزنه. تغییر چیزیه که شما در طی نسلها متوجهش بشی نه که امشب یه جور فردا یه جور دیگه. علیرضا افتخاری نمونه بارز همین فاجعست.

یادم رفت آهنگ موردعلاقم رو بگم:

تصنیف کاروان با صدای زنده یاد نادر گلچین
مرحوم گلچین رو من قبل از فوتشون یه مصاحبه ازشون دیدم لذت بردم از صفای این آدم از عشقش به موسیقی ایرانی از تعهدش به موسیقی سنتی.
خدا رحمتش کنه. این همه تصنیفها و آهنگها شو خواندده های مختلف خوندن و الان اصلا به اسم همون دزدهای هنری هم ثبت شده. مثل داریوش مثل افتخاری اما کی میدونه نادر گلچین چکارها کرد برای موسیقی ایران اصلا کی نادر گلچین رو میشناسه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۱۱۰۵
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۱۶ ب.ظ
RE: معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم!
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۰۱ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  این خارجی هایی که نوشتید اسم آهنگه؟ ینی شما موسیقی ایرانی دوست ندارید؟ اصلا گوش دادید؟ مثلا تصنیف چرخ گردون اثر علی اصغر شاه زیدی، یا کارهای عبدالوهاب شهیدی یا خوانساری یا تاج اصفهانی. اینا دیگه از مد افتاده؟ چجوریه این خارجی زده ها توقع دارن موسیقی سنتی ما سالی ده بار عوض بشه که اگه نشه کهنست اما خارجی های رفیقشون هنوزم دارن چایکوفسکی و موتزارت گوش میدن هنوزم تو همونا موندن و بهترشم نیومده و انگار قرار هم نیست بیاد.
این تصور غلط که موسیقی باید ماه به ماه عوض بشه باعث شد موسیقی سنتی بهترین استعدادهاشو مثل همایون شجریان از دست بده. بخدا کارهای جدیدش رو میشنوم جگرم آتیش میگیره که این چرا یهو یه شبه اینجوری زد به جاده خاکی. نسیم وصل که اومد بازار فکر کنم روزی پنج شیش بار از اول تا آخر گوش میدادم. ایمقدر خوشحال بودم که بعد از سالها یه شاهکار درست حسابی تو موسیقی ایرانی گوش دادم اما کم کم یه بلایی سر همایون شجریان اومد که الان اسمشو میشنوم ناراحت میشم. چطور این استعداد بزرگ نابود شد. خدا نبخشه باعثش رو. خدا نبخشه اونی که با کمانچه ویلون میزنه با تنبور گیتار میزنه. تغییر چیزیه که شما در طی نسلها متوجهش بشی نه که امشب یه جور فردا یه جور دیگه. علیرضا افتخاری نمونه بارز همین فاجعست.

یادم رفت آهنگ موردعلاقم رو بگم:

تصنیف کاروان با صدای زنده یاد نادر گلچین
مرحوم گلچین رو من قبل از فوتشون یه مصاحبه ازشون دیدم لذت بردم از صفای این آدم از عشقش به موسیقی ایرانی از تعهدش به موسیقی سنتی.
خدا رحمتش کنه. این همه تصنیفها و آهنگها شو خواندده های مختلف خوندن و الان اصلا به اسم همون دزدهای هنری هم ثبت شده. مثل داریوش مثل افتخاری اما کی میدونه نادر گلچین چکارها کرد برای موسیقی ایران اصلا کی نادر گلچین رو میشناسه؟

من هم خودشو میشناسم، هم دختر خدا بیامرزشو. یه موقعی برنامه ی خانواده تله فیلم یا سریال پخش میکرد، من افتخار همکاری با دو تا از این فیلم ها رو داشتم. یکیشون هم خانم نادیا گلچین دختر همین نادر گلچین با ما بودن. جالب اینه که بدونین ایشون عموی مرجانه گلچین هم هستن.

موسیقی سنتی فاز خاص خودشو داره، به نظرم هر کسی هم نمیتونه تو موسیقی سنتی دست به خلق بزنه، الان بیشتر کاری که داره انجام میشه بازخوانی هست و بازنوازی. من دو تا کنسرت موسیقی سنتی خوب تو دوران جوانی رفتم. اولیش کنسرت شجریان بود، یادش بخیر اون موقع به راحتی کنسرت برگذار میکرد استاد و عجب حال و هوایی هم داشت. و دومیش کنسرت شهرام ناظری بود. من یادمه برای کنسرت شهرام ناظری با توجه به اینکه دعوت شده بودم از طرف یکی از نزدیکان ایشون در حیطه ی کاری، زودتر رفتم پشت صحنه و با آقای ناظری دیدار کردم. اون موقع ایشون سر تمرین های پیش از اجرا بودن که به قول خودشون میگن گرم کردن صدا. یادمه ایشون با صدای سازها سعی میکردن صدای خودشونو کوک کنن. داداش من که اون روز همراهم بود از این کار استاد اعصابش بهم ریخته بود و اصلا دوست نداشت و حتی تا آخر کنسرت هم راحت ننشست. ولی من احساس میکردم همه چیز واقعا سنتی بود.
الان اگه همایون شجریان تغییر مشی میده، واسه اینه که شاید داره جا پای پدرش میزاره و البته کاری رو انجام میده که پدر بزرگوارش میخواست و نکرد. یادمه تو یه مصاحبه ایشون گفته بودن که خیلی دوس داشتن خواننده ی راک میشدن و از مرلین منسون به عنوان یه خواننده خاص در این حیطه نام برده بودن. حالا پسر هم داره دنبال تلفیق میره و به نظرم کار اشتباهی نمیکنه. فقط اگه با یه گروهی قاطی نشه که تا حالا هم نشده خیلی خوبه.
ما عادت داریم هر چیزی که یخرده با روتینی که گوش دادیم فرق کنه رو بشنویم، جا میخوریم، شاید برامون دلپسند نباشه، ولی به نظرم موسیقی سنتی هم احتیاج به آپگرید داره. این کارو استاد چکنواریان تو ارکستر سمفونیک ایران سال ۸۰ به زیبایی انجام دادن. من اون موقع تو گروه کر فعالیت میکردم ، خوب یادمه که چه تمریناتی میدادن. اول اینکه ایشون سازهای سنتی رو در کنار سازهای جهانی قرار دادن و اعتقاد داشتن که سازهای سنتی باید از نظر گام صدا ارتقا پیدا کنن و هماهنگ بشن با سازهای جهانی و استانداردهای موسیقی. بعد کاری میخواستن از سازهای سنتی که یخرده غیر معمول بود. ایشون میخواستن که با گامهای ربع پرده نت های کلاسیک نواخته بشن و از سازهای جهانی میخواستن که همراهی کنن. یه جوری سازهای جهانی رفتن در پس زمینه و سازهای ایرانی خودشونو یخرده نشون دادن. این گام خوبی بود برای ارتقای موسیقی سنتی. الانم همایون رو دست کم نگیرین، نمیدونم احتمالا میدونین که ساز تنبک اصلا نت براش وجود نداره و حسی نواخته میشه، ولی ایشون به کمک پدرش برای تنبک هم تصنیف ساخته.

بحث در مورد موسیقی سنتی و تقابلش با موسیقی مدرن و کلاسیک امروزی زیاده، و من فکر میکنم از حوصله ی جمع خارج باشه. برای همین بحث رو همینجا خاتمه میدم با یادی از ایرج بسطامی عزیز که شاه ماهی موسیقی سنتی ایران بود و در زلزله بم جون خودشو از دست داد.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۱۱۰۶
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۳:۳۸ ب.ظ
................
ارسال: #۱۱۰۷
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۴:۳۹ ب.ظ
Editor/ No harm
ارسال: #۱۱۰۸
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۹:۴۲ ب.ظ
thirty secounds to mars/ beautiful lie
ارسال: #۱۱۰۹
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۲۰ ب.ظ
(۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۳۸ ب.ظ)raam نوشته شده توسط:  
Time conceals loss/ taasiaan >> It's an iranian band
Do you ever listen to them?

نه والا ما نشنیدیم. در ضمن الان خود مستر ترامپ هم وقتی کارمون داره میاد فارسی بهمون میگه. شما هم کاش یه جور حرف میزدی بفهمیم چی میگی Cool
در ضمن الهام خانوم تنبک نت داره خواهر من اتفاقا خیه هم متنوع و انواع و اقسامش هست مرحوم حسین تهرانی یه مدل مینوشت بعد از اون آقای بهمن رجبی یه مدل مینوشت.
اون کار جناب چکناواریان رو خیلی قبل ترش توی دوره قاجار انجام دادن.
ربع پرده هم با پیانو خیلی قبل تر انجام دادن که انصافا چیز بدی نشد خیلی هم قشنگه اما جز پیانو که با موسیقی ما خیلی خوب جور شد بقیشون خیلی بد شده. خب چرا با ویلون ربع پرده بزنیم وقتی که کمانچه هست بهتر هم میشه زد.
از تلفیق که گفتی داغ دلم تازه شد. خدا لعنت کنه اونی که این اصطلاح رو انداخت به جون موسیقی سنتی. بعد از بیست سال دیگه موسیقی ایرانی میشه ساکسیفون و گیتار که یکی باهاش ها ها ها ها تحریز میزنه. فاجعست واقعا.
در ضمن شجریان استاد آواز هست قبول اما دیدگاه های که راجع به موسیقی داره فاجعست. در مورد همایون هم گفت خب مردم اینجوری دوست دارن. خب استاد جان مردم باید سلیقشون رو بسپارن دست شما یا شما دست اونا؟ موسیقی کوچه بازار از قدیم بوده کنارش کلاسیک و خاص هم بوده. چون مردم کوچه بازار دلشون ساز دهنی میخواد نمیشه باهاش ردیف میرزا عبدالله زد که. با این روال تلفیق و گندی که مدرنیته میزنه به همه چیز اواخر عمر موسیقی سنتی رو داریم جشن میگیریم. از استعدادهای منحرف شده گفتیم چه خوبه که یادی هم کنم از سینا سر لک. حیف شد این صدای ناب بختیاری چه زود به گند کشیده شد.
بگذریم جای بحثش اینجا نیست. ضمن اینکه الان طرز تفکر شما در باب موسیقی ایرانی به شدت رایج شده. دیگه وقتی لطفی رفت و کسایی رفت موسیقی ایرانی یتیم شد. با این گل به خودی هم که شجریان زد باعث شد یه عده .... هنرمند مدعی بشن که بفرما خود شجریان داره میگه اینا رو دیگه مردم نمیخوان. خب برادر جان دوره میرزا عبدالله و شهنازی و بهاری هم مردم نی ناش ناش دلشون میخواست اون راهش جدا بود این جدا. اگه اون موقع هم همه مثل این دوره فکر میکردند موسیقی سنتی میرفت تو موزه و الان شما داشتی آهنگ it is the book گوش میدادی.
ارسال: #۱۱۱۰
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۴۱ ق.ظ
تنبک نت داره، ولی خیلی نتش ابتدایی بود، و کاری که در این سالها انجام شد مدرنیزه کردن این نت ها همگام با سازهای جهانی بود. اون ربع پرده رو هم منظورم با پیانو نبود، شما ترومپت و ساکسیفون ربع پرده رو در نظر بگیر. بعد پیانو اصلا ایرانی نیست، یه ساز اصلا ایتالیایی هست ولی اتفاقی که افتاد در دوران های گذشته این پیانو به هر کجا که رسید به شکلی تحول پیدا کرد و به یه ساز روتین در تمام دنیا تبدیل شد. این اتفاقیه که اخیرا برای ویولن هم افتاده. چیزی که لوریس چکنواریان میخواست این بود که سازهای سنتی به سمت روتین شدن پیش برن. مثل اینکه شما هر جای دنیا باشی حتما برای یادگرفتن اصول موسیقی و سولفژ میری پای پیانو میشینی، با سازهای ایرانی هم این اتفاق بیفته. یه چیزی مثل همین کار کیهان کلهر . یه روند خوبی در جریان بود ولی همون موقع بود که رشته ی موسیقی رو به دو بخش اصلی سازهای ایرانی و سازهای جهانی تقسیم کردن و یخرده جلوی این مسئله گرفته شد. داستانها در این زمینه مفصله، ولی روندی که جریان داره دقیقا داره موسیقی سنتی رو به نابودی میکشه. و بدتر از همه اینه که این تحریرهایی که خواننده ها میان رو سازهای غربی، همه افکت هست که به صداهاشون اضافه میشه.

من اتفاقا تفکر رایجی رو که در مورد موسیقی وجود داره، خصوصا موسیقی سنتی، اصلا قبول ندارم. من با هر ژانر موسیقی که تعادل و ترکیب بندی درش وجود داشته باشه ارتباط میگیرم. خداییش اصلا موسیقی ایرانی جدید گوش نمیدم، گاهی به خاطر اطرافیان تحمل میکنم. متاسفانه جریاناتی که از چهل و اندی سال پیش شروع شد، اولش با ممنوعیت موسیقی، سانسور ... باعث شدن اطلاعات و دانش در این زمینه ها یا از بین بره و یا راه بیراهه رو طی کنه و تا امروز برسه که شاهد انحطاط هستیم. خداییش در همه ی زمینه های هنری ما این مسئله رو داریم.
شاید اگه فضا اجازه میداد، لطفی ها به وجود میومدن و این روند تکامل شکل صحیح خودشو طی میکرد.

اتفاقی که داشت می افتاد این بود، مدرنیته به دلیل رفت و آمد غربی ها به ایران، خصوصا سکونت آمریکایی ها در این دیار، داشت یواش یواش جریان خودشو پیش میگرفت. ولی اتفاقی که افتاد این بود، سنت و مدرنیته که من اسمشو میزارم مذهب و مدرنیته افتادن به جون هم و این مملکت رو تباه کردن. ما همون موقع تباه شدیم خودمون خبر نداشتیم. شجریان نفسهای آخر موسیقی این مملکت بود.
اگه میبینی وضع سینما بد نیست، به خاطر اینه که ممنوعیت سر راهش قرار نگرفت. سینما متاسفانه دچار یه درگیری دیگه شد و اون این بود که ازش برای مقاصد خاص خیلی استفاده شد و میشه. که البته این مسئله در تلویزیون بیشتر از سینماست.

آقای دادخواه نمیدونم یادته فیلم مردی که زیاد میدانست رو؟ یا فیلم مردی که موش شد؟ یا فیلم زنگها رو؟ اینا شاهکارهای سینمای ایران بودن، یا همون اجاره نشین ها به نظرم بهترین فیلم داریوش مهرجویی بود، البته بعد از گاو. من دارم بعد از انقلاب رو میگم. سینما هم یه دونه بود و مخملباف، علی حاتمی، مهدی صباغزاده .... اینا دیگه رفتن. همه چی افتاده دست یه مشت نوید محمد زاده.

تئاتر هم نبود یه موقع و ممنوع بود، از یه سالی به اونور تئاتر مجاز شد و البته نه هر تئاتری، ولی کارهای جاودانی اومدن رو صحنه، البته نمایش عروسکی ممنوع بود. مجسمه سازی ممنوع بود!!!! کم مونده بود دخترا رو هم زنده به گور کنن، که البته یه جور دیگه کردن!!!! ما دقیقا در عصر محمد امین زندگی میکنیم!!!!

خلاصه هنر تو این مملکت سرنوشت دردناکی داشته.

اگه دوست داشته باشین من پایه هستم مفصل در مورد موسیقی بحث کنیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۰ دیروز ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۵۹۵ دیروز ۱۲:۱۵ ق.ظ
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۳۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۴۹۰ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۳۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۶۶ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۷,۹۱۰ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۶۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۵۴ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  معرفی زبان برنامه نویسی کریستال : Crystal elecomco ۰ ۲,۰۷۲ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close