زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه نوشتن قرار داد کاری چگونه باشد تا یک طرفه نباشد

ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۶:۵۵ ب.ظ، توسط RASPINA.)
امیدوارم عنوان مناسبی برای تاپیکم انتخاب کرده باشم

من خیلی دنبال کار نگشتم یا به عبارتی اصلا دنبال کار نگشتم ولی میدونم اوضاع کار خیلی هم خوب نیست حداقل برای یه تازه کار که خیلی هم متخصص نیست دوستان من توی یه شرکتی مشغول به کار بودن و من را هم معرفی کردند .ویه پروژه انجام دادم و مدیرش پذیرفت که اونجا مشغول بشم و قراره که قرار داد ببندمولی من تا حالا جایی کار نکردم وبا شرایطکار آشنا نیستم

اگر میشه راهنمایی کنید . من واقعا نمی دونم کار درستی هست یا نه.باتوجه به اینکه من اونقدر حرفه ای نیستم واینجا شرکت های خیلی زیاد و قوی نیست که بگم حالا این نشد شرکت دیگه. لطف کنید با توجه به مزیت ها و معایبی که میگم ببیند قرار داد ببندم یا نه.
مزایا
شرایط اون شرکت از این لحاظ که محیطش خوب و سالم هست و برای من محیط سالم خیلی مهم بود اوکی هست
همیشه پروژه دارند و به قول مدیرش که می گفت برنامه نویساش بی کار نمی مونن.
معایب
اشکالاتش اینه که درصد قرار داد را مدیر تعیین میکنه یعنی دوستام که یکساله اونجان از درصد قرار داد یا اصل پروژه خبر ندارند مثلا شاید یه کاری را انجام بدی که ۵ تمن قرار داد بسته و فقط به برنامه نویس ۱/۵ بده. شاید.

بیمه نمی کنه

واینکه ۴ ساله قرار داد میبنده . در این مورد که ازشون پرسیدم گفت که یه برنامه نویس از همون ابتدا با دانش کامل و تخصص نمیاد . پس دوسال الی ۳ سال طول میکشه که حرفه ای بشه . و گفت نمیخواد بعد دوسال برنامه نویسش را از دست بده. که شاید استدلال اش منطقی باشه

و اونجا مدیر ارشد برنامه نویسی نداره .که فکر کنم اغلب شرکتا چنین فردی را داشته باشند و پروژه ای که انجام میشه از صفر تا صدش را خودم بایدانجام بدم وکسی نیست که بخوام اشکالاتم را بپرسم البته شاید این توقع منطقی نباشه.
حالا به نظرتون چه کار کنمHuhHuhHuh

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۰۳ ب.ظ
سطح شما چقدره؟ دقیقا چه تکنولوژی هایی بلدید. نگید یه پروژه فلان انجام دادید، میخوام بدونم دقیقا چی بلد هستید. جواب نوعی:
HTML, CSS, JS
less
PHP
symfony with doctorine - cakephp
یا مثلا یه جواب نوعی دیگه:
Java
JSP-Servlet
JSF
Hibernate
Spring
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۱۰ ب.ظ
html,css
js را تازه شروع کردم

sql -asp.net
استفاده از ابزار گزارشگیری stimulsoft report
همینا Sad

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۱۵ ب.ظ
RE: نحوه نوشتن قرار داد کاری چگونه باشد تا یک طرفه نباشد
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۱۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  html,css
js را تازه شروع کردم

sql -asp.net
استفاده از ابزار گزارشگیری stimulsoft report
همینا Sad
asp.net webforms یا mvc?
منظور از SQL چیه دقیقا؟
با ORM ها مثل entity framework کار کردید؟ با linq چطور؟
در صورتی که نیاز باشه در چه مدت میتونید یه تکنولوژی جدید رو یاد بگیرید مثلا اگه تا به حال با ORM ها کار نکردید در چه مدت میتونید EF رو یاد بگیرید؟ در چه حد توانایی یادگیری تکنولوژی جدید رو در خودتون میبینید؟
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۲۷ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۱۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یا mvc?
منظور از SQL چیه دقیقا؟
با ORM ها مثل entity framework کار کردید؟ با linq چطور؟
در صورتی که نیاز باشه در چه مدت میتونید یه تکنولوژی جدید رو یاد بگیرید مثلا اگه تا به حال با ORM ها کار نکردید در چه مدت میتونید EF رو یاد بگیرید؟ در چه حد توانایی یادگیری تکنولوژی جدید رو در خودتون میبینی
asp.net webforms
فکر کنم حداکثر یک ماهه بتونم یادبگیرم
کلا دنبال یادگیری ام و هدفم اینه که به زودی mvc را شروع کنم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۴۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
حقوقش چطوره؟
سفته میگیره یا نه؟
پروژه گروهی ندارن؟ پشتیبانی نداره پروژه هاشون؟
به فرض که یه مشکل داشته باشه کدتون مثلا ساتیتون سنگین باشه در چه مدت میتونید برطرف کنید؟

بعد یه چیزی مگه قراردادشون از قبل آماده نیست؟ شما که غیر از امضای قرارداد گزینه ای ندارید. مگه میتونید تو قرارداد دست ببرید؟
خیلی پارامتر هست واقعا. شاید نشه اینطوری پرسید. مثلا دیدم شرکتی که برنامه نویسش به هیچ وجه کار پشتیبانی انجام نمیداده حتی برنامه نویس backend فقط backend بوده و لاغیر. یا پارامتر های محیطی شامل تغذیه میان وعده، صبحاه و ناهار، همکاران، فاصله با منزل. یا پارامتر های کاری مثل امکان اضافه کار و نحوه پرداخت اضافه کار. یا مثلا سر وقت حقوق ها رو میدن یا تاخیر داره. یا مثلا اگه وسط کار یه شغل بهتر خورد به پستتون چه میکنه شرکت؟ یا بحث های فنی مثلا مستند سازی. شرایط مرخصی و زمان استراحت میان روز. نحوه پرداختی پاداش و مزایا یعنی آخر سال میدن یا پخش میکنن تو سال. نحوه افزایش حقوق در هر سال.
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۷:۵۹ ب.ظ
نه چک می گیره نه سفته
پروژه گروهی هم بعضی وقتا دارند ولی من اصلا راحت نیستم با پروژه گروهی

اگر کار بهتر به پستم بخوره باید منتظر بمونم تا ۴ سالم تموم بشه
پروژه را تو خونه انجام میدم فقط هفته ای یکی دوبار یه سری به شرکت میزنم که خیلی وقتا خودشم اونجا نیست

کمی بد قوله و سر وقت پول نمیده دوستام خیای وقتاازاین بدقولی کلافه میشنمن
نزدیک خونمون هست

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۰۷ ب.ظ
شما دختر هستید. شرایطتون فرق میکنه. مثلا من راحت ترم که صبح تا عصر سر کار باشم تا اینکه تو خونه کار رو انجام بدم. یا اینکه محیط کار برای من کمتر اهمیت داره تا برای شما. یا مسیر رفت و برگشت و همینطور روش رفت و برگشت برای من راحت تره.
در کل من با بیمه نبودنش و همینطور چهار سال قراردادش مشکل دارم. ضمن اینکه ترجیح میدم جایی باشم که افرادی در سطح خودم یا بالاتر باشن تا باهاشون تعامل داشته باشم و احیانا ازشون یاد بگیرم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال:
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۱۵ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۰۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  در کل من با بیمه نبودنش و همینطور چهار سال قراردادش مشکل دارم. ضمن اینکه ترجیح میدم جایی باشم که افرادی در سطح خودم یا بالاتر باشن تا باهاشون تعامل داشته باشم و احیانا ازشون یاد بگیرم.
منم هدفم از اینکه میرم این شرکت همین بود ولی میبینم نه اینطور نیست
خب الان چه کار کنم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۳۸ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۳۲ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  اگه این یک کار ثابت در یه شرکت نیست؟ که قراره یک قرارداد ۴۸ ماهه با حقوق و مزایای مشخص با شما امضاء کنند؟ پس اینکه اون شرکت پروژه جاری داشته باشه یا نداشته باشه چه فرقی به حال کارمنداش داره؟ اونا که حقوق خودشون رو در هر صورت باید بگیرند.
ممنون خیلی دیدم عوض شد.
در مورد مطلبی که گفتید حقوق ثابت نداریم .به ازای انجام پروژه حقوق دریافت میشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۱
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۳۸ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(31 فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۳۲ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  اگه این یک کار ثابت در یه شرکت نیست؟ که قراره یک قرارداد ۴۸ ماهه با حقوق و مزایای مشخص با شما امضاء کنند؟ پس اینکه اون شرکت پروژه جاری داشته باشه یا نداشته باشه چه فرقی به حال کارمنداش داره؟ اونا که حقوق خودشون رو در هر صورت باید بگیرند.
ممنون خیلی دیدم عوض شد.
در مورد مطلبی که گفتید حقوق ثابت نداریم .به ازای انجام پروژه حقوق دریافت میشه
پس به نظرم بهتره صاحب کار دقیقا درصد شما رو مشخص کنه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۱۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۰۵ ب.ظ
کلا قرارداد ۴ ساله فقط برای جایی خوبه که امکان پیشرفت داشته باشی نه اینکه ۴ سال دورهمی با چند نفر همسطح خودتون کار کنید. بعدشم تجربه ثابت کرده احتمالش خیلی زیاده که بعد از یک سال از کار اونجا خسته بشی...اینجوری که تعریف کردید اینجا ظاهرا خیلی سوء استفاده میکنن از اینکه شما مشتاق کارید.

You need power, only when you want to do something harmful, otherwise love is enough to get everything done.
Charlie Chaplin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , tabassomesayna
ارسال: #۱۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۰۵ ب.ظ)neilabak نوشته شده توسط:  لا قرارداد ۴ ساله فقط برای جایی خوبه که امکان پیشرفت داشته باشی نه اینکه ۴ سال دورهمی با چند نفر همسطح خودتون کار کنید.بعدشم تجربه ثابت کرده احتمالش خیلی زیاده که بعد از یک سال از کار اونجا خسته بشی...
آره همین طوره ....
با یه مدیر خودخواه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
با سلام
اینکه شما را بیمه نمیکنن بخاطر اینه که کارمند محسوب نمیشید.
طبق قانون کارفرما ملزم نیست پیمانکار را بیمه کنه. شما با کارفرما قرارداد میبندین و کاری را انجام میدین و در یک موعد مشخص تحویل میدین. قانون کار در اینمورد کارفرما را ملزم به بیمه کردن شما نمیکنه و شما از سایر مزایای قانون کار هم مثل حق سنوات و غیره بهره مند نیستید.
در اینموارد قرار داد بنوعی تنظیم میشه که این پولها را شما از کارفرما در قالب قرار داد بگیرید . یعنی موقع عقد قرار داد اینموارد را بعنوان چک و چانه برای بالا بردن مبلغ قرار داد عنوان کنید.
اما اینکه ۴ ساله قرارداد می بنده اشکالی ایجاد نمیکنه. فقط شما لازمه یکی از اینموارد را بخواهید اضافه کنه:
مثلا" اینکه قرار داد ۴ ساله است ولی هریک از طرفین بتونن قرارداد را پس از تحویل پروژه جاری و تسویه حساب با اعلام مثلا" دو ماه زودتر فسخ کنن.(یعنی کتبا" درخواست فسخ بدین)
یا اینکه اگه باز اصرار داره که باید حداقل دو سال بمونید گفته بشه که بعد از دوسال اول هریک از طرفین با اعلام سه ماه یا دو ماه زودتر بتونن همکاری را قطع کنن و البته ذکر شود که در اینصورت خسارتی برای طرف مقابل در نظر گرفته نمیشه. و درخواست قطع همکاری ببصورت کتبی باشهو مثلا" در دبیرخانه شرکت یا دفتر رسمی ثبت بشه.
خانمها در اینجور موارد میتونن بگن من ممکنه ازدواج کنم و همسرم موافق کارکردن من نباشه.
در حالت کلی هم آقایون و خانمها میگن من میخوام ادامه تحصیل بدم و ممکنه جایی دیگه قبول شوم.
کلا" بستگی به قرار داد داره. بعضی قراردادها اصلا" درش بحث خسارت مطرح نشده. مثلا" میگه مدت قرارداد ۴ ساله است و تمام. در آن مبلغ یا درصد فسخ قرارداد یا اصلا" صحبتی از فسخ نمیشه.
در اینمورد حتی اگه یه نفر قرار داد را فسخ کنه (مثلا" شما از یه تاریخی دیگه همکاری نکنید)طرف مقابل سخته که بتونه خسارت بگیره . چون باید سالها در دادگاه برای اثبات رقم خسارت دوندگی کنه. ولی اگه یه حقوقدان با تجربه قرارداد را تنظیم کنه معمولا" خسارت فسخ در نظر میگیره. البته اونهم امکان وصولش سخته ولی میتونه از طلب شما خسارت را برداره .
البته من بازم نفهمیدم که چجوری ممکنه قرارداد یه کارهایی که هنوز معلوم نیست چی باشند (مثلا" پروژه های آینده) و اینکه شخص ممکنه نتونه توسط فرد انجام بشه بصورت ۴ ساله و پیانکاری بسته بشه.
کلا" کارفرما ها انواع تریک ها را برای استثمار نیروی کار بکار میبرند . ولی قرارداد مهمه که متنش باشه تا بشه قضاوت کرد.
من یه قرارداد با بانک ......بستم پوستم کنده شد. برای یه کار دو ماهه پانزده برگ قرارداد داشت. البته اون واقعا" یه کار بود و اول و اخر داشت.
برای این قرارداد من یک ماه چک و چانه زدم و بانک میگفت قرارداد ما همینه و با پانصد نفر تا حالا بستیم و هیچکس چیزی نگفته فقط شما سر شرایطش چانه میزنی. من هم سر مبلغش با وجودیکه بانک نصف پول لازم را میداد حرفی نداشتم فقط نگران همین خسارت و دیرکرد و این چیزا بودم.
مثلا" یه بندش این بود که این بود که اگه بعد از پروژه ثابت بشه بانک ضرر کرده دو برابر مبلغ قرار داد را حق داره از وثیقه فرد کم کنه و و ثیقه را سه ماه بعد از قرارداد بانک بهمین منظور نگه میداره.
عجیب بود که یکی از بانک نپرسیده بود ماخذ و مرجعی که تعیین کنه بانک ضرر کرده کیه ؟؟؟ من پرسیدم گفتند خود بانکه....Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
شما فکر کنید که ۵۰۰ تا مهندس قبلی این قرارداد را امضاء کرده بودند و کسی اعتراض نکرده بود. با سختی فراوان و با این تعهد اخلاقی که بقیه نفهمند و قراردا جایی منتشر نشه این بند حذف شد.TongueBig Grin
موفق باشید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , mehdi.m2 , friends , sss , RASPINA
ارسال: #۱۵
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ب.ظ
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  کلا" بستگی به قرار داد داره. بعضی قراردادها اصلا" درش بحث خسارت مطرح نشده. مثلا" میگه مدت قرارداد ۴ ساله است و تمام. در آن مبلغ یا درصد فسخ قرارداد یا اصلا" صحبتی از فسخ نمیشه.
در اینمورد حتی اگه یه نفر قرار داد را فسخ کنه (مثلا" شما از یه تاریخی دیگه همکاری نکنید)طرف مقابل سخته که بتونه خسارت بگیره . چون باید سالها در دادگاه برای اثبات رقم خسارت دوندگی کنه. ولی اگه یه حقوقدان با تجربه قرارداد را تنظیم کنه معمولا" خسارت فسخ در نظر میگیره. البته اونهم امکان وصولش سخته ولی میتونه از طلب شما خسارت را برداره .
البته من بازم نفهمیدم که چجوری ممکنه قرارداد یه کارهایی که هنوز معلوم نیست چی باشند (مثلا" پروژه های آینده) و اینکه شخص ممکنه نتونه توسط فرد انجام بشه بصورت ۴ ساله و پیانکاری بسته بشه.
کلا" کارفرما ها انواع تریک ها را برای استثمار نیروی کار بکار میبرند . ولی قرارداد مهمه که متنش باشه تا بشه قضاوت کرد.
ایشون یه قراداد طراحی کردند که همه این موراد را در نظر گرفتنند
مثلا اگر ازدواج کردید نگید که شوهرم اجازه نمیده و این حرفا.........
اگر خواستید قرارداد را فسخ کنی باید به شرکت خسارت بدی.....
همزمان حق همکاری با هیچ شرکتی در این زمینه را ندارید

اتفاقا چند نفر هم قبلا این قرار داد را امضا کردند و ایشونم حتما با خودشون میگه میخوای بیا نمی خوای هم آدمای زیادی پشت در صف گرفتن برا اینجا!

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۷۷ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۵ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۱۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۶۵ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۶ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  تعداد روش های نوشتن عدد n ss311 ۲ ۳,۰۲۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
Sad راهنمایی برای نوشتن پایان نامه کمک!!!!!!! Sarabeh ۱ ۲,۴۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۳۶ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۱۷۳ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close