زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۲۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه رشته مهندسی کامپیوتر رتبه ۳۳ هوش و رشته فناوری اطلاعات رتبه ۷۰

ارسال: #۱۶
۱۳ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۲۷ ب.ظ
من واسه ریاضیات مهندسی کتاب مدرسان شریفو دارم که پر فرمول هم هست شما گفتید از کتاب پارسه فقط ۷-۸ صفحش به درد کنکور میخوره! من چطوری میتونی حجم این کتابو کاهش بدم تا بیشتر بتونم واسه ریاضی تست بزنم چون به نظرم تو این درس تست زدن بیشتر اهمیت داشته باشه! و میشه با تست زدن تسلط رو تو این درس افزایش داد نظر شما چیه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۴ شهریور ۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط fatima1537.)
توی مطالبتون گفتید پایه تون قوی بوده.
میخواستم بپرسم که شما که از مهر به بعد شروع کردید فقط کنکوری خوندید یا دوباره برگشتید و از روی کتابهای مرجع هم مطالعه کردید و بعضی مفاهیم رو دوباره تمرین و مرور کردید؟

ودیگه اینکه اصلا باورم نمیشه فقط از روی مقسمی خونده باشید(البته منظورم این نیست که دروغ میگیدSmileمنظورم تعجبه!)ولی من خودم از روش کمی خوندم ولی نتونستم اصلا تست بزنم و به نظرم کامل نیست.شما از روی مقسمی چند تست تونستید بزنید؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۴۳ ب.ظ
RE: کارنامه رشته مهندسی کامپیوتر رتبه ۳۳ هوش و رشته فناوری اطلاعات رتبه ۷۰
شاید مقسمی ایده ال واسه سراسری نباشه اما اونقدر‌ها هم که بعضی دوستان به نقد و چالشش میکشن بد نیست من خودم هم سال گذشته بیشتر کتابهای مقسمی رو خوندم و در مقایسه با پوران کمی سطح پائین هستش چون به جرائت میگم معماری مقسمی کاملتره از پورانه هر چند اشتباه تایپی زیاد داره .پایگاه داده مقسمی هم باز بهترینه . طراحی الگوریتم مقسمی و پوران تقریبا تو یک سطح هستن . همینطور در مورد بعضی کتابها .
اما واقعیت چیه؟
راستش یه الرژی افتاده میان بچه‌ها که من اسمش رو گذاشتم الرژی جزوه گرایی اخه تقریبا ۷۰ درصد مباحث حتی در مانشت و مصاحبه‌ها پیرامون این موضوعه که کتابهای چه موسسه رو بخونیم واصلا از رو چه کتابی بخونیم . راستش پارسال من درگیر این الرژی بودم .یه نمونه بارزش کتاب لینزه که از هر کی بپرسی میگه فقط ترجمه صراف زاده در صورتی که این کتاب بی نقص نیست و تازه ترجمه اش هم چندان روان نیست اما چرا همه باهاش حال میکنن چون باور کردن که بهترینه اما به نظر من کتاب جعفر تنها خیلی خیلی بهتره با صفحه ارایی زیباتر که خشکی مباحث نظریه رو به حد قابل قبولی کاهش میده اما چرا کسی نمیگه این کتاب خوبه ؟چون کسی تاحاالا تجربه اش نکرده و همه از هم پیروی میکنن مخصوصا اگر کسی که رتبه خوبی اورده پیشنهاد بده . منظورم اینه که بیشتر مواقع خودمون مسائل رو دشوار میکنیم و در جایی میتونه مقسمی هم واقعا جواب میده .مرجع و کتاب خوب یک بخش کوچکی از موفقیت در کنکور رو تشکیل میده بخش عمده اش خود شماااااااااا هستید دلیلی نداره همیشه کسی بهترین رتبه رو بیاره که مثلا clrs رو خونده و یا سیستم عامل استالینگ رو با پاورقیهاش خونده.
به نظر من ای مصاحبه یکی از بهترین مصاحبه هایی که نکته های جالبی برای بررسی کردن داره
با تشکر فراوان

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , e_saeid , white bird
ارسال: #۱۹
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط ipoorya.)
RE: کارنامه رشته مهندسی کامپیوتر رتبه ۳۳ هوش و رشته فناوری اطلاعات رتبه ۷۰
(۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۱۲ ب.ظ)tah_206207 نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز از راهنماییها و مشاوره های عالیت
اگه ممکنه در مورد ریاضیت بیشتر توضیح بده من چطور میتونم قلق این ریاضیارو پیدا کنم اگه واسه ریاضی بتونم کاری بکنم واسه بقیه درسام هم میتونم یه کاری انجام بدم!
من چطور میتونم مباحث مهم ریاضیارو پیدا کنم و واسه اون فسمتا بیشتر تست بزنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
تست های چند سال اخیر رو نگاه کنید . مثلا واسه محاسبات ۷-۶ تا فرمول بیشتر نیاز نیست .

(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۴۲ ق.ظ)farazin نوشته شده توسط:  خیلی ممنونم ازتون ...من داشتم یواش یواش نا امید می شدم ...ولی این مطلب و که خوندم خیلی انرژی گرفتم
خدا رو شکر که نوشته هام تونست به یک نفر کمک کنه .
با انرژی به راهتون ادامه بدید شما یکی از افراد موفق سال بعد هستید .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosavat , zer0ne
ارسال: #۲۰
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۸:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط exir.)
دوست عزیز از راهنمائیت خیلی خیلی ممنونم و امیدوارم همینطور که به بقیه کمک میکنید و خیرخواه دوستان هستید در تمام مراحل زندگی براتون خیر پیش بیاد

دوست عزیز برای بعضی از منابع مثل سیستم عامل یا منطقی‌، منبع و تستی که گفتی مطالعه کرده یکی بود. یعنی تنها کتابی که برای این دروس خوندی مقسمی یا پوران بوده یا اینا رو علاوه بر مراجع اصلی خوندی ؟

من برای سیستم عامل استالینگ رو شروع کرده بودم به خوندن اما با توجه به اینکه شاغل هستم حجم کتاب برام خیلی زیاده. به نظرت مقسمی رو بخونم کافیه؟
ضمن اینکه من ۴ سال پیش فارغ التحصیل شدم و چیز زیادی از دروس یادم نیست!
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۸ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۱ ق.ظ، توسط ipoorya.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۵۳ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  ممنون از مطالبی که نوشتید. واقعاً ایده جالبی برای ریاضیا داشتید(اگه یکم بیشتر توضیح میدادید محشر میشد، هرچند الانم جزء بهترین مصاحبه هایی که من تا حالا توی مانشت یا هرجایی دیدم)
تعداد سپاس + تعداد تایید مطلبتون نشون میده که چقدر مصاحبه شما مفید بوده.
اگر سوال های چند سال اخیر رو نگاه کنید متوجه می شوید طراح های سوال به کدام مباحث اهمیت بیشتری می دن و اکثز سوال‌ها از کجاست .
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۳۱ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  با سلام و تشکر از این که تجربیاتتو کامل و جامع در اختیارمون گذاشتی .... می شه لطفا بگی پیتر لینز کدوم ویرایش و به چه زبانی بخونیم بهتره و از clrs چه فصلایی رو باید بخونیم؟ اگه اشکالی نداره برنامه پارسه رو هم واسمون بذارید. مرسی از توجهتون.
من ویرایش سوم ترجمه صراف زاده رو خوندم . انتخاب کتاب و ترجمه سلیقه ایه . clrs فعلا در دسترسم نیست که بهتون بگم اما اگر سوال های سال های قبل رو نگاه کنید می فهمید کدوم فصل‌ها نیازه . برنامه پارسه هم توی سایتش هست . ممکنه امسال به سال قبل فرق کرده باشه .
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۵۰ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  تشکر فراوان..من یه سوال داشتم شما واسه اینکه پایگاه سفید زدید گرایش ۱ و ۴ ۲۵۱///شدید؟چون بیشتر مد نظر من گرایش ۱ و ۴//بازم تشکر فراوان
نمی دونم , در جریان کنکور آی تی نیستم .
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ب.ظ)koulehbar نوشته شده توسط:  سلام
لطفا بگید درس مدار الکتریکی رو از کدوم کتاب بخونیم؟
می تونم ازتون چند تا سوال بپرسم؟
کتاب نظریه اساسی (یا اصولی , دقیق یادم نیست )مدارهای الکتریکی تالیف دکتر هدتنی , چون کلاسشون رو می رفتم همون کتاب رو می خوندم . این کتاب سطحش از سطح سوال های ارشد کامپیوتر خیلی بالاتره و اگر فقط کنکور مد نظرتونه یک کتاب ساده‌تر بخونید بهتره .
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۰۴ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  سلام.
شما گفتید کتاب هوش راسل میشه لطفا بگید کدوم ترجمه چه انتشاراتی؟
ترجمه راحتی( و دو نفر دیگه که اسماشون یادم نیست )از دانشگاه امام رضا
(۱۳ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۲۷ ب.ظ)tah_206207 نوشته شده توسط:  من واسه ریاضیات مهندسی کتاب مدرسان شریفو دارم که پر فرمول هم هست شما گفتید از کتاب پارسه فقط ۷-۸ صفحش به درد کنکور میخوره! من چطوری میتونی حجم این کتابو کاهش بدم تا بیشتر بتونم واسه ریاضی تست بزنم چون به نظرم تو این درس تست زدن بیشتر اهمیت داشته باشه! و میشه با تست زدن تسلط رو تو این درس افزایش داد نظر شما چیه؟
گفتم ۷۰-۸۰ صفجه نه ۷-۸ صفحه
این حرف من رو نشنیده بگیرید , سوال های ریاضی مهندسی که تو این چند سال تو ارشد میومده خیلی سادست , فقط لازمه شما یاد بگیرید چی جوری سوال های سال های پیش رو حل کنید( که اون‌ها هم شبیه به همه )اینجوری از ۵ تا حداقل ۳-۴ تا سوال رو براحتی می زنید. نیازی به تست زیادی هم نداره (این حرف زمانی درسته که کنکور سال های بعد مثل این چند سال باشه ,اون موقع فقط خوندن مباحثی که سال های پیش سوال اومده کافیه , ریسک استفاده از این روش به عهده خودتونه ) من مباحث بیشتری از اون هایی که میومد رو خوندم اما خوب واسه کنکور نیازی نبود .
(۱۴ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  توی مطالبتون گفتید پایه تون قوی بوده.
میخواستم بپرسم که شما که از مهر به بعد شروع کردید فقط کنکوری خوندید یا دوباره برگشتید و از روی کتابهای مرجع هم مطالعه کردید و بعضی مفاهیم رو دوباره تمرین و مرور کردید؟

ودیگه اینکه اصلا باورم نمیشه فقط از روی مقسمی خونده باشید(البته منظورم این نیست که دروغ میگیدSmileمنظورم تعجبه!)ولی من خودم از روش کمی خوندم ولی نتونستم اصلا تست بزنم و به نظرم کامل نیست.شما از روی مقسمی چند تست تونستید بزنید؟
توی منابع هرچی گفتم همون رو خوندم (بعضی‌ها کنکوری بعضی‌ها مرجع )
مقسمی برای چه درسی ؟ داده و الگوریتمش خوب نبود اما سیستمش خوبه( سیستمش سوال های تئوری رو خوب پوشش نمیده(پس برای آی تی خوب نیست )اما واسه مسائل که نیاز به محاسبه داره خوبه )
(۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۶:۴۳ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  شاید مقسمی ایده ال واسه سراسری نباشه اما اونقدر‌ها هم که بعضی دوستان به نقد و چالشش میکشن بد نیست من خودم هم سال گذشته بیشتر کتابهای مقسمی رو خوندم و در مقایسه با پوران کمی سطح پائین هستش چون به جرائت میگم معماری مقسمی کاملتره از پورانه هر چند اشتباه تایپی زیاد داره .پایگاه داده مقسمی هم باز بهترینه . طراحی الگوریتم مقسمی و پوران تقریبا تو یک سطح هستن . همینطور در مورد بعضی کتابها .
اما واقعیت چیه؟
راستش یه الرژی افتاده میان بچه‌ها که من اسمش رو گذاشتم الرژی جزوه گرایی اخه تقریبا ۷۰ درصد مباحث حتی در مانشت و مصاحبه‌ها پیرامون این موضوعه که کتابهای چه موسسه رو بخونیم واصلا از رو چه کتابی بخونیم . راستش پارسال من درگیر این الرژی بودم .یه نمونه بارزش کتاب لینزه که از هر کی بپرسی میگه فقط ترجمه صراف زاده در صورتی که این کتاب بی نقص نیست و تازه ترجمه اش هم چندان روان نیست اما چرا همه باهاش حال میکنن چون باور کردن که بهترینه اما به نظر من کتاب جعفر تنها خیلی خیلی بهتره با صفحه ارایی زیباتر که خشکی مباحث نظریه رو به حد قابل قبولی کاهش میده اما چرا کسی نمیگه این کتاب خوبه ؟چون کسی تاحاالا تجربه اش نکرده و همه از هم پیروی میکنن مخصوصا اگر کسی که رتبه خوبی اورده پیشنهاد بده . منظورم اینه که بیشتر مواقع خودمون مسائل رو دشوار میکنیم و در جایی میتونه مقسمی هم واقعا جواب میده .مرجع و کتاب خوب یک بخش کوچکی از موفقیت در کنکور رو تشکیل میده بخش عمده اش خود شماااااااااا هستید دلیلی نداره همیشه کسی بهترین رتبه رو بیاره که مثلا clrs رو خونده و یا سیستم عامل استالینگ رو با پاورقیهاش خونده.
به نظر من ای مصاحبه یکی از بهترین مصاحبه هایی که نکته های جالبی برای بررسی کردن داره
با تشکر فراوان
کتاب سلیقه ایه .
در مورد نظریه من خودم صراف زاده رو خوندم , چون قبلا موقع پاس کردن خونده بودمش با متنش مشکلی نداشتم . باز هم می گم کتاب و ترجمه سلیقه ایه .
(۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۸:۱۰ ب.ظ)exir نوشته شده توسط:  دوست عزیز از راهنمائیت خیلی خیلی ممنونم و امیدوارم همینطور که به بقیه کمک میکنید و خیرخواه دوستان هستید در تمام مراحل زندگی براتون خیر پیش بیاد

دوست عزیز برای بعضی از منابع مثل سیستم عامل یا منطقی‌، منبع و تستی که گفتی مطالعه کرده یکی بود. یعنی تنها کتابی که برای این دروس خوندی مقسمی یا پوران بوده یا اینا رو علاوه بر مراجع اصلی خوندی ؟

من برای سیستم عامل استالینگ رو شروع کرده بودم به خوندن اما با توجه به اینکه شاغل هستم حجم کتاب برام خیلی زیاده. به نظرت مقسمی رو بخونم کافیه؟
ضمن اینکه من ۴ سال پیش فارغ التحصیل شدم و چیز زیادی از دروس یادم نیست!
نه فقط هرچی گفتم خوندم , البته اگر دقیق‌تر بگم واسه منطقی ۳ فصل اول مانو رو خوندم که نیازی نبود , در مورد سیستم هم ۲-۳ فصل اول خلاصه های جزوه استادم که نیازی نبود و توی مقسمی بود .
واسه مهندسی کامپیوتر دو ساله که ۱-۲ تا سواله تئوری میاد که مقسمی پوشش نمی ده . اما محاسباتیو رو پوشش می ده . واسه آی تی هم مناسب نیست .
در مورد این که کدوم رو بخونید نمی تونم نظری بدم . اگر خواستید مقسمی بخونید و یک فصل رو خوندید و قسمت هاییش رو متوجه نشدید , نیاز دارید که کل فصل یا اون مباحث رو از روی مرجع بخونید .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zer0ne , Donna
ارسال: #۲۲
۲۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۵۹ ق.ظ
(۱۸ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۴۶ ق.ظ)Parimehraban نوشته شده توسط:  سلام تبریک میگم . خیلی مفید و امیدوار کننده بود .
با خوندنش خیلی روحیه گرفتم .
در مورد زبان چیزی ننوشتید این درسو کلا نخونید ؟
مرسی
برای زبان ماه اول شب‌ها , متن های سال های پیش (فقط مهندسی کامپیوتر) و نکات خوندن متن رو از روی کتاب زبان تخصصی پارسه خوندم . به دلیل این که مقالات انگلیسی می خونم , مشکلی تو خوندن متن نداشتم .
دوستام می گفتن ۵۰۴ خیلی خوبه واسه کنکور .
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۶ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۵۹۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۸۵ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close