زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معدل یا توانایی؟؟مسئله این است

ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۷ ب.ظ
Question معدل یا توانایی؟؟مسئله این است
سلام به همگی،من دانشجوی کارشناسیم و سوالم اینه که معدلم رو بچسبم یا برم برای چیزهایی که به دردم میخوره وقت بذارم و اون هارو دریابم؟؟Huh

این مسئله خیلی مهم است،من نرم افزار میخونم ،موندم برای اینکه نمراتم خوب بشه تلاش کنم یا مثلا ریاضی و فیزیک و.... در حد پاسی بخونم اما عوضش مثلا برم الگوریتم را در حد اعلا یاد بگیرم که واقعا خبره باشم و....

یا مثلا وقتم رو واسه چیزهایی بذارم که کاربردی هم هست مثل یادگیری یکسری نرم افزار و یا کار با لینوکس و...

از طرفی معدل برای ایران که حیاتی است اما از اون طرف برای اپلای و...اینا هم شرط معدل داریم...

حالا تقریبا میشه هردو رو هم داشت ولی کدووم مهمتره؟؟

نظرتون چیه؟؟؟Blush

I FAILED BUT IT'S NOT THE END
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۲ ب.ظ
من نسی و می شناسم تو همدوره ای هام که هم درس می خونه و معدلش ۱۸ و ایناس هم کار حرفه ای می کنه و به همه چیزش رسیده! اگه خودت بخوای به همه چی میرسی و لازم نیست از چیزی کم بزاری!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ×Bug×
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۲ ب.ظ
اول معدل
دوم معدل
سوم معدل
چهارم حرفه درکنار معدل!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ×Bug× , m.teymourpour
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۰ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۲ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  اول معدل
دوم معدل
سوم معدل
چهارم حرفه درکنار معدل!
واقعا یعنی اینقدر مهمه؟؟ فکر شو نمیکردم،میشه بگید چرا اینهمه تاکید دارید؟؟

۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ب.ظ، توسط pooyaa.)
RE: معدل یا توانایی؟؟مسئله این است
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۰ ب.ظ)×Bug× نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۲ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  اول معدل
دوم معدل
سوم معدل
چهارم حرفه درکنار معدل!
واقعا یعنی اینقدر مهمه؟؟ فکر شو نمیکردم،میشه بگید چرا اینهمه تاکید دارید؟؟
۲۰درصد رتبه ارشد هست البته تا الان
برای اپلای کردن(یکی از مهمترین فاکتورها معدل هست)
برای انتخاب استاد در دوره ارشد
برای حتی استخدامی
کم کم قوی شدن برای کنکور ارشد
و...Big Grin

معدل یکی از مهمترین فاکتورها در کل دوره تحصیل هست که وقتی ثبت شد دیگه هیچوقت توانایی تغییرشو نداری
۲
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۱ ب.ظ
ببین هدفت از درس خوندن چیه
اگه میخوای ادامه تحصیل بدی تحت هیچ شرایطی معلدلتو فدای چیزای دیگه نکن
ولی اگه میخوای کار کنی و فکر ادامه تحصیل نیستی برو دنبال کار، چون واسه کار تخصص مهمه نه معدل
دو تا رو هم میشه در کنار هم داشت ولی یه کم سخته
در تایید مهم بودن معدل بگم که
اگه شما تو دوران تحصیل نرید دنبال تخصص، هر وقت اراده کنی میتونی جبرانش کنی ولی اگه معدلت خراب شد تا قیام قیامت باهاته و باید چوبشو بخوریSmile
من کاردانی معدلم ۱۸/۵ شد اما کارشناسی ناپیوسته اشتباه(ناخواسته) کردم و رفتم دنبال کار و معدل کارشناسی ناپیوسته شد ۱۲/۵
اتفاقا تو کارمم موفق بودم
ولی الان حاضرم سه برابر اون پولو بدم تا معدلم درست بشهSmile ولی به نظر شما آیا میشه؟
اگه تراکتور سازی قهرمان لیگ برتر شد، اینم میشهBig Grin
خلاصه اینکه اگه فکر ادامه تحصیل و اپلای هستی، تحت هیچ شرایطی معدلتو خراب نکن
تازه الان دارن کم کم کنکور رو حذف میکنن و ظرفیتارو میدن به خود دانشگاه ها. دانشگاه ها هم مهم ترین چیز واسه شون معدله
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ×Bug× , pooyaa , gogooli
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۱ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)Heeraad نوشته شده توسط:  من نسی و می شناسم تو همدوره ای هام که هم درس می خونه و معدلش ۱۸ و ایناس هم کار حرفه ای می کنه و به همه چیزش رسیده! اگه خودت بخوای به همه چی میرسی و لازم نیست از چیزی کم بزاری!

بعله قبول دارم ولی گاهی حس میکنم به جای اینکه برم و مثلا گسسته چیزهایی که استاد گفته رو بخونم که خیلی کلی گفته‌شده و حالت حفضیاتی داره،برم و آرووم ولی خیلی با جزئیات بخونم،الان هم دارم همین کارو میکنم ولی به مطالب میانترم هم هنوز نرسیدم،چکار کنم؟؟تازه مشکل دیگه اینه که سرفصلها استاد با این کتاب فرق داره،مثلا ۴ یا ۵ تا فصل رو باید بخونم که به درسهای استاد برسم درحالی که این فصلها توی این کتاب پیشنیازه و اصلا استادیوم حرفی ازش نزده Sad ، فقط همین درس هم که نیست،فقط این درس هم نیست که میخوام خیلی خوب بخونم ولی هیچ‌وقت اون طوری نخوندم که دوست دارم!! نمیدونم مشکل از کجاست...

۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۸ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ ب.ظ)×Bug× نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)Heeraad نوشته شده توسط:  من نسی و می شناسم تو همدوره ای هام که هم درس می خونه و معدلش ۱۸ و ایناس هم کار حرفه ای می کنه و به همه چیزش رسیده! اگه خودت بخوای به همه چی میرسی و لازم نیست از چیزی کم بزاری!

بعله قبول دارم ولی گاهی حس میکنم به جای اینکه برم و مثلا گسسته چیزهایی که استاد گفته رو بخونم که خیلی کلی گفته‌شده و حالت حفضیاتی داره،برم و آرووم ولی خیلی با جزئیات بخونم،الان هم دارم همین کارو میکنم ولی به مطالب میانترم هم هنوز نرسیدم،چکار کنم؟؟تازه مشکل دیگه اینه که سرفصلها استاد با این کتاب فرق داره،مثلا ۴ یا ۵ تا فصل رو باید بخونم که به درسهای استاد برسم درحالی که این فصلها توی این کتاب پیشنیازه و اصلا استادیوم حرفی ازش نزده Sad ، فقط همین درس هم که نیست،فقط این درس هم نیست که میخوام خیلی خوب بخونم ولی هیچ‌وقت اون طوری نخوندم که دوست دارم!! نمیدونم مشکل از کجاست...
دوست عزیز در دانشگاههای ایران مخصوصا شهرستانها برای افزایش معدل فقط جزوه محور باش...اگر فول شدی حالا برو سراغ کتابی چیزی
بزرگترین اشتباهی که در کارشناسی انجام دادم دقیقا برعکس این بود که ضربه ی وحشتناکی به معدل زد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ×Bug× , gogooli
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۱۴ ب.ظ، توسط ×Bug×.)
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  ببین هدفت از درس خوندن چیه
اگه میخوای ادامه تحصیل بدی تحت هیچ شرایطی معلدلتو فدای چیزای دیگه نکن
ولی اگه میخوای کار کنی و فکر ادامه تحصیل نیستی برو دنبال کار، چون واسه کار تخصص مهمه نه معدل
دو تا رو هم میشه در کنار هم داشت ولی یه کم سخته
در تایید مهم بودن معدل بگم که
اگه شما تو دوران تحصیل نرید دنبال تخصص، هر وقت اراده کنی میتونی جبرانش کنی ولی اگه معدلت خراب شد تا قیام قیامت باهاته و باید چوبشو بخوریSmile
من کاردانی معدلم ۱۸/۵ شد اما کارشناسی ناپیوسته اشتباه(ناخواسته) کردم و رفتم دنبال کار و معدل کارشناسی ناپیوسته شد ۱۲/۵
اتفاقا تو کارمم موفق بودم
ولی الان حاضرم سه برابر اون پولو بدم تا معدلم درست بشهSmile ولی به نظر شما آیا میشه؟
اگه تراکتور سازی قهرمان لیگ برتر شد، اینم میشهBig Grin
خلاصه اینکه اگه فکر ادامه تحصیل و اپلای هستی، تحت هیچ شرایطی معدلتو خراب نکن
تازه الان دارن کم کم کنکور رو حذف میکنن و ظرفیتارو میدن به خود دانشگاه ها. دانشگاه ها هم مهم ترین چیز واسه شون معدله
ممنون خیلی قانع کننده بودSmile هدفم که یادگیری و توانایی کسب کردنه ولی اگه کنارش پول باشه هم خوبه Big Grin پس اول درسهای استاد رو میخونم بعد میرم دنبال آنهایی که دوست دارم...

(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۸ ب.ظ)pooyaa نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۱ ب.ظ)×Bug× نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ب.ظ)Heeraad نوشته شده توسط:  من نسی و می شناسم تو همدوره ای هام که هم درس می خونه و معدلش ۱۸ و ایناس هم کار حرفه ای می کنه و به همه چیزش رسیده! اگه خودت بخوای به همه چی میرسی و لازم نیست از چیزی کم بزاری!

دوست عزیز در دانشگاههای ایران مخصوصا شهرستانها برای افزایش معدل فقط جزوه محور باش...اگر فول شدی حالا برو سراغ کتابی چیزی
بزرگترین اشتباهی که در کارشناسی انجام دادم دقیقا برعکس این بود که ضربه ی وحشتناکی به معدل زد
درست ولی واقعا بعضی جزوه ها خود استاد هم نمیدونه چی گفته،الان باهاشون کلاس دارم که میگما Smile و تا یه کتاب باز نکنی نمیشه فهمید چی به چی است،کتاب هم که باز میکنی آنقدر مطلب گفته که باید از اول کتاب خوند تا قسمتهای بعد رو متوجه شد،یعنی من اصلا تا متوجه موضوع نشم نمیتونم حفظ کنم و مشکلم دقیقا مثل کار شماست، مدرسه همین ضربه رو خوردم،معدلم کم شد هرچند که عمیقتر میخوندم...

۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۵۰ ب.ظ، توسط gogooli.)
اگه معدلت انقدر خوب باشه که شاگرد اول باشی رتبه ارشدت حداقل تقسیم بر ۳ می شه و براحتی ارشد دانشگاههای تاپ تهران قبول می شی...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , ×Bug×
ارسال: #۱۱
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۰۳ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اگه معدلت انقدر خوب باشه که شاگرد اول باشی رتبه ارشدت حداقل تقسیم بر ۳ می شه و براحتی ارشد دانشگاههای تاپ تهران قبول می شی...

شاگرد اولی امتیاز جدا داره؟؟ دانشگاه مبدا که مهم نیست؟؟

۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط gogooli.)
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۰۳ ب.ظ)×Bug× نوشته شده توسط:  
(26 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  اگه معدلت انقدر خوب باشه که شاگرد اول باشی رتبه ارشدت حداقل تقسیم بر ۳ می شه و براحتی ارشد دانشگاههای تاپ تهران قبول می شی...

شاگرد اولی امتیاز جدا داره؟؟ دانشگاه مبدا که مهم نیست؟؟
آره من خودم دیر فهمیدم...در روزانه و شبانه سراسری که می دونم مهم نیست شهرستان باشی یا تهران بقیه رو باید بپرسی...
اگه ۱۰ درصد اول گروهتون باشی می تونی وقتی دانشگاهها پذیرش ارشد بدون آزمون مخصوص استعداد درخشان اعلام می کنن فرمشون رو پر کنی شاید قبول کنن برای یکی از بچه های ما رو قبول کردن...اگه شاگرد اول باشی که می گم رتبه ارشدت رو حداقل تقسیم بر ۳ می کنه و خیلی کارت راحت می شه.
توانایی شما در برنامه نویسی،... در محیط کار خیلی مهمه در محیط کار از من مدرک کارشناسی ام رو نخواستن باید برای رییس شرکت سود داشته باشی ولی برای ادامه تحصیل معدل مهمه...می تونی در تابستان روی توانایی هات کار کنی ولی در دوران تحصیل از معدل غافل نشو اگه پروژه ای هم بهتون می دن وقت داری انجام بده این طوری توانایی ات هم بالا می ره ...
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۲۹ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۳۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۰۱ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  مسئله n_وزیر Sanazzz ۲ ۲,۹۰۴ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۲۴۵ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007
  مدرک ارشد شما معدل داره!؟ skytower_19 ۱۰ ۱۰,۷۶۷ ۲۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close