زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست کمک جهت انتخاب رشته ارشد IT

ارسال: #۳۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۵۸ ب.ظ
سلام رتبه ۱۱۹۵۹ ای تی چند درصد احتمال قبولی در شبانه دانشگاه های تهران رو داره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۰۱ ب.ظ
واقعا لذت بردم از رتبه و درصداتون خیلی خوب بود.همیشه موفق باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soorena
ارسال: #۳۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۳۸ ب.ظ
خیلی تبریک می گم از اینکه دیدم شما دانشجوی دانشگاه شریف یا تهران یا امیر کبیر نبودید و تونستید این رتبه رو بیارید انرژی گرفتم
بازم تبریک می گم امیدوارم همیشه موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۳۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ب.ظ
RE: درخواست کمک جهت انتخاب رشته ارشد IT
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ق.ظ)soorena نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
من رتبه ۱ گرایشهای ۱و۲ و رتبه ۲ گرایشهای ۳و۴ شدم. کارنامم تو پیوست هست.
حالا نمیدونم شبکه شریف برم یا فناوری اطلاعات تهران؟
یا حتی امنیت امیرکبیر؟Huh
لطفا دوستان کمک کنندUndecided
سلام تبریک میگم بهتون ایشالله موفق باشید . من خودم امیرکبیر ارشد معماری میخونم. اگه از رو تعصب نباشه واقعا گروه معماری و شبکه ی امیرکبیر عالیه. استادای خیلی خوبی داره . خصوصا شبکه همچنین آزمایشگاه ها و بچه های فعال Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD , soorena
ارسال: #۳۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۲۸ ق.ظ
مبارک باشه .بی صبرانه منتظر مصاحبه اتون هستیم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۳۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۳ ق.ظ
تبریک تبریک تبریک
من ای تى تهران میزدم ( صرفا علاقه )
کى مصاحبه تونو میزارید!؟ بى صبرانه منتظریم ! سال اول بودید ؟! تورو خدا زود مصاحبه بنویسید !!!Big GrinTongue
۰
۰
ارسال: #۳۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۸ ق.ظ
تبریک تبریک
تبریک تبریک
تبریک تبریک
تبریک تبریک
تبریک تبریک
۰
۰
ارسال: #۳۸
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۰۸ ق.ظ
سلام، وقت بخیر.
قبل از هر چیز، بابت رتبه خوبتون به شما تبریک میگم.

راستش در مورد این سوالتون من جواب دوستان رو خوندم. بعضی ها درباره بازار کار می گفتند و بعضی ها هم درباره رتبه دانشگاه.
بگذارید روراست بهتون بگم. چیزهایی که توی دانشگاه می خوند اکثرشون(نه همشون) فقط توی همون دانشگاه به دردتون می خورن. یعنی اگه بخواید تدریس کنید، به دردتون می خوره. در بازار کار، با توجه به تجربه خودم و دوستانم، زیاد از چیزهایی که توی دانشگاه می خونید نمی تونید استفاده کنید. تفاوت که یک فرد تحصیل کرده با یک فرد عادی که کار می کنه اینه که دید خلاق و بازتری داره، نه صرفا اینکه دانش بیشتری داره. بر اساس رتبه بندی جهانی، بیشترین درآمد مربوط به توسعه دهنده های نرم افزار و وب هست. قابل توجهه که بدونید همین کافه بازار در سال ۹۳، نزدیک ۱۲ میلیارد تومان به کسانی که برنامه میفرستند اونجا پرداخت کرده!!
کار شبکه بیرون رفتن داره، آنتن بالا رفتن داره و... ولی کار کدنویسی فقط یه لپ تاپ می خواد.

در مورد رتبه دانشگاه ها در دنیا، دو مورد وجود داره. اگه از لحاظ شناخت کلی، یا همون عامیانه خودمون بخوایم بگیم، دانشگاه تهران نسبت به دانشگاه های دیگه شناخته شده تره(البته دانشگاه های ایران زیادم شناخته شده نیست) از لحاظ رتبه بندی ثبت شده در علوم کامپیوتر، اول دانشگاه امیرکبیر بعد شریف و بعد دانشگاه تهران.
مسئله اپلای کردن رو یکی از آشناهای من در دانشگاه UIC پرسید و گفت تقریبا همه اینطور هستند. اولین فیلتری که دارند، نمره زبان و GRE هست. اگه از این فیلتر رد شی، کار تحقیقاتی و مقالات چاپ شده فیلتر بعدیه. معدل تاثیر داره ولی نه زیاد. "ما که نمیدونیم سطح کیفیت درس دادن اونجا چطوریه" این جمله ایه که گفته شده. فکر کنید یک نفر از دانشگاه آزاد معدلش ۱۹/۵ میشه، یکی از شریف ۱۸/ این دوتا خیلی با هم تفارت دارن. مسئله بعدی توصیه نامه اساتیده. باز هم موردی که هست، اساتید اینجا زیاد شناخته شده نیستند، مگر انگشت شمار، اون هم با بعضی دانشگاه ها که خودشون لینک دارن. در کل توصیه نامه داشتن از اساتید می تونه کمک کنه. نام دانشگاه هم چون دانشگاه های ایران رتبه زیاد خوبی ندارند، نه اینکه بی تاثیر باشه، ولی اونطور هم که خیلیا مبالغه می کنند نیست. از هر سه دانشگاه همه از همون روز اول فکر اپلای کردن هستند و خیلیا هم می تونن اپلای کنند. کار مرتبط و TA شدن و سابقه تدریس هم در فاند گرفتن مؤثره.

من دانشکده کامپیوتر امیرکبیر رو ندیدم. ولی از بین شریف و تهران، تهران مثل هتل ۵ ستاره میمونه، شریف مثل هتل ۳ ستاره. واقعا ساختمون جدید محشره. همینطور اگه می خواید خوابگاه برید، خوابگاه های کوی دانشگاه از بقیه خوابگاه ها بهتره و مزیتی که داره اینه که به دانشکده خیلی نزدیکه.

از لحاظ استادها، به نظر من زیاد این سه تا دانشگاه استاداشون فرق نمی کنن. هرسه استادای خیلی خوبی دارن. میشه گفت بهترین استادای کشور هستند.
دانشکده فنی، درساش تقریبا مدیریتیه به غیر از یک درس که مباحث ویژه است و درسای مختلفی بسته به تز انتخابیتون ارئه می دن.
شریف و امیرکبیر امنیت و شبکه داره. من زیاد در مورد زمینه های کاریشون اطلاع ندارم.

من پیشنهاد می کنم به این دانشگاه ها خودتون هم سر بزنید.

در نهایت، امیدوارم هر انتخابی که می کنید، در کارتون موفق باشید.

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , soorena , gunnersregister , flowerirani
ارسال: #۳۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۲۲ ق.ظ
توضیحات خوب را دوستان دادند .
اول تبریک میگم بشما.
دوم
من فقط این را اضافه کنم که ۲۴ واحد یا هشت درس ارشد خیلی نمیتونه در تعیین آینده حرفه ای موثر باشه.
در تعیین آینده شغلی استخدامی در ایران البته شاید!

اینکه بیشتر افراد مثلا" رفته اند شبکه یا کمتر رفته اند امنیت هم خیلی شاید نمیتونه دلیل خوبی باشه که شما دنبال علایقتون نروید.
مباحث آکادمیک خصوصا" بعد از کارشناسی دیگه دید بازاری نمیشه بهش داشت. باید ابزار و خلاقیتشون را بدست بیارید و البته اینکار علاقه میخواد. اگه علاقه داشته باشید براتون جالب باشه مطمئنا" پیشرفت قابل ملاحظه ای میکنید و موفق میشید.
امنیت ظاهرا" ریاضی ابزارش هست . اگه فکر ریاضی دارید و مباحث رمزنگاری و اینا مورد علاقه تون هست و زمینه اش را هم دارید عالی است.
من تو امیرکبیر دیدم بچه هایی را که با رتبه خوب میان امنیت ولی با ریاضی میانه خوبی ندارند. البته فارغ التحصیل میشن ولی اون نشاط و علاقه در ادامه درشون دیده نمیشه.
شبکه هم البته نگاه ریاضی از نوع دیگری لازم داره.
البته اساتید هم شرط هست ولی مهمتر خود فرده و علایقش که در نهایت شبها باید با مقالات و کتابها سر کنه.
موفق باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , soorena , رتبه۱سال۹۴
ارسال: #۴۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ب.ظ
وااااااااااای خدایا چی میبینم من
کارنامه
اوووووووووووووووف
رتبه یک
رتبه دو
خب یه کمم برا ما جا میزاشتی
من جای تو بودم کارنامه مو پرینت میگرفتم رو مقنعه ام میچسبوندم تو خیابون رژه میرفتم

خخخخخخخخخخخخ
خیلی خوشم اومدم
نظری هم در رابطه با انتخاب رشته ندارم . فقط تا یک هفته حرکات موزون انجام میدادم . وقت برا انتخاب دانشگاه زیادهBig Grin

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴ , soorena , yamahdi
ارسال: #۴۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  وااااااااااای خدایا چی میبینم من
کارنامه
اوووووووووووووووف
رتبه یک
رتبه دو
من جای تو بودم کارنامه مو پرینت میگرفتم رو مقنعه ام میچسبوندم تو خیابون رژه میرفتم

خخخخخخخخخخخخ
خیلی خوشم اومدم
نظری هم در رابطه با انتخاب رشته ندارم . فقط تا یک هفته حرکات موزون انجام میدادم . وقت برا انتخاب دانشگاه زیادهBig Grin

آقا هستن ایشونBig GrinBig Grin

منتظر فردای خیالی نباش...
سهمت را از شادی های زندگی امروز بگیر...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴
ارسال: #۴۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۵۴ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب.ظ)afrooz-OMD نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  وااااااااااای خدایا چی میبینم من
کارنامه
اوووووووووووووووف
رتبه یک
رتبه دو

خخخخخخخخخخخخ
خیلی خوشم اومدم

آقا هستن ایشونBig GrinBig Grin
اینقده ذوق کردم که نگاه نکردم دختره یا پسر
رد هر حال ادم باید شاد باشه Big GrinBig GrinBig Grin

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: afrooz-OMD
ارسال: #۴۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۵۷ ب.ظ
تبریک فراوان -- فقط شبکه امنیت برو ... با این استعداد ۱۰۰ درصد موفق میشی تو این گرایش - به نظرم امنیت امیرکبیر عالیه

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ... ولی با خفت و خاری پی شبنم نمی گردم
۱
۰
ارسال: #۴۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۱۴ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۷ ب.ظ)noronet نوشته شده توسط:  تبریک فراوان -- فقط شبکه امنیت برو ... با این استعداد ۱۰۰ درصد موفق میشی تو این گرایش - به نظرم امنیت امیرکبیر عالیه

شما تفنگتو بذار زمین بعد نصیحتشون کن Big Grin
سورنا! واقعا چجوری درس خوندی که این رتبه رو آوردی؟؟ از کی خوندی؟؟
اگر از الان شروع کنیم به خوندن و با پایه ی علمی در حد لیسانس علمی کاربردی‌؛ به نظرت موفق میشیم؟!!!

هدف‌ ======>> رتبه ۲۰ امنیت و رتبه ۲۰ شبکه!
خیلی قانع تشریف دارم! نه؟؟Big GrinBig Grin

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soorena , shayesteNEY
ارسال: #۴۵
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۴:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط infinity31.)
فک کنم اسم دانشگاه شریف از امیرکبیر بهتره، و اگر شبکه شریف بری میتونی تغییر بدی بری گرایش امنیت.
امنیت امیرکبیر ظاهرا تو درساش سخت گیری های بی مورد داره که شریف نداره.

در مورد این که IT دانشگاه تهران بری یا نه هم من لیسانس دانشگاه تهران بودم و واقعا اساتید IT خوبی داره! اونجا هم اگه بری بازم خودت گرایشت رو مشخص می کنی(موضوع تزت مهمه) میتونی شبکه کار کنی، ولی اساتید امنیتی نداره. دکتر خوانساری شبکه ش هست که خیلی خوبه.

در نتیجه اگر شبکه می خوای بهتره بری شریف
اگر امنیت میخوای هم شریف
ولی اگه IT میخوای (با این که شریف می تونی MIS بری) دانشگاه تهران بهتره Smile
چون از بچه های MIS شریف پرسیدم و کلا راضی نبودن و گفتن که واقعا چیزی به علمشون اضافه نشده.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72 , soorena , flowerirani

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۳ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۴۶۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۴ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۱۰ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Video انتخاب رشته ... Amir-Reza ۵ ۲,۹۹۶ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: kambiz
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۰۷۸ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close