زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اگه کسی در حوزه داده کاویData Mining فعالیتی داشته لظفا راهنماییم کنه

ارسال:
۰۱ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط nasrinn.)
سلام دوستان وکاربران گرامی
دوستان اگه بخوام در حیطه داده کاوی Data Mining فعالیت کنم وبخوا م از ۰ تا ۱۰۰ توی این حیطه پیشرفت کنم باید چه دوره هایی روبگذرونم باید از کجا شروع کنم ؟ کدوم موسسه برای کلاس برم ؟اصلا داده کاوی حوزه فعالیت بچه های صنایع هست یا کامپیوتر؟؟ اگه برم کلاس تا ۲ ماه اینده میتونم توی این فیلد به مهارت تمام کمال برسم؟میدونم توی گوکل سرچ کنم به جواب سوالام میرسم اما من تجربه کسی رو میخوام که توی این حوزه کار کرده(تشکر)
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , ana9940
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۱ ق.ظ
RE: اگه کسی در حوزه داده کاویData Mining فعالیتی داشته لظفا راهنماییم کنه
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ)nasrinn نوشته شده توسط:  سلام دوستان وکاربران گرامی
دوستان اگه بخوام در حیطه داده کاوی Data Mining فعالیت کنم وبخوا م از ۰ تا ۱۰۰ توی این حیطه پیشرفت کنم باید چه دوره هایی روبگذرونم باید از کجا شروع کنم ؟ کدوم موسسه برای کلاس برم ؟اصلا داده کاوی حوزه فعالیت بچه های صنایع هست یا کامپیوتر؟؟ اگه برم کلاس تا ۲ ماه اینده میتونم توی این فیلد به مهارت تمام کمال برسم؟میدونم توی گوکل سرچ کنم به جواب سوالام میرسم اما من تجربه کسی رو میخوام که توی این حوزه کار کرده(تشکر)

سلام. البته من دستی بر آتش ندارم ولی تا جایی که می‌دونم ته نداره اما شما بگیر ده سال!

این زمینه در اکثر رشته‌ها کاربرد داره. اگه بخواهید به‌طور عملی و کاربردی و تو زمینه‌های خاص مهارت‌هایی (با متلب و پکیج‌های نرم‌افزاری آماده) به دست بیارید، میشه.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nanajoon , nasrinn , d_felfelak , Mahsash , Happiness.72
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۵۳ ق.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ)nasrinn نوشته شده توسط:  اگه برم کلاس تا ۲ ماه اینده میتونم توی این فیلد به مهارت تمام کمال برسم؟
شوخی می کنید دوست عزیز ؟ این یه فیلد تحقیقاتی سنگین هستش

...Let it Go
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , nanajoon , nasrinn , d_felfelak , Mahsash
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۳ ق.ظ
سلام

من درسشو دارم پاس می کنم.در حین درس استاد چندتا پروژه داد ودر حال انجام آخریشم که شدید سخته! به نظرم کتاب آقای هان کامل و کافیه. اینم کتابش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشید.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , gogooli , nanajoon , nasrinn , d_felfelak , artmiss , یاس رازقی
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط yayarety.)
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ب.ظ)nasrinn نوشته شده توسط:  سلام دوستان وکاربران گرامی

برای داشتن اطلاعات اولیه کافی،
علاوه بر کتابهای مرجع انگلیسی،
کتاب داده کاوی کاربردی تالیف دکتر صنیعی آباده، انتشارات نیاز دانش پیشنهاد می شود و نیز کتابهای دکتر جمال شهرابی خیلی خوب هستند

همچنین سی دی آموزش تصویری داده کاوی، موسسه " فرادرس" بسیار خوب و مفید است:

اگر خیلی به کلاس رفتن هم احساس نیاز می کنید، همین موسسه کلاسهای خوبی دارد و در آن مدرسین بسیار عالی همچون استاد دکتر کلامی هریس با بیان عالی و تدریس روان به برگزاری دوره های علمی می پردازند

البته همه اینها یک شروع خوب است و بقیه اش با حل مسائل و بررسی case study های جالب و انجام پروژه توسط شما حاصل خواهد شد و ممکنه زمان نسبتا زیادی بخواد تا واقعا خبره بشوید، اما همین که با موضوع درگیر باشید پیشرفت می کنید.

رشته صنایع یا رشته های مشابه؛ معمولا داده کاوی رو بصورت کاربردی با نرم افزارهای متعدد انجام می دهند و به حل مسائل و تحلیل داده ها می پردازند
ولی در رشته کامپیوتر، معمولا از دید توسعه و بهبود الگوریتم ها و نوشتن برنامه هایی برای انجام داده کاوی، به موضوع می پردازند و در واقع زیرمجموعه درس یادگیری ماشین هست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , nasrinn , artmiss , d_felfelak
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب.ظ، توسط tiger2012.)
با سلام
همین طور که دوستمون فرمودند داده کاوی یک حوزه وسیع تحقیقاتی هستش و برای پژوهش بایستی یک زیرشاخه کوچک از اون رو انتخاب کنید.
قبل از اون هم می تونید برای آشنایی با داده کاوی و اصول و شاخه های موجود در این زمینه کتاب مطالعه کنید که دو تا از مشهورترین کتاب های داده کاوی کتاب Tan و کتاب Han هستش که ترجمه این دو کتاب هم توسط انتشارات نیاز دانش منتشر شده است.
در مورد این دو کتاب هم کتاب داده کاوی کاربردی علاوه بر مطالب تئوری داده کاوی کار با نرم افزار داده کاوی رپیدماینر رو هم شرح داده
و کتاب دوم مطالب تئوری رو مفصل تر گفته.
این نکته رو هم بگم که کتاب اول از کتاب Tan الهام گرفته شده و کتاب دوم ترجمه Han می باشد.
نکته دوم رو هم بگم که کتاب داده کاوی فارسی در سایر انتشارات هم وجود داره ولی من این دو تا را مطالعه کردم
موفق باشید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , nasrinn , d_felfelak
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۳۲ ب.ظ
بنده در زمینه وب کاوی و موتورهای جستجو و اسپمینگ تجربه دارم.به عقیده من بهترین راه حل اینه که برای مقدمه دو سه تا کتاب خوب در مورد داده کاوی بخونید تا کلیاتش دستتون بیاد بعد در این بازه باید یک حوزه جزیی تر انتخاب کنید و همینطور پیش برید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , nasrinn , Happiness.72
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط sarah85.)
اگر بخوایید آکادمیک کار کنید باید نرم افزار WEKA رو مسلط بشید ولی برای داده کاوی در دیتابیس های بزرگ مثل بانک باید SQL Server Analysis Service یا SSAS و همچنین مباحث مربوط به (Data warehouse , Business Inteligence(BI رو کامل مسلط بشید من در شرکتی کار می کنم که پروژه های داده کاوی مربوط به ریزش مشتریان بانک اقتصاد نوین و اعتبار سنجی مشتریان بانک مهر اقتصاد رو کار میکنه و به شما میگم اگر تجاری میخوایید موفق بشید باید به این مباحث تسلط پیدا کنید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , nasrinn , d_felfelak , artmiss
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط احسان مومنی.)
سلام دوست عزیز
چون داده کاوی واقعا یک فیلد تحقیقاتی گسترده هست باید ببینی به کدوم زیرشاخه اون علاقه داری و میخوای تو اون قسمتش فعالیت کنی و کار ریسرچ انجام بدی. من خودم در زمینه پزشکی دارم کار می کنم و روی بیماران ناباروری و ارائه مدل پیش بینی برای درمان ناباروری فعالیت می کنم و خواهم کرد (به زمینه پزشکی علاقه زیادی دارم و می خوام وارد حوزه ی دیگه ای مثل درمان سرطان و پیش بینی روش های درمانی سرطان شم ).
همونجور که دوستان گفتند کار رو با مطالعه یک کتاب رفرنس و معتبر شروع کن ، بعدش میتونی با نرم افزارهایی که در این حوزه استفاده میشه مثل IBM SPSS Modeler , WEKA , Clementine , Rapidminer کار کنی ، البته میتونی سراغ زبان R هم بری که برای کارهای داده کاوی استفاده میشه و کتاب های خوبی در اینترنت برای دانلود هست در مورد زبان R و کاربرد آن برای داده کاوی (حتی در زبان R ، میتونی از package ای به اسم rattle استفاده کنی یک محیط گرافیکی خوب در اختیارت قرار میده برای explore , classify و clustering ) خلا صه این که حوزه بسیار بسیار گسترده و جذابیه (حداقل برای من که جذابه)
اگه تمایل داری میتونی به کمک زبان python یک سری کار داده کاوی انجام بدی که برای این مورد هم کتاب در اینترنت موجوده و کافیه یک سرچ کوچولو انجام بدی
و در خیلی جاها ، یه جورایی هرجا که Big Data دیدی میتونی با شمشیر data Mining وارد کارزار شی ...

دبیرخانه دائمی کنفرانس داده کاوی ایران رو برانداز کن و ببینش مسلما به دردت میخوره :

گروه داده کاوی دایکه هست که اگه تمایل به کلاس رفتن داری فکر می کنم یک سری دوره های آموزشی نرم افزار های داده کاوی رو برگزار می کنه (البته خودم اصلا شرکت نکردم و کسی از اطرافیان هم شرکت نکرده که بتونم بگم خوبه یا نه) فقط معرفی کردم و تحقیق در ارتباط با مفید بودن یا نبودن با خودت دوست عزیز

خلاصه کلام یک فیلد تحقیقاتی خوبه و صد البته نیازمند تحقیق و مطالعه زیاد چون خیلی گستردست

۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrinn , artmiss , d_felfelak
ارسال: #۱۰
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۳۶ ب.ظ
بهترین چیزی که میتونم معرفی کنم course ایه که coursera تو سایتش داره و مدرسش Andrew NG هست. این کورس یه کورس خیلی معروف در زمینه machine learning هست که data mining هم شامل میشه.
موفق باشید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrinn , artmiss , Happiness.72
ارسال: #۱۱
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۸ ب.ظ
قصد تبلیغ موسسه یا شرکت ندارم فقط محض راهنمایی که خواستید میگم میتونید این بسته آموزشی رو تهیه کنید و به طور کامل با مقدماتش آشنا بشید

متاهل هستم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrinn , Nima Masghadi
ارسال: #۱۲
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط mehrankh.)
سلام دوست عزیز...
من خودم با وکا کار کردم.بد نیست. برای شروع خوبه.
یک کتاب هم در این زمینه نوشتم. می تونید مطالعه کنید علاوه بر مفاهیم داده کاوی کل مباحث رو با چند پروژه کامل در وکا توضیح داده.

هر کسی در قفس ذهنی خود زندانی است،
ذهن بی پنجره دود آلود است،
ذهن بی پنجره بی فرجام است ....
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nasrinn
ارسال: #۱۳
۰۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۷ ب.ظ
از همه دوستانی که راهنمایی کردین ممنونم خیلی لطف کردین تمام نظراتتون برام ارزشمند ومفید واقع شد خوشحالم که با مانشت اشنا شدم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۳۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۵۶ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۷۴ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۰۸ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۴۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۳,۹۶۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کسی از صداگیر گوشی استفاده میکنه؟ pooyaa ۱۳ ۴۰,۷۶۲ ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: malihe.74
  کسی در ارتباط با درس فهم زبان اطلاعی داره؟ trace4ward ۰ ۱,۸۱۹ ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: trace4ward
  کسی میدونه واحد های دانشگاه آزاد تا چه رتبه هایی از کنکور قبولی داشته پارسال ؟؟ liyana_m ۱ ۴,۹۰۴ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: liyana_m

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close