زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زبان

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۱۲ ب.ظ
زبان
دوستان سلام من در مورد زبان عمومی به کمک شما خیلی نیاز دارم مخصوصا اونایی که کنکور ۹۴ رو خوب جواب دادن. من ۵۰۴ حفظم و لغات سال های قبل هم در حال حفظ کردن هستم به نظرتون بعدش باید برم سراغ چی؟ ۱۱۰۰ واژه یا لغات GRE یا... (البته من پارسال با حفظ لغات ۵۰۴ فقط تونستم یه دونه سوال لغت جواب بدم SadSadSad)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۵۱ ب.ظ
زبان
به ترتیب سختی بخونید:
اول ۵۰۴ بعد ۴۵۰ واژه تافل بعد ۴۰۰ واژه.
اگه وقت کردید ۱۱۰۰ رو هم بخونید.
سه لغات امسال از سه تای اولی بالاتر بود. اینو گفتم چون خودم اونا رو خونده بودم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۲ ب.ظ، توسط Mehran.)
RE: زبان
(۰۸ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۱۲ ب.ظ)tara71 نوشته شده توسط:  دوستان سلام من در مورد زبان عمومی به کمک شما خیلی نیاز دارم مخصوصا اونایی که کنکور ۹۴ رو خوب جواب دادن. من ۵۰۴ حفظم و لغات سال های قبل هم در حال حفظ کردن هستم به نظرتون بعدش باید برم سراغ چی؟ ۱۱۰۰ واژه یا لغات GRE یا... (البته من پارسال با حفظ لغات ۵۰۴ فقط تونستم یه دونه سوال لغت جواب بدم SadSadSad)

سلام
زبان اصلا موضوعی نیست که فقط با حفظ لغات بتونی یاد بگیریش، برای درک مطلب باید ریدینگت رو قوی کنی، ریدینگ هم یعنی دونستن گرامر پایه، دامنه لغات، خوندن زیاد متن، شما اول پایه زبانت رو قوی کن، گرامر های ساده مثل انواع زمان ها در زبان، کلمات ربط، جملات اکتیو و پسیو و... رو یاد بگیر بعد برو سراغ دامنه لغات، دامنه لغات هم اول دامنه لغات عمومی و پایه خودت رو بالا ببر بعد برو سراغ کتابهایی مثل ۵۰۴/
این کارا رو کردی و زبان عمومیت خوب شد و تقریبا به ۸۰% فهم از جملات ساده رسیدی به ترتیب برو سراغ کتابهایی مثل (۱)۵۰۴، (۵)Essential Words for The TOEFL(2)، ۴۰۰(۳), ۵۰۰(۴), Check your Vocabulary for the TOEFL و در کنارش ریدینگ هم کار کن و لغات جدید رو یاداشت کن، یکم که زبانت بهتر شد لغات رو از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استخراج کن، برای بازبینی لغاتی که خوندی(چون همیشه یه کتابی رو که تموم می کنی باید لغاتش دائما مرور شه) از برنامه ای مثل Anki استفاده کن، در آخر کتابهای بالا رو که خوندی می توی به راحتی متون اخبار انگلیسی رو بخونی، ۱۱۰۰ رو توصیه نمی کنم چون لغاتش خیلی سخت هست و کمتر تو متون دیده میشه، و بیشتر به درد GRE می خوره حتی برای تافل هم این کتاب خوندش توصیه نمی شه، شما اصلا هم به سوالات کنکور کاری نداشته باش تا زمانی که می خوای تست کار کنی(۱ماه به کنکور) و فقط هدف یادگیری زبان باشه، بعد به راحتی متوجه میشی که متن کنکور هم مثل بقیه متون هست که تو اخبار و ریدینگ های دیگه قبلا خوندی، و به راحتی می تونی تست ها رو بزنی، این توصیه ای که کردم فقط برای قسمت ریدینگ بود که نیاز کنکور هست، و نیاز به حداقل ۸ماه تا ۱سال کار و تمرین مستمر هست، زبان یعنی تمرین و پیوستگی در مرور و مطالعه.
موفق باشی/
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , Paraande

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۰۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۸۷۰ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۳۹ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  تفاوت زبانهای روالی(پروسه ای) با زبانهای تابعی ldns0098 ۸ ۴,۳۱۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
  تشخیص زبان منظم و زبان مستقل از متن monmon123 ۹ ۱۳,۴۳۶ ۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  زبان منظم - رشته ی تولیدی توسط زبان زیر چیست؟ sipser ۶ ۴,۴۴۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان منظم۲ - رشته ی تولیدی توسط زبان [tex](b+ab)^*(a+ab)^*[/tex] چیست؟ sipser ۱ ۲,۰۱۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۱ ۱,۷۵۶ ۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۱۶ ق.ظ
آخرین ارسال: Mohammad-A
  زبان DSL در زبان سطح بالا HL زینب۶۶ ۰ ۱,۸۴۵ ۰۶ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: زینب۶۶

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close