زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بردن نمرات روی نمودار!

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۷ ق.ظ
بردن نمرات روی نمودار!
سلام
راستش من هیچ وقت نفهمیدم.
مثلا استاد میاد به همه یکی ۲ نمره اضافه میکنه
خوب من که نمره ام شده ۱ ، با فردی که شده ۱۰ و اون یکی شده ۱۵ باید یکسان نمرات اضافه بشه؟!
یعنی کسی که ۱ گرفته ، همان اندازه زحمت کشیده که فردی که ۱۰ گرفته یا ۱۵؟ باید همه ۲ نمره اضافه بشه؟"
حداقل اساتید ریاضی نباید چنین سوتی بدن.
اونی که ۱ گرفته بهش ۰/۲۵ اضافه شده به نمره ۱۰ ، یک نمره و ۱۵ مثلا ۲ نمره
مثلا میگم.حداقل یک شیب داشته باشه.
نه یکسان! Huh
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۵۵ ق.ظ
RE: بردن نمرات روی نمودار!
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
خوب من که نمره ام شده ۱ ، با فردی که شده ۱۰ و اون یکی شده ۱۵ باید یکسان نمرات اضافه بشه؟!
یعنی کسی که ۱ گرفته ، همان اندازه زحمت کشیده که فردی که ۱۰ گرفته یا ۱۵؟ باید همه ۲ نمره اضافه بشه؟"
نه یکسان! Huh

اینطور که شما میگی نفر اول کلاس به راحتی به سمت ۲۰ میل میکنه و نفر آخر به سمت نمره خودش!!!
برعکس چیزی که گفتید مرسوم هست. یعنی کسی که از همه کمتر گرفته بیشتر کمک میشه و به نفرات بعدی هی کمتر کمک میشه اما ترتیب افراد نباید تغییر کنه. برخی از اساتید هم ترجیح میدن به همه یک نمره ثابت کمک شه که در حق کسی ظلم نشه. اما اینی که شما میگی هرگز قابل قبول نخواهد بود.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۳ ق.ظ
بردن نمرات روی نمودار!
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
نه یکسان! Huh

اینطور که شما میگی نفر اول کلاس به راحتی به سمت ۲۰ میل میکنه و نفر آخر به سمت نمره خودش!!!
برعکس چیزی که گفتید مرسوم هست. یعنی کسی که از همه کمتر گرفته بیشتر کمک میشه و به نفرات بعدی هی کمتر کمک میشه اما ترتیب افراد نباید تغییر کنه. برخی از اساتید هم ترجیح میدن به همه یک نمره ثابت کمک شه که در حق کسی ظلم نشه. اما اینی که شما میگی هرگز قابل قبول نخواهد بود.

خیر، میشه حداکثر نمره ای برای بالاترین نمره کلاس بزاریم و بقیه رو شیب نزولی بدیم تا کمترین نمره.
شما میفرمائید من نخوندم و رفتم سر جلسه نمره ۱ گرفتم. به من ۲ نمره اضافه بشه و کسی که خونده درس هم ۲ نمره؟!
این جای تشویق هست به کسی که درس خونده؟!
چرا باید به کسی که کمتر خونده ، بیشتر نمره اضافه بشه؟
خوب این کجای عدالت هست که به همه یک مقدار ثابت اضافه بشه؟!
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۰۳ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
نه یکسان! Huh

خیر، میشه حداکثر نمره ای برای بالاترین نمره کلاس بزاریم و بقیه رو شیب نزولی بدیم تا کمترین نمره.
شما میفرمائید من نخوندم و رفتم سر جلسه نمره ۱ گرفتم. به من ۲ نمره اضافه بشه و کسی که خونده درس هم ۲ نمره؟!
این جای تشویق هست به کسی که درس خونده؟!
چرا باید به کسی که کمتر خونده ، بیشتر نمره اضافه بشه؟
خوب این کجای عدالت هست که به همه یک مقدار ثابت اضافه بشه؟!

دقیقا به همین خاطر و برای تشویق به نمره‌ی خوب گرفتن و نه تشویق به تنبلی، اساتید ما برای اسکیل کردن ضریبی از نمره‌ی خود آدم رو بهش اضافه می‌کنن. به این ترتیب نمره‌ی کسی که بیش‌تر بوده بیش‌تر بالا می‌ره تا کسی که خودش کم شده بوده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۹ ق.ظ، توسط Masoud05.)
خب هر کس یک نظری داره. برخیا معتقد هستن نمره نهایی دانشجو باید توسط خودش کسب شه و اگر کسی میانترم رو صفر و پایان ترم رو کامل بشه مثلا حقش ۱۰ هست. برخیا میگن خب شاید طرف براش مشکل به وجود اومده و درسته ۲۰ نه اما ۱۶ رو میشه داد و ...
اساتیدی که من داشتم یا اصلا اضافه نکردن یا برای همه یک اندازه اضافه کردن.
به هر حال بیشتر برمیگرده به طرز تفکر استاد ( مثلا استاد ممکنه کسی که ۱ گرفته باشه برای اینکه دچار مسائل روحی نشه بهش بده ۷). البته یه سری چیزایی هم هست که ممکنه تاحالا بهش دقت نکرده باشید . مثلا من دیدم موردی که بخاطر دریافت نمره خیلی بد بعد از ۲ ترم، دچار یاس شدید شده و سمت خودکشی رفته و نه تنها خودش بلکه کل خانواده رو دچار بحران کرده، در حالی که استاد میتونست حال روحی این بنده خدا رو تشخیص بده و مثلا بهش ۹ بده ( نمیگم پاسش کنه اما شاید برخی وقتا باید پاس کنن!!)
برخی وقتا عدالت به معنای برابری و یکسان برخورد کردن نیست. بنظرم باید مسائل انسانی رو هم در نظر گرفت هر چند هیچ انسانی غیر از معصومین نمیتونه عدالت واقعی رو تعریف و پیاده کنه. این نظر منه و نمیتونم ادعا کنم که بهترین راه هست.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: faza , Hera
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۰۱ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۷ ق.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  سلام
نه یکسان! Huh

بعنی واقعا این مسئله این قدر مهمه و ذهن شما رو درگیر خودش کرده که براش تاپیک زدید؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash , Hera
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ق.ظ، توسط faza.)
بردن نمرات روی نمودار!
به نظر من هم هیچکس نمیتونه واقعا ادعا کنه که عدالت کدومه. چون هیچکس نمیتونه همه شرایط رو با هم به درستی ببینه.
اگه به اونی که بیشتر نمره گرفته بیشتر اضافه شه، مصداق بارز "پولدار ها پولدارتر میشن و فقیرها فقیرتر" هست.
اگه برعکس بشه بازم میشه گفت در حق کسی که بیشتر تلاش کرده ظلم شده.
اگه به همه به یه اندازه کمک شه، شاید به نظر عادلانه بیاد، ولی اونی که از ۱۸ به ۲۰ میرسه خیلی بیشتر به نفعش میشه تا کسی که از ۱ به ۳/ در واقع به شخصه برای من ۱ با ۳ اصلن فرقی نمیکنه! شعار نیست! واقعا داشتم که میگم! :-)
و خیلی وقتا هم بوده که شدیدا دوست داشتم مثلا به جای ۱۹، ۲۰ بشم. یا به جای ۱۱، ۱۲ !

با این حال، در کل به نظرم اگه قراره چیزی اضافه بشه، بهترین راه اینه که به همه به یک اندازه اضافه بشه.
و کسایی هم که قراره بیفتن، به ۶ تا ۹/۹ اسکیل بشن. یعنی اونی که ۰ میشده ۶ بشه و اونی که فقط یه کم از حد پاس شدن پایین تر بوده ۹/۹
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۷۶ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۴۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۲۷۶ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  دیاگرام حالت و جدول حالت یک نمودار ASM Sanazzz ۵ ۵,۲۲۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  نمودار زمانی مدار میلی! AEM4949 ۱۰ ۹,۲۴۶ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aminfaraji
  سیستم بردن نمرات روی نمودار ف.ش ۱۶ ۹۳,۲۵۹ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: raminb
  دیر برداشتن درس پایان نامه و تاثیر آن روی معدل batman70 ۱ ۲,۷۲۶ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۳۶ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  معرفی اپلیکشن برای خواندن و گوش دادن کتاب روی موبایل و تبلت H-Arshad ۰ ۱۶ ۰۲ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  چرا عکس های سایتم روی پارس انلاین باز نمیشه maryam98 ۰ ۱,۹۰۱ ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam98

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close