زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشکل در اجرای برنامه جاوا و استفاده از فایل های مورد نیاز برنامه

ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۰ ب.ظ
سلام دوستان
میخواستم بدونم نحوه اجرای برنامه جاوا وقتی از NetBeans استفاده می کنم چطوریه؟ اگر از منوی Run گزینه Run File رو بزنم خروجیش رو پایین صفحه می تونم ببینم اما اگر Run Project استفاده کنم خروجی نشون داده نمیشه. اجراش با CMD هم مشکلی نداره
یه سوال دیگه اینکه هر نوع برنامه ی جاوایی رو میشه از طریق CMD اجرا کرد؟ یعنی اگر از نت بینز اجرا نشه مشکلی برام پیش نمیاد؟
و یه سوال دیگه اینکه اگر من برنامه ی گرافیکی ام رو در یک ادیتور بنویسم و دستور
import javax.swing.JPanel;
رو هم استفاده کنم و برنامه رو از CMD اجرا کنم خطا میده که این کلاس رو نمیشناسه. باید فایلی به برنامه اضافه کنم؟ و اگر بله ، چطوری؟

امام حسن عسکری (ع) : جدال مکن تا احترامت برود و شوخی مکن تا بر تو گستاخ شوند.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۷ ب.ظ
برای اجرای پروژه باید main class یعنی کلاسی که حاوی متد main هست رو مشخص کنید.
اگر چند تا پروژه دارید باید main project رو مشخص کنید.
وقتی میخواید مشکلتون رو مطح کنید باید خروجی ای که میگیرید رو هم مشخص کنید. این قسمت « اما اگر Run Project استفاده کنم خروجی نشون داده نمیشه» مبهمه. باید مراحل رو دقیق مشخص کنید. این رو ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۲۸ ب.ظ
وقتی Run File رو انتخاب می کنم خروجی برنامه تو قسمت output نشون داده میشه اما وقتی Run Project رو میزنم تو پنجره output فقط می نویسه :
run:
BUILD SUCCESSFUL (total time: 0 seconds)

این مشکلی نیست که فقط با همین یه برنامه داشته باشم.من کار با جاوا رو تازه شروع کردم و مطمئن نیستم مراحل ساخت پروژه رو درست انجام دادم یا نه.
به همین خاطر پرسیدم اگر فقط از یک ادیتور مثل Notepad++ برای نوشتن برنامه استفاده کنم به مشکل بر میخورم یا خیر.میخوام اگر مشکلی نیست از ادیتور بجای نت بینز استفاده کنم.
برای ساخت یه پروژه جدید در نت بینز از منوی فایل New Project ---> از category ها Java و از project ، گزینه java application رو انتخاب می کنم.همین کافیه برای ساخت پروژه؟
برای اجراش از طریق CMD هم از این لینک استفاده کردم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یعنی تا زمانی که دستور javac رو اجرا نکنم فایل کلاس پروژه ایجاد نمیشه.
خب حالا اگر بخوام از همون ابتدا از طریق نت بینز پروژه رو اجرا کنم آیا مشکل این هست که فایل کلاس رو ندارم؟ یا علتش چیز دیگه ای هست.
Main project رو هم روی برنامم تنظیم کردم

۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: مشکل در اجرای برنامه جاوا و استفاده از فایل های مورد نیاز برنامه
(۰۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۸ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  وقتی Run File رو انتخاب می کنم خروجی برنامه تو قسمت output نشون داده میشه اما وقتی Run Project رو میزنم تو پنجره output فقط می نویسه :
run:
BUILD SUCCESSFUL (total time: 0 seconds)

این مشکلی نیست که فقط با همین یه برنامه داشته باشم.من کار با جاوا رو تازه شروع کردم و مطمئن نیستم مراحل ساخت پروژه رو درست انجام دادم یا نه.
به همین خاطر پرسیدم اگر فقط از یک ادیتور مثل Notepad++ برای نوشتن برنامه استفاده کنم به مشکل بر میخورم یا خیر.میخوام اگر مشکلی نیست از ادیتور بجای نت بینز استفاده کنم.
برای ساخت یه پروژه جدید در نت بینز از منوی فایل New Project ---> از category ها Java و از project ، گزینه java application رو انتخاب می کنم.همین کافیه برای ساخت پروژه؟
برای اجراش از طریق CMD هم از این لینک استفاده کردم

یعنی تا زمانی که دستور javac رو اجرا نکنم فایل کلاس پروژه ایجاد نمیشه.
خب حالا اگر بخوام از همون ابتدا از طریق نت بینز پروژه رو اجرا کنم آیا مشکل این هست که فایل کلاس رو ندارم؟ یا علتش چیز دیگه ای هست.
Main project رو هم روی برنامم تنظیم کردم
شما میتونید چند تا پروژه داشته باشید و زمانی که run project رو میزنید main project اجرا میشه. به نظر پروژه ای که میسازید main project نیست و وقتی run project رو میزنید پروژه دیگه ای اجرا میشه. از سمت چپ لبه projects رو انتخاب کنید. پروژه ای که bold هست main project هست. وقتی run project رو میزنید اون پروژه اجرا میشه. میتونید رو یه پروژه دیگه رایت کلیک کنید و set as main project رو بزنید تا به عنوان پروژه اصلی انتخاب بشه.
اجرای پروژه ها با خط فرمان و نوشتن پروژه ها با استفاده از editor ها فقط برای مقاصد آموزشی و اونم یکی دو بار خوبه وگرنه درستش اینه که از IDE استفاده کیند تا با امکانات IDE هم آشنا بشید. کامپایلر جاوا جوری نوشته شده که اطلاعات خوبی در اختیار IDE ها قرار میده (برای تعامل با IDE ها نوشته شده).

[تصویر:  netbeans]
الان تو این عکس طرف سه تا پروژه داره: Nice app - Play! framework - ZDB
پروژه Nice app به عنوان پروژه اصلی انتخاب شده چون بولده. اگه run project رو بزنه Nice appاجرا میشه. میتونه رو هرکدوم از دوتا پروژه دیگه رایت کلیک کنه و set as main project رو انتخاب کنه تا وقتی run project رو زد اون پروژه اجرا بشه.
به نظرم شما وقتی پروژه میسازید به عنوان پروژه اصلی انتخاب نمیشه و یه پروژه دیگه اجرا میشه.
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۰ ب.ظ
خیلی ممنون بخاطر راهنماییتون ، درست شد

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۵ ب.ظ
یه پروژه دیگه رو اجرا می کردید؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۴۷ ب.ظ
من قبل از اجرای برنامه کل برنامه های قبلی رو از زبانه project ، می بستم (کلیک راست روی پروژه و Close) اما باز درست نمیشد. اما اومدم تمام برنامه ها رو از اون پوشه ی برنامه ها حذف کردم و یه پروژه جدید تو همون مسیر new کردم. درست شد.
نمیدونم با close کردنشون بسته نمیشدن که چنین مشکلی بوده یا همه رو close نمیکردم

۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۶ ب.ظ
احتمالا مشکل از نوع استفاده شماست نه باگ IDE. یعنی خودتون نمیفهمیدید دارید چیکار می کنید به جهت آشنا نبودن با IDE.
۰
۰
ارسال:
۰۱ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۷ ب.ظ
بله احتمالا دلیلش همینه
هنوز خوب محیطش رو درک نکردم

۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۲ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ق.ظ
توصیه من اینه که برای یادگیری جاوا صبر فراوان داشته باشید چون دریایی از مباحث هست که نیازه یاد گرفته بشه.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۴۲ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  استفاده از پشته armiii ۰ ۹۱۲ ۰۳ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: armiii
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۲۹۸ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۰۳۹ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۹۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۷۸۶ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close