زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی و مشاوره برای کسی که فکر میکنه صفر به معنی واقعی هست

ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۸ ب.ظ، توسط RASPINA.)
سلام
اگر حوصله خوندم این متن راندارید لطفا قسمت ۲ را بخونید---

************هر راهنمایی هرچند کوچک باشه دریغ نکنید. واقعاممنون میشم اگر تجربه اتون را در اختیار من قرار بدید************
قسمت ۱ :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
بنا به دلایلی وبا وجود اینکه توی دبیرستان دانش آموز موفقی بودم مجبور شدم که برم پیام نور هرچند میشد روزانه رشته هایی مثل کشاورزی یا ریاضی برم ولی رشته را بر دانشگاه ترجیح دادم ...

خیلی خلاصه میگم : اون چیزی که توی دانشگاه پیام نور بود و مخصوصا دانشگاهی که من بودم خیلی من را اذیت کرد و بعد از اتمام درسم نفس راحتی کشیدم و کتابا را بوسیدم و گذاشتم کنار و پارسال هم تلاش ناموفقی برای کنکور داشتم یعنی اصلا نشد حتی ۳۰ درصد کتابا را بخونم
و متاسفانه پایه بسیار ضعیفم و همزمان شدن با کارم مانع از این شد که بخونم و در کنکور ۹۴ هم که هیچی.

من دانشجوی تنبلی نبودم و هر درس را یک دور می خوندم یعنی با درس خوندم بیگانه نیستم
ولی الان که حدوا یکسال و نیم از درسم میگذره احساس میکنم هیچی از درسا نمی دوم مگرفقط اسم درس و موضوع کلی اشون

لطف کنید به من یه نقشه راه بدید من واقعا نمی دونم چی را اول بخونم ؟ پیشنیازهای راچگونه بخونم ؟ با توجه به اینکه الان زمان خیلی خوبی برای شروع هست و شرایطی که من دارم می دونم باید امسال ارشد را به جایی برسونم یا اینکه حداقل یه بار تلاش درست حسابی برای ارشد داشته باشم
من کتابا و منابع را از بین مصاحبه های دوستان استخراج کردم
قسمت ۲:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
اگر میشه لطف کنید یه نقشه راه و برنامه کلی به من بدید ممنون میشم

توی تابستون می تونم ۵ ساعت درس بخونم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , ROYA25
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۳۰ ب.ظ
راهنمایی و مشاوره برای کسی که صفر به معنی واقعی هست
یعنی تمام مطالبت خیلی شبیه من بود
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۰ ق.ظ
Rainbow RE: راهنمایی و مشاوره برای کسی که صفر به معنی واقعی هست
اولین چیزی که شما باید تلاشتون رو در سمتش داشته باشید اینه که اعتماد به نفس خودتون رو بالا ببرید و فکر نکنید بقیه پایه درسی خیلی خوبی دارن و یا چون دانشگاهتون فلان بوده خیلی عقبید. خیلی از دانشگاه های دولتی بار علمی خوبی به فارغ التحصیلاش نمیده و طرف صرفا یک مدرک گرفته. پس تنها چیزی که باید بهش فکر کنید اینه که تلاش بیشتر و انگیزه بالاتری داشته باشید تا توی مسیری که اکثرا مثل شمان موفق تر باشید.
اینکه میتونید در روز پنج ساعت بخونید تا اونموقع هم خیلی خوبه به شرطی که به قول معروف هر چند آهسته ولی پیوسته و بهینه بخونید. این خیلی بهتر از ده دوازده خوندن و در کنارش خستگی زیاده
من رتبه عالی نیاوردم که بخوام مشاوره بدم بهتون. اینا رو برای این گفتم که خودم کمی بیشتر از شما، از آخرین باری که کتاب درسی باز کرده بودم گذشته بود واسم و سال قبل چنین تصور تقریبا مشترکی با شما داشتم

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Bahar_HS , behrad :) , d_felfelak
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۳۲ ق.ظ
RE: راهنمایی و مشاوره برای کسی که صفر به معنی واقعی هست
(۲۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  سلام
اگر حوصله خوندم این متن راندارید لطفا قسمت ۲ را بخونید
بنا به دلایلی وبا وجود اینکه توی دبیرستان دانش آموز موفقی بودم مجبور شدم که برم پیام نور هرچند میشد روزانه رشته هایی مثل کشاورزی یا ریاضی برم ولی رشته را بر دانشگاه ترجیح دادم ...

خیلی خلاصه میگم : اون چیزی که توی دانشگاه پیام نور بود و مخصوصا دانشگاهی که من بودم خیلی من را اذیت کرد و بعد از اتمام درسم نفس راحتی کشیدم و کتابا را بوسیدم و گذاشتم کنار و پارسال هم تلاش ناموفقی برای کنکور داشتم یعنی اصلا نشد حتی ۳۰ درصد کتابا را بخونم
و متاسفانه پایه بسیار ضعیفم و همزمان شدن با کارم مانع از این شد که بخونم و در کنکور ۹۴ هم که هیچی.

من دانشجوی تنبلی نبودم و هر درس را یک دور می خوندم یعنی با درس خوندم بیگانه نیستم
ولی الان که حدوا یکسال و نیم از درسم میگذره احساس میکنم هیچی از درسا نمی دوم مگرفقط اسم درس و موضوع کلی اشون

لطف کنید به من یه نقشه راه بدید من واقعا نمی دونم چی را اول بخونم ؟ پیشنیازهای راچگونه بخونم ؟ با توجه به اینکه الان زمان خیلی خوبی برای شروع هست و شرایطی که من دارم می دونم باید امسال ارشد را به جایی برسونم یا اینکه حداقل یه بار تلاش درست حسابی برای ارشد داشته باشم

سلام دوست عزیزم

به مصاحبه ها مراجعه کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۰۶ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  سلام
اگر حوصله خوندم این متن راندارید لطفا قسمت ۲ را بخونید

اصلا نگران اینکه خیلی وفته درس نخوندید نباشید. معمولا همه ی ما شب امتحانی هستیم ( مثه خوذم ) و وقتی می خواهیم درسا رو واسه کنکور بخونیم انگار داریم از اول می خونیم. یه برنامه منظم و معقول برای تابستون بریز و کم کم شروع کن. نگرانی نداره به نظرم. فقط کافیه روع کنی. ترسش می ریزه! :دی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ب.ظ)Heeraad نوشته شده توسط:  اصلا نگران اینکه خیلی وفته درس نخوندید نباشید. معمولا همه ی ما شب امتحانی هستیم ( مثه خوذم ) و وقتی می خواهیم درسا رو واسه کنکور بخونیم انگار داریم از اول می خونیم. یه برنامه منظم و معقول برای تابستون بریز و کم کم شروع کن. نگرانی نداره به نظرم. فقط کافیه روع کنی. ترسش می ریزه! :دی
خب با چی شروع کنم ؟
مثلا مرداد را گسسته و ساختمان بخونم؟البته گسسته را برای فهم بهتر بقیه درسا میخوام میخونم.
من یه برنامه کلی میخوام؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۱ ب.ظ
سلام
شما هدفتون از ارشد چی هست؟
ارشد خوندن سختی های خاص خودشو داره اگر انشاله یه دانشگاه خوب مثلا تهران ... قبول بشید واقعا اگر علاقه نداشته باشید اذیت میشید اما اگر هدف دارید ... هر هدفی و علاقه پشتش باشه ارزششو داره .
به نظر من واسه شروع در تابستان شما اول باید برنامه کل زندگیتون رو مشخص کنین البته هرکسی کم وبیش تاخیر یا گرفتاریهای کاری و مشغله زندگی داره منظورم این طبیعی هست هفته ایی یه روزتون رو از دست بدین باید یه روز خالی بذارین واسه کم وزیاد و مشغله ها معمولا اگر هم از دست ندادین که چه بهتر یه روز هم واسه استراحت و هر کاری بهتون ارامش میده
اما واسه کنکور ارشد مهمترین رمز موفقیت تلاش و پشتکار هست بدون درنگ
درکنارش یه سری ابزارها هم نیاز مبرم خواهد بود چون اگر ابزارها نباشه بدون شک نتیجه دلخواه بدست نمیاد
ابزارهای شما
اول منابع مناسب که همه تو مصاحبه ها و بقیهافراد اینجا کم وبیش میدونن
مرحله دوم برنامه ریزی مناسب هست با توجه به خبرها که کم وبیش امسال کنکور ۹۵ اردیبهشت خواهد بود
باید ب نحوی برنامه ریزی کنین که وسط راه خسته نشید و جا نزنید بعنی اهسته وپیوسته واسه شروع ۵ساعتم زیاد هست
اما فقط سختی راه هفه اول خواهد بود
ترجیحا به درسی که خیلی دوست دارین رو انتخاب کنین در کنارش ۳یا ۴تا از درسهایی که ضعیف هستید اگر سرعتتون کم هست بیشتر از ۴ درس موازی جلو نرید
ضمنا شما نفرمودین چه گرایشی هستین اما هر گرایشی هستین خوندن گسسته از نون شب واجبتره دلیلش این این درس کلید همه درس هاست بدون شک
اما اگر نرم افزار هستین یا شبکه امنیت یا هوش یا معماری هم زبان بسیار بسیار مهم و حائز اهمیت شده چون ضریبش از ۹۴دوبرابر شده.
هفته ایی یه ساعت به ساعت مطالعه تون اضاف کنید
فعلا همینا کافیه
من اگر برنامه ۲۴ ساعتتونو میدونستم دقیقتر صحبت میکردم
در پایان اینو قید کن با اینکه چند ملیون بیکار تحصیلکرده داریم اما شما شک نکنین قبولی توی یه دانشگاه خوب قوی دوام اوردن داخلش و نهایتا فارغ تحصیلی شدن از یه دانشگاه قوی + توکل کردن به خدا بدون هیچ شکی موفقیت بزرگی بدست خواهید اورد
اما زمزش تلاش علاقه وتوکل بخدا ست
موفق باشین
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , d_felfelak , ROYA25
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۹ ب.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۲۶ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(27 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ب.ظ)Heeraad نوشته شده توسط:  اصلا نگران اینکه خیلی وفته درس نخوندید نباشید. معمولا همه ی ما شب امتحانی هستیم ( مثه خوذم ) و وقتی می خواهیم درسا رو واسه کنکور بخونیم انگار داریم از اول می خونیم. یه برنامه منظم و معقول برای تابستون بریز و کم کم شروع کن. نگرانی نداره به نظرم. فقط کافیه روع کنی. ترسش می ریزه! :دی
خببا چی شروع کنم ؟
مثلا مرداد را گسسته و ساختمان بخونم؟البتهگسستهرا برای فهم بهتر بقیه درسا میخوام بخونم؟
من یه برنامه کلی میخوام؟

چه گرایشی می خواین برین؟
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۵ ب.ظ، توسط RASPINA.)
floweriraniتشکر فراوان از شما
هدفم از ارشد واقعا نیازی هست که در ارشد خوندن میبینم و صرفا به خاطر گرفتن مدرک نیست.
من الان هم کار دارم و هدفم از ارشد پیدا کردن کارهم نیست.
هدف من واقعا درس خوندن توی یه دانشگاه خیلی خوب و بالا بردن کیفیت کارم و اینکه میخوام با استفاده از ارشد مسیرم تخصصی تر بشه و کلا کارم علمی باشه
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۱ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  من اگر برنامه ۲۴ ساعتتونو میدونستم دقیقتر صحبت میکردم
کلامن دوتا برنامه دارم اول درس خوندن ودوم کارم که روزی ۶-۷ ساعت براش نیاز دارم و کارم توی خونه هست و یه وقتایی هم ممکنه پروژه نداشته باشم و کل روزم را برای درس خوندن اختصاص بدم
//گرایش نرم افزار

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۰۹:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط RASPINA.)
البته یه برنامه ریزی هم دارم مهمترین مشکل من ساختمان داده و طراحی الگوریتم هست حالا سیستم عامل و پایگاه ونظریه و زبانهای برنامه نویسی مشخصه ولی با این دوتا درس نمی دونم چه کار کنم کی بخونمشون و چی بخونم

مرداد:گسسته (فقط به خاطر پیشنیاز بودنش)و ساختمان داده
شهریور:نظریه و مدار منطقی
مهر :طراحی الگوریتم،کامپایلرو سیستم عامل۵۰%

آبان: معماری،سیستم عامل ۵۰%
پایگاه۵۰%

//

آذر
تا۱۵ دی=========>مرور اول+۵۰% پایگاه
//
۱۵ دی تا ۱۵ بهمن============>مرور دوم

//زبان هم روزانه میخونم ولی ریاضی را حذف کردم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۷ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۸ ب.ظ
RE: راهنمایی و مشاوره برای کسی که فکر میکنه صفر به معنی واقعی هست
سلام
دیدم دو تا درسی که مشکل داشتی داده الگو هست، من توو این درسا ضعف نداشتم ولی چیزی که توو دانشگاه خوندم نصف مطالب کنکور هم نبود، کلاس رفتم و واقعا تنها کلاسی که خیلی خیلی خیلی برام مفید بود همین داده الگو بود( ۴ تا کلاس دیگم جز این رفتم ولی به اندازه ی اینا برام مفید نبود، شایدم دلیلش علاقه م بود)
برای همین بهت شدیدا پیشنهاد میکنم جزوه و ویس کلاسی که رفتم که یکی از بچه ها داره برای امسالشو میزاره رو گوش بدی و بخونی، مطمعنم هم به این دو درس علاقه مند میشی و هم خوب یاد میگیری، داده الگوی پوران خیلی خوبه، یادت باشه قدسی رو دیر شروع نکنی چون من دیر شروع کردم و میدونم اشتباه بود، قرار نیس سوالا حتما از قدسی باشه، مهم اینه قدسی دیدو از انواع سوالای این درس باز میکنه
در مورد برنامه ریزی چون خودم ادم با برنامه ای نیستم نمیتونم نظری بدم

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۷ ق.ظ

یعنی مرداد فقط گسسته و ... بخونی :| ؟؟؟؟ روزانه همه درسا رو بخون پیش نیازی هم زیاد مهم نیست به هر حال شما یکبار درسا رو خوندی صفر صفر هم نیستی ... هر روز ( ۲ تا مشترک ، ۲ تا تخصصی + ۱ عمومی ( زبان یا ریاضی )) انتخاب کن برو جلو . تست هم فراموش نکن تایم درس رو هم زیاد در نظر نگیر ۱ ساعت تا ۱/۵ درس و بخون نیم ساعت هم یه خلاصه براش بنویس ... میتونی پنجشنبه + جمعه رو هم برای تست در نظر بگیری + جمع بندی هفته ای که گذشت ...
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۶ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸ ب.ظ)A V A نوشته شده توسط:  سلام
دیدم دو تا درسی که مشکل داشتی داده الگو هست، من توو این درسا ضعف نداشتم ولی چیزی که توو دانشگاه خوندم نصف مطالب کنکور هم نبود، کلاس رفتم و واقعا تنها کلاسی که خیلی خیلی خیلی برام مفید بود همین داده الگو بود( ۴ تا کلاس دیگم جز این رفتم ولی به اندازه ی اینا برام مفید نبود، شایدم دلیلش علاقه م بود)
برای همین بهت شدیدا پیشنهاد میکنم جزوه و ویس کلاسی که رفتم که یکی از بچه ها داره برای امسالشو میزاره رو گوش بدی و بخونی، مطمعنم هم به این دو درس علاقه مند میشی و هم خوب یاد میگیری، داده الگوی پوران خیلی خوبه، یادت باشه قدسی رو دیر شروع نکنی چون من دیر شروع کردم و میدونم اشتباه بود، قرار نیس سوالا حتما از قدسی باشه، مهم اینه قدسی دیدو از انواع سوالای این درس باز میکنه
در مورد برنامه ریزی چون خودم ادم با برنامه ای نیستم نمیتونم نظری بدم
ببخشید این وویس و جزوه ای ک گفتید کدوم یکی ازبچه ها قراره بذاره؟
اگر لینکشو بهم بدید ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۴ ق.ظ
این تاپیک

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۸ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۱۲ ق.ظ
Rainbow RE: راهنمایی و مشاوره برای کسی که فکر میکنه صفر به معنی واقعی هست
برنامه ای که ریختید خوب نیستااااا. اینجوری شما وقتی مرداد دو تا درس مورد نظرو خوندید و شهریور هم دروس مورد نظر همون ماه وقتی به مهر رسیدید میبینید دروس مرداد یادتون نیست و همینطور آبان میبینید دروس مرداد و شهریور یادتون نیست. مگر اینکه برای دستگرمی تابستون بخواید دروس مشکل دارو بخونید و باز هم وقت براشون طی دوره درس خوندنتون تعیین کرده باشید. سعی کنید همه درسا رو موازی با هم پیش ببرید. برای اینکار برنامه ریزی یکی از موسسات کنکوری رو انتخاب کنید و با اون پیش برید. دروسی که مشکل دارید یا اصلا نخوندید و میدونید وقت گیرن رو بذارید برای تابستون و وقتی برنامه ریزی موسسات شروع شد با اون پیش برید که به مشکل زمانی نخورید (البته اگه برنامه کنکور مثل سال های گذشته باشه)
نمیدونم مصاحبه ها و مشاوره ها رو خوندید یا نه، اگه نخوندید حتما مشاوره ها و جواب سوالات طریقه برنامه ریزی مصاحبه ها رو بخونید و اونی رو که مناسب خودتون میبینید و باهاش راحت هستید رو انتخاب کنید. جواب خیلی از سوالاتتون رو میتونید اونجا پیدا کنید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۷۵ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۱۸۵ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۲۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۹۳ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۹۲۶ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۶۴ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۱۵۷ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۵۳ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۳۲ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۵۰۹ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close