زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش

ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۵:۳۰ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
محتوای فایل برای کسانی که نتونستند فایل رو دانلود کنند:
به نام خدا
سلام به همه دوستان و کنکوری های ۹۵ . من کنکور ۹۴ گرایش هوش مصنوعی رتبه ام شد ۲۶۳ و رتبه خوبی به حساب نمیاد، اما چند تا نکته از برنامه ریزی و منابع و چند تا از اشتباهاتم رو میگم، امیدوارم که به دردتون بخوره. سعی میکنم حرفهام تکراری نباشه Smile در
آخر هم ۱ برنامه میگم واسه کسانی که تایم زیادی ندارن .
برنامه ریزی:
ببینید دوستان من دفتر مشاوره ندارم اما مشاوره زیاد میدم مخصوصا به بچه های کنکور کارشناسی. اولین نکته ای که به هر کسی که میاد پیشم میگم اینه که برنامه ریزی برای کنکور یک امر شخصیه و ما نمیتونیم یک برنامه کلی داشته باشیم و هر کی هم که میخواد
کنکور بده اون برنامه رو اجرا کنه. بعنوان مثال مصاحبه ها یی که تو مانشت هست فوق العاده مصاحبه های خوبیه و میتونه کمک کننده باشه اما هرکسی برنامه ی خودش رو طبق شرایطی که داشته، اومده گفته و بقیه با شرایط خودشون اگه اون برنامه رو اجرا کنن
تضمینی وجود نداره رتبه خوبی بیارن. مصاحبه ها و مشاوره ها رو بخونید چون کمکتون میکنه اما برنامه دیگران رو اجرا نکنید!! پس اولین نکته اینه که به خودتون اعتماد کنید و یک برنامه واسه خودتون طبق شناختی که از خودتون دارید بریزید. بعد از این همه تحصیل باید بدونید درس رو چطور بخونید بهتر یاد میگیرید و بازم میگم به برنامه خودتون اعتماد
کنید.
درست و مفهومی خواندن:
دومین نکته که همه ی رتبه های برتر هم روش تاکید دارن اینه که مطالب رو بفهمید، صرفا خوندن تنها خوب نیست. مثلا وقتی ۱ تست رو میخواید بزنید، سعی کنید خودتون حلش کنید و به پاسخنامه رجوع نکنید. خیلیا تست رو با رجوع به پاسخنامه یاد میگیرن و این نوع
یادگیری به درد نمیخوره. باید برای هر تست وقت بذارید و روش فکر کنید، حتی اگه به جواب نرسیدید اشکال نداره، بذارید بعدا حلش کنید.
منابع: نکته بعدی منابع مناسب و خوبه که باید درست انتخاب کنید.
منابعی که من مطالعه کردم:
آمار< پارسه بد نیست)توضیح اضافی زیاد داره(
محاسبات< راهیان و پوران، هر ۳تاش افتضاحه
ریاضی مهندسی< نخوندم
گسسته< پوران خوب نبود، پارسه بد نیست
ساختمان داده< مقسمی معمولیه، پارسه خوبه
مدار منطقی< جزوه و ویس استاد اجلالی بد نیست، پوران عالیه
معماری< ویس استاد یوسفی )خانوم A V A تو بخش دروس گذاشتن( به همراه پوران بی
نظیره
نظریه< ویس استاد کارگهی بد نیست، تمرینهای لینز خوبه، کتاب تست دکتر جبل عاملی
خیلی خوبه
سیستم عامل< پارسه خیلی تعریفشو میکنن اما من باهاش حال نکردم
مدار الکتریکی< پارسه افتضاح، مدرسان خوبه، جزوه استاد کهن خوبه، راهیان خوبه
)ترکیبی باید خونده بشه(
طراحی الگوریتم< راهیان معمولی، پارسه معمولی، مقسمی بد نیست، پوران بد نیست،
۶۰۰ مساله قدسی خوبه
هوش مصنوعی< راهیان perfect
تنها کتابی که هنوز دارمش و روی میزمه و هیچوقت نمیفروشمش)البته با سوالات امسال هوش این کتاب هم دیگه جوابگو نیست- راجع به فاز طراح ها هم در ادامه صحبت میکنم(
اصلی ترین علت خوب نشدن رتبه من:
دوستان این کارنامه بنده ست:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من با مقایسه کارنامه خودم با چند تا کارنامه دیگه اهمیت زبان رو براتون مشخص میکنم.
Smile اولین کارنامه)رتبه ۳۶۵

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ریاضی و تخصصی هوش یکیه، مشترک که ضریبش ۹ من ۳۷ % بیشتر زدم! ایشون زبان رو که من -۳ زدم، ۹۶ % زده. و رتبه مون تقریبا یکسانه.
Smile دومین کارنامه)رتبه ۱۶۶

۲۶۶۰۲ .html
من ریاضی ۶% بیشتر زدم، مشترک هم ۱۲ % بیشتر زدم، تخصصی هم ۳% بیشتر زدم، ولی ایشون زبان رو ۹۳ % زده)و البته معدلشون هم ۳نمره بیشتره(. رتبه شون ۱۶۶ تا از من بهتر شده.
Smile سومین کارنامه)رتبه ۵۶
-thread/forum/ir.manesht://http 21669 html.
ریاضی و تخصصی و مشترکمون تقریبا یکیه، ولی ایشون زبان رو ۲۶ % زده)البته معدلشونم قطعا بالاتره( و رتبه شون ۱۷۶ تا ازمن بهتر شده.
کارنامه های بیشتری واسه مقایسه بود، خودتون میتونید تو بخش کارنامه ها نگاشون کنید.
نیاز به توضیح اضافه نیست، از نظر بنده کسی که زبانش خوبه حیفه کنکور ارشد شرکت نکنه، چون زبان رتبه هارو زیر و رو میکنه. و با بلد بودن چند تا نکته ی گرامری و مسلط بودن به درک مطلب و reading میشه رتبه عالی آورد. پس کسانی که زبانشون خوبه خوشحال باشید اما روی سخن من با کسانی ست که زبان رو بیخیال شدن یا براشون اهمیتی نداره: لطفا از زبان غافل نشید و خودتون رو با این حرفا که با خوندن بیشتر درسای تخصصی زبان رو جبران میکنم،گول نزنید...
جلسه کنکور؛ اهمیت جلسه کنکور واسه همه مشخصه و بقول خیلیا کنکور ۵۰ درصدش
سرجلسه ست، ۵۰ درصد تلاش و برنامه ریزی و ...
فقط من ۱ نکته راجع به خودم بگم: سرجلسه کنکور خیلی آرامش داشتم و ۱ شرایطی واسه خودم مهیا کردم که خیلی آروم بودم. ۱ مقدار این روش من واسه همه عملی نیست وگرنه دلیل آرامشم رو میگفتم. فقط میخوام اینو بگم من کتاب آمار پارسه که حدود ۵۰۰ صفحه ست رو بیش از ۵ بار خوندم)کتاب ۵۰۰ صفحه ای رو ۵بار خوندن خیلیه( و به تمامی مباحث آمار مسلط بودم و تست هاشو رو هوا میزدم. سرجلسه هم من زبان رو گذاشته بودم آخرو و ریاضی مهندسی هم که حذف کرده بودم، بنابراین با سوالای آمار کنکور رو شروع کردم اما بعد از ۳۶ دقیقه تلاش و کلنجار رفتن باسوالات ۱دونه هم آمار نزدم.)هرچند که از ۹تا سوال ۳تاش رو حل کردم اما بخاطر شکی که داشتم جوابارو وارد پاسخنامه نکردم و بعدا که کلیدا اومد دیدم هر ۳تاش هم درست حل کرده بودم( خوب ببینید من که اون همه آمار خوندم و یکی از دروسی بود که توش قوی بودم و همین الان هم عاشق این درسم، و ۳۶ دقیقه از تایمم هم گذشته باید سرجلسه با اون همه فشار چه حسی بهم دست بده، تازه جالب ترش اینجاست که بعد از آمار، محاسبات هم نتونستم ۱دونه بزنم)محاسباتی که واقعا براش وقت گذاشته بودم(.
اما بدون توجه و با افکاری که تو سرم داشتم ادامه دادم و ۳تا گسسته زدم و ۴۷ % مشترک.
نتیجه گیری: سرجلسه کنکور تحت هر شرایطی خودتون رو نبازید.. سعی کنید آرامش داشته باشید و خودتون رو کنترل کنید و نذارید زحمات چند ماهتون تو ۲،۹ ساعت هدر بره. و اما ۱ برنامه هم واسه کسی که شاغله یا نمیتونه زیاد وقت بذاره واسه خوندن یا حوصله
نداره Smile : و به دنبال ۱ رتبه معمولی درحده ۱۵۰ تا ۳۰۰
)توصیه مهم:::::: کسانی که میخوان رتبه دو رقمی یا تک رقمی بیارن این برنامه رو نخونن، چون کسی که میخواد ۱ رتبه خوب بیاره باید تموم دروس رو بخونه و مسلط باشه و درنهایت
۱ یا ۳ درس رو حذف کنه( ریاضی مهندسی و آمار و محاسبات رو حذف کن. گسسته زیاد بخون چون واسه درسای
دیگه هم کمکت میکنه، سرجلسه هم اگه ۳تا سوال رو مطمئن بودی درسته، بزن)چون اگه ۱دونه بزنی احتمال داره منفی بشه( وگرنه ریاضیات رو کلا سفید بذار. ساختمان و منطقی زیاد بخون، نظریه تا میتونی فقط تست بزن، معماری رو هم هرچقد که
حال کردی بخون، سیستم زیاد درگیر نشو ولی تست هاشو مرور کن.
تخصصی هوش: مدار رو حذف کن، الگوریتم و هوش رو بخون.
و اما زبان: ۱ برنامه جامع و کلی با کمک ۱نفر که زبانش خوبه و با منابع آشنایی داره بریز
و تا میتونی زبان بخون، هر روز حداقل ۱ساعت زبان بخون.
ببخشید زیاد حرف زدم، نکات مهمی که به ذهنم رسید همینا بود، امیدوارم که مفید واقع بشه. اگه نکته جدیدی به ذهنم رسید اضافه میکنم. سوالی بود درخدمتم.. یا علی...

فایل‌(های) پیوست شده
تجربیات رتبه ۲۶۳ هوش.pdf
اندازه فایل: ۹۳/۱۲ KB

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۱۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , Eagle 72 , tohidi4503 , mary~j , RASPINA , Ms. Saba , احسان مومنی , mehran.amanat , ƊƦЄƛM , marjan sadat , d_felfelak , moohammad.pn , mzha , Ella , haveking
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
RE: تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۳۲ ب.ظ)Eagle 72 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز تبریک میگم
میشه بگین که توی هر درس چند تا تست درست زدین؟ ممنون

مرسی،
زبان ۲درست، ۸غلط
گسسته ۲درست
ساختمان ۳درست،۱غلط
نظریه ۳درست،۱غلط
منطقی ۴درست،۱غلط
معماری ۲درست،۱غلط
سیستم ۲درست،۱غلط
مدار ۱درست،۱غلط
الگوریتم ۲درست،۱غلط
هوش ۲درست،۳غلط

راستی راجع به فاز طراح ها هم یادم رفت بگم، کلا توصیه من اینه که شما کار خودتون رو انجام بدید و آماده برخورد با هرگونه سوالی باشید، مثلا امسال ۲تا از سوالای سیستم عامل تکراری بود و فاز طراحش مشخص نبود، سوالای هوش هم که اصن راجبش چیزی نگم بهتره، خلاصه اینکه فاز بعضی از طراح ها مشخص نیست و از قبل آمادگیشو داشته باشید، چون مثلا خود من میخواستم هوش و مدار همه سوالا رو بزنم و واقعا هم مسلط بودم ولی...
نکته ی دیگه که یادم رفت بگم:
به هیچ وجه سوالات کنکور ۹۴ رو نگاه نکنید!! بذارید ۱ ماه قبل از کنکور، ازخودتون بصورت شبیه سازی آزمون بگیرید، خیلی خیلی کمکتون میکنه و موثره.
آزمون آزمایشی هم پارسه بودم ولی افتضاح بود،بقیه شونم از پارسه بدترن. ۳تا آزمون آخر سنجش میگن خوبه.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Eagle 72 , mehran.amanat , haveking
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۴۰ ب.ظ
بازار کار ایتی
با سلام من امسال میخوام کنکور آیتی بدم یعنی سال ۹۵ در ضمن میگن که گرایش شبکه وایتی از خودرشته آیتی حذف میشه می مونه دوتا گرایش ایتی و تجارت، این دوتا گرایشم بازار کار آنچنانی نداره من باید مهندسی کامپیوتر شرکت کنم که پایم هم این رشته خیلی ضعیفه از هر لحاظ ومن نمیتونم این ریسکو بکنم لطفا بهم کمک کنید من که میخوام از حالا شروع کنم آیتی رو بخونم یا کامپیوتر?
۰
۰
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۰ ب.ظ)shaker.eng نوشته شده توسط:  با سلام من امسال میخوام کنکور آیتی بدم یعنی سال ۹۵ در ضمن میگن که گرایش شبکه وایتی از خودرشته آیتی حذف میشه می مونه دوتا گرایش ایتی و تجارت، این دوتا گرایشم بازار کار آنچنانی نداره من باید مهندسی کامپیوتر شرکت کنم که پایم هم این رشته خیلی ضعیفه از هر لحاظ ومن نمیتونم این ریسکو بکنم لطفا بهم کمک کنید من که میخوام از حالا شروع کنم آیتی رو بخونم یا کامپیوتر?

سلام، احتمالا شما کارشناسی آیتی خوندید بنابراین با بچه های مهندسی کامپیوتر هیچ فرقی ندارید که میگید پایه تون ضعیفه. چون دروس مشترک(ساختمان-منطقی-معماری-نظریه-سیتم عامل) رو همه شون رو شما پاس کردید، ریاضی ها هم آمار و محاسبات و گسسته رو که پاس کردید، فقط میمونه ریاضی مهندسی که اینم اکثر بچه های کامپیتر حذفش میکنن. پس این فکر که از بقیه پایه تون ضعیف تره اشتباهه.
و اگه به مهندسی کامپیوتر حالا چه نرم چه هوش چه معماری یا شبکه و امنیت علاقه دارید، آیتی رو بیخیال شید و مهندسی کامپیوتر شرکت کنید.

سید مرتضی آوینی
۰
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ق.ظ
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
سلام تبریک می گم من تو زبان ۰ هستم توکارشناسی هم وقت گزاشتم و جواب نگرفتم بااین وجود شما پیشنهادتون چیه؟
۰
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۶ ق.ظ
خیلی ممنونم ازتون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۷ ق.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۰۱ ق.ظ)سماا نوشته شده توسط:  سلام تبریک می گم من تو زبان ۰ هستم توکارشناسی هم وقت گزاشتم و جواب نگرفتم بااین وجود شما پیشنهادتون چیه؟

سلام، بستگی داره هدفتون چی باشه و چه رتبه ای براتون مهم باشه، البته خیلی از رتبه های برتر هم زبان رو سفید گذاشتن یا کم زدن و اینطور نیست که اگه کسی زبانش صفر باشه دیگه نتونه رتبه بیاره، ولی خوب اگه زبان بتونید ۲۰درصد هم بزنید خیلی کمکتون میکنه. پیشنهاد من اینه که اگه کنکور افتاد اردیبهشت ماه تایم زیادی تا اونموقع دارید و میتونید کلاس زبان برید(کلاس زبان تخصصی برید بهتره).

سید مرتضی آوینی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۹ ب.ظ
این قضیه ی تغییر تاریخ چیه ؟
فقط سایت مدرسان شریف زده
۰
۰
ارسال:
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۹ ب.ظ)fatemeh.s نوشته شده توسط:  این قضیه ی تغییر تاریخ چیه ؟
فقط سایت مدرسان شریف زده

هر سال سازمان محترم سنجش ۱ سورپرایزی واسه داوطلبا داره، اینطور که معلومه سورپرایز امسالش تغییر تاریخ کنکور از بهمن ماه به اردیبهشته. و احتمال خیلی زیاد تا چند روز آینده رسما اعلام میشه.

سید مرتضی آوینی
۲
۰
ارسال: #۱۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۶ ب.ظ
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
سلام من میخوام کنکور کامپیوتر شرکت کنم پارسال هم کنکور هوش شرکت کردم دیدم سوالات هوش سخت بود ۴تا از سوالات نرم افزار پاسخ دادم رتبم در حدود ۱۰۰۰شد الان موندم هوش شرکت کنم یا نرم افزار از طرفی علاقه به هوش دارم از طرفی درس های نرم افزار مثل کامپایلر خوب بلدم بعد یه مطلب دیگه اینکه بعضی از منابع که بچه ها خیلی ازش تعریف می کنن خوندم به نظرم به درد نمی خوره مثلا همین راهیان برای درس هوش یا مقسمی برای گسسته با این منابع چی کار کنم یا برم کتابهای اصلی بخونم؟؟؟؟؟
ممنون از راهنمایت
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۴ ب.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۵۶ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  سلام من میخوام کنکور کامپیوتر شرکت کنم پارسال هم کنکور هوش شرکت کردم دیدم سوالات هوش سخت بود ۴تا از سوالات نرم افزار پاسخ دادم رتبم در حدود ۱۰۰۰شد الان موندم هوش شرکت کنم یا نرم افزار از طرفی علاقه به هوش دارم از طرفی درس های نرم افزار مثل کامپایلر خوب بلدم بعد یه مطلب دیگه اینکه بعضی از منابع که بچه ها خیلی ازش تعریف می کنن خوندم به نظرم به درد نمی خوره مثلا همین راهیان برای درس هوش یا مقسمی برای گسسته با این منابع چی کار کنم یا برم کتابهای اصلی بخونم؟؟؟؟؟
ممنون از راهنمایت

من خودم مهمترین چیز برام علاقه ست..قطعا اگه علاقه تون به هوش بیشتره، هوش شرکت کنید، صرفا چون کامپایلر بلدید بخواید نرم شرکت کنید درست نیست و نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه، چون هدف از ارشد اون ۲سال درسیه که شما قراره بخونید و باید به گرایشتون علاقه داشته باشید، وگرنه خود کنکور مهم نیست. درضمن حق دارید دروس تخصصی هوش امسال واقعا سخت بود ولی خوب واسه همه سخت بوده.
در مورد منابع هم کاملا درست میگید، من پارسال که میخواستم منابع رو تهیه کنم، خیلی تحقیق کردم و از خیلیا راجب منابع سوال پرسیدم و خلاصه خیلی درگیرش بودم. نکته جالب این بود که سیستم عامل پارسه(دکترحقیقت) تنها کتابی بود که تمامی رتبه های برتر چه تو مصاحبه هاشون چه جاهای دیگه ازش تعریف میکردن. فقط یک استاد سیستم عامل بود که این کتاب رو رد کرد ولی من فک میکردم از حسودیش اینو میگهSmile ولی بعدا فهمیدم که بنده خدا درست میگفت و هیچ جور با این کتاب نتونستم ارتباط برقرار کنم. حالا شما هم با هوش راهیان اگه حال نکنی تعجبی نداره، ولی من عاشق این کتاب بودم. شما هرچی دوست داری و باهاش حال میکنی رو بخون. تو پی دی اف هم گفتم هرکسی باید برنامه خودش رو داشته باشه، واسه منابع هم همین نکته صدق میکنه،منابعت رو خودت انتخاب کن، مصاحبه هارو بخون و مشورت هم بگیر ولی درآخر تصمیم نهایی رو خودت بگیر.

سید مرتضی آوینی
۴
۰
ارسال: #۱۲
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط tondar.sal.)
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
ممنون از پاسخ خوب و صداقت بیانت
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI
ارسال: #۱۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۴۳ ب.ظ
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
سلام امسال که میخوام کنکور شرکت کنم برا آیتی، اصلا علاقه برام مهم نیس فقط ادامه تحصیلو و مهمتر از همه بازار کار دوستان عزیز آیا میدونین، آیتی بازارکارش خوبه یا نه آیا میدونین در چه زمینه آیتی مهارتمو بالا ببرم که بتونم در آینده کار داشته باشم یا اگه کار نداره قید ارشد و بزنم خیلی ممنون میشم راهنماییم کنین
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۵ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۲۶ ب.ظ
تجارب شخصی رتبه ۲۶۳ هوش
سلام
از راهنمایی های شما خیلی استفاده بردم ، ممنون
برای یه نفر که خیلی خودش رو دست بالا میگیره چه توصیه ای دارید؟
مثلا من از محاسبات متنفرم درحالی که همه میگن راحته (پاس نکردم) اما از ریاضی مهندسی خوندن خیلی خوشم میاد با اینکه توش خیلی کندم و پایه ی چندان جالبی ندارم اما ذاتا همیشه از کارای سخت استقبال میکنم.
جالبه که درباره مدار الکتریکی خیلی دو دلم از یه طرف چون سخته دلم میخواد بخونم و کاری ندارم که اکثرا میگن خوندنش جواب نمیده ، و از طرفی چون از استادم و درسش خاطره ی بد دارم نمیتونم سمتش برم و به نظرم در نهایت سرجلسه نمیتونم جواب درستی بدم
در ضمن در کل رتبه ی زیر ۵۰ از خودم انتظار دارم :-" در حالی که نتیجه کنکور قبلیم(که فقط چند هفته خونده بودم و از اول دی رهاش کردم) خیلی با این انتظارم فاصله داره Smile)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ق.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۶ ب.ظ)mary~j نوشته شده توسط:  سلام
از راهنمایی های شما خیلی استفاده بردم ، ممنون
برای یه نفر که خیلی خودش رو دست بالا میگیره چه توصیه ای دارید؟
مثلا من از محاسبات متنفرم درحالی که همه میگن راحته (پاس نکردم) اما از ریاضی مهندسی خوندن خیلی خوشم میاد با اینکه توش خیلی کندم و پایه ی چندان جالبی ندارم اما ذاتا همیشه از کارای سخت استقبال میکنم.
جالبه که درباره مدار الکتریکی خیلی دو دلم از یه طرف چون سخته دلم میخواد بخونم و کاری ندارم که اکثرا میگن خوندنش جواب نمیده ، و از طرفی چون از استادم و درسش خاطره ی بد دارم نمیتونم سمتش برم و به نظرم در نهایت سرجلسه نمیتونم جواب درستی بدم
در ضمن در کل رتبه ی زیر ۵۰ از خودم انتظار دارم :-" در حالی که نتیجه کنکور قبلیم(که فقط چند هفته خونده بودم و از اول دی رهاش کردم) خیلی با این انتظارم فاصله داره Smile)

خواهش میکنم، دست بالا گرفتن خودتون خوبه ولی به شرط اینکه اگه خدایی نکرده رتبه مورد انتظارتون رو نیاوردید، ضربه نخورید و بازم خودتون رو دست بالا بگیرید.
درسی که متنفرید رو نخونید بهتره، درضمن محاسبات درسه راحتیه اما تو کنکور اصلا اینطور نیست. تو ۳سال اخیر سوالای محاسبات جزء سخت ترین درسا بوده. ریاضی مهندسی چون حودم نخوندم نظری ندارم، ولی اگه علاقه داشتم میخوندمش.
و اما مدار؛ من برعکس خیلیا عاشق مدار بودم و هستم و بیشترین ساعت مطالعه ام هم مدار بود. شاید تو کنکور ۹۴ هیچکس اندازه من واسه مدار وقت نذاشته، بعضی وقتا رو ۱ مساله یک ساعت تمام وقت میذاشتم و در آخر وقتی به جواب میرسیدم از زندگی لذت میبردمSmile حل تستای مدار با اون درجه سختی واقعا یک احساس فوق العاده به آدم میده و من با اینکه میدونستم زیادی دارم رو این درس وقت میذارم، ازش لذت میبردم. توصیه ام راجع به این درس اینه که اگه میخواید این درس رو بخونید اولا باید براش زیاد وقت بذارید، ثانیا انتظار نداشته باشید بطور قطع بتونید سوالاش رو تو کنکور جواب بدید. در کل حذف کردن این درس کار اشتباهی نیست چون وقت گیره و میتونید به جاش زبان بخونید.

سید مرتضی آوینی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mary~j , haveking

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۸۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۱۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  چالش خودسازی شخصی تا عید elect ۳۴ ۲۵,۲۹۴ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۱۵ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۷۱۷ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۸۶۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
  هوش رتبه ۲۷۰ سال ۹۷ sbh.am10536@gmail.com ۷ ۵,۵۹۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saj65
Brick رتبه ۴۴ هوش مصنوعی_انتخاب دانشگاه n94.kholdi ۳ ۴,۹۴۲ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: abbas1368
Star ۱۸۳ هوش و ۲۴۰ نرم افزار با سهمیه رتبه اولی در کنکور ۹۷ parisa74103 ۰ ۱,۹۹۸ ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۶۴ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close