زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حقیقت تاثیر معدل کارشناسی

ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط jin.)
سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دوستان مانشتی، زیاد جالب نیست که اولین پستم یه سوال به ظاهر تکراری باشه ولی از دوستانی که اطلاعاتشون بیشتر از منه خواهش می کنم که راهنمایی کنند. حالا وضعیت بنده:

من فارغ التحصیل رشته نرم افزار دانشگاه پیام نور هستم با معدل ۱۳، (کلا وضعیت جالب نیست). علی رغم اینکه دانشگاه جالبی نخوندم دوره کارشناسی رو، ولی هم برنامه نویس خوبی هستم هم سطح علمیم بالاست. از طرفی من از از اوایل تابستون تصمیم جدی گرفتم که قبول بشم ارشد و واقعا هم تلاش کردم تا بحال ولی یک مسئله بوده که خیلی من رو می ترسونده: تاثیر ۲۰ درصدی معدل کارشناسی، در این رابطه از خیلی جاها یک سری فرمول ها و ... دیدم و محاسبه هایی انجام دادم تا ببینم چقدر تاثیر داره برای مثال اینجا در این لینک:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مخلص کلام اینکه می خوام ببینم برای مثال حدودا اگر یک نفر کارشناسی رو با معدل ۱۷ صنعتی شریف تموم کرده باشه و با درصدهای خاصی ۱۵۰ بیاره و یک جای خاصی قبول بشه، اگر من دقیقا همون درصد ها رو بزنم در آزمون ارشد، آیا رتبه ها تفاوتی خواهد کرد؟ اگر "بله" حدودا در چه حد رتبه من افت می کنه، مثلا مال من می شه ۲۰۰ یا ۲۵۰ یا ... ؟ یا میزان افت حتی بیشتر خواهد بود؟؟؟
و یا اگر میزان تاثیر شکل دیگه ای داره به نظرتون چقدر تاثیر خواهد داشت و بیشتر تاثیر در حدود چه رتبه هایی خودش رو نشون میده؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۳ ب.ظ
RE: حقیقت تاثیر معدل کارشناسی
حرف اول درصدات میزنه معدل تو رتبه های خیلی خوب باعث جابجایی رتبه میشه ولی باز هم باعث نمیشه شما دانشگاه دولتی قبول نشی پس اصلا نگران نباش Smile
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط jin.)
من از فرمولی که در این آدرس ذکر شده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

استفاده کردم و دیدم اگر کسی با یک سری درصد مسخره رتبه ۲۰۰ بیاره ولی معدل ۱۷ جایی مثل شریف رو داشته باشه، من اگر در درسهای تخصصی مشترک و مشترک همون درصدهای اون رو بزنم و در سایر درس ها دو برابر درصد های اون رو بزنم باز هم تراز اون از من بالاتر میاد!

دوستان یه جوابی اخه موندم توش...
ارسال:
۳۰ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۱ ب.ظ
نهایتا به این نتیجه می رسیم کسی نظری نداره..
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۰۷ ب.ظ
RE: حقیقت تاثیر معدل کارشناسی
(۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۵۲ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  برای دانشجویانی که بصورت ناپیوسته خوندن معدل کاردانی هم حساب میشه یا فقط کارشناسی حساب میشه؟
با تشکر
معدل کاردانی محاسبه میشه دوست عزیز

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۳۴ ق.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۵۲ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  برای دانشجویانی که بصورت ناپیوسته خوندن معدل کاردانی هم حساب میشه یا فقط کارشناسی حساب میشه؟
با تشکر
میانگین معدل کاردانی + کارشناسی گرفته شده و اونو به عنوان معدل موثرتون انتخاب می کنند

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۱۸ ب.ظ
حالااین معدل چقدتاثیرداره؟؟؟؟؟؟
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۶:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۱۶ ب.ظ، توسط salam az ma.)
سلام رتبه بدون سهمیه ارشدم رو ۶۲ زده بود وبا سهمیه ۶۰ شد من سهمیه خاصی ندارم فقط معدلم ۱۵/۹۶ فارغ التحصیل دانشگاه زاهدان بودم که دو نفر جا به جام کرد که در کل تاثیر زیادی نمیبینم کاری به فرمول هم ندارم اینا رو گفتم ببینی معدل و دانشگاه تاثیر زیادی نمیتونه داشته باشه مگر افرادی که الف میشن برای اونا هم تا اونجایی که من میدونم موقع نتایج اولیه مانند بقیه معدلشون در نظر گرفته میشه ولی برای نتایج نهایی از یه سری دانشگاه برای یه سری دانشگاه خاص اونا رو با توجه به معدل و رتبشون پذیرش میکنن ولی اکثر اینطور افراد ترجیح میدن تو دانشگاه خودشون بمونن و با استادهای خودشون که یه شناخت نسبی هم ازشون داره برای ارشد کار کنن که این برای کسانی که کنکور میدن یه خبر هم خوبه و هم بد.چون افرادی که معدل الف هستند دیگه انرژی برای کنکور نمیذارن اتفاقا راه رو هم برای افرادی که کنکور میدن باز میکنن.
با مثال دانشگاه خودمون و در گروه خودمون در مورد اینکه گفتم هم خوبه هم بد توضیح میدم: چهار نفر اول گروه ما (۱۰ در ورودی کارشناسی سال مورد نظر)جزء استعدادهای درخشان حساب میشدن که دو نفر اول رو روزانه و دو نفر دوم رو شبانه میگرفتن که نفر اول و دوم گروهمون دانشگاه خودمون روزانه رفتند که این خبر خوبیه برای کنکوری ها. چرا؟ چون اونا دو نفر بودن که از منی که سوم بودم هم تلاششون خیلی بیشتر بود و هم معدلشون بالاتر بود وقتی اونا همونجا قبول شن دیگه تلاشی برای دانشگاه بهتر مثل تهران نمیکنن که این خوبه برای یکی مثل من که تهران رو میخوام.من و نفر چهارم شبانه ها رو انتخاب نکردیم که به سازمان سنجش به سازمان سنجش دو ظرفیت اضافه شبانه اعلام میکنن. وحالا همینهایی که گفتم رو برای یه دانشگاه مثل تهران در نظر بگیر همه ی استعداد های درخشانشون همونجا میمونن که این میتونه یه خبر بد برای کنکوری ها باشه. البته همین جا هم یه اتفاق خوب برای کنکوری ها میافته اون هم مبحث اپلای هست که تو این دانشگاهها بچه ها زیاد دنبالشن که اگر افرادی که استعداد درخشان هستند از ایران برن(متاسفانه) باز هم یه سری ظرفیت خالی به وجود میاد. چون دیگه نفر پنجم به بعد اون دانشگاه جز استعداد درخشان نیست که پذیرش بدون آزمون بشه.من رد همین حد میدونم.

اینا رو گفتم بدونی معمولا با معدلهای عالی رقابت نمیکنی پس اینقدر درگیر معدل و دانشگاهت نباش به اون ۸۰ درصدی که دست خودت هست و اصل هم همینه بچسب و بقیش رو هم توکل کن به خدا.(البته همون هایی هم که دست خودت هست به خدا توکل کن)
اینقدرم فکر خودت رو الکی درگیر اینا نکن. مطالب بالا رو گفتم که از یه سری تفکرات اشتباه بیای بیرون همین.
 سپاس‌گزاری شده توسط: kader
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۴, ۰۷:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط xathura.)
من معدل کلم ۱۵.۳۶ بود. معدل موثرم ۱۶.۴۰ . اگه اشتباه نکنم و رتبه در سهمیه همون رتبه با احتساب معدل باشه : رتبه منو ۱ رتبه پایین آورد. یعنی رتبه :‌۵۱ و رتبه در سهمیه ۵۰
البته این چیزیه که من شنیدم، مطمئن نیستم. به هرحال سیستم تاثیر معدلشون خیلی پیچیده است و به این سادگی که سایتا می زنند نیست. ولی تاثیر چندانی هم نداره. مطمئن باش. همه چی کنکوره. اینکه سر معدل یه جا نتونی بری خیلی شرایط خاص و لب مرزیه...
یه دوستی هم داشتم که کنکور ۹۳ با رتبه ۳۰ و معدل ۱۳ در رشته معماری کامپیوتر شریف قبول شد. پس شما زحمتتو بکش، کنکورو خوب بدی نتیجشو میگیری.
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam az ma
ارسال: #۱۰
۰۴ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ب.ظ
بله این شرط معدلی که میگن بعضی وقتاو ی شرایط خاص افاقه میکنه خاصه همه ی موقعیت هانیست بقول دوستمون ممکنه ۱یا۲عددبالاپایین بشه ولی بعضی وقتاهمین تغییرنامحسوس به خیلیاکمک میکنه
ارسال: #۱۱
۰۷ شهریور ۱۳۹۴, ۰۹:۴۰ ب.ظ
تأثیر شاگرد اولی کجا لحاظ میشه؟
یکی از دوستان توی همین مانشت پارسال رتبه ۱۲۳ شبکه آورده بود و شاگرد اول دانشگاه مازندران بود احتمالا نرم.
به نظر شما وضعیتش نسبت به ۱۱۲ امسال من چطور بود؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۱۲۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۶,۸۱۴ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  دفترچه ی کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ Doctorwho ۱ ۴,۰۴۱ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close