زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

فلیپ فلاپ D

ارسال:

iCanDoIt پرسیده:

فلیپ فلاپ D

سلام و درود بر شما.

۱- فلیپ فلاپ D در حالت معمولی حساس به لبه هست یا به سطح(مزیت هر کدومشون در چیه)؟
۲- اگر فلیپ فلاپ D حساس به لبه هست برای اینکه اون رو حساس به سطح کنیم باید از چه مداری استفاده کنیم؟
۳- فلیپ فلاپ D رو چطور باید حساس به لبه پایین رونده، چطور باید حساس به لبه بالا رونده کرد(همراه با شکل مدار)؟

با تشکر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hatame پاسخ داده:

RE: فلیپ فلاپ D

(۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۱:۵۷ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام و درود بر شما.

۱- فلیپ فلاپ D در حالت معمولی حساس به لبه هست یا به سطح(مزیت هر کدومشون در چیه)؟
۲- اگر فلیپ فلاپ D حساس به لبه هست برای اینکه اون رو حساس به سطح کنیم باید از چه مداری استفاده کنیم؟
۳- فلیپ فلاپ D رو چطور باید حساس به لبه پایین رونده، چطور باید حساس به لبه بالا رونده کرد(همراه با شکل مدار)؟

با تشکر
با سلام
در جواب سوال اولتون باد بگم که فلیپ فلاپ ها مدارهایی هستند که حساس به لبه سیگنال خاصی به نام کلاک هستند و المان حافظه داری که به سطح حساس باشه لچ نامیده میشه نه فلیپ فلاپ. مساحت لچ ها نصف مساحته فلیپ فلاپ های از همون نوعه سرعت بالاتر و توان کمتری دارند و نسبت به فلیپ فلاپها حساسیته کمتری به clock skew دارند. راحتترین راه پیاده سازی یه فلیپ فلاپ قرار دادن دوتا لچ به صورته master-slave .
برای طراحی لچ ها و فلیپ فلاپ ها روش های متفاوتی وجود داره که گرچه همه شون یه تابع عملکرد پیاده می کنند اما از گیت های مختلفی تو طراحی بهره می گیرند مثلا تنها با گیت nor و یا nand که می تونید انواع مختلف اونو تو اینترنت ببینید.
بسته به اون مداری که برای طراحی فلیپ فلاپتون ازش استفاده می کنید ممکن فلیپ فلاپ به لبه بالارونده یا پایین رونده حساس بشه اما اگر یه مدار خاص داشته باشید که مثلا به لبه بالارونده حساس باشه و بخواید اونو به لبه پایین رونده حساس کنید ساده ترین راه اینه که کلاکتون رو بایه اینورتر معکوس کنید و بعد بدینش به فلیپ فلاپ. البته این اگر سرعت کارتون خیلی بالا باشه و یا اینورترتون خیلی کند باشهگاها این روش می تونه باعثه بروز خطا بشه و توصیه میشه از فلیپ فلاپی استفاده بشه که کلاک اون به لبه پایین رونده حساسه.
امیدوارم دانسته های اندکه من تونسته باشه کمکی بکنهSmile

ارسال:

iCanDoIt پاسخ داده:

(۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۰۸ ب.ظ)hatame نوشته شده توسط:  با سلام
در جواب سوال اولتون باد بگم که فلیپ فلاپ ها مدارهایی هستند که حساس به لبه سیگنال خاصی به نام کلاک هستند و المان حافظه داری که به سطح حساس باشه لچ نامیده میشه نه فلیپ فلاپ. مساحت لچ ها نصف مساحته فلیپ فلاپ های از همون نوعه سرعت بالاتر و توان کمتری دارند و نسبت به فلیپ فلاپها حساسیته کمتری به clock skew دارند. راحتترین راه پیاده سازی یه فلیپ فلاپ قرار دادن دوتا لچ به صورته master-slave .
برای طراحی لچ ها و فلیپ فلاپ ها روش های متفاوتی وجود داره که گرچه همه شون یه تابع عملکرد پیاده می کنند اما از گیت های مختلفی تو طراحی بهره می گیرند مثلا تنها با گیت nor و یا nand که می تونید انواع مختلف اونو تو اینترنت ببینید.
بسته به اون مداری که برای طراحی فلیپ فلاپتون ازش استفاده می کنید ممکن فلیپ فلاپ به لبه بالارونده یا پایین رونده حساس بشه اما اگر یه مدار خاص داشته باشید که مثلا به لبه بالارونده حساس باشه و بخواید اونو به لبه پایین رونده حساس کنید ساده ترین راه اینه که کلاکتون رو بایه اینورتر معکوس کنید و بعد بدینش به فلیپ فلاپ. البته این اگر سرعت کارتون خیلی بالا باشه و یا اینورترتون خیلی کند باشهگاها این روش می تونه باعثه بروز خطا بشه و توصیه میشه از فلیپ فلاپی استفاده بشه که کلاک اون به لبه پایین رونده حساسه.

سلام.
دوست خوبم من سئوالم رو جوری دیگه ای مطرح می کنم. که بتونم بهتر به اون چیزی که مد نظرم هست برسم.
[تصویر:  378008_pzk07g1xqam9froywn26.png]
این تصویر یک مدار لچ D هست.
اگه اشتباه نکنم لچ حساس به سطح است. حالا من می خوام این مدار رو حساس به لبه بالا رونده و حساس به لبه پایین رونده کنم. مداری که این کار رو انجام میده چیه؟
ممنونم.

سلام مجدد.

توی صفحه ۱۶۶ فصل پنجم مدارات ترتیبی سنکرون مدار زیر رو گذاشته میگه فلیپ فلاپ حساس به لبه منفی می شود.

[تصویر:  378008_hj1cftgdw71o4mu0dpny.png]

حساس به لبه بالا رونده و پایین رونده چطور میشه؟

در ضمن یه سئوال اگه ما بخوایم از این مدار ، داخل مدار بالا که لچ D هست استفاده کنیم شکلمون چطور میشه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

hatame پاسخ داده:

(۰۱ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۱۰ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  [quote='hatame' pid='378001' dateline='1440326281']
با سلام

سلام.
دوست خوبم من سئوالم رو جوری دیگه ای مطرح می کنم. که بتونم بهتر به اون چیزی که مد نظرم هست برسم.
[تصویر:  378008_pzk07g1xqam9froywn26.png]
این تصویر یک مدار لچ D هست.
اگه اشتباه نکنم لچ حساس به سطح است. حالا من می خوام این مدار رو حساس به لبه بالا رونده و حساس به لبه پایین رونده کنم. مداری که این کار رو انجام میده چیه؟
ممنونم.

براتون تصویر یه فلیپ فلاپ دی رو که با دو تا لچ درست شده صمیمه کردم اگر لچتون حساس به سطح مثبت باشه این مدار حساس به لبه مثبته و اگر کلاک اصلی یکبار دیگه منفی کنید حساس به لبه منفی میشه

فایل‌(های) پیوست شده

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  Super Сasual Dating - Live Women komil ۰ ۲۷ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: komil
  Prime Сasual Dating - Real-life Girls kazemnasiri ۰ ۲۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: kazemnasiri
  Desproud mahsa.mahroo ۰ ۱,۶۲۹ ۲۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa.mahroo
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۸۴ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  درخواست حل تست - فلیپ فلاپ JK ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۲,۴۶۱ ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: erfan30
  مدار منطقی طراحی شمارنده bcd ,با فلیپ فلاپ d Yousefi.parisa70@gmail.com ۰ ۲,۵۹۵ ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Yousefi.parisa70@gmail.com
  Science dictionary johntimber ۰ ۱,۹۲۹ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: johntimber
  راهنمایی پیاده سازی کلاسبند جنگل تصادفی و خوشه بند DBSCAN در متلب nana68 ۰ ۱,۶۷۷ ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: nana68
  تابع ورودی فلیپ فلاپ naghmeh70 ۳ ۲,۸۶۱ ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ۰۶:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
Information DCE RPC در سیستم عامل miss_mx ۳ ۳,۵۴۳ ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: elnazarshad

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close