زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدیریت فناوری اطلاعات

ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۵۰ ق.ظ، توسط mahdijavid.)
مدیریت فناوری اطلاعات
باسلام به دوستان گل مانشتی.من نمیدونستم این تاپیک کجا بزنم چون جای مخصوص واسش نبود(اگر بود،ببخشید).
میخواستم درباره رشته مدیریت فناوری اطلاعات اگر کسی اطلاعاتی داره اینجا بزاره چون سایت های دیگه بخصوص تو رشته مدیریت زیاد حول این رشته نپرداختند(اگرم هست خیلی جزیی هست و مثل رشته های دیگه نیس).من خودم یه سری منابع (تو گوگل) پیدا کردم،ولی ازشون مطمئن نیستم.اگر بشه مصاحبه با رتبه های برترشون مثل بقیه گرایش ها توی سایت هست،مقایسه آماری،جزوه،منابع مطمئن و اطلاعاتی درباره گرایش ها... دوستان مانشتی عزیز بزارن خیلی کمک میشه.
اگر کسی کتاباشو(مدیریت فناوری اطلاعات) میخواد بفروشه بزاره.
از دوستان به هر قدری که لطف میکنند و راهنمایی می فرمایند،کمال تشکر و قدرانی را می نمایم.
باتشکر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۴, ۱۲:۳۸ ب.ظ
RE: مدیریت فناوری اطلاعات
(۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۴۹ ق.ظ)mahdijavid نوشته شده توسط:  باسلام به دوستان گل مانشتی.من نمیدونستم این تاپیک کجا بزنم چون جای مخصوص واسش نبود(اگر بود،ببخشید).
میخواستم درباره رشته مدیریت فناوری اطلاعات اگر کسی اطلاعاتی داره اینجا بزاره چون سایت های دیگه بخصوص تو رشته مدیریت زیاد حول این رشته نپرداختند(اگرم هست خیلی جزیی هست و مثل رشته های دیگه نیس).من خودم یه سری منابع (تو گوگل) پیدا کردم،ولی ازشون مطمئن نیستم.اگر بشه مصاحبه با رتبه های برترشون مثل بقیه گرایش ها توی سایت هست،مقایسه آماری،جزوه،منابع مطمئن و اطلاعاتی درباره گرایش ها... دوستان مانشتی عزیز بزارن خیلی کمک میشه.
اگر کسی کتاباشو(مدیریت فناوری اطلاعات) میخواد بفروشه بزاره.
از دوستان به هر قدری که لطف میکنند و راهنمایی می فرمایند،کمال تشکر و قدرانی را می نمایم.
باتشکر
سلام دوست عزیز
اگر سوالات را دقیق تر مطرح کنید فکر میکنم میتونم کمک تون کنم
اطلاعاتی مثل توضیح در مورد گرایشها، درسها، دانشگاه ها و رتبه های قبولی رو از سایت مدیر بگیرید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در مورد منابع هم توضیحاتی هست و البته مصاحبه هایی از رتبه های برتر ولی اصولا یک سایت تجاری هست که دنبال گرفتن تبلیغات و فروش جزوات و تست های خودش هست. بنابراین در انتخاب منابع زیاد بهش اعتماد نکنید.
در مورد گرایش ها هم باید بگم که مدیریت فناوری اطلعات سه تا گرایش اصلی داره. کسب و کار الکترونیک، سیستم های اطلاعاتی (مدیریت اطلاعات هم هست که فرقی نداره تقریبا) و مدیریت دانش. در ارشد علوم انسانی درسها دو واحدی هستند و شما از ۳۲ واحد، ۴ واحد پایان نامه دارید و میمونه ۲۸ واحد. ۲۰ واحد بین گرایش ها مشترکه و هشت واحد یا ۴ درس تخصصی در هر گرایش ارائه میشه. گرایشی هم به نام سیستم های مدیریت کیفیت هست که تقریبا هیچ دانشگاهی ارائه نمی کنه! اصولا در همه گرایش ها شما تعدادی درس مدیریتی مثل تئوری مدیریت یا مدیریت رفتار سازمانی و دروسی مثل تحلیل آماری، تحقیق در عملیات و تصمیم گیری و تعدادی هم دروس تخصصی ارائه میشه مثل سیستم های اطلاعاتی، کاربرد فناوری اطلاعات و یا هوش مصنوعی. دکتری هم از سال ۹۰ ارائه میشه که عمدتا در گرایش سیاست گذاری علم و فناوری هست...
در مورد منابع هم خیلی مهمه که شما بدونید از هر درسی دنبال چه هدفی هستید. قطعا نمیرسی (و نباید) همه درس ها را بخونید و یا به یک اندازه بخونید. بعضی کتاب ها مانند اقتصاد خرد و کلان آقای نظری، آمار مهندس طورانی و یا کتاب های رابینز، رضاییان و الوانی در تئوری مدیریت بی جانشین هستند ولی در سایر دروس فرق منابع خیلی هم زیاد نیست.... پیشنهاد می کنم از بین درسای با ضریب دو، چند درس راا انتخاب کنید و وقت بیشتری بذارید تا اینکه همه را بخوانید
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۴۲ ب.ظ
مدیریت فناوری اطلاعات
علی آقا خیلی ممنون.بیشتر روی منابع تاکیدم هست؟این سایتی که فرستادید رفتم،آیا میشه به منابعش اطمینان کرد؟مدرسان شریف رفتم گفت کتاب ها ما خوبه،تخصصمون مدیریت و... . ولی من لیسانسم IT هست،بهشونم گفتم دارم تغییر رشته میدم.گفتند همین کتابای ما کافی هست.ولی خودم دودل هستم چون مدرسان خلاصه و نکات مهم و کلیدی هست.کتاب های اصلی(مثل همینایی که گفتید)دیدم،خیلی حجم مطلبشون بیشتر از کتابای م شریف بود.بخاطر همین اگر میشه درباره منابع بیشتر راهنماییم کنید چکار کنم؟مرسی دوست عزیزم
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۰۲ ب.ظ
مدیریت فناوری اطلاعات
هیچ کسی کتاب های این رشته نداره؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۷ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۶ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۸۶ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۶۸۷ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۱۸ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close