زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست مشورت: آیا تصمیمی که گرفتم درسته؟

ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط zahrabvf.)
سلام. بار اولی هست که موضوعی اضافه میکنم. اگر در جای مناسبی نیست،یا نامش ایراد داره، عذر میخوام.
من دانشگاه آزاد شهرستان قبول شدم. در اونجا اساتید مطرحی مثل اساتید سید جوادی،رافع،پارسا،شیری،بشیری،فاضلی،پاطوقی و ... تدریس میکنند. من بخاطر معدلم برای پذیرش بدون آزمون در بهمن ماه در همین واحد هم وقت دارم(البته اگر شرایط دانشگاه تغییری نکنه).
مشکلم اینجاست که امسال تقریبا کتابهای کنکوری رو تهیه کردم تا پشت کنکور دولتی بمونم. اما از اونجایی که پشتکارم خیـــلی کم شده، می ترسم که نتونم درس بخونم و شهریه دانشگاه آزاد هم برای سال آینده بیشتر بشه.برای همین تصمیم گرفتم که امسال تا اردیبهشت درسهای کنکور رو بخونم و در کنکور شرکت کنم و در صورتی که قبول نشدم سال بعد برم آزاد. یا اگه تا آذر نتونستم برای دولتی بخونم، بهمن برای آزاد ثبت نام کنم.
درباره تصمیمی که گرفتم تردید دارم و راه بهتری به ذهنم نمیرسهUndecided از دوستان خوهش میکنم نظرشونو درباره تصمیمم بگن.واقعا به کمک نیاز دارم و واقعا از لطفتون ممنون می شم.
یک سوال دیگه اینکه آیا یادگیری برنامه نویسی عملی و... و تسلط کامل روی تمام دروس کارشناسی برای ورود به ارشد، لازمه؟Huh
راستش من به دلیل اینکه برنامه نوسیم خوب نیست دوست ندارم الان دانشگاه برم و میخوام بعد از اردیبهشت روش کار کنم.
ببخشید ازینکه متنم طولانی شد. منتظر راهنمایی هاتون هستم...
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: silvana*
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۳:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۵۵ ب.ظ، توسط amirmahmoud.)
سوال اول: پشتکار و اراده که خیلی مهمه. صرف نظر از درس و دانشگاه، کلا برای موفق شدن نیاز به اراده و پشتکار زیادی هستش. ضمنا شما در مقطع ارشد و همینطور کسب مهارت های شغلی نیاز به تلاش و پشتکار دارین. پس بهتره اول تلاش خودتون افزایش بدید.

اینکه ازاد می خواین برین یا بخونید برای دولتی بستگی به خودتون داره. اگر می تونید از الان برنامه ریزی کنید که تا کنکور به طور پیوسته ادامه بدید و وسط راه یا اخرش خسته نشین. بعد هم اگر یک بار کل درس ها رو مطالعه کردین، برای کنکور بعد فقط روی نقاط ضعف تون و حل تمرین های بیشتر تمرکز کنید.

سوال دوم: تسلط زیاد به برنامه نویسی چیزی نیستش که شما در چند ماه بدست بیارید. باید سالها تمرین کنید و در پروژه های نرم افزاری مشارکت داشته باشید تا تجربه و مهارت بیشتری کسب کنید.
ولی به طور کلی باید مفاهیم پایه و اصلی برنامه نویسی را خوب درک کرده باشید و بتونید یک الگوریتم یا ساختمان داده را با یک زبانی که خودتون آشنا هستید، پیاده سازی کنید.

ضمنا تسلط نسبی به برنامه نویسی تقریبا برای همه گرایش های کامپیوتر و زمینه های تحقیقی و پژوهشی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی انتخاب میشه، ضروری هستش.
دانشگاه رفتن رو هم بخاطر ضعف برنامه نویسی به عقب نندازین!! آشنایی نسبی به برنامه نویسی برای مسائل و تحقیقات دانشگاه رو میشه با ۳ تا ۶ ماه تمرین مستمر جبران کرد.

شما سعی کنید در روز ۱ تا ۲ ساعت روی یک زبان برنامه نویسی که خودتون با هاش راحت تر هستین را شروع به یادگیری کنین. فقط و فقط کتاب رو نخونین!!! حتما بعد از یادگیری یک مبحث، تمرین هاش رو حل کنید و براش کد بنویسید.
اول حل مسئله روی کاغذ و بعد نوشتن کد و تست کد

مثلا شما برای تمرین می تونید برنامه های ابتدایی و ساده که قبلا نوشته شده رو خودتون بنویسید یا مثلا ساختمان داده ها و الگوریتم ها که معمولا داخل زبان وجود دارند و یا جدا نوشته شده اند رو خودتون بنویسید که به عنوان تمرین هم مفهوم اون ساختمان داده رو یاد بگیرین و هم به عنوان تمرین مهارت برنامه نویسی رو افزایش بدین.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahrabvf , RASPINA
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۵۶ ب.ظ، توسط khayyam.)
ظاهرا اون دانشگاه آزاد که می گی اراک باشه ! اگه اون باشه که دانشگاه خوبی هست . به نظر من خیلی نباید حساسیت نشون بدی من خودم در جریان هستم که خیلی از اساتیدی که الان تو دانشگاه های دیگه اراک تدریس می کنن از همین دانشگاه فارق التحصیل شدن من خودم می گم خیلی فرقی نمی کنه که ارشد کجا خونده بشه مهم اینه که دانشجو بتونه تو اون دوره ارشد کار درست و حسابی انجام بده مقاله درست حسابی برای ژورنال های معتبر بفرسته که این مهمه ......

اگه شهریه دانشگاه آزاد براتون مهم نیست حتما برید دانشگاه آزاد الکی یه سال عمرتو پشت کنکور نزار .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahrabvf
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط itplus.)
به نظر من که اگه واقعاً این توان رو در خودتون احساس می کنید که با برنامه ی درست و مناسب برای هدفتون که همون قبولی تو دانشگاه دولتی هست درس بخونید. صد در صد این کار بکنید.
تازه اگه به فرضم بخونید و نتونید قبول شید و و اصلاً نتونید بخونید هم اتفاق خاصی نمیفته. فک نکنم حتی توی یک سال شهریه های آزاد تفاوت زیادی پیدا کنن چه برسه بخواین بهمن ثبت نام کنید که چیز زیادی از دست نمی دین. اینکه دانشگاه دولتی قبولی ارزشش خیلی بیشتر از ایناست که حالا یه ترم دیرتر به دانشگاه برید.
در ضمن واسه یاد گرفتن دروس ارشد زیاد به برنامه نویسی نیاز نخواهید داشت. بیشتر الگوریتم ها و یه سری اصول اولیه ی برنامه نویسی که اکثراً تو مبانی برنامه نویسی ترم ۱ پاس می کنیم کفایت می کنه

تو مرا یاد کنی یا نکنی باورت گر بشود یا نشود
حرفی نیست......اما...
نفس می گیرد
در هوایی که نفس ها تو نیست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

arrebarghi@
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahrabvf , pooyaa
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط zahrabvf.)
RE: درخواست مشورت: آیا تصمیمی که گرفتم درسته؟
(۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ)amirmahmoud نوشته شده توسط:  سوال اول: پشتکار و اراده که خیلی مهمه. صرف نظر از درس و دانشگاه، کلا برای موفق شدن نیاز به اراده و پشتکار زیادی هستش. ضمنا شما در مقطع ارشد و همینطور کسب مهارت های شغلی نیاز به تلاش و پشتکار دارین. پس بهتره اول تلاش خودتون افزایش بدید.
اینکه ازاد می خواین برین یا بخونید برای دولتی بستگی به خودتون داره. اگر می تونید از الان برنامه ریزی کنید که تا کنکور به طور پیوسته ادامه بدید و وسط راه یا اخرش خسته نشین. بعد هم اگر یک بار کل درس ها رو مطالعه کردین، برای کنکور بعد فقط روی نقاط ضعف تون و حل تمرین های بیشتر تمرکز کنید.
سوال دوم: تسلط زیاد به برنامه نویسی چیزی نیستش که شما در چند ماه بدست بیارید. باید سالها تمرین کنید و در پروژه های نرم افزاری مشارکت داشته باشید تا تجربه و مهارت بیشتری کسب کنید. ولی به طور کلی باید مفاهیم پایه و اصلی برنامه نویسی را خوب درک کرده باشید و بتونید یک الگوریتم یا ساختمان داده را با یک زبانی که خودتون آشنا هستید، پیاده سازی کنید.ضمنا تسلط نسبی به برنامه نویسی تقریبا برای همه گرایش های کامپیوتر و زمینه های تحقیقی و پژوهشی که برای مقاطع تحصیلات تکمیلی انتخاب میشه، ضروری هستش.دانشگاه رفتن رو هم بخاطر ضعف برنامه نویسی به عقب نندازین!! آشنایی نسبی به برنامه نویسی برای مسائل و تحقیقات دانشگاه رو میشه با ۳ تا ۶ ماه تمرین مستمر جبران کرد.شما سعی کنید در روز ۱ تا ۲ ساعت روی یک زبان برنامه نویسی که خودتون با هاش راحت تر هستین را شروع به یادگیری کنین. فقط و فقط کتاب رو نخونین!!! حتما بعد از یادگیری یک مبحث، تمرین هاش رو حل کنید و براش کد بنویسید.
اول حل مسئله روی کاغذ و بعد نوشتن کد و تست کد.مثلا شما برای تمرین می تونید برنامه های ابتدایی و ساده که قبلا نوشته شده رو خودتون بنویسید یا مثلا ساختمان داده ها و الگوریتم ها که معمولا داخل زبان وجود دارند و یا جدا نوشته شده اند رو خودتون بنویسید که به عنوان تمرین هم مفهوم اون ساختمان داده رو یاد بگیرین و هم به عنوان تمرین مهارت برنامه نویسی رو افزایش بدین.
(۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۵۷ ب.ظ)itplus نوشته شده توسط:  به نظر من که اگه واقعاً این توان رو در خودتون احساس می کنید که با برنامه ی درست و مناسب برای هدفتون که همون قبولی تو دانشگاه دولتی هست درس بخونید. صد در صد این کار بکنید.
تازه اگه به فرضم بخونید و نتونید قبول شید و و اصلاً نتونید بخونید هم اتفاق خاصی نمیفته. فک نکنم حتی توی یک سال شهریه های آزاد تفاوت زیادی پیدا کنن چه برسه بخواین بهمن ثبت نام کنید که چیز زیادی از دست نمی دین. اینکه دانشگاه دولتی قبولی ارزشش خیلی بیشتر از ایناست که حالا یه ترم دیرتر به دانشگاه برید.
در ضمن واسه یاد گرفتن دروس ارشد زیاد به برنامه نویسی نیاز نخواهید داشت. بیشتر الگوریتم ها و یه سری اصول اولیه ی برنامه نویسی که اکثراً تو مبانی برنامه نویسی ترم ۱ پاس می کنیم کفایت می کنه
خیلی از شما ممنونم. راستش من از الآن فکر میکنم که برای دولتی قبول نمیشمSad مشکلم هم همون اراده است. من تو روز تمام وقتم رو برای درس خوندن میذارم ولی انگار میترسم تست بزنم و برای همین مباحث خیلی سریع از ذهنم پاک میشن!!! اما چون امسال قراره کنکور اردیبهشت برگزار بشه و خداروشکر وقت هست، دلم میخواد شانسم رو امتحان کنم...
از طرفی چون توی کارشناسی به ما از هر درس، مباحث کمی تدریس شده! میخوام درسهای کارشناسی رو مرور کنم و مسلط تر بشم تا حداقل درهمون دانشگاه آزاد معدل بالایی داشته باشم.(معدل کارشناسیم ۱۸/۴۰ هست!Big Grin)
یک سال توی خونه موندن برام اهمیت کمتری از این موضوع داره.
برای برنامه نویسی هم می خوام که حداقل پروژه ها رو خودم انجام بدمSad ولی نگرانم که به قول دوستان الکی وقتم هدر بره...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۰:۵۵ ب.ظ
نه در مورد دانشگاه آزاد بروجرد اطلاعی ندارم ببین در نهایت تصمیم گیرنده اصلی خودت هستی به هدف آیندت نگاه کن و تصمیمتو بگیر به نظر من خیلی تفاوتی بین دانشگاه آزاد و دولتی نمی مونه فقط بحث هزینش هست ! وقتی اساتید بزرگی که عنوان کردید تو اون دانشگاه تدریس می کنن دیگه معلومه دانشگاه سطع علمیش بالا هست من خودم به شخصه دکتر رافع رو خیلی قبول دارم فقط خواستم بدونم وحید رافع یا رضا رافع کدومش !!؟ به هر حال خیلی ارشدو بزرگش نکن این همه آدم ارشد خوندن شما هم یکی از اونا و بین آزاد و سراسریش هم هیج تفاوتی نیست ...
۱
۱
ارسال:
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ ب.ظ
من از یه غیر انتفاعی های شوتی پوتی اصفهان فارق شدم.
رفتم فقط محیط دانشگاه تهران رو دیدم!
ساختمون جدید طبقه -۱ رو خیلی باهاش حال کردم!
تا برگشتم اصفهان تا سر حد مرگ میخوندم تا کنکور......
کنکور خیلی استرس داشتم و امتحانم خوب نبود شدم ۳۰۰۰ و پردیس تربیت مدرس نرم افزار و با رتبه ۶۰ علوم تحقیقات نرم افزار رو قبول شدم....
حرف اینکه باید انگیزع ایجاد کنی برا خودت چه بمونی سال بعد چه همین امسال.
فقط بترکون.بترکون.بترکون
۰
۰
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ب.ظ
فکر میکنم تا سال ۹۲ هر دو استاد اونجا تدریس میکردن. جدیدا رو اطلاع ندارم.
۰
۰
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۶:۲۳ ب.ظ
سلام دوستان درخواست راهنمایی داشتمBig Grin
بین دانشگاه ازاد بروجرد و دانشگاه ازاد تهران غرب کدوم بهترن؟؟؟
ایا کسی اساتیدی که الان اونجا تدریس میکنن رو میشناسه؟ خوبن عایا؟؟؟
و یه سوال دیگه اینکه الان با این وضعیت کار ارشد نرم افزار خوبه یا هوش مصنوعی؟؟؟نظرتون رو باذکر دلیل بگین ممنون میشم.
Big Grin@};-
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  آیا تبلیغات در اینستاگرام براتون کارآمد بوده؟ کیمیا شیرازی ۰ ۱,۸۶۷ ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: کیمیا شیرازی
Question مشورت در حل یک تست آمار marvelous ۶ ۴,۲۶۸ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۶۵۴ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
Wink آیا امکان جایگزین شدن داوطلب باتغییرمشخصات برای آزمون ارشد۹۸وجود دارد؟ p.daliri ۰ ۲,۷۸۱ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: p.daliri
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۷۷۱ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۱۲۳ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  آیا رتبه ۲۹۱ نرم افزار شانس قبولی در روزانه دانشگاه تبریز دارد؟ لیلاجون ۶ ۴,۱۱۷ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  آیا با مدرک لیسانسی که آنلاین گرفتیم میشه برای ارشد اپلای کرد؟ saeid4x ۴ ۳,۷۰۳ ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close