زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در حل مسائل زمان بندی نوبت چرخشی

ارسال:

پوونه پرسیده:

راهنمایی در حل مسائل زمان بندی نوبت چرخشی

زمان برگشت و زمان انتظار مسائلی رو که time sliceکوچیکی دارند ولی فرآیندها زمان اجرای خیلی طولانی دارند، چطور میشه با الگوریتم round robin حل کرد؟

مثلا همین سوال:
[تصویر:  385391_userupload_2013_9676990381442956255.5725.jpg]
این مسئله تو کتاب جوری حل شده بود که متوجه نشدم .
خیلی ممنون میشم اگه لطف کنید این مسئله رو توضیح بدید که چطور حل میشه.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

so@ پاسخ داده:

RE: راهنمایی در حل مسائل زمان بندی نوبت چرخشی

پوونه جون فکر کنم متوجه شدی Smile
من یه توضیح کوچولو میدم برای دیگران:
در زمان ورود صفر فقط p0 میاد وتایم اسلایس اتفاق نمیفته و تا دقیقه یک فقط کار p0انجام میشه .
در زمان ورود یک کار p1وارد میشه وانقدر تایم اسلایسا کوتاه که تا زمان ورود کار p2که ۵ هستش فقط بین کار p0 و p1 سوئیچ اتفاق میفته که اگر بخواد سوئیچ رو یک میلی ثانیه یک میلی ثانیه نشون بده نمودار خیلی بزرگ میشه، پس میاد نمودار رو برحسب دقیقه میگه .دودقیقه از کار p0 و دودقیقه از کار p1 رو انجام میده تا زمان ورود کار p2 که سوئیچ ها دیگه بین سه تا کار انجام میشه .اگر دقت کنی میبینی دیگه نمودار برحسب میلی ثانیه نیست بلکه همزمانی انجام کارها براساس دقیقه رو نشون میده .

برای زمان انتظار کار p0:شکل زیر رو ببین که چیارو جمع کرده و شده زمان انتظار کار p0:
[تصویر:  385481_mm.png]

ارسال:

پوونه پاسخ داده:

(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۵:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  پوونه جون فکر کنم متوجه شدی Smile
من یه توضیح کوچولو میدم برای دیگران:
در زمان ورود صفر فقط p0 میاد وتایم اسلایس اتفاق نمیفته و تا دقیقه یک فقط کار p0انجام میشه .
در زمان ورود یک کار p1وارد میشه وانقدر تایم اسلایسا کوتاه که تا زمان ورود کار p2که ۵ هستش فقط بین کار p0 و p1 سوئیچ اتفاق میفته که اگر بخواد سوئیچ رو یک میلی ثانیه یک میلی ثانیه نشون بده نمودار خیلی بزرگ میشه، پس میاد نمودار رو برحسب دقیقه میگه .دودقیقه از کار p0 و دودقیقه از کار p1 رو انجام میده تا زمان ورود کار p2 که سوئیچ ها دیگه بین سه تا کار انجام میشه .اگر دقت کنی میبینی دیگه نمودار برحسب میلی ثانیه نیست بلکه همزمانی انجام کارها براساس دقیقه رو نشون میده .

برای زمان انتظار کار p0:شکل زیر رو ببین که چیارو جمع کرده و شده زمان انتظار کار p0:
[تصویر:  385481_mm.png]

تو باید استاد بشی آفاقAngel
دستت درد نکنه واقعا وقت گذاشتی
درسته متوجه شدم ولی مطلب کاملا جا افتاد با توضیحای دقیق تو. همینا رو همینطوری پرینت گرفتم و چسبوندم رو جواب سوال کتاب :دی
دست به خاک بزنی طلا بشه واست Big Grin خیلی ممنونم ازت. واقعا لطف کردی. Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

so@ پاسخ داده:

سلام عصری برات توضیح میدم .فقط لطفا پاسخ و نموداری که کتاب کشیده بزار چون من کتاب در دسترسم نیست.
دقت کن که زمان اجراها که برحسب دقیقه است چطور به time sliceهایی برحسب میلی ثانیه تقسیم شده.

ارسال:

پوونه پاسخ داده:

(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۸ ق.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  سلام عصری برات توضیح میدم .فقط لطفا پاسخ و نموداری که کتاب کشیده بزار چون من کتاب در دسترسم نیست.
دقت کن که زمان اجراها که برحسب دقیقه است چطور به time sliceهایی برحسب میلی ثانیه تقسیم شده.

سلام عزیزم.
پیشاپیش مرسی های فراوان AngelHeart

،
آفاق جان دقیقا همبنو متوجه نشدم که وقتی تایم اسلایس در حد میلی ثانیه باشه و زمان ورود و اجرای فرآیندها بر حسب دقیقه یا حتی ساعت، چطور با rr زمان برگشت و انتظار رو محاسبه کنم.

این مثال کتاب پورانه. اینطوری حلش کرده:

به دلیل کوتاه بودن کوانتوم در مقایسه با زمان اجرای فرآیندها، زمان پردازنده بین فرآیندها مطابق نمودار زیر تقسیم میشود:
[تصویر:  385411_userupload_2013_10230281401442989434.3113.jpg]

۰
ارسال:

reza.ilka پاسخ داده:

سلام. تست سال ۷۷ مثل این بود. (توی پوران هم هست: ص ۱۲۰) . حل پارسه دکتر حقیقت :

ارسال:

پوونه پاسخ داده:

(۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ب.ظ)reza.ilka نوشته شده توسط:  سلام. تست سال ۷۷ مثل این بود. (توی پوران هم هست: ص ۱۲۰) . حل پارسه دکتر حقیقت :

درسته صفحه ۱۲۰ هم همین مثال بود و اونم علامت زده بودم به عنوان اشکال
متاسفانه پوران این قسمتو قشنگ توضیح نداده بود اصلا نمیدونستم چطور حلش کرده.
الان متوجه شدم.
خیلی خیلی ممنون از کمکتون.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۴۳ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۲۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۶ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۷۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  درج عبارت "نوبت دوم" در مدرک دکتری siiib70 ۳ ۳,۶۴۶ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۷۰۶ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  تقسیم برای محاسبه کد افزونه چرخشی (CRC) Sanazzz ۴ ۶,۲۵۲ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close